Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

azazel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
12. feb 2011

@azazel Juj neviem kto ste,keďže prispievate v utajení.Neberiem vám právo na nesúhlas,ale štýl akým je napísaný váš príspevok je naozaj úbohý.Váš prejav teda u mňa veľa dôvery nevyvoláva.Je to ako zo 4.cenovej kategórie.Vzdelaný človek predsa dokáže svoje presvedčenie formulovať i kultúrne a nezníži sa k takýmto invektívam

corasone
12. feb 2011

@abbey1 suhlasim s tebou. inac som si pozrela tu stranku co dala dulkagabulka a nevidim v tom nic zle, naopak aspon si kazda buduca mamicka utvori svoj nazor kam by isla rodit, verim ze pri hodnoteniach maminky boli uprimne. a ak by som to mala brat so strany nas zien, chlapi si ani len nevedia predstavit co citi zena pred porodom, a lekar si robi len svoju pracu ako na beziacom pase.

azazel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
azazel
12. feb 2011

dievcence, lekar si nerobi pracu ako na beziacom pase,ved corasone to nie je farma...kazdy porod je iny , kazdy ma nejake specifikum, vzdy sa moze nieco stat, ze aj v spitali je malo casu....co uz nezomreli babatka ci maminy v spitali ci pri porode?a mikedy je to je vyssia moc ako ma lekar, lekar moze pomoct ale o zivote nerozhoduje....existuje po niekolkych rokoch tzv. 6.zmysel aj to nie u vsetkych.Ale verte mi ziadny lekar nechce ublizit ani rodicke ani babatku...a uz nie v terajsej dobe. a to je uplne jedno ci mu zaplatite k porodu ale to bude nezabookovany lekar!!!nikto Vam neublizi , zial komplikacie sa mozu vyskytnut.

abbey1
12. feb 2011

@azazel Ved preto som napísala,že sa dá a má názor napísať kultivovane.Možno ste 1.príspevok písali pod dojmom emócií a vyznel potom tak ako vyznel.I v našej pôrodnici sú lekári,ktorích sa veľmi vážim a mnoho krát som tu o nich pozitívne písala a nemám problém i menovať.Ale mám bohužiaľ i veľmi negatívnu skúsenosť.A tam ma už nikto o ľudskosti prípadne i odbornosti lekára nepresvedčí.A nereagovala som na príspevok Dulky,ešte som ten link nepozerala.Reagovala som,ako váš 1.príspevok vyznel.Snáď sa už chápeme.A verte mi,že ja by som už nešla k lekárovi,ku ktorému dôveru nemám.2krát môžem povedať pôrodníkom i personálu pôrodnice ďakujem a preto som tam išla.

azazel
12. feb 2011

abbaey-kazda z Vas si moze vybrat,SK,UK etc.,len mi to pripada ako hon na carodejnice-lekari a sestricky,su porody nekomplikovane a komplikovane,tak ma kazda vyber, aj v ramci SK, tak nech nedava dulka , kt. v zivote nerodila dieta okrem svojich ,kt. jej zase len nikto porodil rady do zivota a nech nehodnoti porodnice....na subj. hohnoteni

abbey1
12. feb 2011

@azazel Väčšina z nás tu nediskutuje s úmyslom honu na kohokoľvek,ale v snahe podeliť sa o svoje skúsenosti.Niekto to dokáže taktnejšie,niekto používa silnejšie slová.I na môj vkus.Ale je to jediná možnosť ako sa o skúsenosti podeliť.každá z nás si z každého príspevku vezme to svoje a snáď zdravým rozumom odhadne,čo je možno nadnesené a čo reál.Každej aj vyhovuje niečo iné.Pokiaľ svojim príspevkom nikoho nehaní a neprávom neosočuje,tak je to asi v poriadku.Ale každá by sme sa mali snažiť prezentovať svoj názor a postoj slušne.Bohužiaľ sem tam skoro každej z nás uletia nervy a napíše niečo v hneve.Možno pravdu,ale prezentovanú ostrejšie ako by mala znieť.A hodnotí sa všetko,či už predavačky,úradníci,pedagógovia...Len v zdravotníctve je to najokatejšie,pretože ide o to najvzácnejšie.Keď budú všetky stranay argumentovať vecne a pravdivo,nemusíme si navzájom súhlasiť a pritakávať,ale nemusia vznikať hádky.Snáď som teraz nikoho neurazila,iba vysvetlila svoj názor.V poslednej dobe sa mi darí každým príspevkom niekoho nahnevať alebo pobúriť,a to vôbec nemám v úmysle. ☹ 😉

dulkagabulka
12. feb 2011

@azazel heheee... 😀 😀 😀 fakt som sa dobre pobavila...že som nerodila dieta okrem "svojich" a ktore MI NIEKTO PORODIL...vačšiu hlupost s prepačenim, som tu na MK este nikdy nečitala..

takže..ak ste muž, ste to VY , kto NIKDY NERODIL a NIKDY nepochopi, ako sa citi a čo potrebuje žena, ktora rodi..
po druhe, svoje deti som rodila JA SAMA, NIKTO INY ich nerodil, nerodil ich lekar, nerodila ich porodna asistetntka, nerodil ich ani ten sanitar, co stal pod oknom a pozeral...rodila som ich JA a nikto mi nepomahal...vyhlasujem že druhy a treti porod mi naozaj nikto nepomahal, porodila som sama ,bez rad, bez nastrihu, bez isntrukcii- lekar totiž ani nestihol prist 😀 😀 😀 ...prvy bol iny, kedze bol vyvolavany a preto neprirodzeny- ale to bola moja neinformovanost vtedy, že som to dopustila...take nasile na sebe a svojom dietatku spachat, iba preto,lebo som chcela rodit s lekarom ktoreho som si vybrala a on ma zavolal do sluzby...
nerobim žiadnu kampan proti lekarom, ich pracu si vazim...nemusim poznat vaše lekarske nazvy, nie som odbornik na patologie 🙂 to čo sa ženam snažim ukazat je, aby z porodu nemali strach a aby si dokazali stat za svojimi opravnenymi poziadavkami pri fyzilogickom porode- to znamena, čo namjmenej zasahov a nenechali sa po porode separovat od svojich zdravych deti..ste to vy čo neviete, ako sa citi žena ktora rodi, ani to,ako sa citi ta,čo porodila , je zdrava a bez problemov a je zdrave aj jej dietatko ,ale napriek tomu jej ho v tej chvili "ukradnu" iba preto,aby ukazali, kto koho bude posluchat a kto je tu panom...
som obyčajna žena a vravim to čo som citila, ked som rodila , čo som citla ked som porodila...
🙂 🙂

želam vela uspechov v praci pri patologickych porodoch, tam je vaša praca naozaj neocenitelna 😀 a vdaka bohu za to,že ovladate všetky tie nazvy 😀 ale aj to,čo treba robit, ked sa stanu.. 😀 😀 😀

azazel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
azazel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1974
12. feb 2011

@dulkagabulka Gabi ja som sa rozhodla, ze ked moj muz nebude doma tak na treti velky uzv nejdem.
Mozem odmietnut, nie?
Ja som dnes neni na stretku, lebo sestra mi posunula dieta a nemam kam potom dat ani moje dcery nie to jej dieta.
Ale velmi ma to mrzi, dufam, ze kym pride moj muz tak bude este nejake.
V PN porodke su neni skolenia ale ja tvrdim ze tieto nemocnice su len pre zabavu 😉 .

azazel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
corasone
12. feb 2011

@azazel myslim ze ohodnotenim nemocnice v ktorej som rodila nic nepokazim, ako som uz napisala aspon si buduce mamicky mozu utvorit svoj nazor o porodnici a rozhodnut sa kam pojdu rodit, kazdopadne ak niektora chce rodit v inej nemocnici tak ci tak by tam mala ist vopred a vybrat si. a co sa beziaceho pasu tyka naozaj som mala chvilkami ten pocit ze je to tak, obzvlast ked som cakala na cisarsky a nebol este volny operacny sal, nebolo mi do smiechu ked som tam cakala priblizne pol hodinu pocas ktorej operovali inych. naozaj to nieje nic prijemne.

kkiki
12. feb 2011

@nela221 teraz neviem si to ty nejsi to ty 🙂))) aasi si 🙂

nattou
12. feb 2011

@kkiki gratulujem k Alanovi 😀 a držím palce, ja mám dve a je to o držku 😝

abbey1
12. feb 2011

@kkiki Blahoželáme k drobčekovi. 😉

kkiki
12. feb 2011

@nattou dikes, no ked som prisla domov tie dva dni ti poviem, ze to nezvladnem , ale to asi aj preto , ze vsetko bolo chore ... uz sa vyzdravievaju a je lepsie ... dneska som sa dokonca nudila 🙂))))))) ale ako som tak sedela na rukach Alan, Olinko so Stelou tancia pri mne , tak ako pozeram tak pozeram si vravim, nic krajsie asi faaaaakt na svete neni 🙂

kkiki
12. feb 2011

@abbey1 dakujem 🙂

lucyka1
12. feb 2011

ahojte.ja som tu na tejto stranke prvykrat a tiez by som chcela ist rodit do piestan, tak ako pri prvom dietati i ked nemam dobru skusenost. som druhorodicka. pri prvom som dost trpela a rodila ma doktorka. neviete mi povedat ci tam este robi?

nattou
12. feb 2011

@lucyka1 ahoj, ak myslíš MUDr.Švarovú, tak robí a jedna ešte pribudla. A na pôrodnici bude až do konca júna, potom ide na gynekológiu, oni sa po 6mes. striedajú. Teraz je tam Gleso a Švarová, potom Dojčan a Karaba...ale dá sa ju vyfasovať aj v službe 🙄

dulkagabulka
12. feb 2011

@daniela1974 ako vravi @azael, dietatko je tvoje a ty rozhoduješ 🙂 , resp. možeš rozhodovat o všetkom čo sa tvojho tela tyka...v tom ti neporadim 🙂 ..rob tak,ako to ty citiš 🙂

lucyka1
12. feb 2011

oooh, boze. ano svarova, bojim sa jej ako cert kriza. asi si budem musiet skusit niekoho vybavit ak to tak este funguje. ja rodim v juli.

daniela1974
12. feb 2011

@lucyka1 preco sa bojis tej doktorky? ja si chcem niekoho dohodnut a stale neviem koho. Karabu nechcem, Dojcan uz nejde a tam mam uz len dvoch. Aky si mala porod ked mas zle spomienky na nu? Dakujem za info.

natali1
13. feb 2011

@lucyka1 ahojky, dr. svarovej sa bat urcite nemusis. ja som ju mala pri porode a bola som velmi spokojna.
tiez som si tu o nej precitala vsetko mozne negativne. ked som prisla do porodnice, moj vybaveny doktor zial neprisiel a videla som, ze ma sluzbu ona, tak som bola nestastna a nechcela som ju. ale perfekt sa o mna starala aj pred porodom, porod bol v pohodicke a po porode bola tiez velmi mila a ochotna...
takze tak... 🙂

lucyka1
13. feb 2011

@daniela1974 ahoj. ja som chodila posledny mesiac na poradne do TT ale ked ma to chytilo tak sanitka ma zaviezla do piestan lebo vraj uz nestiham do TT. a samozrejme dostala som sa k doktorke svarovej. bola surova, maly mi nechcel postupovat dolu a suskala si tam nieco s doktorom karabom o tom ze mam uzku panvu. bolo mi hrozne, este ze môj muz bol pri mne inak neviem, neviem. bol mi naozaj velkou oporou. doporucujem mat muza pri sebe ak si to este neskusila. no a nakoniec mi dali zvon. a to bol v sekunde maly vonku. ale tie dve hodiny predtym boli strasne. ani epiduralku som nemohla dostat, vraj uz je neskoro. ale to bolo este v roku 2007. teraz je to mozno ine. rozmyslala som nad glesom ak by sa to dalo. on rodil este mna. nanho som pocula len dobre referencie. a ty nad kym rozmyslas? a ani neviem kolko beru...

lucyka1
13. feb 2011

@natali1 ahoj. aj si jej nieco dala? ked bola taka mila?

dulkagabulka
13. feb 2011

@lucyka1 teba rodil doktor???
snazim si to predstavit, ale akosi mi to neide...ved to je až uražka tvojej matky, čo ta porodila, povedat,ze ta rodil doktor...ani ju nerodil doktor,ani teba nerodil doktor..
presne pre taketo slovne zvraty potom moze napisat azazel na mna ze,citujem : " kt. v zivote nerodila dieta okrem svojich ,kt. jej zase len nikto porodil "

teba rodila tvoja mama , ju rodila jej mama a ty si rodila svoje dietatko...
mna rodila moja mama, ju rodila jej mama a ja som rodila svoje deti..

viem,ako to myslis,ale zda sa mi to velmi divne,ked sa to tu tak pise...inak srandovna predstava...

natali1
13. feb 2011

@lucyka1 neplanovali sme, ale hej, dali. no az po porode...

natali1
13. feb 2011

@lucyka1 som pocula, ze doktorka sa zmenila... veru, asi to tak bude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre