Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

lucinda7
2. aug 2011

teoria je teoria,a realita je realita...ked je to nutne budete vdačne aj za nastrih 😝

lucy_m
2. aug 2011

@lucinda7 ja nehovorim o nutnosti ... ak je to nutne tak s tym nemam problem. ale ak to netreba - tak potom naco? 😒

lucyka1
2. aug 2011

baby, vzdy je lepsi nastrih ako sa roztrhnut.... 😒

lucyka1
2. aug 2011

@lilla244 ahojky. strasne moc ti budem drzat palce. moc, moc, moc. nech ti to uz konecne vyjde a do toho piatku porodis. 😉 a prajem ti sikovneho a dobreho doktora. a samozrejme v neposlednom rade aj velmi rychly pôrod. 🙂

lilla244
2. aug 2011

@lucyka1 dakujem velmi
urcite ti dam vediet ako to prebiehalo 🙂

reanda
2. aug 2011

@lucyka1 preco myslis, mas obe skusenosti? ja som citala vyjadrenie uz viacerych zien, co zazili oboje a vraj lepsie bolo prirodzene roztrhnutie.. navyse ta fraza "vzdy je lepsi nastrih ako sa roztrhnut.... " .. nikdy nevies a ani doktor, ci sa vobec natrhnes a kolko, za to pri nastrihu je pokracovanie dalsim trhanim pravdepodobne.. to su len take "zarucene mudrosti", co clovek pocuje a ani nerozmysla, ci je to pravda

kika423
2. aug 2011

@monuli1985 Ahoj, prosím ťa nevieš dokedy ten Karaba má dovolenku? Ja som objednaná na 18.8, tak dúfam že tam už bude.

monuli1985
2. aug 2011

@kika423 netusim ani presne ze kedy a dokedy,ale kazdopadne tam bude niekto,kto by to spravil zanho,som sa pytala nato Cupku..takze sono spravi aj niekto druhy,ak tam nebude

kika423
2. aug 2011

@monuli1985 Lebo keď ma sestrička objednávala na toho 18.8., tak mi povedala že keby som chcela môžem aj o týždeň skôr, že to by tam ešte mali byť - som to nechápala vtedy. Ale zrejme ešte v máji nevedeli že kedy presne budú mať dovolenku.

daniela1974
3. aug 2011

@reanda ahoj, co sa tyka nastrihu, ja som pri prvej dcere bola bez upozornenia nastrihnuta a bolelo ma to fest a vynadala som doktorke. Pri druhej a tretej dcere som nebola nastrihnuta po mojom uzpozorneni ze to nechcem, aj Dojcanovi som 4 x povedala nech nestriha, tak mi povedal, ze ked nebude treba tak jasne ze nebude.
Nebolo ma treba ani zasit.
Nie ze by vsetky porody sli bez nastrihu ale je pravda ze skor porodis s nastrihom. Ja si vsak myslim, ze je to nieco ako obriezka. Az mi je zle z toho ked si na to spomeniem. Bleeeeeee.

lucy_m
3. aug 2011

@daniela1974 presne na toto som myslela, ked som sa na to pytala ... jadnalo sa mi o to aby mi nerobil nieco, co proste nie je nutne 😒 Urcite si sa potom rychlejsie zahojila, ako ked si bola nastrihnuta...

isabella_fly
3. aug 2011

@lucy_m u mna bolo nastrih treba a to, ze som sa napriek tomu roztrhla bolo len dokazom toho, ze to evidentne bolo treba, lebo moje roztrhnutie nebolo pokracovanim nastrihu, ale roztrhla som sa dohora az po klitoris, takze dost brutus, no napriek tomu a 1,5 hodinovemu zasivaniu mi dala svokra taky aloe vera gel, silny koncentrat a ja som si to natierala a vetrala a napriek takej rane som uz po tyzdni od porodu pomerne v pohode sedela 😉
ale tak mne to aj pred porodom moja dr vravela, ze som nejaka privelmi stiahnuta, ze sa boli, ze sa riadne roztrham a stalo sa, do buducna ak by som mala dalsie dieta, tak si asi dam velmi zalezat na masazi hradze, inak si myslim, ze porodnikom v pn sa v tomto smere uz da v sucasnosti dost doverovat 🙂

isabella_fly
3. aug 2011

@lucinda7 ja som bola jedna z tych vdacnych a to som sa na celom porode najviac nastrihu bala 😀

lucinda7
3. aug 2011

@isabella_fly presne ja som teda ani raz nastrih neodmietla....v tej konečnej fázi je to aj ulava že príde to mimi nejak "lahšie" von :P

tatiana1760
6. aug 2011

ahojte tehuľky, som prvorodička a potrebovala by som poradiť akého dr.odporúčate?Mám rodiť cca 3.novembra a neviem si rady,,poznam tam len Karabu-a toho určite nechcem,Mohli by ste mi prosím poradiť? A čo si myslíte o nadštandarte?

kekisa
6. aug 2011

ahojte, chyta ma panika a to mam este cely mesiac cas☹

daniela1974
6. aug 2011

@tatiana1760 mne osobne to velmi nadstandardne nepripadalo, len ta telka a socialne zariadenie.
Ja som si chcela zahovorit Glesu ale nepodarilo sa mi to casovo.

daniela1974
6. aug 2011

@tatiana1760 este som chcela napisat ze aj tak si ten nadstandart nemozes zahovorit dopredu a ked som bola s inymi mamkami aspon sme pokecali, ale zasa ak sa chces vyspat tak s 3 dalsimi zenami a detmi sa proste nevyspis ani cez den ani v noci.
Ja osobne teda len Glesu odporucam.
Ale chod za nim rychlo lebo on ma tak zaplneny program ze ja som bola 2 mesiace pred porodom a uz mal na jun 14 zien tusim tak sme sa nedohodli. Ja som nakoniec rodila s Dojcanom, bol ustretovy ale neusmial sa a obcas aj hlavou pokrutil nadomnou 😉 😉 😉 .

nattou
6. aug 2011

@tatiana1760 ahoj, tak ak nechceš Karabu, tak do úvahy prichádza už len Gleso. Dojčan už k pôrodom nechce chodiť.
Ja som mala nadštandard a bolo to fajn, ako Daniela píše, kvôli tomu spánku a sociálnemu zariadeniu...inak to nie je nič "úžasné", akurát tam je jedno kreslo, rýchlovarná kanvica, chladnička, a Tv....výhoda je, že návštevy môžu ísť za Tebou na izbu. Dopredu sa rezervovať nedá. 😵

abbey1
6. aug 2011

@tatiana1760 Ja môžem odporučiť len Dojčana a Strakovú.Obaja sú podľa mňa úžasní lekári a aj veľmi príjemní a ľudský.karaba a Gleso neexistuje a ostatných nepoznám osobne.

tara_
6. aug 2011

@tatiana1760 ako vsetko co tu citam - kazdy ma iny nazor, takze neviem, co si z tohto vsetkeho vyberies ... ja som mala moznost byt na klasickej izbe aj na nadstandarde. Mozno si niekto pod tym pojmom predstavuje luxus, ale nemyslim si, ze tu ide o to. Pre mna to boli najlepsie minute peniaze v tom obdobi. Mas tam klud, coho sa na klasickej izbe nedozijes, v noci ani nehovorim. A co bolo uplne na nezaplatenie je, ze som sa tam citila ako clovek, ked som sa mohla normalne osprchovat a umyt. To sa na klasickej izbe veru nedalo. A dalsim plusom pre mna boli neobmedzene navstevy.
Co sa tyka lekarov, tak u mna jednoznacne Karaba a Gleso. Dojcan ma len vysetroval a bola som neprijemne prekvapena z jeho pristupu ku mne ako ku cloveku, ako odbornika ho posudit nedokazem.

lucyka1
7. aug 2011

@reanda ja rozmyslam, nieco take nevypustim bez rozmyslu a nemam to z pocutia ale zo zazitia priamo jednej pani na pôrodnej sale. ju nenastrihli a este doktor jej vravel ze asi ani nebude treba a hop, roztrhala sa a riadne... mna nastrihli tiez lebo museli, mala som pri prvom pôrode zlomenu kostrc a malinky nemohol prejst hlavickou.... vôbec nic som necitila ani pri zasivani. a uz som uplne v poriadku. nic mi neni. ale kazdy mame asi iny nazor....

zojka05
7. aug 2011

@tatiana1760 ahoj!Ja som mala pri prvom Dojčana a bol super,pri druhom som bola dohodnutá z Karabom,ale akosi to nestihol,tak ma odrodila Švarová a môžem povedat,že bola úplne fantastická,počula som na nu len zlé odozvy,ale po mojej skúsenosti,na nu môžem povedat len to najlepšie!a nadštandart je dobrý,ak chceš mat klud, 😀 máš tam všetko iba pre seba sprchu, vécko a aj telku,a návšteva príde za tebou do izby a dokonca aj mimo návštevných hodín,takže paráda... 😀

tatiana1760
7. aug 2011

Veľmi pekne Vám dakujem za informácie... 🙂
Chcela by som ešte vediet kedy si môžem ísť pozrieť pôrodnicu atd...a či to je bezplatne .
A ešte sa Vás chcem spýtať prečo ked ma gynek. pošle na sono do nemocnice tak mi stále sono robí Karaba? Iný z lekárov to nerobí? Ďakujem 🙂 😀

nini78
7. aug 2011

@tatiana1760 dolu robí sono iba Karaba, alebo ten kto ho zastupuje keď tam nieje, ja som mala k pôrodu dohodnutého Glesa a chodila som k nemu aj na sono, myslím že tak to robil aj Dojčan kým chcel chodiť k pôrodom, ale teraz už asi len výnimočne. A ja som si bola pôrodnicu pozrieť ale v ôsmom mesiaci a Gleso mi ju poukazoval.

tatiana1760
8. aug 2011

Ahoj @nini78 : Budem o ,,chvíľku,, v 8 mesiaci a preto je najvyšší čas ísť na prehliadku,,,
A prečo ten Dojčan chodí k pôrodom len výnimočne? Takže ak prídem hocikedy do nemocnice tak nám to tam niekto poukazuje? A ked prídem do nemocnice,že chcem ísť na prehliadku tak info mi dá pani na recepcií?že kam mám ísť a tak,,,? 🙂

nini78
8. aug 2011

@tatiana1760 ahoj, Dojčan voľakedy chodil k pôrodom aj mimo službu, ale viem že zhruba pred rokom s tým skončil, že to robí len výnimočne, ale keď bude mať službu, tak samozrejme ťa odrodí. A čo sa tej nemocnice týka, ja som si bola pozrieť pôrodnicu, keď si ma doktor objednal na natáčanie, vyšetril ma a potom mi ukázal pôrodnicu. Ale viem že ukázali pôrodnicu bez problémov aj maminám ktoré si ju prišli pozrieť. Choď sa spýtať, za to nič nedáš 🙂

abbey1
8. aug 2011

@tatiana1760 Prestal chodiť k dohodnutým pôrodom po probléme(hlavne komunikačnom) s jednou mamičkou.Ale ja som ho mala a bol fakt super,aj pri pôrode a aj pri starostlivosti o mňa ako tehotnú.Ja môžem doporučiť aj Dr Strakovú.

tatiana1760
8. aug 2011

A ten Glesa je mladý či starší ? A koľko berie za pôrod?

nini78
8. aug 2011

@tatiana1760 Gleso má 50-60 rokov, nemám odhad 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre