Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

granado
9. mar 2012

@zuzidr jaj a to som chcela nie ty nie si divna si iba normalna a vieš ako je to v dnešnej dobe asi zo všetkým 😖 😀

l81
9. mar 2012

@bubulka722 -tak toto si vystiha uplne perfektne. Uz v minule som tu isla pisat : zeny , preboha zobudte sa! Uz nezijeme dobrych 20 rokov v hlbokom komunizme. Uz davno minuli tie casy, kedy si clovek nemohol vyjadrit svoj nazor, my sme pacientky a to znamena KLIENTKY nemocnice a nie väzni!
Toto klopenie hlavy a hlavne nepovedat nic, co by mohlo vyvolat konfikt u tych zakomplexovanych chudier ma vytaca a hlavne udivuje, ze dnesna generacia sa este stale nezobudila.
Ano, mas pravdu, toto je typicky slovenske, este sa mi velmi pacilo,ako jedna zo sestier sa stazovala, ze ona sa tam predsa za taky mrzky peniaz nemusi pretrhnut a vsade v zahranici by dostala viac- ano dostala, ale keby sa spravala tak, ako sa sprava tu, letela by tak rychlo, zeby ani zmurkat tak rychlo nestihala a hlavne by dostala taky pracovny posudok, ze by ju uz nikto nikde nezamestnal.

bubulka722
9. mar 2012

@l81 Ďakujem, bodaj by tých "neprebudených" bolo čoraz menej. Je mi zle z toho ako to tu funguje a naozaj nechápem ako niekto dokáže drzé správanie akceptovať dokonca ho sám ospravedlňuje.

bubulka722
9. mar 2012

@zuzidr Nie si divná, len si bola jednoducho spokojná s tým čo sa tam okolo teba a dieťaťa dialo. Prosím neuraz sa, ale ak si so všetkým ticho súhlasila, tak si im skrátka vyhovovala 😉 Ja som však mala na zaobchádzanie, kŕmenie, kúpanie, vyšetrovanie môjho dieťaťa svoj názor, ktorý tam nikto nebol ochotný akceptovať. Nebola som jednou z tých čo sklopili hlavu. Ja som slušný človek a to isté čakám aj od druhých. Považujem za neprijateľné aby kŕmili dieťa UM keď si to jeho matka výslovne neželá alebo mu pichali vakcínu napriek jej upozorneniam, že si to nepraje. Toto sa bežne deje a je stále veľa mamičiek, ktorým je to jedno. 😒

granado
9. mar 2012

Ja neviem baby ale nie ste neake precitlivele moc? jedine jedna červenovlaska je na hovnou ale ak jej prehovorite do duše a ukažete že to dieta ten uzlik je vaŚ A poviete čo a ako ja nevidim najmenši problem dokonca aj strava mi chutila haha v ramci normy a ked dodržiavate iba len ich stravu tak i pochudnete tak je to paradička či??? 😀

l81
9. mar 2012

@bubulka722 to teda nechapem ani ja. Uz som tu raz pisala, co by bolo potrebne urobit, aby bolo jasne ako to na novorodeneckom naozaj chodi...Niektora , co tam najblizsie pojde,by si to mala pekne natocit na tel., nenapadne si ho niekam polozit a spustit nahravanie a potom to pekne zavesit na FB, Youtube a este poslat na ine miesta. A potom by sme videli, kto je precitlively a kde je vlastne pravda, ....Som zvedava, ci ani potom by sa este stale nic nedialo, ci by vsetkym taketo spravanie prislo ako normalne. 🙄

bubulka722
9. mar 2012

@l81 Mám taký dojem, že by sme potom potrebovali skrytú kameru skoro u všetkých lekárov a sestier, pretože ani v ambulanciách nie je drzá neurotická sestra a lekár ničím výnimočným. Oni lekári totiž rýchlo pochopili, že je návšteva pacienta v ordinácii alebo v nemocnici čisto obchodný vzťah s patričnými poplatkami za všetko možné, len sa zabudli začať správať ako ku svojmu klientovi, pre ktorého sú tam. Takto to bežne chodí v obchode, v banke, tak prečo nie u lekára, keď tam častokrát človek nechá peniaze ani poriadne nevie začo.

bubulka722
9. mar 2012

@granado Keď si spokojná, nemáš čo riešiť. Tak nech ti to takto vydrží čo najdlhšie. Ja mám od citlivky veľmi ďaleko. Len viem rozlíšiť čo je a čo nie je v poriadku.

granado
9. mar 2012

@bubulka722 no me to drži čo najdlhšie mam dve deti a kedže je taka že horšia doaba tak to asi tak aj ostane 😒 mam obe deti priložene hned po porode a kojene do dvoch rokov čo viac si možem priať????? 😀

bubulka722
9. mar 2012

@granado Šťastný to človek, no ale len tá doba...

l81
9. mar 2012

Ale zas ja som praveze s lekarom nadmieru spokojna, aj so sestrami na porodnickom prebehlo vsetko bezpoblemovo-teda az na jednu, kt. mala dojem, ze je lekarka a nie sestra, doslova ju otravovalo, ze som prisla rodit, ked akurat ona ma sluzbu, nezabudla ma za to aj riadne zvozit-to som nevedela, ci to ma byt zly vtip, alebo to mysli naozaj a este potom to vysetrovanie s dlhymi gelovymi pazurmi-ble. Nastastie kym som zacala rodit sa menili sluzby a potom uz islo vsetko naozaj bezproblemov . A hned na to sok v podobe novorodeneckeho 😕

granado
9. mar 2012

@bubulka722 nem chapem??????
😀

bubulka722
9. mar 2012

@l81 Na pôrodníckom odd. som ani ja nemala žiadne výhrady. Urobili pre mňa všetko čo bolo v ich silách, ale tá arogancia na novorodeneckom... Ja som problémy s kojením nemala, syna som kojila 26 mesiacov. No ale tie perly čo tam dokázali hlásať tie sestry, tak to bola sila. Mnohé mamičky nekojili hlavne vďaka nim. 😝 Tiež mi pripadalo zcestné vykonávať vizity na novorodeneckom v čase kedy boli raňajky. Deti si brali aj bez vedomia mamičiek aj hodinu pred príchodom doktorky. Dovtedy tam detičky revali a ich mamičky spokojne raňajkovali.

granado
9. mar 2012

@bubulka722 u nas na ranajky deti neplakali boly najedene aspon to čo bolo a po ranajkach došli na novo 🙂

nini78
9. mar 2012

@granado myslím si , že toto vôbec nemá význam tu riešiť, pretože tak ako ty, ja alebo @zuzidr budeme tvrdiť že je to tam uplne v pohode, tak niektoré budú tvrdiť presný opak. Akurát to má jeden efekt, mamičky ktoré tam idú prvý krát a nevedia čo ich čaká budú zbytočne vystresované, pretože sa budú báť ...

granado
9. mar 2012

@nini78 no a mne ide práááve o to aby sa nebala ani jedna rešpekt to hej to musi mat každa pred porodom lebo nevie nik ako sa to vyvrbuje hahahah ale panikariť všetko žive čo ide do pn porodky je chore myslim že je veeeela omnoho horšich a v pn sa mi na všetkom dalo dohodnut bez mini pidi problemu ale ak by na mna niekto z pacientok direktivne že toto takto a toto tak by aj mna nasralo hlavne bez neakeho lekarskeho vzdelania 😉

l81
10. mar 2012

@granado Tu nikto nikoho nechce stresovat a strasit, len sa delim o SVOJE zazitky z porodnice, tak sa tusim vola ta tema, ze porodnica Piestany, ci sa mylim? Este raz ako som uz asi 5x pisala-ja nie som ziadna citlivka, veci berem s nadhladom, hlas zasadne nikdy nezvysujem a nevyhadavam hadky, ale aby so mnou niekto jednal ako sestry na novorodeneckom(cest 2 vynimkam),ako keby som bola zlezena niekde zo stromu a k tomu nesvojpravna tak to neviem , preco by som mala dovolit. A este nieco-lekar nie som, ale mam zdravotnicke vzdeanie, takze viem posudit, co z toho, co tvrdia , je naozaj tak a co naopak si vytiahli neviem odkial.
Inac je cekom zaujimave, ze dokonca doktori vedia o tomto probleme a ze im novorodenecke kazi dobru reputaciu, takze neviem este co k tomu dodat.

daniela1974
10. mar 2012

@l81 a hlavne deticky po kolostre grckaju 😔 😔 😔 😔 😔 a to ich potom treba prezliect 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😉 😉 😉 😉 😉

daniela1974
10. mar 2012

@bubulka722 aj moja ale bola som tam ako exemplar ked som vytiahla prsnik a prikladala spinaveho novorodenca. Sice som si vypocula svoje 😉 😉 😉 😉 vratane spinavej nocnej kosele 😉 😉 😉 😉 ale mame to aj na kamere 😀 😀 😀 😀 😀 .

abbey1
10. mar 2012

@l81 Suepr povedané, k tomu nie je čo dodať.
presne ide o to, nie niekoho strašiť, ale napísať svoje postrehy. A nebudem tu predsa klamať, že tam veci fungujú, keď to tak nie je. A je to skutočne na škodu veci. Veď nikto nežiada nič svetoborné, len trošku pohnúť rozumom, riadiť sa slušnosťou a novými poznatkami v medicíne. 😉

reanda
10. mar 2012

ake strasenie? zeny, ktore idu do porodnice s tym, ze sa tam o ne a o dieta plne postaraju a nechaju vsetko na sestrach a doktoroch, budu zrejme nanajvys spokojne.. zeny, ktore maju nejaku svoju predstavu, ktora personalu nebude vyhovovat, tak budu mat najskor problemy, ale take s tym , myslim, aj celkom rataju

niektorym zenam vyhovuje, ze im v case ranajok zoberu na hodinu dieta niekam prec - aspon sa mozu v klude osprchovat a najest, takze jasne, ze sa na to nebudu stazovat.. ale zenam, ktorym to takto nevyhovuje, by mal byt umozneny iny pristup a nie ze ma tam spucuju ako male decko a budu po mne kricat "ale nerobte nam tu problemy!!"
v porodnici su najdolezitejsie osoby rodicky a novorodenci a nie personal

daniela1974
10. mar 2012

cele je to o cloveku, niekomu nevadi, ked mu dieta zoberu okamzite po porode, potom ho vidi na 2 minuty a znova az po troch hodinach.
Niektorym matkam nevadi, ze ich strihaju a detom strihaju pupocnik este tepajuci, co je sialena bolest pre dietatko, nevadi im im smrad na zachode, hluk na chodbe, prievan, trieskanie dverami, pre mna neakceptovatelne budenie spiacej maminy, lebo chcu nieco podpisat, to je nonsens...
Nevadi im, ze im dieta kupu pod tockou na jednej ruke a mazu nechutnymi smradlavymi olejmi, krmia sunarom a pichaju bohvie cim, nepozastavia sa nad tym, preco ma prelepenu paticku, preco mu brali krv...
Noci si daku dieta zobrat k sestram, ktore na ne maju cas maximalne cez reklamne prestavky vecernych serialov...
Mne to vadi a preto, kedze toto forum je tu o Piestanskej porodnici tak by som rada svoje nazory vyjadrila verejne. Zena po porode nema co jest kapustovu polievku a kolozvarsku kapustu.
Zena po porode ma mat klud na spanok, maju respektovat jej stav po hormonalnej premene, nikoho nic do toho ako sa chce starat o svoje dieta, nepotrebuje s niekym polemizovat o veciach, ktore ma uz davno vyriesene, ako ockovanie, kupanie a spanok, plienky a podobne. Do riti, ked ta zena ma problem tak jej nepomozu, ale ked poviem, ze tieto plienky proste jej nedavajte tak vedia diskutovat pol hodinu o debiline, ktoru ja riesit nemusim a ani nechcem.
Jediny, kto tam vedel nediskutovat o blbostiach bola Dr.Korytarova, ta nikoho nepresviedcala a nedokazovala si svoje nazory. Tot moj nazor.

bubulka722
10. mar 2012

@daniela1974 Úplný súhlas. Ja som mala vo veci pôrodu a popôrodnej starostlivosti jasno. Venovala som sa počas svojho tehotenstva naozaj dôležitým veciam a nie vyberaniu značkovej výbavičky a kočíka ako nemá nikto.
Skutočný problém ja vidím v tom, že jedna skupina žien bezmedzne dôveruje zdr. systému a personálu. Tie sa bez rozmýšľania na čo je to či ono dobré, nechajú manipulovať, strašiť a pod tlakom nejakej nadriadenej autority konajú veci totálne zcestné. Druhá skupina sú ženy rozhľadené, ktoré majú mnohé veci naštudované a vedia personálu oponovať. Tie si nenechajú do pôrodu a starostlivosti zasahovať a riadiť sa vraj dobre mienenými radami lekárov a sestier často spred 30-tich rokov. Žasnem ako ženy vítajú rituálne mrzačenie počas pôrodu zvané nástrih hrádze a pritom vôbec netušia, že pri úplne prirodzenom pôrode bez chémie a urýchlovania je tento zásah úplne zbytočný. Častokrát je hojenie po nástrihu oveľa problematickejšie ako po prirodzenom natrhnutí.
Mnohé ženy netušia, že práve kolostrum je to najzdravšie a najcennejšie čo môžu svojmu práve narodenému dieťatku dať a nechajú ho napchávať radšej nejakou presladenou vodou, pretože sestrička povedala... Možno sa im slovo kolostrum spája len s reklamou na najnovší krém na ksicht a to je naozaj smutné. 😝 Takisto by som donemoty mohla pokračovať prečo je pre dieťa totálne nevhodné predčasné prestrinutie pupočníka, odnášanie na popôrodnú adaptáciu ďaleko od mamy, ... Ak nejaká tehulka chce, nech číta to čo sa jej bytostne dotýka a nenechá zo seba robiť stádovité teliatko, pretože nadriadený personál to tak prikázal...
Keď sa vžijem do kože mamičky ktorá si vyberá vhodné miesto pre pôrod, tak ma určite nebudú zaujímať tláchačky aké je to tam fajné, ale zaujíma ma realita aby som sa mohla zodpovedne a čo najlepšie rozhodnúť. Takže nikto tu nikomu nevytvára z PN pôrodnice zbytočné depky ale snaží sa povedať čo tam naozaj nie je v poriadku.

urma
12. mar 2012

@bubulka722 takze tieto veci, co menujes a mali by byt v dnesnej dobe normalne, su v PN nemozne,alebo treba na tom trvat podla moznosti pravdaze...alebo mat porodny plan pisomne...prosim porad, ci sa pustat do boja s veternymi mlynmi 😅 Nechcem byt potom sklamana, ze to nebude v realite tak, ako som planovala v dobrej viere...lebo proste PN porodnica je INA. Vdaka ze tu pisete skusenosti. Mne osobne vyhovuje mat co najviac info popredu 😉

inetka
12. mar 2012

Ahojt kocky, viete mi poradit kde su v Piestanoch predajne s kocikmi?

aamanda
12. mar 2012

zienky, to ako naozaj prikrmuju umelymi aj keby matka normalne kojila a mala mliecko? a to sa neda tomu nejako zabranit aby to krmili umelymi mlieckami? a este co sa tyka prilozenia po porode, tak neprikladaju babino hned po porode? vsade pisu o tom ake je to dolezite a v tejto porodnici sa to neda tak dohodnut?

l.s
12. mar 2012

@inetka pod kolonadou a tento www.adriababy.sk

reanda
12. mar 2012

@aamanda ak chces prilozit dieta hned po porode, musis o to poziadat, inak neviem, ci to robia.. ja som poziadala, tak mi hned po vysetreni dieta priniesli, sama som si ju prilozila a aj uz nechala pri sebe - co normalne asi tak nerobia, lebo sestra novorodenecka frflala, ze babo treba dat vyhrievat na podlozku..
ci krmia umelym mliekom, ak povies, ze si to nezelas, to neviem, ak chces niecomu takemu zabranit-maj dieta stale pri sebe, potom nebudu moct prikrmit, nebudu mat kedy 😉

daniela1974
12. mar 2012

@urma tuto sa spytaj - - - - - - - ) @bubulka772 Napis prosim Ta o Tvojej story s neuveritelne drzim napadom az donebavolacou debilinou Tebou vymyslenou 😉 😉 😉 😉 😉 ako bol Tvoj porodny plan 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Ako ho prijali a ako ho dodrzali a co Ti doslo domov postou 😉 😉 😉 😉 . Teda az na to, ze vsetka ceste Dr.Glesovi.

daniela1974
12. mar 2012

@inetka na Teplicej a pod Kolonadou. Ale lepsie je zajst do TN do Laugaricia hore do Pre deti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre