Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

lucyka1
11. máj 2011

@lilla244 ano, ja som lucia. ta zaha je individualne kedy pride, ale vacsinou ked si dam dzus....

lucyka1
11. máj 2011

@lilla244 boze, ja som ale blba. neprecitala som si to dobre. lucia je pekne meno, ze? ja som spokojna. 😀 😀 a kolko mas rokov?

lilla244
11. máj 2011

@lucyka1 mam 24 rokov
mna sa dnes opytala sestricka ci uz mam tasku do porodnice pripravenu? pozeram na nu.. ze no to este nie.. ty uz mas? ja este vobec nic do nemocnice nemam...
okrem papuc teda 😀

reanda
11. máj 2011

@bubulka722 prisla ti IP?

@daniela1974 gratulujem k stahovaniu 🙂 ..nas caka prerabka byvania, tak sa "strasne tesim", len stale neviem, kde na to vezmeme peniaze, uz som dufala, ze o takomto case bude aspon polovica prace hotovej 😒

baby, asi som naivna, ale nestaci s tymi poziadavkami vyrukovat az pri samom porode? ved predsa ak budem chciet dieta hned ako uzrie svetlo sveta do ruk a potom im ho uz nedam 😀 , hadam mi ho nevyrvu nasilim 😕

bubulka722
11. máj 2011

@reanda Tak ja by som sa na to určite nespoliehala. Budeš v takom psychickom rozpoložení, že asi nebudeš mať moc síl na takýto boj. Ja som išla do pôrodnice s kludným svedomím, že som pre to urobila maximum a to je pre nekomplikovaný priebeh pôrodu to najdôležitejšie. Tam som sa už nenechala nikým vytočiť, bola som na nadštandarde sama s mm a chránil ma aj papier. Pri samotnom pôrode ti môžu s ironickým úsmevom povedať, že sa to tak u nich nerobí a nič si nepomôžeš. 😖 Prepáč, už ti to idem poslať. 😉

reanda
12. máj 2011

@bubulka722 - no ved ja viacmenej len zartujem 🙂 , aj tak trocha zo zufalstva, lebo viem, ze na take boje ja nemam guraz a momentalne som este aj v takej blbej financnej situacii, ze si nemozem dovolit ani "svojho" lekara a asi ani nadstandard (ozaj, dal by sa nadstandard zaplatit aj trebars len na jeden den? aspon na ten porodny den)
neviem si predstavit, v akom budem psychickom rozpolozeni pri porode, ale skor ratam s tym, ze budem viac "nabudena" na presadzovanie si svojich poziadaviek, ako som bezne

moc dakujem za tvoj pribeh, aj za to oznamenie - neviem, co sa im inak na tom tak strasne nevidelo, ved su to vsetko uplne normalne poziadavky 😒 (az mozno na to ockovanie a tak, to si viem predstavit, ze su na doktori asi dost alergicki)

no nic, uvidime, na co sa zmozem, este raz dakujem

bubulka722
12. máj 2011

@reanda Nemyslím si, že k docieleniu svojich požiadaviek je potrebné mať zazmluvneného lekára. Dôležité je aby MUSELI akceptovať tvoje priania a to je možné buď po dohode a podpísaní PP primármi alebo oznámením v podateľni. Jeden deň nadštandard - to by šlo v prípade ambulantného pôrodu, ktorí by ti aj napriek vášmu dobrému zdr. stavu neakceptovali. Všade je to možné, ale samozrejme na Slovensku tak ľahko nie. Mňa stál nadštandard 51,-€, čo sa na môj vkus dá. Každopádne ak im oznámiš, že si nemôžeš dovoliť celý pobyt v nemocnici na nadštandarde a aby ťa teda presunuli na obyčajnú izbu, mali by to akceptovať. Očkovanie proti TBC ti príde o.k.?

lucyka1
13. máj 2011

@lilla244 nooo, tak to si ma prekvapila... ja tiez este nemam tasku do pôrodnice. a to akoze preco sa ta opytala? myslis ze zo srandy? alebo ti nejako zle dopadli vysetrenia? ze by si isla skôr rodit? 😉 ja si myslim ze mi ju staci pripravovat tak koncom juna, zaciatkom jula, nie? naco teraz? ved to su vsetko take spotrebne veci... plienky, kremik na ritku, vlhcene obrusky, vlozky, jednorazove nohavicky, vlozky do podprsky, nepremokave podlozky, atd.... ano a tie papuce samozrejme gumove do sprchy 😀 😀 myslis ze sa este dostava papier s potrebami do nemocnice??? mas nejaky?

lilla244
13. máj 2011

@lucyka1 neviem na co mi to vravela... tiez som na nu pozerala ako puk 😀
asi chcela byt vtipna... vysledky mam dobre.. klop klop na drevo..
asi to myslela tak,ze sa mi to uz krati ...
ano v piestanoch ti daju taky zoznam veci,co budes potrebovat .. vypytam si ho buduci mesiac,ked pojdem na kontrolu Karabovi

reanda
13. máj 2011

@bubulka722 no skusim to poriesit s planom u primarov.. ked este trosku "dozriem" ..na ockovanie zatial nemam nazor.. ale viem si predstavit to, ze su doktori podrazdeni, ked im - skolovanym, do toho nejaky laik "keca" .. stacia mi obcas tie vyjadrenia niektorych doktorov, ze netreba citat informacie na internete.. haha, keby som nemala internet, tak sa asi nedozviem nic, lebo napriklad moj doktor mi k tehotenstvu zatial nepovedal ani jednu vetu.. a od karabu na utz som sa dozvedela akurat "AKO NEPRIBRAT" 😅

lilla244
13. máj 2011

@lucyka1 inak ako si na tom s jedlom? mne strasne zacina chutit 😀

lilla244
13. máj 2011

@reanda haha ako nepriberat 😀

lilla244
13. máj 2011

neviete kolko stoji ta nadstandardna izba v porodnici? a treba si ju objednat ci ako to vlastne je?

mausy21
13. máj 2011

ahojte tak som sa rozhodla rodit v pn,prvu dcerku som porodila v tt...ake mate skusenosti..ok?ako to tam chodi?kolko dni poporode puštaju domov?
inak namerali nam kolisave hodnoty na zazname ctg 140 až 180..nemáte skusenost?vraj to nie je dobre...tak v pondelok kontrola ...s abojim čo sa deje...všetky idete rodit do pn?

daniela1974
13. máj 2011

@bubulka722 napisem viac do sukr. papa

daniela1974
13. máj 2011

@reanda 😀 musis s nimi jednoznacne vyrukovat aj pri porode ale pp daj podpisat lekarovi ci primarovi a primarke novorodeneckeho. Rovnako to podaj na podatelni v nemocnici.

daniela1974
13. máj 2011

@lilla244 ako si ju chces objednat? Akoze dopredu? To vies kedy to na Teba pride??? 😎 😎 😎 😎

daniela1974
13. máj 2011

@reanda a este si sa dozvedela ze Tvoje babo v brusku na tucne brucho. Ze?
😀 😀 😀 😀

bubulka722
13. máj 2011

@daniela1974 o.k. 😉

lilla244
13. máj 2011

@daniela1974
nie nie
🙂
len premyslam ako to tam chodi..
karaba a jeho sestricka neviem ci mi odpovedia 😀

nini78
13. máj 2011

@lilla244 nadštandard sa nedá rezervovať

nini78
13. máj 2011

@mausy21 po klasickom pôrode púšťajú na piaty deň , po sc na siedmy deň. Niekedy to urýchlia 🙂

lilla244
14. máj 2011

@nini78 dakujem za odpoved

lucyka1
14. máj 2011

@lilla244 ani nehovor, aj mne strasne chuti, ale je to vidiet aj na vahe a tiez ked chodim po kopcoch, tak nevladzem. normalne ma bolia nohy, hlavne stehna. citim ze som pribrala... 😉
ozaj a ked budes mat ten zoznam veci potrebnych do nemocky tak mi ho napis prosim ta, keby nahodou.... ok? 🙂 dik

daniela1974
14. máj 2011

@lilla244 ak nemas zaplateny cisarak /co sa VRAJ neda 😉 / tak ked prides a bude volna tak bude volna.
Inak sice mozes byt objednana aj na vyvolavanie, ale izba sa vraj neda dopredu objednat.
Asi by ma slahlo dojst tam izba volna a sestra mi povie, ze je to predplatene 😒 .

reanda
14. máj 2011

mna asi slahne, ked tam pridem a bude obsadene a muza poslu prec, ze nech pride neskor.. alebo ho poslu prec od porodu, lebo rodime dve.. to asi budem revat
aaaaaaaaaaaaaaa nemozem porodit doma??? 😉
ja TAK neznasam nemocnice a akekolvek organizovane institucie 🙄

@daniela1974 k dietatu zatial pan doktor nemal pripomienky, uvidime, co bude nabuduce... ale k malemu nech si radsej nedovoluje, lebo mu cosi odpoviem 🙂

@lilla244 tiez som sa rozculovala, preco sa nadstandard neda zajednat dopredu, to ma ani nenapadlo, ze ako si ho chcem rezervovat, ked nemozem presne vediet, nakedy 🙂 mohli by tam mat tych izieb aj viacej..

daniela1974
14. máj 2011

@reanda mozes rodit doma ale budes upalena na hranici ako bosorka a budes pranierovana ako potencionalna vrahyna.
Ja som bola totiz obvinena ze chcem "zavrazdit" svoje dieta ked som bojovala proti zohaveniu mojej posvy strihom pri porode. A mne to silno propomina obriezku - ten nastrih.

reanda
14. máj 2011

@daniela1974 fakt sa da u nas rodit aj doma? to som nevedela.. no, vsak ja by som to asi ani neriskovala, len keby to v tych nemocniciach nebolo take protivne... ja by som bola za to, aby sa zriadili cisto iba PORODNICE.. je to pre mna hnusne, ze sa novy clovek narodi v nemocnici, ako keby bol pacient.. ved tehotenstvo a porod nie je choroba preboha..
zatial iba spekulujem, ako zostanem doma co najdlhsie a do nemocnice pojdem az uz v hodine dvanastej, aby som isla hned na sal.. ale to som teraz hrdinka, uvidime, aka budem vystrasena, ked k tomu pride..
preco by si mala vrazdit dieta odmietnutim nastrihu? akoze si ho chces nechat v tej vagine naveky? :D to som zatial nepocula, ze je to riziko pre dieta, vsade pisu iba o tom, ze bez nastrihu sa mozes roztrhat na franforce... ale podla skusenosti zien, co pisu, tak vacsinou tie, co nemali nastrih, tak maju tak tri stychy najviac a tie, co su nastrihnute, tak sa este roztrhnu az po zadok
ja nastrih ROZHODNE nechcem.. to je pre mna asi najhorsia obava z celeho porodu.. to sitie a hojenie nastrihnutia potom.. staci mi, ze ma vecne dolu boli kvoli problemom s mechurom

lilla244
15. máj 2011

@lucyka1 jasne jasne preposlem ti ho
ja sa tiez zadychavam 😀

lilla244
15. máj 2011

@reanda ja som sa velmi nad tym ani nepozastavovala .. mna uz asi nic neprekvapi v piestanskej nemocnici.. od prostredia az po personal.. uz mam aky taky obrazok... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre