Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

lucyka1
26. máj 2011

@daniela1974 coze??? ja som pri martinkovi pribrala 22kg a rodila som v PN. a nikto mi tam nic nehovoril. tak dufam ze ani teraz frflat nebudu 😉 inak akoze to co si vôbec dovolila voci tebe??? na to nema pravo. normalne by som sa na to urazila aj ja. a este by som jej aj nieco povedala....
inak veru som zvedava kam to az dotiahnem. 🙂 ty uz to mas za par.... drzim palce nech vsetko dobre dopadne a hlavne aby ste boli obaja zdravucky. 🙂

lucyka1
26. máj 2011

@lilla244 jasne ze ti ho meraju. v materskej knizke kde mas napisany tlak, vahu, datumy poradni, tak v tom istom riadku mas urcite aj kolko cm mas velke brusko. pozri si to. a napis mi kolko ti meria. 😉

daniela1974
26. máj 2011

@reanda
@isabella_fly
no teraz mam zial na 170 cm 94 kg, pred otehotnenim som mala 74 kg. A to som uz bola pribrata, bezna moja vaha je cca 65.
No ja si tych 65 udrzim len NEJEDENIM a hladovanim co sa pred otehotnenim nechcelo. A ja teraz priberem aj z vody. Neprezeram sa. Jem ovocie a zeleninu, a ranajky obed a veceru.
Mna sa dotklo to, ze mi povedala, ze oni (akoze porodnica) budu velice radi ze tam taky hroch ako ja ide, lebo ze oni taku skusenost s takym pribratim nemaju, ze ona to v zivote nevidela aby takto niekto pribral.
A dr bol cely cas ticho, vykal mi, netykal a moj muz sa nasral tak ze odisiel prec a potom dr za nim vysiel a potlapal ho po pleci, a povedal mu ze je to super a ze vsetko bude dobre. Tak neviem.
Proste ma to dojalo. Ja cakam tretie dceru a taketo jednanie ako v Piestanoch je pre mna neprijatelne. Ale aj tak planujem zajst za primarom porodnice s porodnym planom a toto tiez mienim spomenut.
Ja som mala cez 100 kilo pri kazdom tehotenstve a nikdy ma takto nikto neurazil.

daniela1974
26. máj 2011

@lucyka1 no ved ja som sa nasrala a urazila, Karabovi az trapne bolo a bol cely cas ticho a moj muz odisiel a drbol dverami. Sa tesim na porod, lebo pri nasich povahach nas oboch vyhodia asi.

isabella_fly
26. máj 2011

@daniela1974 ta sestra to tam fakt prehana, mna karaba sice vzdy upozornil aby som vela nepriberala, ale nikdy nebol taky hnusny ako ona, a ked som s nim isla na sono ked som lezala bez nej, tak bol uplne super, myslim, ze ona to tam cele kazi a neboj sa, normalne v pn porodis, ja som mala pri porode 85kg a teraz mam 4 mesiace po 61kg, a poznam aj baby co dokazu pocas tehu pribrat 50kg a potom sa zasa vratit na povodnu vahu... sice je pravda, ze prilis velka vaha moze pri porode znamenat aj komplikacie, alebo teda ked uz nic, tak je aspon navrat k povodnej vahe jednoduchsi, ale kazda sme ina a tak sa na nu kludne postazuj (nebudes prva), no inak verim tomu, ze budes spokojna

daniela1974
26. máj 2011

@isabella_fly ja mienim ist za primarom aj kvoli tomu pristupu, teda nie len kvoli tomu ale isto to tam spomeniem.
Ja mam uplne tenke zilkove kostnate nohy (stupaje) aj ruky a opuchy absolutne ziadne, tlak mam ukazkovy, prietoky mam ukazkove, bielkoviny vobec ziadne, len som proste pribrala.
Je to krava a budem sa na nu stazovat.
Este sa pytala Karabu ci budeme cakat. Akoze na co? Ze ked som pribrala? A on ze ked mam tlak v poriadku a bielkoviny nemam a cukor nemam a opuchnuta nie som ze co riesi.
ona na mna zacala potom ze preco mi merali tlak naposledy pred mesiacom, tak to som jej uz povedala ze ci nevidi ze chodim do poradne kazdy tyzden.
Ale uz som bola vytocena a cervena a Karabovi bolo trapne lebo moj muz odtial odisiel tak ze tresol dverami a Karaba siel za nim hned.

lilla244
26. máj 2011

@isabella_fly ja som jej povedala,ze v kazdom pripade ci je to 5kg alebo 25kg chudnut to budem musiet ja,nie ona 😀
a tak ako ja s nimi zatial ziadne problemy nemam.. treba,ako si sama povedala, odvrknut na ich nemiestne poznamky 😉 aj ked urcite je to obcas tazke... zena ma urcite sama z toho nervy,ze pribrala.. netreba jej to pripominat este .. a navyse takym nevyberanym sposobom 😠

lilla244
26. máj 2011

@lucyka1 no pozriem to... ale ved to by som si hadam vsimla,ze mi meraju brusko nie??? ci to ako sa robi.. ja som asi hlupak riadny,ked sa pytam.. ale tak mne vazne bruskon nemeraju 😒 mne len tlak a sup na vahu.. to je vsetko

lilla244
26. máj 2011

@isabella_fly suhlasim s tym,ze sa treba stazovat... toto je jedna z pricin preco nase zdravotnictvo vyzera tak ako vyzera.. vsetci tu len s prepacenim drzia huby... nie moralne spravne,aby si toto voci tebe dovolila.. je prilis maly pan na to,aby ti ona ako zdravotna sestricka "radila" kde rodit a kde nerodit... jej chovanie mi pride sokujuce.. o to viac,ze som s nou (zatial) nemala nikdy ziadny problem.

lilla244
26. máj 2011

@lilla244 toto bolo pre danielu 1974 prepac 🙂

lilla244
26. máj 2011

@lucyka1 no pozrela som sa, ale nemam tam nic.. az myslis tam ten taky graf ci ako to nazvat.. tak to mi nerobia ☹ nemeraju mi to .. ani inym kamoskam,co chodia mojmu doktorovi...
neviem ako si to mam vysvetlit 😠

daniela1974
27. máj 2011

@lilla244 komu chodis? Ani mne nikto nikde nic nemeria 😉 .

lucyka1
27. máj 2011

@lilla244 nie, nie, kde je ten graf. ale hned ako knizku otvoris, na prvej strane, presne ako mas datum poradne, tlak, vahu, moc, pohyby, ozvy plodu (OP), subjektivne tazkosti je dalsia kolonka a tam mam " SF: 31cm"
a meraju mi to tak ze si lahnem a sestricka s metrom mi odmera brusko pozdlz tej ciarky co sa ti robi nad a pod pupkom. a zaroven mi hned spravia ozvy plodu s takym malym sonom, vtedy iba pocujem frekvenciu ako mu bije srdiecko. vacsinou to je 140. a to brusko mi meraju od 20 tt. nechapem preco tebe nie, asi to vsade nerobia... ale takto si môzem aspon skontrolovat podla toho grafu ci mi brusko rastie ako ma v danom tyzdni, vies??? 😉 🙂

lucyka1
27. máj 2011

@daniela1974 a karabu budes mat aj pri pôrode? lebo by bolo fajn ked aspon o tebe vie a uz ta pozna, si myslim. a pekne od neho ze vysiel von aspon za tvojim muzom teda aspon nieco... ked uz sa sestricka nevie ospravedlnit... a meno uz mate vybrane? inak ako to vyzera, budes mat normalny pôrod?

zabkatt
27. máj 2011

@daniela1974 ja som pribrala 26kg🙂 neboj
Ja som mala pri pôrode dr. Glesa a môžem len doporučiť🙂

lola31774
27. máj 2011

ahojte,no ja som pribrala pri obidvoch detoch 26kg,,,sarku som rodila normalne ale s problemamy cely den a kubka už cisarskym,ktorý som si vybavila,,,mala som pri obidvoch pôrodoch doktora dojčana a musim povedat že je to užasny doktor,,velmi my pomohol aj pri prvom pôrode a pri druhom som išla priamo za nim aby ma rodil,pekne si ma znova vyšetril a sledoval ma dva tyždne pred pôrodom,,,môžem len doporučit!!!!

lilla244
27. máj 2011

@lucyka1 viem... a preto ma stve,ze mne to nerobia 😒

lilla244
27. máj 2011

@daniela1974 chodim na Robotnicku ul, dr. Trizmovi...
som v pomykove z toho.. neviem co si o tom mysliet..

lilla244
27. máj 2011

@lucyka1 na dalsej poradni ich poziadam o to,aby mi brusko odmerali ..
mne jedine co doktor k brusku povedal je,ze sa mi nerobi ta ciara tmava na brusku.. a ze mi skor zadok rastie ako brusko 😠

daniela1974
27. máj 2011

@lucyka1 ja by som rada Glesu ale on uz pred 2 mesiacmi slubil asi 14 mamicikam, ze im pojde k porodu, a mne povedal, ze by bolo nefer mi slubit ze prijde, lebo by to bolo dost nemozne.
Nebudem si nikoho zazmluvnovat.
Meno nemame 😒 lebo my malu chceme vidiet na vlastne oci, potom sa meno lahsie vybera a teda chcem mat naprirozdenejsi porod aky existuje tak verim ze mi to vyjde.

daniela1974
27. máj 2011

@zabkatt no tak snad bude mat sluzbu 😎 😎 😎 😎
preco mi to ta sestra povedala? bavi ju to? Mna sa to tak dotklo ako keby som bola piestanska chobotnica za ktorou sa kazdy otoci ze hen aky netvor.

daniela1974
27. máj 2011

@lola31774 a chodila si Karabovi na sono a bola tam ta sestra co vyzera a pocuje ako chlap?

bubulka722
27. máj 2011

@daniela1974 Kašli na to, nemá význam sa nad tým vôbec rozčulovať. Pri mne mala tiež pindy, že som moc pribrala. Ja som jej chladne povedala, že moja váha nie je jej problém a potom už držala hubu. Takých chytrých sestier v PN pôrodnici stretneš veľa. Treba sa ku nim chovať s určitým odstupom a už pri prvom probléme im rázne vysvetliť, že nie si husička, s ktorou budú zametať a budeš mať od nich pokoj. Myslím, že lekári majú toľko inteligencie, že sa takto správať nebudú. Pevne verím, že ti to s tým prirodzeným pôrodom vyjde tak krásne ako mne. Je úplne zvrátené, že za takýto pôrod musí žena bojovať a CR jej dokonca sami ponúknu. No čo už prachy sú prachy.

reanda
27. máj 2011

@daniela1974 budete vyberat meno az po porode? a netreba to tam uviest uz popredu do tych ich papierov? ci potom sa da este zmenit? my uz mame tak predbezne meno vybrate - pre dievca, aj ked este neviem, ci to dievca je 🙂 ale tiez mi je to take divne, neviem, ci sa to k nej bude hodit 🙂

daniela1974
27. máj 2011

@reanda mame ale nie sme si isti na 100%.Ja som aj karabovi povedala ze meno bude az ked malu uvidime a nemal problem. Je mi jasne ze pre niektoru zo sestier to bude problem a bude sa zvazovat ci ma vobec mena nechaju porodit v highsocietyhospital PN ale risknem to. 😀 😀 😀 😀

mausy21
27. máj 2011

Ahojte mojho dr mam vo vrbovom a chodim tam na poradne každý týžden do nemocky len na ctg každy tyžden...to je všetko čo mi robia...sono som mala naposledy v 32tt...trošku ma to znepokojuje že neviem aky je drobec velky a veci podobne...je tu niekto taky kto by mi vedel poradit?mam sa pytat na sono sama či ako?dcerku som rodila v tt a tam mi robili sono od 36tt každy tyžden..kontrola placenty, vaha malej a tak..a tu nič..a lekara si platiti nebudem tak neviem ako dalej budem rada ak mi niekltora z vas odpiše a poradi....dííky mooc

ejuska79
27. máj 2011

@mausy21 ahoj, ja som bola na rizikovom, sono aj vaginalne vysetrenie (brrr, este teraz mi je zle, ked si spomeniem) mi robili kazdy tyzden do 36 tt, potom uz nie...uz som bola len na tom ctg, aj to len v 36 tt a potom ked mi davali prec serklaz v 39 tt...

ejuska79
27. máj 2011

@reanda
@daniela1974 ahojte, my sme mali meno napisane, ale aj tak prisli po porode a pytali sa ake meno chcem dat, ci suhlasi s tym napisaným....takže si myslim, ze problem nebude.... ale neviem ako by tp riesili, ak by sa nezhodovalo, kedze s menom musi suhlasit i druhy rodic....

lola31774
28. máj 2011

@daniela1974 ahoj nie ja som stale chodila iba dojčanovi on si ma vždy objednal ked mal službu,nikomu inemu

daniela1974
28. máj 2011

@mausy21 Mausy neries. CTG je az az. Ked Ti je fajn na co to prehanat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre