Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

raona
10. júl 2009

neni zac lucy...
😉

betty28
13. júl 2009

Ahoj, neviete mi poradit ci sa oplati chodit k jednemu doktorovi napr. ako posete ku Glesovi aj na poradne alebo je lepsie si najprv nast ineho a az k porodu... Ja som chodila prve teh. k Vargovi a rozmyslam ze ku komu chodit teraz. Dakujem za rady. B.

lucyy01
13. júl 2009

betty ja si myslim, ze je lepsie, ak cele tehu chodis k doktorovi, u ktoreho si rozhodnuta aj rodit. teda aspon ja by som to tak pri druhom tehu urobila 😉 horsie ale je, ze ti najvyhladavanejsi doktori v nemocnici uz nechcu brat nove pacientky (aspon som to tak pocula).

veve24
14. júl 2009

ahojte, ja chodim k svojmu gynekologovi do TN (d.Jankovsky), ale kedze nechcem rodit v TN a byvam na pol ceste medzi TN aj PN, urcite pojdem do Piestan. Zacala som sem chodit aj na tehot.cvicenie, kazdy pondelok 16:30 na Valovu. Este v 25tt som sa vybrala do nemocnice, zazvonila som tam a povedala, ze chcem vidiet porodnicu 🙂) Chvilku sa na mna pozerali trosku cudne, asi na to nie su zvyknuti, ale ja som to za kazdu cenu chcela vidiet 🙂 Vonku v automate sa za 50 centov kupuju navleky, bez nich vas tam nepustia, ale ja som nemala zrovna 50 centovku, tak mi este aj navleky muslei dat ich 🙂) Porodnica je v PN malicka,maju 16 lozok, ale zdala sa mi byt taka "rodinna", sestricky fajn, usmiate. Jedine v com vidim minus je, ze ak spolu so mnou bude rodit aj ina zena, nemoze byt pri mne manzel, pretoze v porodnej sale su dve kresla hned vedla seba. A ak by nas bolo viac, neviem si to predstavit uz vobec 🙂)) Tak treba dufat, ze na ten den nas nebude viac.

kessiee
14. júl 2009

veve manzel s tebou pri porode moze byt, aj ked budete rodit hned dve 😉 taky porod som tam sama zazila - teda nerodila som ja, ale bola som tam vtedy hospitalizovana, ked sa to dialo 😀

veve24
14. júl 2009

dakujem za info kessiee, mne to povedala sestricka v porodnici, sama sa ma pytala, ci chcem mat manzela pri porode a povedala, ze ak nas bude viac, bude musiet pockat vonku...ja sa na to este niekoho spytam 🙂)

kessiee
14. júl 2009

to ti povedala sestricka??? to je teda divne 😕 ved medzi tie dve kresla sa spusta taka roleta, ked rodia naraz dve baby. este sme sa smiali na tom, ako si tam tie dve kecali, kym porodili. a manzelia z toho mali tiez zazitok 🙂
veve mas IP 😉

veve24
14. júl 2009

uz som ti odpisala 🙂 mne sa zda, ze ta co robi to cvicenie je vrchna sestra z porodnice, tak sa spytam jej...to je tak, milion vseliakych informacii a potom si vyber 🙂 ale co, aj tak ten porod samotny uz je len chvilka a dovtedy ho so mnou nechaju, takze to uz zvladnem. Ty mas termin uz 2.augusta? Ides tiez do PN porodnice?

kessiee
14. júl 2009

povedali ti, ze s tebou nechaju manzela na vzdycharni? teeeda, to ja mam uplne opacne info 😅 neviem od coho to zavisi - jednej babe, co som mnou lezala na izbe povedali, ze manzel moze byt len pri samotnom porode, ina mohla mat manzela po cely cas pri sebe, teda aj na vzdycharni, aj pri porode... to som teda zvedava, ako to bude 🙂 ano, ja mam termin 2. aug., aj rodit tam idem. a budes si zajednavat aj nejakeho lekara? aaa trencianska porodnica nie je dobra?
ano - to cvicenie robi byvala porodna asistentka z porodnice.

veve24
14. júl 2009

povedala, ze moze byt cely cas pri mne, len ak by som nerodila sama, nemoze ist so mnou na sal... 🙂 som zvedava aj ja, ako to nakoniec bude. Bolo by super, keby si potom sem napisala, ake to bolo, co sa dialo, ako si bola spokojna...zatial som lekara neriesila, mam tam ist v 36.tt na prietoky a ze potom sa s niekym mozem dohodnut, ale ani neviem, ci si niekoho dohodnem...pocula som, ze vsetci su fajn, len ze je tam nejaky externy doktor Pilat, Pilka...P....neviem ako sa vola, no ale ze ten nie je nic moc, inak vsetci ok. Ty niekoho mas? Trencanska nemocnica mi pripada trosku masova, beru tam porody ako na beziacom pase, silou mocou deti rodia prirodzene, aj ked idu nozkami, aj ked su velke...potom su z toho len problemy. A nie su tam dobre sestricky, nepomozu, neporadia, nic. Ale su to len info z druhej ruky, tak neviem.

lienockaa
14. júl 2009

jej, dievcence, aj ja som rodila spolu s jednou mamickou na sale..manzela som so sebou nemala, ona ano, ale manzel sa aj tak vola az ked sa ide do "finale", takze za ten cas sme sa aj rozpravali, nepripadalo mi to vobec strasne, ani ma nerozptylovala, ze vzdycha, alebo co..to uz pred samotnym rodenim som to vobec nevnimala, dalo sa sustredit len na seba..porodila som skor ako ona, takze potom v pohode aj manzel jej mohol prist..a ta roleta tam naozaj je, nemusite sa vidiet.. 😉

veve24
14. júl 2009

Hm, mne to pride stale nejake divne...pre mna je dolezite, aby tam niekto bol tie nekonecne hodiny pocas prvej doby porodnej, co uz potom, to je rychlovka...vsetky zname, ktore rodili to tak mali, ze bol s nimi muz cely cas az kym nezacal porod na sale a to bola pre ne najvacsia opora, ked im rozpraval, pustal hudbu, drzal sprchu, masiroval. Ked uz si na tu stolicku vyleziem, tam uz mi moc nepomoze. No nechapem to 🙂)) Ale ved sa dozviem na profylaxii 🙂

kessiee
15. júl 2009

tak to bude predsa len tak lienockaa. oni volavaju tych manzelov "na poslednu chvilu". a keby ho tam aj nechali pocas tej prvej doby, tak urcite len na vzdycharni, pri fit-lopte, a v sprche uz vobec nie - tie su az v tej zadnej casti celeho toho maleho oddelenia a tam su uz aj ine rodicky-cakatelky-mamicky, ci pacientky a tam muzi behat nesmu.
no ale ved o niekolko dni si to budem moct vyskusat na vlastnej kozi, takze prinesiem cerstve info 😉

veve24
15. júl 2009

som zvedava, co budes pisat kessiee...vcera som citala aj o nemocnici v Breclavy, od nas to nie je daleko, len si to tam treba zaplatit a nie je to najmenej. Pacilo sa mi, ze sa tam da rodit uplne prirodzene, bez toho, aby ti niekto nieco prikazoval, zakazoval...neviem, ci len ja som "ina", ze chcem porodit v pohode alebo je to normalne??? 🙂

mima1708
15. júl 2009

ahojte kočky... chcela som sa len spýtať ako to chodí v Pn pôrodnici s ctg.... budúci týžden tam mám ísť prvý krát a neviem či majú na to vyhradené len niektoré dni alebo tam môžem prísť hociktorý deň.... lebo v Trnave na to majú určený pondelok, stredu a piatok... ďakujem...

betty28
15. júl 2009

ahoj este ma jednu otazku . Nie je to sice o porodnici, ale dufam ze mi poradite. Potrebavala by som poradit nejakeho dobreho gynekologa z PN. Aj na poradne, pretoze co ste ich tu spominali co aj rodia vraj nove pacientky vobec neberu.
Najlepsie by bol nejaky doktor s dobrou ordinaciou co ma ord. hodiny aj poobede. Dakujem moc

deyna
15. júl 2009

no ja chodim kubranskemu, on sa strieda este s Lajdom a ma jeden den ordinacne hodiny poobede, ma aj sono, je celkom prijemny, nic extra, ale pokial nemas velke problemy, tak by stacil. ale on nerodi v nemocnici. je to len gynekolog, tak neviem ci nemyslis rovno takeho, ktory by ta aj odrodil

betty28
15. júl 2009

kubranskeho ma aj kamaratka, ale vraj to tiez nie je az take jednoduche sa k nemu dostat... tak neviem

lucyy01
15. júl 2009

ahoj mima, ja chodim na ctg vzdy v stredu a neviem o tom, ze by to robili aj v ine dni, myslim, ze nie, ale ista si nie som. a ty nie si presne objednana? nepovedali ti ani den, ani hodinu, kedy mas prist?

betty28
16. júl 2009

jaj vlastne asi nie to som si asi zamenila s karabom...

mima1708
16. júl 2009

lucyy01... nie, nepovedali mi kedy tam mam presne ist.. ja som tam este nebola,bud. stredu idem posledny krat svojmu gynekologovi tu v hc a potom do uz len do pn az do porodu... nemam zajednaneho doktora ani nic podobne a ked som sa pytala svojho tak povedal,ze tam nemusim volat ani nic,ze tam mam len prist a ohlasit sa sestricke pri dverach,vraj oni mi uz povedia co dalej... takze len v stredu vravis... hmm.. aspon budem vediet... pojdem tam prvy krat radsej v stredu a potom uvidime... dakujem..

lucyy01
16. júl 2009

mima niet za co 😉 mna zatial vzdy objednavali, teda doteraz len dvakrat. ak by si chcela, mam cislo, na ktorom sa da na ctg objednat. ale nebyva tam vela ludi, tak ked prides hned rano, snad ta vezmu aj bez objednavky. a ty uz do poradne k svojmu vobec nebudes chodit? teda az do porodu to bude len ctg v nemocnici v pn?

mima1708
16. júl 2009

LUCY NIE, SVOJMU DOKTOROVI UZ CHODIT NEBUDEM... NA BUD. TYZDEN MI VYPISE PAPIERE, SPISE VSETKY VYSLEDKY A POTOM AZ DO PORODU BUDEM CHODIT LEN DO PN NA CTG.... TU V HC TO MAJU DOKTORI TAK ZAUZIVANE...

chrustik1
17. júl 2009

Ahojte babulky, neviete prosím Vás niektorá číslo do nemocnice, kde sa treba objednať na to ctg? Mne z gynekológie dali iba klapku, ale číslo neviem. Vďaka moc

dadulka19
17. júl 2009

chrustik,číslo je 7955+klapka,príp.zavolaj na vrátnicu 7955111 a prepoja ťa... 🙂

jaja003
17. júl 2009

Caute baby, ja som sa na ctg nemusela objednavat, proste som len prisla, zazvonila na porodnicu a povedala ze idem na ctg a oni mi ho spravili.
Inak aj ja chodim Kubranskemu a neviem o tom, zeby neprijimal nove pacientky.
A este k tym manzelom pri porode, ja som rodila pred tromi tyzdnami, tiez sme boli dve na sale, manzel mohol prist az na zaver, ked uz som bola otvorena na 7cm (nie na vzdycharen, vacsinou je rodicka na izbe v prvej faze porodnej) , medzi nami bola ta roleta stiahnuta.. manzelovi to nevadilo, len musel ist von, ked doslo na tlacenie druhej pacientky - ale ta bola rychla, ze ani nestihol odist 🙂,
Bohuzial ja som nakoniec na sale neporodila, lebo som sa uplne neotvorila a nakoniec mi spravili cisarsky rez.

lucyy01
17. júl 2009

ahoj jaja, a mozem sa ta spytat, koho si mala pri porode? mala si niekoho zajednaneho?
aaa tymi doktormi, ktori uz nechcu brat nove pacientky boli mysleni doktori v nemocnici - gleso, karaba...

jumca
18. júl 2009

ahojte maminy,ako uz mate veci do porodnice zbalene???? 🙂

veve24
18. júl 2009

ja sa priznam, ze uz som skoro polovicu veci nakupila...je to este asi skoro, lenze mne tvrdne brusko uz dva mesiace a mam ho (vraj) hrozne nizko, tak ma strasia, ze maly sa narodi urcite predcasne...dnes som bola nakupit plienky (bavlnene, na x pouziti) a este par veci pre maleho, nech to teda nemusim riesit potom 🙂

mima1708
19. júl 2009

ahoj jaja... tak vam teda gratulujem, ze ste to uspesne zvladli a ste s malickou v poriadku... 😵 😵 😵 doktora si nakoniec mala zajednaneho ci vykaslala si sa potom na to? 🙂 a na to ctg si bola ktory den? bo niektore hovoria,ze ho robia len v stredu,ale ja som pocula,ze hociktroy den... este raz gratulujem a drzte sa baby!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre