Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

zjanulaz
12. sep 2011

@nini78 ďakujem.... tieto mená som tu videla už viackrát spomínané... ak s amôžem spýtať aj máš nejakú osobnú skúsenosť s nimi či ani nie?

nini78
13. sep 2011

@zjanulaz ja som mala 2x Glesa a bola som maximálne spokojná 🙂

zjanulaz
13. sep 2011

@nini78 Ďakujem len neviem ako by som sa mohla k nemu dopracovať...

nanyy
13. sep 2011

treba sa spytat hore na 5.poschodi kedy ma sluzbu a potom ist priamo za nim...len problem je aj termin porodu,lebo ja mam termin cez vianocne sviatky a to sa im moc nechce utekat k volanym porodom kedze medzi sviatkami mavaju 24h sluzby...:((( teda aspon tak mi to povedal gleso...budu tam dovolenky a tak...

nini78
13. sep 2011

@zjanulaz treba ísť priamo za ním, ako povedala nanyy 😉

zjanulaz
13. sep 2011

ďakujem veľmi pekne.......ja mám termín začiatkom novembra tak hádam to až taký problém nebude 🙂 budem tam musieť už ísť a vybaviť si to 🙂

nanyy
14. sep 2011

gleso je v pohode a myslim ze oni su celkom radi ked si ich pacientka vyberie..🙂))
ja rozmyslam nad druhou alternativou ak by gleso cez sviatky nemohol...co si myslite o tej novej dr.strakovej??

nattou
14. sep 2011

@nanyy pokiaľ viem, k pôrodom chodí z domu len Karaba a Gleso, Straková je 2 roky po škole a je to predsa v rámci ich voľna, asi sa jej ani nechce.... a nechcem jej blížiť, ale je príliš mladá na to, aby vedela sama vyriešiť nejakú vážnu komplikáciu pri pôrode, takže ak si chceš priplatiť za doktora, vyber si skôr Karabu...ten je "starý" fachman, porodí aj poslepiačky...teda, samozrejme, rodíš Ty, lekár len asistuje 😀

nanyy
14. sep 2011

s karabom nemam moc dobre skusenosti spred par rokmi,sice pri porode som ho nemala a pocula som ze je odbornik na porody... v oktobri idem na sono ku glesovi a uvidim co povie,ci mi ten porod slubi alebo nie,ak nie,pojdem za karabom...ale viem ze aj polak by k porodu isiel,ale ten sa mi teda moc nepozdaval,mala som to "stastie" stretnut sa s nim na pohotovosti..

zjanulaz
14. sep 2011

takže vyhráva Glesso 🙂 a bude sa chcieť so mnou baviť aj keď nie som z Piešťan? Lebo pôvodne by som mala ísť rodiť do Trnavy, ale počula som názory mamičiek, ktoré tam rodili a že nikdy viac... a z toho dôvodu sa tam bojím ísť......... a čo hovoríte na epiduralku? aj na to som počula viacero názorov....

nini78
14. sep 2011

@zjanulaz baviť sa s tebou bude určite, ale problém je v tom že rodíš už v novembri, dosť malá šanca že ťa ešte vezme. Viem že baby v 4 mesiaci už odmietal lebo mal toho veľa. Ale neviem kolko je teraz tehuliek, každopádne treba isť za ním čo najskôr. Baby za ním zvykli chodiť hneď v prvých mesiacoch.
@nanyy mne sa Polák tiež nepáčil, ale mna len prepúšťal z pôrodnice, bol strašne arogantný, ale niektoré baby chvália aj jeho, to je ťažko povedať na základe rečí, najlepšia je osobná skúsenosť.

nanyy
14. sep 2011

no ja mam s polakom osobnu skusenost ked som zacala spinit v piatom mesiaci,isla som na pohotovost a mal sluzbu...hned ma tam chcel nechat bez toho aby ma vysetril,az ked som mu povedala nech mi urobi najskor sono a potom riesi ci tam musim zostat alebo nie...cestou na sono som sa ho spytala ci sa da vybrat doktor k porodu,hned to bola ina pesnicka a iny pristup...aspon clovek vidi co robia peniaze a ako sa hned meni ich pristup k pacientkam..preto som rozhodne nazoru ze doktora k porodu si treba vybrat..teda ak chce mat clovek istotu ze s nim budu inak zaobchadzat..teda moja skusenost..tie ktore rodili bez toho aby si vybrali lekara a boli spokojne,tak tie obdivujem ze to tak riskli...po mojich skusenostiach by som asi na to odvahu nemala..:(((

nini78
14. sep 2011

@nanyy ja som tiež nechcela ísť rodiť bez toho aby som si niekoho dohodla, bolo to pre môj dobrý pocit a veľmi to pomohlo, lebo som vedela že ten doktor ma pozná, chodila som k nemu aj na soná, robil mi ozvy a na konci tehotenstva si ma už sledoval priamo na pôrodnici, najprv každý týždeň som chodila a keď som začala prenášať tak obdeň 🙂

nanyy
14. sep 2011

@nini78 presne tak,moj nazor. a vy ste mala koho pri porode?

nini78
14. sep 2011

@nanyy ja Glesa

daniela1974
20. sep 2011

@nanyy ja mam zasa opacnu skusenost, nemala som zajednaneho nikoho, chcela som Glasa ale uz nemal volno pre mna. Ale teraz viem, ze ani pan boh by mi nepomohol, tak to bolelo do slaka 😉 😉 😉 skoda penazi vyhodenych pre mna.

nanyy
21. sep 2011

za co skoda penazi vyhodenych? za doktora? a epiduralku si nemala?

alena76
21. sep 2011

@nanyy rodila som 4 x ( v rozpati 11tich rokov) bez vybaveneho lekara a 4x spokojnost -tak neviem 😕

nanyy
21. sep 2011

mozno mas dobre skusenosti s lekarmi,alebo take stastie... 😉
a mozno sa ozaj clovek obava zbytocne..ale radsej spravim maximum co mozem,aby som si raz nevicitala ze som mohola spravit viac a nespravila..teda moj nazor

liat
22. sep 2011

Ahojte, prosim vas co vsetko ste si zobrali so sebou do PN porodnice? Kolko nocnych kosiel? alebo dali vam nemocnicnu? prosim napiste mi zoznam co vsetko ste mali so sebou a tiez pre malinke, nemyslim co prinesie ocino ked si nas odvezie domov ale co babatko potrebuje v porodnici.
Dakujem velmi pekne

nini78
22. sep 2011

@liat v nemocnici na sone dostaneš zoznam.

rora
22. sep 2011

@liat
Ja som dostala tento zoznam-
PRE MAMICKU:
2ks nocna kosela, zupan
1 prezuvky, 2 pary ponoziek
1ks toal.papier
2 bal. /minimalne/ menstruac.vloziek - nelepive/
1ks holiaci strojcek
hyg.potreby /zub.pasta, kefka, mydlo-detske, uterak, osuska/
tampony pre dojciace matky
2ks pampersky pre dospelych
2ks podlozky do postele
teplomer, mineralka

PRE DIETATKO:
1 balenie /2-5kg/ jednoraz. plienok
detske mydlo, Jecorisova pasta, Infadolan
zavinovacka, 1ks detska kosielka
1ks ortopedicke nohavicky
4ks platenne plienky

miriam18111
23. sep 2011

Ahojte, chcela som sa spytat neviete ci do PN sa treba nejako nahlasovat. ze by som tam chcela rodit,ci na prehlaidky treba chodit tam alebo staci k svojmu gynekologovi, lebo my uz sme 36 tt 🙂
Ďakujeme

veronikam
23. sep 2011

@liat AHoj, ten zoznam je v podstate ok, akurat by som si zobrala urcite viac nocnych kosiel (ja som kazdy den davala novu, manzel nostil postupne), toaletneho papiera som minula minimalne 3 rolky a takisto viac osusiek.

liat
23. sep 2011

ja mam dve nocne kosele, nemam ich rada tak nechcem nakupovat, ja som myslela ze tam daju
ta detska kosielka-moze byt aj body?

andreah25
23. sep 2011

Osobne platenie si doktorov neuznávam. Každý stále hovorí o kupcii v zdravotníctve, ale bohužiaľ, sami sme si na to lekárov naučili. Lekár má predsa robiť tak, ako sa učil a ako mu to Hypokratova prísaha káže úplne normálne a povolanie lekár má byť poslaním. Samozrejme, nikto nechodí do práce pre niekoho modré oči, ale za peniaze, no takéto platenie si za lekára je choré. Pôrod a starostlivosť po pôrode predsa nie je žiaden nadštandard, tak prečo za to platiť??? A mimochodom, po zaplatení (štandardne hneď po pôrode) si vás lekár aj tak už ani nevšimne (česť výnimkám). A na margo tej Dr. Strakovej, za to, že je mladá, neznamená, že nie je dobrá. Aj starí doktori sú často horší ako mlaďasi, čo len vyšli školu. Ja som mala pri pôrode aj ju, a všetko pohoda, dokonca denne aj viackrát chodila za mnou, čo ako sa cítim, či pohoda a tak.

veronikam
23. sep 2011

@liat Pre dietatko potrebujes obecenie len na cestu domov, takze si prines co chces, to nemusi byt podla zoznamu. Ja som nachystala doma 3 varianty komplet oblecenia a potom som podla pocasia zavolala manzelovi ktore ma priniest.

nattou
23. sep 2011

@andreah25 máš pravdu, nikto nechodí do práce pre niečie modré oči. Ale ak mamička chce, aby sa jej venoval lekár nad rámec pracovnej doby, aby bol na telefóne k dispozícii vo dne v noci, robil jej nadštandardne vyšetrenia (tým myslím soná navyše, lebo mamičky chcú sono pomaly pri každej poradni a pritom poisťovne platia len 3 soná... atď), tak si myslím, že je na mieste to aj patrične finančne ohodnotiť. Možno ma zas za to prirovnanie ukameňujete, ale nikoho ani nenapadne volať inštalatéra napr. v nedeľu naobed zadarmo, že Vám niečo doma nefunguje...tým chcem len povedať, že keď chcem aby mi XY "skákal okolo zadku", je normálne dať peniaze. Pravdou je a tiež si myslím, úprimne, že nikto nechce mamičkám ubližovať alebo niečo zanedbať len preto, lebo mu nestrčili niečo do vačku, teda ak sa bavíme o PN pôrodnici, nie o všetkých lekároch v SR. Ja som lekára dohodnutého nemala a nesťažujem sa.

miriam18111
25. sep 2011

Ahojte kočky, chcela som sa spýtať, neviete, ci sa treba do PN nahlasiť ze tam chcete rodiť?alebo či na konci treba chodiť na prehliadky tam alebo stači svojmu gynekologovi ?
Ďakujemeee

nini78
25. sep 2011

@miriam18111 v PN väčšina gynekologov posiela svoje pacientky aj na 3 soná do nemocnice a ja som na konci tehu chodila raz do týždňa na pôrodnicu na natáčanie, ale niektoré baby tu už spomínali, že nechodili, ale ja čo mám kamarátky tak všetky chodili... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre