Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

vladazien000
23. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko
mudro napisane. Je pravda ze som svoju skusenost s dotycnym doktorom napisala mozno tracha tvrdsie ale napisala som fakty, a navyse co pisal vraj som ohrozila babatko bola loz. Nic som nepodpisovala na reverz by om nikdy neodysla. Sam ked v trhol do nasej izby kde som bola z inymi mamickami mi v amoku vravel vraj sa mam ist z tlakom ukludnit domou vraj mi ide vypisat papier a ja to podpisem ja som mu vravela nie a dalej som v nemocnici zostala slo tu o princip aky bol ku mne neprijemny arogantny krical na mna a to som bola hospitalizovana pre vysoky krvny tlak je logicke ze mi ho tymto zdvihol a ked uz sme pri ohrozovani tak on ohrozil moje dieta ze tak krical vystresoval ma napriek tomu ze vedel z akym problemom tam som. A mozem odprisahat ze som za nim prisla slusne slusne som zaklopala ani som nestihla dopovedat a vyslovene mi treskol z dverami pred nosom! Neskor sa dozvedel ze sa chcem stazovat a zavolal si ma a ospravedlnil sa mi ked uz chcel byt cestny nemal si ma volat mal prist na izbu a mat odhodlanie to povedat pred ludmi pred ktorimi na mna aj nakrical. A to ze mi nedal malicku po porode a nenechal dotepat pupocnu snuru radsej ani nehovorim. Tu na fore to bolo este nic v porovnani s tym co mi pisal do sukromnych sprav vulgarne mi nadaval no strasne. A preto ho aj administrator zablokoval preposlala som mu vsetky spravi navyse dotycni pan doktor tu mal aj iny nick kde sa hral na mamicku a chvalil sam seba administrator to zistil podla ip adresy a zablokoval pristup na modreho konika aj cez PC som stastna ze ma uz nebude obtazovat vyhrazal sa mi a stale pisal napriek tomu ze som nereagovala.

bubulka722
23. apr 2012

@vladazien000 Vidno, že vieš o čom pôrod je a máš veľa vecí naštudovaných. Je to naozaj obdivuhodné, že taká mladá prvorodička žiadala niečo čo mnohým oveľa starším a po viacerých pôrodoch vysvetliť jednoducho nejde. Asi by sa mali ženy na pôrod ako taký lepšie pripraviť a celé tehotenstvo nestráviť len vyberaním výbavičky. Lekári nemajú radi informovaných pacientov, pretože potom už akosi nemôžu hrať divadielko a uvedomujú si, že im všetko nezožerieš aj s navijákom. Mnohí lekári sú veľmi arogantní a hrajú sa na bohov práve preto, že im ľudia bezmedzne dôverujú.
Všetky popísané veci sa mne podarili v PN pôrodnici vybojovať, ale naozaj to bolo veeeľmi náročné.

zaockujte_aj_slnko
23. apr 2012

@vladazien000
nuz co, pan doktor ma najskor nejake osobne problemy, alebo problemy v rodine s detmi a takto to prenasa na inych... mozno by to mal byt on prvy co navstivi pani Ondrisovu s tym vyhorenim, alebo osobnymi problemami a nie posielat tam inych....

ja mam v tejto veci trochu ambivalentny (dvojzmyselny) postoj,
pretoze verim ze JE odbornik, resp. logicky/analyticky/rozumovo je na tom vyborne, ale sucane naozaj je to stresujuca praca a praca s ludmi a mna osobne vedia ludia tak vytocit ze viem byt tiez velmi hnusny, ale ked uz utocim tak nebudem sa odvolavat na tak plytke veci.. cize neviem vlastne co si mam o nom mysliet 🙂

zaockujte_aj_slnko
23. apr 2012

@andreah25
ano, pekne teoreticke, ale vies, tak to v realite naozaj nefunguje, lebo ludia taki jednoduchi nie su ze usmejes sa na niekoho a on sa usmeje na teba a hotovo 🙂

ludia manipuluju inych, vedome, nevedome, a usmievanie, no to je tiez len manipulacia a skor ta "autenticita" je cielom nie manipulacia

zaockujte_aj_slnko
23. apr 2012

@bubulka722

v PN porodnici mne najma vadili tie stupidne sestry na novorodeneckom, ktore naozaj nemaju co hladat v takomto zariadeni, aby mne niekto pindal do toho ci si mojho novorodenca dam alebo nedam z ruky, to je dokonca nezakonne, to je cisto a len a len a len a len moja vec!...... tak sme si dieta nechali pri sebe, stupidna sestra este skusila par svojich stupidnych manipulativnych kecov, a ked zistila ze nikoho nezmanipuluje, tak sa odporucila otravovat inych..... neviem ci nevidela ze nie sme na urovni ze nevieme napocitat do 3, alebo co..
naozaj takychto zamestnancov by sa tam mali zbavit....

detto rozne sprostredkovane "maniere" divne sestier na tom novorodeneckom, kedy manipulovali s detmi ako s tovarom ktory nema podla nich ziaden cit, nic si nepamata a podobne....

na kazdu matku co si chce stanovit svoje postupy sa tam hladelo ako na zlocinca, hoci na to ma zo zakona plne pravo a ONI musia toto respektovat, nie papulovat do toho!

takze novorenecke v piestnoch je skutocne najskor odpad, dokonca som chvilu aj rozmyslal ze sa presunieme do inej nemonice lebo vydrzat to tak asi bolo trochu nekomfortne.... ale porodnica vyzera byt solidna, aj karaba mi pride ako solidny chlap a s tym svojim folklorom o kazdej tlstej co vidi (vratane plodu dietata) je skor tak na smiech ako ze to mysli skor vazne 🙂

naserkali ma ockovanim, este vtedy BCG, kedy zase bolo hladene na nas skoro ako na zlocincov ze to je len ciste nasa vec ci a kedy dame dieta zaockovat. Proste tieto stupidne institucie si este stale nezvykli ze dieta nie je ich majetok, ze oni poskytuju len nejake sluzby NIC VIAC. A ten kto stanovi AKE sluzby A AKO sa tieto sluzby poskytnu dietatu je vzdy zo zakona opravneny LEN RODIC! A rodica sa musia pytat na vsetko vopred a bez suhlasu rodica je to nelegalne a musia ratat s postihom aj zo zakona aj trestnopravnym.....

k lekarom nemam velke vyhrady, dokonca ani k dojcanovi, myslim ze robil co vedel a mohol, aj ked si veci zjednodusil nastrihom, a vobec.....proste klasika.........lenze je aj faktom ze pre neho je to rutina, a vyhyba sa tak komplikaciam ktore by zase zosobnili len a len a len jemu kedze on je lekar....... takze ma to tiez tazke zamestnanie, lebo ma rozhodovat a sucasne je za to ajtak zhodnoteny POTOM ked uz je KAZDY GENERALOM a najde si "co by bolo keby bolo" 🙂 ...........

faktom je ze aj matke, aj dietatu sa dari v ramci moznosti asi najlepsie, ale ci je to zasluhou dojcana to tazko potvrdit alebo vyvratit.... ale dojem som z neho mal pozitivny...........introvert co vie co robi, je si v tom isty co robi ale ludia mu vadia a lezu na nervy 🙂 ........proste tiez taka psychologicka klasika

vladazien000
23. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko
No mozno ma, a urcite praca z ludmi nie je jednoducha sama som pracovala z ludmi teda aspon v skole na praxy aj ked v uplne inej oblasti. Ja som k nemu vtedy hnusna naozaj nebola, a aj sestricky sa len obzeraly a nerozumeli co to predvadza. Nedal mi po porode dcerku aj ked bola zdrava a ziadala som o to vopred aj o prestrihnutie pupocnej snury az ked dotepe. Ja si lekarov velmi vazim a predovsetkym v oblasti porodnictva je to asi najryzikovejsia praca nakolko ak sa nieco nedajboze stane vsetci hned zaluju porodnika aj ked naozaj velakrat nepochybil asi jednoducho chcu najs vinnika mozno aj vtedy ked ziadny nie je. Urcite si nemyslim ze po odbornej stranke by bol hlupy ved predsa inak by nebol tam kde je a nemohol by vikonavat takuto pracu. Ja som napisala svoj zazitok v suvislosti s nim a takuto reakciu som skutocne necakala dufam ze ho uz nikdy neuvidim a piestansku nemocnicu budem obchadzat. Vihrazal sa mi ze ak ma stretne ze sa neudrzi a nieco mi urobi a ked niekomu rupne tak clovek naozaj nevie coho moze byt schopny. Na druhej strane si myslim ze vela lekarou je mylne presvedcenych o tom ze oplyvaju vsetkou mudrostou sveta a nedokazu akceptovat akekolvek poziadavky zo strany rodicky teda ich klienta v podstate su vlastne urazeny ze co si vobec dovolujeme od nich nieco ziadat. Pritom su to bezne veci ktore sa v zahranici robia automaticky. Neuvedomuju si asi aj inu stranku veci ktora s tym dost suvisi. Ved zena privadza na svet svoje dieta a po tazkom bolestnom porode nechce byt od neho odtrhnuta chce aby jeho prichod na svet bol nenasilny a myslim si ze prestrihnutie tepajuceho pupocnika nasilne je. Nie je to len o odbornosti chcelo by to mozno trocha empatie aj ved ta zena prave v tej chvili prechadza najvacsim citovym obratom euforiou. Ja viem ze je to ich praca ale mali by k nej mat nejaky vztah a nespravat sa ako zamestnanci vo fabrikach lebo taky mam ja pocit je to re nich pasova robota....

zaockujte_aj_slnko
23. apr 2012

jo a este to, ten vseobecny narcizmus u lekarov je vzdy ajtak znacny, lebo uz ako medici su vsetci ti "najuzasnejsi" a "najmudrejsi" a vsetci ich v tom len podporuju a vsetci to od nich ocakavaju!!!...... vsetci su to karieristi a chcu prilis vela dokazat aj na ukor ineho....
......zazil som ako sa mlade medicky (skoro lekarky) svojim sposobom "tesili" ze ony neskoncili ako mrtve pod tym internatom ako ich mladsia kolegyna, cize ze su lepsie a vykonnejsie ako ta onedlho mrtva "chudera". To asi dost vypoveda o "citoch" tychto ludi....... ale cest vynimkam poznam aj vybornu lekarku co ma city viac ako v poriadku a pre ineho by dokazala urobit a dat mu aj viac ako modre z neba..... cize pausalizovat sa neda..... ale vo vseobecnosti ja lekarov nemusim vidiet a zazit aj pol zivota 🙂

vladazien000
23. apr 2012

@bubulka722 Dakujem pekne ja si myslim ze by to malo byt samozrejmostou pre kazdu zenu ako aj pre kazdu porodnicu. Len ono ked nieco ziadate nieco co pre nich nie je rutina tak sa na vas pozeraju akoby ste prisli z marsu a aj nadalej sa na vas tak pozeraju. reci typu jej to je ta co jej nic nestaci v niektorych porodniciach ak vitiahnete porodny plan absolutne vam ho nechcu akceptovat ale ved pre boha rodim ja je to moje dieta mam pravo si urcit a stanovit nejaky plan mojho porodu aj ked sa moze pocas samotneho porodu menit ked nastanu komplikacie ale pri nekoplikovanom porode nevidim dvovod na aroganciu pre svoje rodiny by to pre nich bolo automaticke a nad tym by sa mali zamysliet toto nie je nadstandart! Zato ze som si nezaplatila alebo nepatrim medzi VIP klientku rodinu znamich tak si nezasluzim tak prirodzenu vec asi nie.... teda evidentne. Ako som pisala toto je pre nich nadstandart a preto sa uz necudujem zenam co si lekara zazmluvnia ja som tak isto nikdy nebola za to si lekara zazmluvnovat lebo som mala pocit ze to je hlupost ved kazdy lekar sa o svoju pacientku musi starat rovnako ci uz je za to zvlast zaplateny teraz viem ze to bohuzial pravda nie je. Na dalsi porod sa pripravim este viac a budem odhodlana za to bojovat! viberiem si starostlivo porodnicu a aj lekara uz druhy krat si nechcem vycitat tuto obrovsku chybu.

vladazien000
23. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko O tom ovorodeneckom oddeleni ste napisali uplnu pravdu akoby ste mi vraveli z duse. To bolo nieco strasne ja ked som videla ako manipulovali z mojou dcerou tak mi padala sanka presne ste to vystihly akoby si mysleli ze tie deti nemaju cit bolo hrozne sa na to divat. Mam este vihrady na doktorku Svarovu tak sa tusim vola. Ona zastupovala v noci na novorodeneckom mala pred tym porod no povedala mi ze mam o deviatej vecer za nou prist vraj detska predpisala malej neake kvapky (bola vyhadzana) prisla som za nou aj z malickou zaklopala som nic sla okolo sestra ktora sa ma pitala co potrebujem tak tam vosla a povedala jej teda ze som tam a ona ze ci som sprosta! Zabudla na to a vravela ci mi sibe ze nic take nevravela ona Na druhy den za mnou prisla vraj co som nepovedala ze ona na to zabudla ok mylit sa je ludske ale nemusela sa hned vyjadrovat takym sposobom. Celkovo druhy krat ak mi to bude dopriate si urcite piestansku porodnicu nevyberiem. Aj ked sestricky co sa starali o mamicky boli uzasne. No najdolezitejsi je pre mna porod a starostlivost o novorodencou

zaockujte_aj_slnko
23. apr 2012

@vladazien000
samozrejme ani v nasom pripade sa tiez ziadne dotepanie pupocnikovej krvi nedialo...... udajne ze bolo dieta treba rychlo odsat a umyt. Neviem to zhodnotit, ale vnutorne sam som bol radsej ze to tak urobili lebo riskovat infekciu pluc by bolo asi horsie az zivotohrozujuce... ale to su len moje "laicke" hodnotenia, mozno nase dieta vo vacsom ohrozeni ani nebolo , mozno sa "podviazat" pupocnik ani nemusel tak skoro a len sa im proste nechcelo robit nieco inak ako bolo zauzivane. Bolo nam vyhovene aby dieta mohlo hned este spinave a neumyte pocitit matku, cize ziaden "dachau" to tam zas nie je a dojcan NIE JE ziaden bezcitny "dr.mengele"...... Aj nam bolo vyhovene, aj na nas boli aplikovane hluposti, preto mam z toho take ambivalentne pocity. Snad mozno keby sme boli viac infomovani o tom "CO SA DEJE...." tak by to bolo OK. Lenze ja to neviem zhodnotit, viem ze som bol potom velmi unaveny (tak si viem predstavit ako je unaveny lekar) a bol som rad ze su obaja zdravi a toto je asi ten najzodpovednejsi a najautentickeji pocit co som z toho mal a dojcanovi som vtedy podakoval. A to nie som z tych co nevybehnu na niekoho 🙂

Vadi mi ze sa pan doktor ukryva pod ine nicky, mohol by byt viac charakterny a nebat sa tolko otvorene vyjadrit svoje nazory a nebat sa tak velmi o svoje "meno" (co teda myslim ze tym chcel dokazat)...........ono ajtak ludia si myslia to co si mysliet chcu 🙂 ak niekto ocakava ze to dopadne zle, tak to tak a dopadne a len sa v tom potvrdi, ak niekomu aj "hovno vonia" tak mu bude dobre vsetko a este to vynachvali..... cize tazko to zhodnotit

zaockujte_aj_slnko
23. apr 2012

@vladazien000
no to mas zase tak ked vidia ze si "mlada" tak budu z tebou ajtak jednat ako s niekym menejcennym, je to tak bohuzial, mne toto tiez velmi vadilo v tvojom veku, pre kazdeho som bol "mladenec" a bolo ma treba poucovat 😀. Ale mas samostatne a kriticke myslenie a to je velmi vzacne... Tie ine stadovite nazory nestoja za nic.

vladazien000
23. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko No a to si predstavte aka unavena bola vasa zena a mam casto pocit ze to nikto nevidi tak po tazkom porode ktori casto krat trva aj vela hodin chce mat svoje babatko pri sebe. Vysetrenia babatka sa v zahranicnych porodniciach robia priamo na tele matky. Ono uz s tym nic nespravim viem ale ani nedokazem opisat ten pocit ako velmi som tuzila ju mat ja si to nikdy neodpustim myslim si ze to musi byt velmi krasne nadherne citit avoje babatko este neumyte cerstve vonave a prezit s nim prve minuty jeho zivota v priamom kontakte najlepsie telo na telo. Nuz noc s tym nespravim tesim sa z dcery teraz milujem ju najviac na svete porod som mala v podstate dobry samotny porod ma nebolel len kontrakcie strasne. Kedze som lezala v nemocnici este pred porodom tak som si dobre rozmyslela kedy tam pridem. Ved tam zeny museli z kontrakciami na chodbe byt a prechadzat sa. Alebo ich nutili lezat co sa teda vobec neda ja som sa pocas kontrakcie nemohla ani pohnut a preto z domu som vyrazila az ked boli kontrakcie kazde tri minuty pocas cesty v aute uz kazdu minutu mozno aj menej do porodnice som prisla otvorena na 9 cize som sla priamo na na salu. kontrakcie od tych prvych trvali 7 hodin a samotne tlacenie uz iba 40 minut krasa ale tiez som bola statocne vycerpana kedze to na mna prislo v noci nespala som den noc den a dovolim si tvrdit ze zena vykona najviac prace pri tom porode a urcite sa citi ovela viac unavena ako ten lekar. Po vsetkom tomto chce konecne videt svoje dieta ved ho 9 mesiacou nosila citila jeho prve pohyby bola s nim stale 24 hodin vkuse a zrazu ked ho ma konecne po dlhej dobe snivania a predstavovania si jeho tvare vidiet jej ho zoberu dcerka bola uplne zdrava mala krasny abgard bola skoro cistucka ked sa narodila vidala som ju len ako hned prestrihly pupocnu snuru a uz s nou aj sli prec

zaockujte_aj_slnko
23. apr 2012

@vladazien000
ja si nerobim iluzie ze v inych nemocniciach je to vyrazne ine..... Inak pristup dalsej lekarky v zivote nasho dietata cize pediatricky bol otrasny..... Dalsie presviedcanie, vyrhazanie, manipulacie, ponizovanie, nerespektovanie nasich nazorov na starostlivost o dieta...........cize sa to len opakovalo, DALSI NARCIS, najmudrejsia, najsikovnejsia, a vsetci ostatni sme blbci a ked nebolo po jej, tak vypadnite doprdele! 😀

vladazien000
23. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko ved aj jednaju a to si vsimam na vela miestach ako aj u nasej pediatricky preto aj hodlam ju zmenit uplne inak ku mne pristupuju a inak so mnou jednaju ako z clovekom co ma cca 30. No co uz ja som stastna ze je dcera zdrava a budem dufat ze v zivote zdrava vzdy bude a budem sa o jej zdravie starat najlepsie ako viem len som vzdy bola typ cloveka co na srdci to na jazyku. Je pravda ze aj ja viem byt neprijemna ale vzdy ak na to je dvovod ak niekto ku mne nie je mili ja na neho mila nebudem tiez.. A navyse jednoducho nedokazem odpustat aj ked by som chcela ak sa ku mne niekto zachova tak ako dotycny lekar uz nikdy nedokazem na neho zmenit nazor nezabudam. Myslim ze ste velmi dobry clovek snazite sa byt objektivny co vela ludi nedokaze. Velmi si vazim nazorou ktore ste sem napisali.

vladazien000
23. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko No ved ja som vam co sa tohoto tyka aj poslala sukromnu spravu. Caka ma ze budem riesit nieco velmi podobne ale mam celkom strach z uradou viziev a podobne viem ze lekary dokazu dost tlacit vyhrazat sa stratou rodicovskej pokut a podobne,

vladazien000
23. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko No len viete hladat tam kazdu moju otazku zvlast je dost komplikovane vy s tym pravdepodobne mate skusenost lebo som mala z jedneho vasho prispevku aspon taky pocit. Tak som myslela ze by ste mi v tejto oblasti vedeli celkom dobre poradit. Ale tak samozrejme chapem ze je to zrejme na dlhsiu debatu a je celkom neskora nocna hodina a sa vam nechce aj tak dakujem

zaockujte_aj_slnko
24. apr 2012

@vladazien000
ja mam dieta neockovane, a zatial ziadnu pokutu nemam, ani natahovacky s uradmi nemam... ale co bude dalejneviem..

jana17
24. apr 2012

Neviete niekto poradit kam odisla taka prijemna sestricka (oslovali ju Tanicka) od mudr.kubranskeho?

kiki30
24. apr 2012

@jana17 to vazne odisla? :(

zewa11
24. apr 2012

@jana17 no to ani nesranduj ☹

zuzidr
24. apr 2012

mne bolo povedané že je len na PNke ked som tam bola cca pred mesiacom 😀 ak odišla ☹
@jana17
@kiki30
@zewa11

andreah25
24. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko Neviem, ale Teba by som na ulici stretnúť nechcela. Z príspevkov je cítiť, že si človek, čo sa akoby hnevá na celý svet. A prepáč, ak píšeš o lekároch ako o narcistoch, mám pocit, že skôr Ty si narcista - posudzujem z príspevkov. Presne ako opovrhuješ lekármi, že si myslia, že sú najmúdrejší a vedia všetko najlepšie, Tvoje príspevky presne znejú tak, že Ty si najmúdrejší a vieš všetko a nikto Ti nemôže do ničoho rozprávať, lebo Ty o všetkom budeš rozhodovať. Nie nadarmo sa hovorí: ,,podľa seba súdim Teba".
A za tým, že ako sa ja správam k iným, tak sa oni správajú ku mne a že úsmev na tvári dokáže zázraky a nie je to žiadna manipulácia druhej strany ale len bežná ľudskosť, tak za tým si stojím . . . .
A teraz niečo, s čím veľa mamičiek nebude súhlasiť a veľa z nich ma odsúdi, že čo som za matku - ja zastávam názor, že v minulosti, keď deti nosili len na dojčenie to bolo oveľa lepšie. Posudzujem to zo svojho pohľadu, keď mi ako prvorodičke, čo si síce naštudovala knihy, no teória ma veľmi ďaleko od praxe, dali sa starať o dieťa. Sama so sebou a o seba sa postarať som ešte mala problém po cisárskom a nie to ešte o dieťa, ktoré mi bolo dané na izbu a mamička starajte sa. Sorry, ale z postele som vstávala tak, že som sa zachytávala tej detskej postieľky na kolieskach, ktorá mi neraz utiekla a mala som čo robiť aby som sa nenatiahla na zem ako žaba ☹ a neroztrhla si ranu (dnes mi je to už strašne smiešne keď si to predstavím, no vtedy mi nebolo všetko jedno). Kedysi ten pobyt v nemocnici po pôrode slúžil na regeneráciu ženy, dnes treba skočiť rovnými nohami do starostlivosti o dieťa. Nie je čas sa zotaviť, nie je kedy sa vyspať, nie je možnosť si vôbec oddýchnuť a podobne a potom z vyčerpanosti nastávajú iné, aj zdravotné problémy a na psychiku to tiež veľmi dobre nepôsobí. Vôbec to nie je o tom, že by som od seba nejako odstrkovala svoje dieťa, to vôbec nie, len aj žena by mala mať možnosť sa dať do poriadku a na to by mal slúžiť ten čas v nemocnici a nie že od zúfalstva som musela ísť s plačom za sestričkami o pol druhej ráno, že malý stále plače, mlieka málo, stále hladný, hore každých 20 minút, nemožnosť sa dvihnúť z postele - ale mamička starajte sa..... Možno sú tu mamičky, čo zdieľajú podobný názor ako ja, ale isto ho tu nezverejnia, lebo by ukameňované.
A ešte raz, ak niekomu nevyhovujú podmienky nastavené rutinne v nemocnici, môžete rodiť doma, nikto vám v tom nebráni, je to len na vašom rozhodnutí ako rodičov. Treba sa však za svoje požiadavky postaviť aj vtedy, keď sa ukáže, že boli mylné a nie po negatívnom výsledku svojich požiadaviek obviňovať ostatných, čo je úplne bežné . . . .

zaockujte_aj_slnko
24. apr 2012

Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
Včera o 21:29 • zaockujte_aj_slnko

no neviem, odpisanim narcistickej dusevnej poruchy som porusil pravidla tohto zkomercneleho fora? 😀 .... Tak pre velky uspech tohto teda prispevku ho zopakujem, a ak bude zmazany znova, tak si to budem riesit pravnou cestou pre obmedzovanie osobnej slobody a slobody prejavu prevadzkovatelom modrykonik.sk, Asmira s.r.o., Mierova 52/B, Bratislava 82105, Yegon s.r.o. Ruzova dolina 6, Bratislava 82108

ZOPAKOVANY UPLNE BEZDOVODNE ZMAZANY PRISPEVOK
co pan dojcan z coho su tie vase frustracie?.... lebo je nepochybne ze ste frustrovany.....

mna zarazaju akurat tie vase primitivne hodnotenia, ktore su vazne primitivne, dedina, zaklady spravania a podobne. To je take detske a vobec nevypoveda o tom zeby ste mali byt cca 40r muz, so skusenostami zo zivota, a ked sa chytim tak povedzme aj tej "slavnej" mediciny a 2ma skuskami z psychologie a 2ma z psychiatrie....

hadam viete ze ludia sa delia uplne inak a hodnotia ako na ubohych dedincanov a velkych mestskych lekarov....
inak nepochybujem ze znaky NARCISTICKEJ dusevnej poruchy poznate, ak nie, tak si ich pripomenme...
ako je určené nasledujúcimi (piatimi či viac) príznakmi:

(1) velikášsky pocit vlastnej dôležitosti (preháňanie úspechu a talentu, očakávanie uznania vlastnej nadradenosti bez zodpovedajúcich úspechov),
(2) opájanie sa fantáziami o vlastnej úspešnosti, moci, brilantnosti, kráse či ideálnej láske,
(3) viera vo vlastnú jedinečnosť a zvláštnosť a v to, že môže byť pochopený výhradne výnimočnými ľuďmi, poprípade, že sa môže stretávať len s jedinečnými či vysokopostavenými ľuďmi alebo inštitúciami,
(4) potreba nadmerného obdivu,
(5) pocit oprávnenia, prehnané požiadavky a očakávania prednostného zaobchádzania či automatického súhlasu s vlastnými požiadavkami,
(6) zneužívanie druhých k vlastnému prospechu,
(7) nedostatok empatie, t.j. neochota alebo neschopnosť rozpoznať a vžiť sa do pocitov a potrieb druhých,
(8) arogantné, povýšené a domýšľavé postoje či správanie.

a to sme sa osobne stretli a mate odo mna vyborne hodnotenie na znamylekar,sk, ale myslel som ze mate viac skusenosti zo zivota, ze ste proste "zrelsi"........ myslim ze v oblasti spravania (a teda psychiky) by ste mnohym ludom vobec nedokazali pomoct, ale zato s pravopisom a naucenym spravanim asi u vas problem nebude

zaockujte_aj_slnko
24. apr 2012

@andreah25
to vzdy potom vyzera smiesne ked sucasne najprv urazas a sucasne sa za to ospravedlnujes 😀 ......mas pravo na svoj nazor ale mne pride ako vyrazne smiesny 😀

andreah25
24. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko Neviem kde som niekoho (Teba) urazila a potom sa niekomu (Tebe) ospravedlnila..... Neviem, no asi čítaš medzi riadkami to, čo tam nie je a len si to domýšľaš.
Mimochodom, ten príspevok o 19:51 na mňa zase pôsobí, že píšeš len o sebe samom a presne o tom, aký si Ty, nie niekto iný. Takže ak píšeš o sebe, môžeš sa brániť právnou cestou, že Ti nedovolia slobodu prejavu, ale ak píšeš o niekom inom, text je urážajúci a provokujúci.
Ale nič, Ty nie si človek na zmyslu plnú debatu, pretože všetci okolo všetko robia zle . . .

kiki30
24. apr 2012

@zuzidr @jana17 @zewa11 no dufam ze nic vazne ked je na PNke a snad tam ostava, je to "PANI" sestricka.

kiki30
24. apr 2012

@andreah25 myslim ze na par ludi (nebudem pisat konkretne, ale asi sama vies koho myslim) sa tu ani neoplati reagovat a odpisovat 🙂 a uz vobec sa neoplati stracat cas citanim tejto strany.

zaockujte_aj_slnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujte_aj_slnko
24. apr 2012

pan mudr. "chuda postava" si zase vypytal isty obnos penazi za "sono srdca" samozrejme bez blocku.... ked to takto urobi kazdej zene co tam ma na sono, tak sa na kazdom sone nezakonne, bez dani tiez obohati o dost ja to tak ratam odhadom 30 zien x 5-10 eur.... 150, 300 eur tyzdenne.... a to je asi moj skromny odhad.......... ale samozrejme ktora zena sa prizna ze korumpuje, ved je to "uplne samozrejme" ze ano.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre