Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

aamanda
22. feb 2012

ahojte vswetky stastne maminy, viete mi trosku popisat ake to bolo v tej piestanskej nemocnici?
ako na vas posobilo prostredie celkovo, ako sa ku vam spravali sestricky ako to bolo pred porodom, stresovali vas alebo pomahali ako sa dalo a ako to bolo po porode? pomohli s babatkom a pomohli aj v am alebo to bolo hrozne?
mam hrozny strach z toho celeho a pocula som aj vela zleho na piestansky nemocnicu ale to su vsetko take ze niekto niekde pocul a siril, tak preto sa pytam tunak vas co ste tam boli a zazili to. dakujem za kazdy postreh.
a este cerstvym mamickam bahozelam

zuzidr
22. feb 2012

@aamanda skús si prelistovať a prečítať pár strán do zadu, v podstate sa to tu omiela dookola a tie skúsenosti sú rôzne, lae dá sa to vydržať 😀

nikita308
22. feb 2012

@aamanda Presne tak, prečítaj si pár strán dozadu a hlavne - hlavne sa nestresuj kvôli pôrodnici... nebudeš tam mesiac a tých pár dní vydržíš... keď si tu prečítaš o všetkých pôrodniciach, v každej je niečo dobré a niečo zlé... hlavne mysli na bábätko, aby bolo zdravučké... 🙂

zuzidr
22. feb 2012

@nikkol ahoj, ešte je pôrodka plná? kto má dnes slúžbu aký gyn? nevieš? 😕

lienka55
22. feb 2012

@zuzidr uz???? 😉

zuzidr
22. feb 2012

ked ja neviem, zátka odišla ešte na obed, bolesti mám a neviem sa rozhodnúť..... ☹ ešte nie sú také pravidelné 😒

lienka55
22. feb 2012

@zuzidr tak sa drz,myslim na vas a potom sa ozvy co a ako. 😉

abbey1
22. feb 2012

@aamanda Pôrodnica bola super, nad moje očakávanie. Ale hlavne som bola spokojná, lebo som si vybrala pôrodníkov. Pri poslednom pôrode som mala mladučkú novú sestričku a bola obzvláš snaživá a milá. Stále sa mi venovala, i keď nebolo treba. Ponúkala mi časopisy, pokým som skačkala na fit lopte. Ozaj sa venovala na 100%. Pre ňa osobne sú dr Dojčan a Dr Straková favority po odbornej i ľudskej stránke. Vždy som rodila bez epi a v úplnej pohode. Nebudem rozpisovať 1. pôrod s dr Glesom ( nikdy viac 😠 ).
problém bol až na novorodeneckom oddelení. Väčšina sestručiek v pohode, niektoré dokonca veľmi milé a ochotné vysvetliť s ľudským prístupom. Avšak zatienia ich harpie, ktoré sa tam tiež vyskytujú a kazia meno celému oddeleniu. Od tých nečakaj pomoc, či vľúdne slovo. len stresovali maminky naookolo. Nemajú tam čo hľadať. Ano, človek ich "prežije", ale prečo by sme ich mali trpieť a strpieť? Keď ja k niekomu pristupujem slušne, čakám rovnakú odozvu. U nich to nehrozilo. Poradiť neporadili, len perlili rôzne múdrosti typu:"Otvorte si okno, zatvorte si okno. Nepoužívajte vlhčené útierky! Dieťa vám málo priberá, nepustia vás domov!! A mohla by som pokračovať a to sa tu nedá použiť ich tón a prevracanie očami pri akejkoľvek prosbe o radu, či pomoc.
V sumáre, ak budeš mať dobrého lekára, pôrodnica supre. Na novorodeneckom nečakaj zázraky a dúfaj, že ťa obídu určité sestričky. 😉

reanda
23. feb 2012

aj mna karaba strasil, ze mala prilis "utilizuje cukry" 😀 a ze bude tucna.. a teraz ma styri mesiace, 5 kil a nie a nie pribrat.. asi sa zlakla tej jeho predpovede, hehe .. takze jeho reci o tucnote jednym uchom dnu a druhym von
ale ked ma prijimal pri porode, tak posobil celkom fajn, to som uz ale bola zvyknuta na to jeho tykanie

jana17
23. feb 2012

@abbey1 Prosim ta a dr. Strakova pride aj mimo sluzbu? Som pocula, ze nie... Kedy si rodila?

abbey1
23. feb 2012

@jana17
Mala som šťastie, všetky moje deti sa rodia pekne v službe. 😉
Malá má 19 mesiacov.

daniela1974
25. feb 2012

@abbey1 alebo perlicky typu: Vy tomu asi velmi nerozumiete, ked nechcete ockovat proti TBC mamicka 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 .

katulka253
25. feb 2012

a mna tiez strasil karaba ze mali ma velke brucho a ze je tucni a ze ho neporodim a strasil ma a co ma prekvapilo ze my tikal ako keby sa nechumelilo. taky drzi bol.to sa my nepacilo. a mali je pekny zdravy a ma uz mesiac ako to lety

daniela1974
26. feb 2012

podla mna by to mal Karaba mat napisane na dverach, ze to hovori kazdej. Lebo ja som ho nepoznala, bola som sem pristahovana z BA a bola som v SOKU z neho nehovoriac o tom humanoide co tam ma za sestru.
Az potom co som to sem pisala a stazovala sa tuto babam som zistila, ze to hovori proste kazdej.

daniela1974
26. feb 2012

@zuzidr mna stale zaraza ten postoj, ze "Da sa to vydrzat". ALe preco by som to mala vytrpiet, vydrzat??????????
Furt mi to nejde do hlavy a nikdo mi to nevie vysvetlit. A to, ze oni vedia, ze to vydrzime kvoli babatkam, to ma este viac hneva.

nikkol
26. feb 2012

@zuzidr ahoj prepác ale nebola som na nete a tak som nevidela príspevok od teba,ale co viem tak je to tam stale preplnené...

hetino
27. feb 2012

veru je to tam stale preplnene....my sme doma od stvrtka a este stale privazali zeny na gynekolog. 😀

jahu348
27. feb 2012

@katulka253 Karaba tyka kazdej- ci ma 19r alebo 40r. Je to trochu drze . 😠

jahu348
27. feb 2012

@abbey1 suhlasim

urma
28. feb 2012

@jahu348 inak ma prave napadlo, ako by sa zatvaril,keby mu to tykanie niektora oplati 😀 😀 Ja som parkrat takto uz spravila v inych situaciach a to som bola este slobodna a snad aj 5 rokov vzad...proste mna to hneva uz hadam od 20.tky na verejnych miestach, zvlast v pozicii klienta,co si dovolujem tvrdit, ze nemocnica je tiez.

daniela1974
28. feb 2012

@jahu348 ze trochu 😒 😒 😒 😒 on je neslusny, nevychovany a je mi uplne jedno ci je alebo nie je odbornik.

jahu348
28. feb 2012

@daniela1974 Keby som isla este niekedy k nemu a tykal by mi tak by som mu veru povedala,ci sme si potykali. Kto vie ako by sa zatvaril- macher 😠

lienka55
1. mar 2012

@zuzidr dnes som si precitala PN tyzdennik,takze predsalen sa to rozbehlo a porodila si,gratulujeme a tesim sa na podrobnosti. 😉

urma
5. mar 2012

Mamicky, a rodi sa v PN v ich erarnej koseli? Blba otazka...ale nemam ziadnu staru, ako citam odporucenia, co mat v porodnici...Kupila som len 2 nove za tymto ucelom 😅 Sestra tam rodila pred 3,5 rokmi a mala ist erarne handry, ked som ju bola pozriet, len ci sa to nemenilo...ma zaujima. Diiik moc 😉

zuzidr
5. mar 2012

@urma ano pri príjme ti dajú erárnu košelu v ktorej porodíš, potom si v nej lahneš a pri prvom sprchovaní si dáš svoju, je to najlepšie, lebo tie ich sú len také "zásterky plátenné" 😀

daniela1974
5. mar 2012

@urma
@zuzidr
nahodou, ja som bola taka upotena a umliecnena vecne, ze som im bola vdacna za tie ich "erarne" kosele 😵 😵 😵 😵 😵 brala som si rano aj dve (v jedalni vzdy rano vystavia ciste zaplatane kosielky), ale mala som aj svoje, kazdy vecer som to davala muzovi na opratie.

A dokonca som im jednu nechtiac aj cmajzla a doma ked ju nosim tak mi muz nadava, ze vyzeram ako Helenka Ruzickova vo filme Divka na kosteti, ked tam sedi v blaznicni na posteli a hra sa s papierovou lodkou. Ja sa sice nehram s papierovou lodkou doma ale mam pocit, ze tou vahou sa zacinam Helenke podobat.
No a teraz ma napada, hovori mi to moj muz kvoli cmajznutej nemocnicnej koseli ci kvoli vahe????
hmmmm 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .

l.s
6. mar 2012

baby a vecicky pre babo treba mat hned zosebou alebo staci ked manzel donesie neskor? obliekaju ich najprv do ich veci?a plienku pre drobca daju alebo treba mat vsetjo uz na por. sale ?

rora
6. mar 2012

@l.s babu daju aj plienku aj erarnu koselu a zabalia ho do perinky v ktorej bude celu dobu (aj s menom). az na odchod z porodnice staci oblecenie

ejuska79
6. mar 2012

@l.s vecicky staci ked ti prinesie manzel pri odchode domov...plienky musis mat svoje, ale ked ich beru kupat, tak im daju tie ich... hned po narodeni im tiez daju oni...

l.s
6. mar 2012

@rora dik lebo prveho som rodila inde tak som nevedela ako to je v pn 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre