Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

lilla244
6. máj 2011

@lucyka1 ahoj.. dari sa celkom fajn, ide to nejak rychlo, az tak rychlo,ze zabudam,ze o par mesiacov az vsetko pojde dobre bude babo vonku 🙂
citim sa fajn, uz mi konecne aj brusko zacalo rast.. 😠
ty ako?

reanda
7. máj 2011

@bubulka722 ahoj, a ako vyzeralo to presadzovanie? mala si porodny plan? a za kym si s nim isla?

bubulka722
7. máj 2011

@reanda S pôrodným plánom som išla za primármi, ale nedalo sa s nimi vôbec o ničom hovoriť, o podpísaní nebolo ani reči. S lekárom som sa ale na samotnom pôrode dohodla a bol ochotný vo všetkom mi vyhovieť. Najväčší problém bol s novorodeneckým odd. Chcela som hneď po pôrode dať malú na brucho, nechať ju prisať sa, nepichať vit. K, nepodávať BCG vakcínu a byť pri každom vyšetrení, vizite a kúpaní. Nakoniec keď som videla, že z ich strany nie je žiadna ochota, doručila som im oznámenie o mojich pôrodných požiadavkách na podateľňu. Adresovala som ho primárom dotknutých oddelení a riaditeľke. Takto ho museli brať vážne či sa im to páčilo alebo nie. Neviem, možno je teraz situácia o niečo lepšia, preto by bolo fajn ak by ti tu napísala svoje skúsenosti nejaká žienka čo rodila nedávno. Ak chceš, pošlem ti svoj pôrodný príbeh aby si bola v obraze ako to celé bolo. 😉

lucyka1
8. máj 2011

@lilla244 nooo, tak ja som bola teraz v 30tt na poradni a zaroven mi doktor robil aj utz a malinky ma 1400g + - 200g, cca 37 cm. a teda vraj sme o.k. brusko mam 29 cm. a ty??? inak kamoska co teraz rodila v PN tak hovorila ze sa uz nemusi chodit ten posledny mesiac na poradne aj do nemocnice, tak neviem, ale ja by som tam aspon raz isla, teda uz len kvôli tomu ze chcem im povedat, ze tam chcem rodit. 😉 🙂 a tak rychle to leti, ze sa ani nenazdame a rodime... uz len nieco cez dva mesiace.... ja by som chcela uz koncom juna si zacat pomaly chystat veci co budem potrebovat si kupit aj pre babo aj pre seba.... a zacat si prat vecicky pre babo. a ty uz sa nejako chystas alebo tiez mas este cas?? 🙂

lucyka1
8. máj 2011

@bubulka722 ahoj. prosim ta mna by zaujimalo to samoprisatie... bolo to bez problemov ako zo strany doktorov a sestier, tak i zo strany babatka??? a povedala si to pri pôrode, ze to chces?? alebo este skôr....

lilla244
8. máj 2011

@lucyka1 ja toho mam dost vela, tak trosku babatko zanedbavam, ale priznam sa,ze nejake veciciky pre maleho uz mam dokonca aj oprate 🙂 postielka je uz urobena, nejake plienky od kamosky dokonca 😀
pre seba teda toho vela nemam,v podstate nic.. to asi buduci mesiac budem nakupovat , neviem... snazim sa moc nemysliet,ze uz su to len dva mesiace,lebo ma chyta strach z porodu a tak dalej.... Karabovi idem bud mesiac, tak mu plnaujem povedat,ze ho chcem mat pri porode..
uz inak aj brusko mi zacalo rast trosku, strie zatial nemam,ale obavam sa,ze budem mat riadne, ked mi brusko vyskoci..
ty mas brusko velke ci este ludia ani nevedia,ze si tehotna? 🙂

reanda
8. máj 2011

@bubulka722 budem moc rada, ked mi posles ten pribeh.. lebo napriklad ten vitamin K a BCG vakcina mi zatial nic nehovori 😒 .. a ktoreho doktora si mala pri porode? vsetko mi napis, ked sa ti bude chciet 🙂
ja dufam, ze sa do oktobra nejak zorientujem.. bojim sa toho "presadzovania" si toho, co budem chciet, lebo ja nie som velmi presadzovaci typ, sa bojim, ze ma uzemnia a bude 😒

lucyka1
8. máj 2011

@lilla244 no, praveze mne vsetci hovoria ci rodim teraz niekedy 🙂 a nie o dva mesiace..... ja mam brusko 29 cm. to mas v materskej knizke pri kazdej poradni ti zmeraju brusko, ty ho mas kolko cm??? noo, aj ja by som mala buduci mesiac ist do PN nemocnice a informovat ich ze tam chcem rodit 😀 a ty si doteraz karabovi vôbec nehovorila ze ho chces pri pôrode? ja som myslela ze ked k nemu chodis ze si mu uz davno hovorila. mne je to asi jedno, pokial nedostanem doktorku... inak doktora hocijakeho, vraj su tam vsetci v pohode. ale tiez uz myslim na pôrod.... a na mene ste sa uz dohodli napevno? ci?

lucyka1
8. máj 2011

@lilla244 a ozaj termin sa ti neposunul? lebo mne podla utz to zasa vychadza na 20.jula. tak neviem... 😉

bubulka722
8. máj 2011

@reanda Napíš mi do IP mail adresu kam ti to môžem poslať. No bol to boj ale možno sa odvtedy situácia zmenila... Odporúčam ti naštudovať trošku veci okolo vit. K (zvlášť podávaný injekčne), BCG vakcíny (očkovanie proti TBC), samoprisatia, vhodnosti umývania novorodenca hneď po pôrode a pod. Veľa vecí je na Slovensku postavených na hlavu a ak chceš aby s tebou a s dieťaťom nezaobchádzali ako s kusom na páse, bude treba byť patrične asertívna. Samozrejme tomu predchádza aktívna príprava, treba čítať a vyberať si informácie. Máš na to ešte dosť času. Ja som mala pri pôrode dr. Glesa a naozaj bol úúúúplne skvelý. S ním som nemusela vôbec zápasiť a vyhovel mi absolutne vo všetkom. Treba si pripraviť svoje pôrodné požiadavky a prejsť si to s ním pred pôrodom. Ak by si ho chcela, bolo by fajn ak by si sa s ním dohodla čo najskôr, pretože je k pôrodom dosť žiadaný. Horšie to bolo s novorodeneckým ako som spomínala.

x

bubulka722
8. máj 2011
bubulka722
8. máj 2011

@lucyka1 Nebolo to bez problémov, ale podarilo sa mi presadiť si to a bolo to naozaj úžasné. Nikdy by som sa o tento okamih nenechala pripraviť. Je to veľmi dôležité pre správny rozvoj laktácie, vzťah s bábätkom a tiež pre bezproblémový pôrod placenty. V 3. dobe pôrodnej zvyknú pichať umelý oxytocín čo je v mnohých prípadoch úplne zbytočné, pretože prisatím bábätka sa ti začne tvoriť tvoj vlastný hormón. Je to nenahraditeľný okamih kedy sa do tela vyplaví také množtvo endorfínov aké za iných okolností žena nezažije. Dcérka sa na druhý pokus krásne prisala, prestala plakať a cuckala kolostrum. Skrátka sme si to naplno užili. 😉

bubulka722
8. máj 2011

@lucyka1 http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=samopris...
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=samopris...
Odporúčam aj film What babies want. Darovala som ho doktorke na novorodeneckom tak možno sa trošku niečo zmenilo...

bubulka722
8. máj 2011

Nedávno sa konala v Lamači beseda o povinnosti očkovania http://www.megavideo.com/?v=SNEXRT5Q

lilla244
8. máj 2011

@lucyka1 termin mam okolo 23jula alebo tak nejak..
no ja brusko teda este velke nemam... ludia ani nevedia,ze som tehotna..
moja mama mi vravi,ze ona to mala tak isto.. ze jej az posledny mesiac naskocilo .. tak neviem no...
ja chodim Karabovi len na tie vacsie vysetrenia, to nie je moj gynekolog, u karabu som zatial bola 2krat, buduci mesiac idem 3krat.. a potom myslim este raz alebo 2krat

daniela1974
9. máj 2011

@reanda ahoj, ja som bola za Glessom asi 3 mesiace pred mojim porodom a uz ma nemohol zobrat. Takze ako vravi bubulka chod rychlo ak ho chces.

bubulka722
9. máj 2011

@daniela1974 Ahojky!!! Dlho som ťa tu nevidela. Ako vidím ideš do finále. Tak ako si to nakoniec s tým pôrodom dobojovala a ako to máš nachystané? Napíš čosi bližšie, ani v súkromnej téme ťa nie je vidieť.

reanda
9. máj 2011

@daniela1974 ahoj, no ja by som ho aj chcela, sice ho vobec nepoznam, ale co som sa o nom docitala, tak mi je dost sympaticky, narozdiel teda od karabu, s ktorym som mala cest na utz a ten proste nie je "moj typ" 😉 lenze ja si s najvacsou pravdepodobnostou doktora zazmluvnovat nebudem, lebo na to nemam financie 😒 ..takze to budem musiet nechat na nahodu, na koho natrafim, preto ani neviem, s kym budem preberat moje pripadne poziadavky.. ☹

daniela1974
10. máj 2011

@reanda
@bubulka722 - som tu skoro vobec neni, lebo som sa prave treti krat stahovala a sme konecne uz vo svojom ale stale nemam cas na seba a deti ale skor na elektrikarov a maliarov a kachlickarov.

ja si tiez nebudem nikoho zazmluvnovat, kedze Gleso uz nema volne ani dni ani noci a Karabu tiez nechcem, v podstate uvidim na koho narazim ked to pride.
Pojdem dat prekonzultovat porodny plan primarovi a primarke.
Moc tomu sancu nedavam hlavne po tom ake som zazila jesitne reakcie sestricky pri mojej poziadavke na odber krvi na pecenove testy lebo ma vsetko strasne svrbelo.
A to co pocuvam na prenatalnej vychove sem ani nepisem, radcej to dam do sukromky lebo si to odtrpim na porodnom stole.

bubulka722
10. máj 2011

@daniela1974 Tak to ti už pomaly horí termín. Prekonzultuj to s nimi, aj keď ja som voči tomu skeptická. 😖 Možno to nakoniec budeš musieť urobiť oznámením na podateľni, čo by som ti v prípade neúspechu odporúčala. Treba si žiadať to čo chceš, nech si pomaly zvykajú, že nie všetkým vyhovuje ich rutina. 😉
Tak to máš teda fakt dosť hektické, riešiť tieto veci okolo bývania takto pred pôrodom. Tak ale radosť bude o to väčšia, keď si prinesieš bábätko do novučkého, vyvoňaného bytu. Určite nezabudni napísať svoj pôrodný príbeh. Držím palce!!!

lilla244
11. máj 2011

@lucyka1 ahoj .. ako sa dari? ja som bola dnes v poradni a presunuli mi termin na 17.jula ?! 🙂
maly je vraj velky :o)

lucyka1
11. máj 2011

@lilla244 ahoj. celkom v pohode. trosku ma pali zaha, ale ked si dam mlieko tak to prejde. da sa to zatial vydrzat. a kolko ma malinky ked je velky??? aj mne podla utz stale posuvaju termin.... a povedala si uz karabovi ze ho chces pri pôrode? este sa tam nakoniec stretneme....

lilla244
11. máj 2011

@lucyka1 no karabovi idem az buduci mesiac.. a mam zly pocit,ze mi povie,ze u ma vsetky terminy plne 😉 tak ale uvidime...
nemam tu knizku pri sebe si nepamatam presne rozmery,napisem potom.. ako vsetko v norme, zasa ziadny obor 🙂 len ze ma dlhu stehennu kost a bude vysoky raz ( po tatovi)
ja mam ledva 164cm... 🙂
dnes to bola v poradni taka rychlovka, vaha,tlak,sono.. a dovi 😀

lilla244
11. máj 2011

@lucyka1 ja by som bola len rada,keby sa tam stretneme.. aspon niekoho by som poznala.. ako sa poznam,ja budem tam budem strasne stresovat .. dufam,ze vsetko nam pojde hladko 🙂

lilla244
11. máj 2011

@lucyka1
a meno uz viete? ja sa neviem nejak rozhodnut... normalne dilemy mam... vobec nic sa mi nepaci.. resp nepaci sa dost na to,aby som sa pre to meno rozhodla...
ty si ako na tom?
a ta zaha..to ma mrzi,pocula som,ze to nie je nic moc.. mne sa to zatial vyhyba, ale minulu noc som sa zobudila na sialenu krc v nohe... neverila by si.. normalne som mala lytko ako skala... som to vravela doktorovi,no vraj sa to stava v tehotenstve.. vydesilo ma to riadne

janurka
11. máj 2011

Ahoj maminky... ak sa vám páčia háčkované vecičky, skúste nakuknúť na túto stránku možno sa vám niečo zapáči ... Prajem pekný zbytok dňa so svojimi ratolesťami
http://www.facebook.com/pages/Háčkované-vecičky...

lucyka1
11. máj 2011

@lilla244 no ved vidim ze mien mas vybranych neurekom. 😉 my asi dame toho adamka. mne sa celkom paci.
a inak tie krce mavam aj ja niekedy. tiez vacsinou ked spim. neboj a stresovat urcite nebudes mat kedy 😉 len by si sem mohla si dat nejaku fotku aby som ta poznala ked sa tam nahodou stretneme...

lucyka1
11. máj 2011

@lilla244 a mimochodom ako sa vlastne volas? 🙂

lilla244
11. máj 2011

@lucyka1 dam si neskor.. a spoznam ja teba 🙂
hej ti vravim,ze som z tych mien na nervy.. a vsetci sa stale pytaju a ja stale nic 😠
adam je pekne, moja sestranica ma Adama.. a musim povedat,ze je aj strasne dobry .. take dobre babo Adamko 😀
a ta zaha ta pali kedy? ci ani nevies? kamoska s tym ma strasne problemy,vobec nejedava pecivo,lebo vraj z toho to ma..

lilla244
11. máj 2011

@lucyka1 tak ako ty 🙂
lucia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre