Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

tatiana1760
9. aug 2011

A tá straková-neni taká mlada,hnede polodlhé vlasy-pekna ?

abbey1
9. aug 2011

@tatiana1760 Hej,je to mladá kočka🙂 A ozaj veľmi fajn.Mala som ju pri najmladšej.

tatiana1760
9. aug 2011

Aha,,lebo raz na sone robila s Karabom--asi ju nieco ucil no prave na mne to nebolo 100x príjemné,hned som si povedala,Pane Bože tak k tejto rodiť nepôjdem ...Bola som uz asi cca v 20 týždni a dosť ma to bolelo,,, 😖

abbey1
9. aug 2011

@tatiana1760 Ku mne bola milá a citlivá a vyšetrovala ma pri pôrode len ozaj v nutnom prípade-čiže len 2krát.

tatiana1760
9. aug 2011

Ach o cca 2 mesiace budem rodiť a ja neviem koho pri pôrode 😨

tatiana1760
9. aug 2011

čo všetko treba do pôrodnice? Treba aj plienky? a čo všetko?

reanda
9. aug 2011

@tatiana1760 v porodnici ti daju zoznam, co vsetko si mas doniest, je to uz aj v tejto teme pisane, nalistuj si par stran dozadu.. a doktora nemusis mat zazmluvneneho, ved nejaky tam urcite bude 😀 dva mesiace pred porodom je uz asi aj tak neskoro.. ja tiez nikoho zazmluvneneho nemam a uz som aj rada, ze to tak dopadlo..

tatiana1760
9. aug 2011

Ked mi dajú zoznam až v pôrodnici,,netreba tam nič brať,či ako?

nattou
9. aug 2011

@tatiana1760 treba, ale je to myslené tak, že keď budeš chodiť na CTG monitoring, posledný mesiac, do nemocnice, vypýtaš si na pôrodnici zoznam, čo si máš priniesť, inak je to tu písané niekde o pár strán nazad.

kiki30
9. aug 2011

@tatiana1760 poslem ti do IP zoznam co treba..

tatiana1760
14. aug 2011

ahojte,ktorá máte termín začiatkom novembra?

monuli1985
15. aug 2011

baby odsavacku mlieka treba??..asi radsej ano,vsak?

kiki30
15. aug 2011

@monuli1985 vraj v nemocnici aj pozicaju, a vraj netreba kupovat dopredu, mozno nevyuzijes.

zewa11
15. aug 2011

@tatiana1760 ahoj,ja mám od 30.10-03.11.2011 termín

tatiana1760
15. aug 2011

má niektorá termín od 3.11-13.11 ? 🙂

l81
16. aug 2011

@monuli1985 ahoj, nepozicaju, zevraj nemaju, zober si radsej svoju..

daniela1974
16. aug 2011

@monuli1985 fuj - odsala by si si takou pozicanou??? 😎 😎 😎 😎 😎

bubulka722
16. aug 2011

@monuli1985 Odsávačku si zober určite svoju. Ja som si bola požičať pretože som mala prsia plné na prasknutie a setra mi dala do ruky primitívnu odsávačku s balónikom. No nevedela som, či si robí srandu, pretože takéto skvosty možno nájsť tak v múzeách. Inak nikdy by som nedala dieťaťu mlieko odstriekané erárnou odsávačkou. Neverím, že si niekto dá tú námahu poriadne ju vyvariť.

maca_p
17. aug 2011

@daniela1974
@bubulka722 jeeejda baby, vy z toho narobite. co by ste deti otravili tou pozicanou odsavackou? sak to umyjem pred pouzitim jarou, necham na to tiect horucu vodu a ende... ja by som teda neriskovala, ze mi didy prasknu 😀 .

isabella_fly
17. aug 2011

@monuli1985 nejake odsavacky v porodnici maju, ale ja som ich ani nevidela, lebo ich vyuzivala jedna pani, ktorej sa nakoniec ani nic nepodarilo odsat a uz z porodnice odchadzala s receptom na UM... no ja by som si odsavacku nekupovala kym nevies, ze ju budes naozaj potrebovat... z porodnice som isla s tym, ze asi budem potrebovat lebo som mala mlieka vela, no nez som sa spamatala tak sa produkcia dostala do normalu a vobec som odsavacku nepotrebovala, zhanam si az teraz lebo si chcem aj mliecko odlozit, sem tam odsat, alebo do prikrmov malej, ale rucnym odstriekavanim si akosi tie prsia vzdy dost pomackam, tak som sa rozhodla radsej pre odsavacku... az teraz... takze by som nekupovala dopredu

lienockaa
17. aug 2011

odsavacku pozicaju..zalezi od toho, ake mate prsia a hlavne kolko mate trpezlivosti sa naucit s tou odsavackou robit, niekomu to tou balonkovou hned nejde, ale so mnou bola na izbe mamicka, ktorej bola prave takato "primitivna"odsavacka najlepsia na svete..som fakt cumela ako jej to perfektne s nou islo..ja by som hned z domu odsavacku neniesla, neviete ci budete potrebovat a aky budete mat problem..niekto potrebuje podporit tvorbu mlieka, lebo nema, tak tam odsavacku netreba, na to je najlepsie prikladat babatko, niekto potrebuje ulavit od plnych prs a ma ich take len mozno 2 dni, na to odsavacku skoda kupovat..hlavne ak budete mat prve babatko a este ste nikdy nekojili, nemozete vediet..lepsie odsavacky su aj dost drahe, tak aby to nebola zbytocna investicia..

nattou
18. aug 2011

@lienockaa moja, reč, tú moju parádnu Medelu harmony dvojfázovú mám schovanú v skrini, použila som ju raz..... škoda peňazí. Najlepšia odsávačka je hladné bábo
😀

bubulka722
18. aug 2011

@maca_p Nie som fajnová, ale stretneš tam všeliaké mamičky. Nemám vo zvyku nič dezinfikovať a vyvárať jak bláznivá, ale mám zaužívané základné hygienické návyky.

maca_p
18. aug 2011

@nattou na medelu harmony mi nesiahaj 😀 , najlepsia vec co sa tyka odsavaciek, tiez som jej majitelka. kazde rano odstavujem, lebo maly prespi celu noc. bez odsavania by som ho utopila v mlieku, tolko ho je 😀 .
mam aj elektricku medelu swing, ale aj ked bola draha nepouzivam ju. niet nad manualne odsavanie.

@bubulka722 ja by som ju v nudzi pouzila. ked niekde idem (nemocnica, dovolenka), vsade mam so sebou hubku na riad, trocha jari a utierku. proste niekto ma plny kybel kozmetiky a ja si nosim toto - prave pre pripadnu potrebu pouzitia. aj v restike som uz urcite pila z pohara, z ktoreho niekedy pred tym pil asocial...

dulkagabulka
18. aug 2011

@maca_p mam obavu, ze tym odsavanim si vyrabaš ešte vačšiu nadprodukciu ...

maca_p
18. aug 2011

@dulkagabulka ano, viem o tom, ale odsavam len tolko kolko si myslim, ze ho neutopim. z praveho mi tecie totiz ako z tocky. vazne. totizto maly bubuš spi niekedy od 20.00 do 6-7.00 nasledujuceho dna 😀 .

lienockaa
18. aug 2011

@nattou @maca_p -aj ja mam medelu harmony, kupila som este pri prvom synovi, strasne vela mlieka som mala, tak som potrebovala aj na doma..az po troch mesiacoch neustaleho odsavania po kazdom nakojeni, aj v noci, uz som bola strasne unavena z toho a tak mi jedna laktacna poradkyna poradila, ze si robim zle a ze si robim nadprodukciu vlastne sama, nakolko odsavanim moj organizmus nedostava spatnu vazbu od babatka, kolko mliecka potrebuje, na to je potrebny kontakt iba pusa babatka a prsnik, nie este okrem toho aj odsavacka a prsnik..tak som skusila kazdy den menej a menej ml odsavat a bolo po nadprodukcii..🙂pri malej som odsavacku vyuzila len na naliate prsia v porodnici, t.j. dva dni, po prichode domov, ak bolo treba, som si pomahala rucne strucne-naucila ma to moja mama, ktora takto pred 30 rokmi odstriekavala mlieko pre mojho brata v inkubatore..🙂a nadprodukcii som sa stastne vyhla..😉
okrem toho odsavacka je vec, ktora na jednej strane pomaha, ale na druhej robi zle bradavkam, aspon teda tym mojim robila zle..

kika423
18. aug 2011

Ahojte, stalo sa vám niektorej že vám Karaba určil iný termín pôrodu ako váš gynekológ a potom na ďalšom ultrazvuku bol plod veľký /podľa jeho termínu/ ? Poslal ma na zopakovanie oGTT a som z toho trochu mimo, lebo som ho mala predtým v poriadku 😒

nattou
18. aug 2011

@maca_p veď ja nehovorím, že je zlá, len mne osobne ju bola škoda kupovať, lebo som ju ani nevyužila, nakoľko otázka, čo tu padla ohľadom odsávačky bola od maminy, čo ešte nerodila... je lepšie vyčkať, či ju bude potrebovať, toť vsjo 😎

l81
18. aug 2011

hm, no to je zaujmave, ze odsavacky poziciavaju a mne tvrdili, ze oni nemaju a ze ved som si mala doniest vlastnu 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre