Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

jana17
6. feb 2012

@alena76 tu glukozu davali aj syncekovi jednej "spoluleziacej" a pritom na novorodenecke nosila plne flase odsateho mlieka... bola z toho dost vedla, jej mlieko putovalo kto vie kam...

kiki30
6. feb 2012

Napisem aj ja moj postreh z PN nemocnice... @urma ak mozem tak doporucujem si co najviac nastudovat o tom ako sa ma babo spravne prisavat, a teda ako tu aj ostatne holky pisali, tak od zaciatku ako ti babo daju treba prikladat, a mlieckos a spusti a bude cucat, neboj. To ako sa ma babo spravne prisat je dolezite, aby ti nevznikli nejake poranenia, lebo potom sa to dlho hoji. Oni budu potom na treti-stvrty den pozadovat vazenie pred kojenim a po, teda zistuju kolko vypije. Jedna holka z vedlajsiej izby, tak jej mala stale plakala, ona bola po cisarskom reze, a neviem ci sa jej nevedelo spustit mliecko alebo sa mala nevedela prisat, chodila bezradna, stale malu prikladala, a ona len plac, a nakoniec sa isla na nejaky ten stvrty den opytat sestricky co ma robit, a ona pozrela do papierov a tam bolo napisane ze sa jej ma podavat umele mlieko, proste sestricky babu dali mlieko ked ich rano brali na vizitu a potom na obed, takze mala bola vtedy spokojna a vecer plac. A ten cumlik aj odsavacku si doma vyvar, ale odsavacku ti mozu doniest ak by si potrebovala. A este doporucujem nejaku masticku na bradavky, ak by bolo treba.

alena76
6. feb 2012

@kiki30 plne suhlasim..je to o spravnom prikladani.a taktiez si myslim, ze vsetky zeny dokazu kojit a MAJU mlieko.

lienockaa
6. feb 2012

@urma -odsavacku rozbal, vyvar a nechaj doma..ak ti ju bude treba, donesu ti z domu..mne bolo treba oba razy-vela mlieka som mala..mala som vzdy svoju z domu a nikto mi nepovedal ani pol slova, ze ju mam..cumlik nebolo treba, ale niektore mamicky mali a davali, pred sestrickami skryvali..
moju malu sestricky velmi nestrazili, ona totiz strasne plakala, skoro cely cas, takze od porodu bola pri mne-chcela som ju, nebola nikde, ani u nich na pozorovani tych par hodin po porode, dali mi ju hned este na sale, len na kupanie a vysetrenia ju brali prec..
nikdy som ju nebola ani prevazit..ked si oni rano zvazili, ok, ale ja som cielene nechodila..podla mna je to celkom zbytocny stres pre mamicku, ktora sa este len snazi kojit..potom rozmysla, preco dieta este nepribralo, namiesto toho, aby s kludom kojila a bola v pohode a mliecko dobre tieklo a tvorilo sa..
myslim, ze nemali sancu jej nieco dat, nejaku glukozu, alebo UM..syn glukozu dostal, lebo som nemala tak rychlo mlieko ako pri dcerke a bola som za nu vdacna, lebo bol fakt hladny a plakal, mne nic netieklo, takze jednu noc dostal aj glukozu, potom uz nebolo treba..

lubenka78
6. feb 2012

Pridávam sa aj na stranu nespokojných mamičiek.Tiež som mala zážitok s dotyčnou "super sestrou".Rozleteli sa dvere na izbe,vletela ako výchor..nahučala na mna a na mamičku čo bola so mnou na izbe a vyletela na metle von....len sme sa na seba pozreli a nechápali sme.To je prístup ako sa patrí...Každá z nás je ubolená z porodu,nehovoriac o rozkolísaných hormonoch a ked na vas vyletí takato furia,tak mnohe skoncia zo slzami v ociach a v hlave este vacsi zmatok....Ja som odchadzala z porodnice s tým,ze este stale nemam mlieko,ale nastastie sme s priatelom zasadli k internetu a podla rad sme postupovali,nakoniec sa vsetko rozbehlo a maličkú som kojila do teraz.!!! Nechapem ako tam takuto osobu mozu drzat,!!! Nechcem si ani predstavit,ze sa stara o babatka,taka jezibaba!!!

kiki30
6. feb 2012

Mojej kolegynke zase povedala jedna z tych sestriciek na novorodeneckom ze ked jej nebude davat caj (glukozu) ze bude mat zlatacku, a ona jej chodila stale po flasky z cajom a potom sa malej nechcelo prisavat, a nepila ziadne mliecko, dokonca jedna sestricka jej povedala ze ma ploche bradavky, ze si ma kupit klobuciky, a neprisala sa ani na klobuciky. Proste treba hned od zaciatku prisavat a babo sa prisaje, a mliecko sa tvorit bude.

kiki30
6. feb 2012

@lubenka78 Stacilo by keby trosku pomohli mamickam a oni same keby vedeli ako sa ma babo prisat, ale myslim ze to su "stare skoly", a maju divne metody. Takze je dobre ked tam mamicka pride plna info a ma nastudovane kojenie.

lubenka78
6. feb 2012

@kiki30presne nech má naštudované a hlavne nech sa nevypytuje.Vždy som isla s malou dušičkou zaklopať na dvere,zo strachom či na mna nevyletia,raz mi povedala nech si nechodím stále pýtať čaj ,ale nech si dám fľašku na radiátor...hmmm len škoda že radiator bol studený. ☹

urma
6. feb 2012

@jana17 ok, ja si ju teda vezmem vyvarenu a nebudem sa nou zbytocne chvalit 😀
Viem, ze sestre dali tiez UM malemu a jej islo rozdrapit prsa od mlieka 😖 a nevedela si s tym rady rucnym odsavanim, potom musel letiet mm a kupit narychlo odsavacku. Tomuto sa ja musim stoj co stoj vyhnut, lebo nie je iste, ci mi bude mat kto skakat okolo rite v porodnici...myslim akoze tretiu stranu.Nechcem nechat nic na nahodu a radsej budem mat kupene a nepouzijem.
@alena76 toto je vlastne druhy extrem, co asi prikladanim nevyriesim 😉 ze by som mala toho mlieka proste vela. Tak treba to predsa dat von, nie? Koli zapalu, bolesti a tak.
Mozno som naivna, ale proste su tieto veci pre ludi, tak co je na tom zle? Netreba nic prehanat, ale niekde som citala aj taky nazor, ze ked nie je mlieko este pustene, tak aj odsavacka pomoze hoci na prazdno, lebo male asi nebude mat taku vydrz cucat prso bez mlieka 😅

urma
6. feb 2012

Dakujem baby za vase rady a nazory. Budem sa urcite snazit mat maleho hned a co najviac pri sebe pod kontrolou, nech nemam stres, ze nepapa a pritom oni ho budu niecim nadajat 😠 To je akoze vrchol, ked este navyse mamicke o tom nikto nepovie a potom ze nemaj stres 😝
Ako citam, budem sa musiet obrnit asi pevnymi nervami, a modlim sa od teraz, aby tam ta furia co huci po mamickach nebola 😀 To ja fakt nezvladam taketo...aj si poviem, ze ma to nerozhodi, ale asi sa to neda zvlast ked som prvorodicka a ONA je ta, co ma vediet o svojej praci vsetko na 99percent. Potom ma clovek tendenciu brat si to k srdcu...

nikkol
6. feb 2012

Ahoj je tu niekto kto ma termin teraz okolo 20 februara a bude rodiť v PN? 🙂

alena76
6. feb 2012

@urma jasne s tou odsavackou 😉 ja som mala asi vzdy mlieka akurat. verim, ze pri nadbytku pomoze a asi je nenahraditelna. raz som skusala rucne - len tak, a moc mi to neslo. ale viem ze na "rozkojenie" je najlepsie prikladanie - aj tej spominanej kamoske laktacna poradkyna odporucila odsavacku nepouzit.
ale asi je najlepsia kombinacia oboch, ja to neviem posudit
ano, na novorodenecke si priprav pevne nervy , hlavne nepouzi vlhcne utierky a aj v polospanku umy dieta pod studenou vodou s tocky 😀
ale nie, ked sa trocha obrnis , da sa to vydrzat..no a porodnica - to som bola vzdy velmi spokojna.
prajem rychly bezproblemovy porod a zdrave krasne babo 🙂

alena76
6. feb 2012

@urma a rozhodit dotycnou sa nedaj..aj ked..ked si plna hormonov, je to tazke.j a som si aj poplakala.ale potom som sa tak nastvala, ze som ju zrusila robila som si svoje 😎

urma
6. feb 2012

@alena76 dakujem 😀
A to s tymi vlhcenymi utierkami...to tiez personal nezvlada? 😉

kac222
6. feb 2012

Mamicky neviete ci uz v porodnici vymenili periny?Alebo je tam stale ten 30 rocny hnus? Dakujem.

daniela1974
6. feb 2012

@urma vyvar si to doma ale ja som tam odsavacku nepotrebovala, kym sa mi pustilo mlieko bola som doma. ALe aj ja som ju tam mala so sebou.
Zasa vystrerilizovat Ti ju tam vysterilizuju ale ked prides za nimi s touto poziadavkou vecer, ked bude v telke Ordinacia v ruzovej zahrade, tak budu dost vytocene.
My sme sa na izbe rehotali ako vzdy cez reklamy vybehli do izieb kuk kuk ci sme v poradku a zasa spat do ich izbicky kukat telku.

alena76
6. feb 2012

@urma Len preboha NIEEEEE vlhcene obrusky!!!!!! 😀 😀 ja som samozrejme za cistu vodu...ale aspon vlaznu ak nie teplu 😝 A po najedeni umyt jak zajaca pod tockou, aby sa secko dogrcalo a potom zase nasledne umyt..no neviem 😖 idealne by bolo vata a vlhcis si ju vo vode

lucy_m
6. feb 2012

@urma ja som rodila nedavno, takze to co tu pisete mozno nie je az take aktualne. odsavacku som mala aj ja so sebou, samozrejme vyvarenu... to ze by som mala cakat, ze mi ju tam vyvaria, tak to by asi nedopadlo dobre. ochota je tam z ich strany 0 bodov. hlavne co sa takychto veci tyka. A musim povedat, ze som ju aj vyuzila. Lebo mlieko som mala ale mala tolko nevypila, tak som musela odsavat, aby sa mi nezapalili prsniky. Cumlik si kludne zober. Moja mala ho sice v nemocke nechcela ale skoro vsetky baby ho tam mali a nebol s tym ziadny problem. Tak isto aj vlhcene utierky. Kto ich chcel pouzivat ten mohol, tiez nebol problem. Ked mamickam netieklo mlieko - sestry dokrmovali umelym... to tam bolo normalne. Ale boli aj ochotne pomoct pri dojceni, ked bolo treba ... Su tam aj ludskejsie sestricky. 😒
Co sa tyka dotycnej neprijemnej sestricky - tiez som si s nou zazila svoje. Hned v den po sekcii mi malu doniesla, pichla mi ju do ruky a staraj sa. Ja som sa nevedela ani pohnut a mala revala jak tur... ale im to bolo jedno. Tak mi ju zobrala na ruky jedna kocka... Nato prisla menovana sestricka a schmatla jej ju z ruky: Co jej ju cicikate, to je jej decko nech sa stara ... 😒 a to bola len jedna prihoda... Panicka sa ventiluje na prvorodickach.

urma
7. feb 2012

@lucy_m to je sila 😒 Viem si to predstavit, ze si sa nevedela pohnut po sekcii, ja som bola len na laparo pred rokom a veru zobralo ma to riadne. To boli len 3 male dierocky do brucha 😖 A to nehovorim, aka som bola nedospata po narkoze...do toho starat sa o babatko na 100pro musi byt tazke.

lucy_m
7. feb 2012

@urma bolo o držku ako sa hovorí, a to som ako prvorodička nevedela... Ale musela som sa vzoprieť bolesti a postarať sa o dieťa - lebo skutočne je tam málo takých sestier, ktoré sú ochotné pomôcť. 😒

liat
8. feb 2012

Baby stále hovoríme len o tej ježibabe. Poďme sa baviť o tej dobrej Aničke, taka malá v okuliaroch asi 55 ročná. Jáááj ta bola ako Barborkina babička 🙂

majka_3
10. feb 2012

@urma ahoj.ja som mala aj cumlik aj odsavacku a nikto nic....ale co viem nemaju radi vlhcene obrusky tak ak skovat ich 😉
a urcite si vysterilizuj doma..

majka_3
10. feb 2012

@liat Ahoj ktoru myslis??? 😀

daniela1974
10. feb 2012

@majka_3
@urma
uvedomujete si, ze sa tu uplne vazne rozpravame o tom, ze niekto koho nepozname, nevieme kto ako sa vola, nema k nami nijaky vztah - ze pozor ten clovek neni rad, ked pouzivame pre NASE dieta vhlcene utierky a tak ich treba ukryt 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 .
Vsak to je priserne. Mne je tak uprimne jedno, ze ONI to nemaju radi. Uplne mi je to jedno.

urma
10. feb 2012

@daniela1974 mas pravdu a je to smutne 😒 Nechcela som ist rodit do zahranicia, aj ked mam moznost..lebo nerozumiem tej reci ani F ale tam by mi fakt nikto nenadaval 😀 aj keby chcel...tak ma smolu, prave pre tu jazykovu barieru 😉

liat
11. feb 2012

@majka_3 no vsak Anicku malicku, tu zlatucku co nam aj baby zobrala na noc, a jezibabu myslim ved vies ktoru, co ta sfukla za to ze davas prednost lekarom ako natalke 🙂 bola to proste neskutocne charizmayicka zenska, ja osobne som sa na nej dobre bavila, mna proste taky clovek nemoze vytocit 🙂

piskotik
12. feb 2012

Ahojte, troška to tu čítam čakám tretie dieťatko, pôrod síce až v septembri, ale len tak pre zaujímavosť čítam o PN pôrodnici, dvakrát som rodila v TN ale PN je bližšie tak sa ešte rozhodnem. Ale nad niektorými vecami žasnem, v TN vlhčené obrúsky v pohode aj cumlík a odsávačky žiadny problém, vôbec som nič nemusela schovávať. A keď čítam o tej veľmi "ľudskej" sestričke, tak sa mi ani ústa nezavrú od úžasu, to sa nedá voči nej niečo spísať, keď sú toľké mamičky nespokojné!

kiki30
12. feb 2012

@piskotik O PN nemocnici sa to traduje ze sestricky z novorodeneckeho nemaju radi ak mamicky pouzivaju vlhcene obrusky, cumliky, odsavacky, neviem preco, aj ja som dostala takuto info. Ale v pohode som pouzivala vlhcene obrusky, a nikto mi nic nepovedal, sice neviem ci ma pritom niekto videl, a keby aj, tak by mi to bolo jedno. A dudlik som tiez mala, ale maly ho nepotreboval, a vlastne dudlik nema rad doteraz, nepotrebuje ho.
A co sa tyka tej sestricky, o ktorej sa tu stale rozprava, tak je zvlastna, ale zase nema kazdy den sluzbu, takze da sa, je taka razna, a mne sa akurat nepacilo to ze brala deti za zavinovacky, ako nejake veci, inak raz ked som mala "mensi" problem a potrebovala som poradit, tak mi v pohode vysvetlila. Mam pocit ze ona len na izbach tak posobi, asi aby mali mamicky respekt, ale ja ked som bola na novorodeneckom oddeleni a mala zrovna ona sluzbu, tak bola v pohode.
Keby mam ist znova rodit, tak urcite do PN nemocnice.

nikita308
12. feb 2012

@piskotik Ja mám presne takú istú skúsenosť ako @kiki30... rodila som aj v TN prvýkrát, teraz v PN a môžem povedať, že v PN je omnoho ľudskejší prístup k pacientkam ako v TN... a k vlhčeným obrúskom mi nikto nič nepovedal, ani k dudlíku... keby som mala rodiť ešte raz, určite sa rozhodnem pre PN... a dokonca, keď sestričky videli, že som unavená (ale to kvôli iným zdrav. problémom nesúvisiacich s pôrodom), tak mi o polnoci malú zobrali...

l81
13. feb 2012

@piskotik ved uz pisali niekolkokrat, ale pravdepodobne to ma vedenie nemocnice silne ´v pazi´

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre