Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

reanda
14. mar 2012

@l81 jaj, to muselo byt strasne pre teba aj pre malu ☹ ..ja to nechapem, co ti ludia, co tam robia, nemaju ziadny cit?? kam sa im podel? vsak nech idu robit na bitunok a nie do porodnice teda! 😠
je to pochopitelne, ze si tak reagovala vtedy, clovek nevie, co sa deje, ci dietatu skutocne nieco nie je a nechce spravit nieco zle 😒 .,. a dufa, ze ti doktori predsa nemozu byt az taki hrozni.. no a oni su
doriti

reanda
14. mar 2012

@l81 hehe, ze anemicke.. a pupocnik jej dufam odfaklili uz v prvej sekunde po porode! to je neskutocne

bubulka722
14. mar 2012

@l81 Dr. Antalová doletela za nami do izby s tým, že zajtra si berú malú na odber krvi pretože si som ja podľa nich matka-vrahyňa nenechala pred pôrodom pichnúť ATB proti pozitívnemu streptokokovi. Bola som na nadštandarde s mužom a s malou. Mala som ju na posteli pri mne priloženú na cicíku a ona driemkala. Prisunula si ju a neuroticky ju začala vyzliekať s tým, že ju musí vyšetriť. Štekala na mňa a tak som jej povedala, že ten odber krvi jej urobia až keď budem ja s tým súhlasiť. Na to ona, že sa ma nikto nebude pýtať a ak budem robiť problémy, zavolajú na mňa políciu. Malú začala počúvať cez fonendoskop a pritom na mňa doslova revala. Muž ju upozornil, že mu vádí keď kričí pri našom novorodencovi. Ja som sa jej zase spýtala, čo môže počuť cez fonendoskop keď pri tom kričí. To nezvládla a vyletela von z izby jak fúria a o hodinu sa vrátila aj s riaditeľkou.
Tá prišla veľmi slušne, podala nám ruku, predstavila sa a spýtala sa ma prečo je taký problém odber krvi. Ja som jej povedala, že so samotným odberom problém nemám, ale nedokážem akceptovať chovanie dr. Antalovej, jej direktívne správanie a úplne uletené vyhrážky, že zavolá na mňa políciu. Povedala som jej, že aj ja som mala mnohé požiadavky v PP, ktorá ona neakceptuje a je to tam stály boj. Teda ak bude ona akceptovať moje potreby, tak aj ja môžem pristúpiť na tie jej. Otočila sa teda na ňu a spýtala sa jej, či by bol taký problém vyhovieť mi. Ona totálne vytočená čosi zakoktala a nakoniec súhlasila. Z izby vyšla ešte viac vytočená ako bola. 😀

l81
14. mar 2012

@reanda to si ani nevies predstavit, dodnes mavam nocne mory z toho a stale si vycitam, ze som nespravila viac. A to maju sakra stastie, ze sa malinka nakoniec z toho dostala, lebo kebyze sa jej nieco vaznejsie stane, tak by som to riesila velmi razne. Presne aj mne tak pripadaju-ako mäsiari a nie ako zdravotnici.

l81
14. mar 2012

@bubulka722 super,klobuk dole za odvahu. Konala si uplne spravne. A ako to dopadlo nakoniec? Dostala malinka nejake ATB?
To je presne ta primitivna komunisticka reakcia- s prepaceniem za vyraz: drz hubu a krok , ty si tu pacient, tak bud rad ze sa ti dostalo toho privilegia byt tu a neopovaz sa ani pipnut!Jaaaaj, kedy sa uz toto zmeni konecne? O 50 rokov?!

daniela1974
14. mar 2012

@bubulka722
@l81 to je ta zvratenost, ze v roku 2011 neboli doktori pripraveni zvladnut argument, ze das dietatu vziat krv kedy Ty chces.

Moj muz tak odmietol vysetrenie obliciek, ked mu chceli do zily vstreknut nejaku radioaktivitu a tiez na neho DOSPELEHO cloveka zavolali primarku 😀 😀 😀 😀 😀 . Ale uznam, ze jeho argumenty sa zvladat nedaju takze odisla so zvesenymi usami aj ona 😀 😀 😀 😀 😀 a on domov bez radioaktivnej krvi.

aamanda
14. mar 2012

@bubulka722 tak to fakt sila...ale pekne ze si nakoniec ty polozila ju🙂)))

bubulka722
14. mar 2012

@l81 Ak sa my pacienti budeme chovať ako teliatka a poslúchať na slovo, tak pochybujem že sa niekedy niečo na tom zmení. Malá žiadne ATB nedostala, nebolo jej nič. Na môj vkus sú ATB pred pôrodom brutus prevencia a pichajú ich 50% rodiacich žien. Aké následky majú samotné ATB na organizmus novorodenca a ako sa potom dokáže brániť veľmi nebezpečným rezistentným baktériám a infekciám, ktorých sú nemocnice preplnené je tiež na uváženie. Pred samotným odmietnutím ATB pred pôrodom som študovala krížom krážom všetko a podľa toho som sa naozaj zodpovedne rozhodla a som presvedčená, že správne. Mali ma tam ako vzorovú ukážku podľa nich totálne nezodpovednej a šibnutej matky, ktorá odmieta všetky výdobitky tohto skvelého systému založeného na poškodzovaní zdravia.

bubulka722
14. mar 2012

@l81 Ďakujem! Pred odchodom z nemocnice som jej darovala film What babies want. Možno si ho pozrela a možno sa v nej pohlo svedomie. Je to nádherný film a všetkým mamičkám a hlavne budúcim mamičkám by ho mali premietať v predpôrodných kurzoch. Dr. vraj z PN pôrodnice zakrátko odišla. Neviem ani prečo, ani kam...

l81
14. mar 2012

Ja ked som rodila, uz tam nebola. Hm, no ktovie, moznoze si ju inspirovala tym filmom 😉

daniela1974
14. mar 2012

@bubulka722 asi do buši ucit sa rodit prirodzene 😉
Ja som prave dostala v teme o pocitacovej gramotnosti deti nalozene, ze som debilna ked nutim moje deti nepouzivat pocitac, takze odchadzam von s kocikom vyvetrat sa s prislubom, ze so sliepkami sa uz fakt hadat nebudem
kto kto kto kto jááááááááááááááááááá???????????????

aamanda
14. mar 2012

haha ked vas tak citam, tak vy ste tam tie sestricky a doktorky trenovali...nooo aspon nebudem prva co bude nespokojna a urevana 😀 😀 😀
jaaa by som sla rodit aj inam ale to si neviem predstavit ak by som niekam inam cestovala ked ma to chyti, to budem zase stresovat 😠

@bubulka722 no pochybujem ze by sa v takej osobe pohlo svedomie...nema totiz ake..taki ludia niecio take aj tak nemaju ☹

aamanda
15. mar 2012

ozaj este jednu vec som chcela...zoznam veci co treba do porodnice vam dali alebo ste zobrali veci podla zoznamov na internete??

l.s
15. mar 2012

@aamanda mne dali ked som bola na ctg na 1posch. a tak som este dobalila dospelacku pampersku a teplomer ostatne som uz mala .

aamanda
15. mar 2012

@l.s aha, dobre dakujem, tak tam idem az v polke aprila. nedalo by sa ti to nejako poslat mailom alebo dat semka nech to mam skor?
inak simam ze mas teraz termin, ja mesiac po tebe🙂)

urma
15. mar 2012

Aj mne dala vcera porodna asistentka, co natacala CTG, ten zoznam, co do porodnice. A odprevadzala ma so slovami, ze si mam teraz dat dietku 😕 😕 jest len ovocie a zeleninu...akoze uz nech nepriberiem. Trochu som nepochopila...ale neva 😅
Inak baby, ja som sa tam vcera obzerala, aj na 5. poschodie vysla /skoro ma slaktrafil hehe/ a kde je vlastne prijem, ked pojdem uz rodit?? To na prizemi na lavo? Taky vseobecny? Lebo som myslela, ze to porodnicke alebo gynekolog. oddelenie ma svoj...

rora
15. mar 2012

@urma Prijem je hore na 5.poschodi kde je aj porodnica, po zazvoneni uz sestricka potom odvedie mamicku na prijem

urma
15. mar 2012

@rora Ahaa,dakujem, no tak tam som sa nemohla teraz dostat, kedze je to tam zatvorene 😉

rora
15. mar 2012

@urma byva to tam zamknute, treba zvonit 😉

l.s
15. mar 2012

@aamanda tak tu je zoznam: Pre mamicku: 2ks nocna kosela+zupan,1prezuvky+2ponozky,uterak+osuska,hygienicke potreby,1ks ziletkovy holiaci strojcek+teplomer,2ks pampersky pre dospelych,2ks podlozky pre chorych do postele,mast na bradavky,tampony pre dojciace matky,min.2 bal.menstruacne vlozky-nelepive,mineralna voda aj pre otecka pri porode,---karticka poistenca,tehu.preukaz,obciansky,sobasny list kopia,dohoda o mene dietata prip.prehlasenie o priezvisku. Pre dietatko: 1maly bal.jednorazove plienky (2-5kg),detske mydlo,jecorisova pasta,infadolan. Na cestu domou:letna-zimna supravicka,kosielka,4ks plat plienky,ortopedicke nohavicky,v zime deka nanoznik prip overal do autosedacka.

urma
15. mar 2012

@rora tak ja som tam bola len tak na necisto, tak som nezvonila samozrejme 😀 😀

K tomu zoznamu do porodnice... nepochopila som, preco dali tie 4 plienky ze na cestu domov, to je asi preklep, nie?

aamanda
15. mar 2012

@l.s dakujeeem, si strasne zlata🙂))

a tampony pre doj,maky to su tie vlozky do podrpsenky alebo co??

@urma tie plienky asi patria do kategorie pre babatko, alebo ak na cestu dom tak isto staci 1ks

l.s
15. mar 2012

@aamanda ano to su tie do podprdy.

l.s
15. mar 2012

@aamanda a tiez su tam niektore veci odveci napr. dohoda o mene to iba ak ste neni manzelia.infadolan baby vraveli ze vobec nepotrebovali tak neviem a ja namiesto jecorisovej beriem sudocrem a ozaj podprdu na kojenie 🙂

nini78
15. mar 2012

@l.s mne bolo povedané že dohoda o mene musí byť, aj to musia obaja podpísať, aby nevznikol problém s menom a musí tam byť napísané chlapčenské a aj dievčenské meno. Prehlásenie je kôli priezvisku, ak mamička a otec majú rôzne.

l.s
16. mar 2012

@nini78 a to sa tam pise neake tlacivo o tom mene alebo to len doma rukou napisem??

urma
16. mar 2012

@l.s mne teraz na ctg vraveli, ze to tlacivo mi daju v porodnici ked mi budu robit bud utz alebo ctg, to uz neviem...takze asi az ked budem na prijme/?/

rora
16. mar 2012

@l.s
@urma mne to tlacivo dal moj gynekolog, a na prijme som ho uz musela mat pri sebe a odovzdat 😉

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

reanda
16. mar 2012

odo mna tam nikto ziadnu dohodu o mene nepozadoval a ako sa bude dieta volat sa ma spytali az ked bola mala na svete 🙂

nini78
16. mar 2012

@l.s mne ho dali v nemocnici, kludne si to vypýtaj od sestričky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre