Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

abbey1
10. júl 2011

@chavierka Nedostala som ani čípky.len sa ma spýtali kedy som mala naposledy stolicu.A ocko môže až k samotnému pôrodu,čo je dosť blbé,pretože ho potrebuješ pri sebe aj vo fáze "čakania".Vraj nemôže k pôrodu vôbec a k súčasne rodia 2 rodičky.:(

chavierka
10. júl 2011

@abbey1 hmmm, no škoda, u nás je to tak, že otecko tam chcel byť so mnou vo fáze "čakania" alebo možno nejakého "trpenia", pomáhať mi aspoň psychicky a zas na samotný pôrod si už netrúfa...takže bude musieť asi ostať len v tej čakárni a čakať...

nattou
10. júl 2011

@chavierka ahoj, no pokiaľ ja viem, tak otec môže byť prítomný aj v prvej pôrodnej dobe, teda vo fáze "čakania"...ak si to želáš, je to spoplatnené, a nikde nie je napísané, že môže byť len v druhej pôrodnej dobe prítomný. Takže nech sa tam pekne nanominuje, nedá sa odbiť, že nech si ide domov oddýchnuť a podobne, myslím, že s tým problém nebude, teda ak na druhej posteli nebude niekto rodiť.

rora
10. júl 2011

@nattou mozem sa spytat ze ako je to spoplatnene? ja viem len o sume 20e ked je pri porode

nini78
10. júl 2011

ja som tam mala muža od začiatku až asi hodinu po pôrode a platil iba 20€

nattou
11. júl 2011

@rora ahoj...no, veď hovorím o tých 20 E- otec pri pôrode. Pôrodom sa myslí samozrejme aj prvá doba, pôrodná, nielen keď tlačíš finálne kontrakcie. Kamarátka tam mala muža len pri prvej dobe, keď už rodila, čakal na chodbe a potom, keď sa malá narodila, išiel opäť na sál, fotil, pestoval, až kým ju nedali na izbu. Takže aj takto sa dá. Môže tam byť od Tvojho príchodu na pôrodný sál až kým Ťa nedajú na izbu. A to, že sa niekto nechá odbyť, že otecko, teraz ste tu zbytočne a ešte to potrvá atď...no, a niekedy už potom nestihne ani späť dobehnúť 😀

kiki30
11. júl 2011

@zpavelkova mozno sa stretneme, my mame termin tiez v septembri 🙂

kiki30
11. júl 2011

@nini78 ten poplatok 20eur ak chce byt otec pri porode sa plati nejako vopred, alebo az potom?

chavierka
11. júl 2011

@kiki30 to aj mňa zaujíma

nini78
11. júl 2011

@kiki30 neplatí sa popredu, platil si to muž keď odchádzal domov, a pri prvom som to platila ja ale dva dni po pôrode.

kiki30
11. júl 2011

@nini78 diki

veronikam
11. júl 2011

So mnou bol tiez manzel skoro pocas celeho porodu, a po porode bol pri mne az kym ma nedali na izbu. A dokonca mala sluzbu mila sestricka z novorodeneckeho, ktora mu dovolila byt tam s malym na ich oddeleni, takze pendloval medzi mnou na sale a malym na novorodeneckom. 🙂 Co sa tyka celkoveho dojmu z porodnice - porod super, sestricky na porodnici jednym slovom uzasne, mile, ochotne. Sestricky na novorodeneckom trochu odmerane, ale ja osobne sa nemozem stazovat ze by boli ku mne alebo k malemu nejak zle, alebo neochotne alebo tak. Ja som bola celkom s pobytom spokojna, pekne sa o nas postarali, a ta strava - nebol to Hilton, ale zjest sa to dalo v pohode. Akurat mne bolo malo, takze zasoby z domu fungovali 😉 .Celkovo keby som to mala ohodnotit, z 10 bodov davam 8 .

chavierka
11. júl 2011

@veronikam tak to bolo pre mňa povzbudenie...ďakujem

kiki30
12. júl 2011

Bola ste niektora pozriet si porodnicu pred porodom? Vraj sa to da, ze bud prevedie sestricka alebo lekar co ma sluzbu a vsetko poukazuje.

lucyka1
12. júl 2011

ahojte baby. tak my sme dnes prisli domov z pôrodnice. nas adamko sa narodil 7.7. o 17.33hod. s mierami 3350g a 51cm. konecne to mame za sebou... 😉 🙂

akinomb
12. júl 2011

Ahojte, bola som na CTG vyšetrení. Na budúci týždeň ma ešte doktorka objednala na vyšetrenie na pôrodnom oddelení na piatom poschodí. Neviete mi niektorá povedať, či tam posielajú kadždú a o aké vyšetrenie vlastne ide?

lienka55
12. júl 2011

@lucyka1 jeej vy uz to mate z sebou,gratulujeme,aky bol porod,podrobnosti. 😉

kiki30
12. júl 2011

@lucyka1 gratulujem a vsetko je v poriadku? Tiez sa tesim na podrobnosti ako bolo...

nini78
12. júl 2011

@kiki30 ja som bola ešte pri prvom a previedol ma doktor ktorého som mala dohodnutého k pôrodu a dokonca mi sestričky na sále merali ozvy tým prenosným prístrojom, ukázal mi sálu, novorodenecké, nadštandart...

nini78
12. júl 2011

@akinomb ja som tak chodila pri oboch, a aj všetký moje kamarátky, ale niektoré baby tu spomínali že ich tam neposlali. Ja som druhého prenášala a oni si ma na pôrodnici potom už sledovali.

akinomb
12. júl 2011

Ďakujem @nini78, ja mám do termínu ešte 2-3 týždne. Ako vlastne prebieha to vyšetrenie, čo vyšetrujú?

nini78
12. júl 2011

@akinomb pravdepodobne ti iba natočia ozvy, mňa vyšetroval od spodu až keď som mala asi týždeň do termínu. Inak za to natáčanie sa platilo 2€

akinomb
12. júl 2011

Ďakujem moc @nini78 🙂

reanda
12. júl 2011

@lucyka1 gratulujem! 🙂 tiez dufam, ze napises, ake to bolo 🙂

lilla244
13. júl 2011

@lucyka1 urcite napis ako to prebiehalo a ester raz gratulujem x

lucyka1
13. júl 2011

ahojte. dakujem vam vsetkym. dalo sa to zniest 😉 pri pôrode som mala dr.polaka, bol naozaj velmi dobry ale asi ako vsetci doktori tam. ale prijimala ma dr. strakova, ktora bola tiez mimochodom uplne super a jemna a mila. co sa tyka pôrodu, tak som sa dozvedela ze pri prvom pôrode mi doktorka zlomila kostrc a preto sa viac neunuvala a dala mi ten zvon.... a preto to teraz bolo o to tazsie kedze malinkemu nemohla tadial prejst hlavicka tak mi to doktor odklanal, ale mala som epidural tak som to tak necitila. bolesti zacali o 3.00rano, ale do pôrodnice som isla az 13.15hod, co by som este vydrzala aj doma, ale manzel chcel radsej ist a ked som prisla tak som bola otvorena uz na 6cm, co mi tak ani neprislo 🙂 ale pri 7-8cm sa to zastavilo a nechcelo postupit kvôli tej kostrci, tak mi aj sestricka pomahala tlacit na brusko a nakoniec sa adamko narodil uplne normalne bez akejkolvek pomôcky ako je zvon.....bolo to sice o styri hodiny od prijmu ale dalo sa... no a co sa tyka pôrodnickeho oddelenia boli fantasticki, co sa o novorodeneckom povedat neda... 😒 ....

lilla244
15. júl 2011

@lucyka1 este raz gratulujem.. maly je krasnucky.. vyzera byt taky spokojny 😀

lucyka1
15. júl 2011

@lilla244 dakujem. dufam ze aj je. neboj sa zachvilku to mas za sebou aj ty... 😉

lilla244
15. júl 2011

@lucyka1 ani nehovor.. ale .. uz by som aj rada..
aj ked sa bojim.. ale uz chcem mat babo v postielke x 😀

lilla244
15. júl 2011

@lucyka1 a co sestricky? perlili? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre