Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

vladuska99
13. okt 2012

@doubletgirl. No mna caka poradna az v piatok,zda sa mi to ako vecnost..ale kazdym dnom sme blyzsie ku dnu D...a stale sa sledujem ako blba..uz mi z toho zacne sibat..🙂 a ked to na mna dojde tak to nespoznam🙂 to som cela ja🙂 uz to vidim🙂

doubletgirl
13. okt 2012

@cemi tak jasne, zalezi aj od seba ako sa ty spravas tak sa potom spravaju aj oni.len zase staci ak ich niekto iny nahneva a uz si to mozem aj ja zliznut. ale ja pevne verim ze to bude dobre a coskoro budem doma a uzivat si tak ako kazda 🙂 a dakujem, dufam ze aj tebe dobre dopadne 🙂

zuzidr
13. okt 2012

@doubletgirl je tu vela aj pozitívnych pohladov na PN pôrodnicu, teda aspom ja mám minimálne 2 😀 ale tie sa akosi utláčajú negatívnymi 😒 vela báb sem príde pred pôrodom a komentujú len čo "jedna baba povedala" ale po pobyte v pôrodnici už neprídu, pritom sme každá iná, iný pohlad na vec a podobne 😖 😀 každá má iné nároky a požiadavky 😉 prajem vám príjemný pobyt v pôrodnici, užívajte si prvé chvíle s bábätkom 😉

denverka
13. okt 2012

je to o pristupe daneho cloveka,ja som tam isla pozitivne naladena i ked sme nezacali velmi dobre,kedze muza mi nepustili k porodu takze moja psychika dost utrpela ale zvladla som to aj na treti den ked mi sestricka vynadala ze mi stvrdli prsia a ja som im to nepovedala,plakala som kazdy den ale to boli len hormony,babätko ma drzalo nad vodou a teraz v lete som rodila druhykrat i ked len placentu,kedze som stihla porodit doma 😀 a starali sa o mna super az na jednu nemenovanu mladu dr. aj o babo bolo super postarane a vecer pred odchodom som nemala mlieko a bola som strasne vycerpana sestricka si malu zobrala bezevseho,takze som sa aj vyspala.
@cemi a nahodou som sa tam citila jak v hoteli kedze som varit nemusela 😎 a mne tam chutilo tiez vsetko a niektore len nadavali

doubletgirl
13. okt 2012

@zuzidr tak to mna len tesi 🙂 a budem velmi rada ak sem potom pridem a napisem, ze som nadmieru spokojna ako to vsetko dopadlo 🙂 ine si ani neprajem 🙂

doubletgirl
13. okt 2012

@denverka ved ja to stale hovorim, ze to je o pristupe cloveka. potom aj oni pristupuju k tebe tak 🙂

denverka
13. okt 2012

@doubletgirl je to tak,a tiez co tam boli baby po cisarskom sestricky okolo nich lietali aj jedlo im nosili na izbu,tie co sa chcu hadat dovod si vzdy najdu

zuzidr
13. okt 2012

@doubletgirl samozrejme že to tam nie jak Holliday Inn, ale s prižmúrenými očami sa to tam dá vydržať, wc a sprchy čisté, jedlo mi tiež chutilo, boli baby čo pozreli od dverí na tanier a frflali 😉

cemi
13. okt 2012

@denverka tak clovek si tam aj oddychne od toho stereotypu, ze? 😉

doubletgirl
13. okt 2012

@denverka jasne, robim s ludmi viem ako to je ... a niektore zeny vedia byt dost neprijemne 😖 ak nie je po nich

elise
13. okt 2012

mna v pn odrádzaju priestory su take zužene (vo vnutri izby + chodba) aj dieťa nie je stále pri matke ale beru si ho na naovorodenecke, vraj ho kupu len sestričky čo mi tiež vadi. jedlo mi je jedno ved rodina donesie ale mám zl referencie na určite sestry a lekárov

doubletgirl
13. okt 2012

@zuzidr tak zase jedlo mi je jedno... nie som nejaka vyberava 🙂 ja som sa len lakla, ze to tam bude tak, ze si ma nikto nevsimne a potom mi daju babo a budem sa musiet starat bez nejakeho tohho aby mi ukazali co a ako... tak ako tu bolo napisane zo skusenosti inej. ale ja si urobim vlastny nazor ked budem doma a napisem sem 🙂

cemi
13. okt 2012

@doubletgirl tak clovek sa musi aj opytat, poprosit. Niekomu je to byva zatazko.....

doubletgirl
13. okt 2012

@cemi tak to ano, ved to je samozrejme 🙂

cemi
13. okt 2012

@doubletgirl budes mat cisarsky? Mas aj niekho zajednaneho?

doubletgirl
13. okt 2012

@cemi no,asi na 99% budem mat ale lepsie budem vediet v utorok po vysetreniach. hej chcem mat dr dojcana som s nim spokojna. uz mi velakrat pomohol 🙂

zuzidr
13. okt 2012

presne kto chce okomentovať a má "iné" požiadavky, (tým samozrejme nechcem nikoho uraziť, má na to právo) tak ten vždy vidí a hladá problémy všade 😒

cemi
13. okt 2012

@doubletgirl ja som ho mala pri druhom cisarskom a bol super, tak drzim palce 🙂

doubletgirl
13. okt 2012

@cemi dakujem moc 🙂

zuzidr
13. okt 2012

no mamičky najradšej frflú za zatvorenými dverami izby, ale aby sa opýtali, poprosili.... Ked chce sestrička pomôcť alebo niečo povedať tak sa nemá starať, lebo je to "moje" dieťa, a ak je sestrička bez záujmu, tak je zase zle 😀 😀 😀 😀 😀 a to aké sú tam priestory a chodbičky v izbách, to by ma trápilo najmenej @elise 😀

elise
13. okt 2012

@zuzidr nemám rada zužene priestory a pohoda pri pôrode a po plôrode je pre mna priorita. vieš nie každý môže byť v zužených priestoroch.a nezniesla by som keby mi dieťa brali a nemohla som si ho kupať a starať sa onho. pôrodnicu si vyberám podla stanovených kriterii a návštevou kde sa popýtam na určite otázky po ziskani info od kompetentných (nie je priorita že ty si bola maximálne spokojná alebo nespokojná) myslim tým od personálu si všetko vyhodnotim. taktiež nejdem rodiť (nebudem mať prioritu) že jedine v PN lebo to mám blizko. mám iný rebriček hodôt a ked mám byť v pohode aspon väčšinu kriterii ktore mám musim mať výborne.

elise
13. okt 2012

@zuzidr a tiež nepožadujem hotelové služby viem sa prispôsobiť viem že je to nemocnica.

michaelamilan
13. okt 2012

Milé mamičky, už aj ja sa pomaly zaoberám otázkou, ktorú pôrodnicu si vybrať......mám na výber TT, NR alebo PN.......podľa vás je PN ozaj super, ako personál tak aj jedlo apd.......a mám z pôrodu strašný strach a dosť ma upokojili vaše referencie, takže som sa takpovediac rozhodla práve pre túto pôrodnicu......Kamošky mi frflú, aby som nevymýšlala kam pôjdem rodiť, že budem vôbec rada keď ma niekam zavezú a tam porodím.......No ja potrebujem mať dobrý pocit z miesta kam pôjdem a prečo by som si nevybrala, keď túto možnosť mám 🙂 Termín mám síce 9.2.2013 a času dosť, ale na výber dobrej pôrodnice nieje asi nikedy priskoro 🙂

michaelamilan
13. okt 2012

preklep "nikdy" priskoro 🙂

zuzidr
13. okt 2012

@michaelamilan neboj utečie to ako voda 😀 a tiež tu bohužial nikto nenapísať že PN pôrodnica je super, to by sme museli rodiť v súkr. pôrodnici v BA a zaplatiť si 3000€ aby to bolo super, vážne je to všetko o prioritách, požiadavkách a o prispôsobení sa 😀

zewa11
13. okt 2012

@doubletgirl no malý sa narodil o 10hod v utorok a na druhý den ma postavili-strašné ale ja som mala už druhý cisarák tak to je vraj horšie,pri sebe som ho mala od štvrtka od 5hod.ráno a poviem ti pravdu,že som bola rada že som ho nedostala skôr,lebo neviem ako by som sa o neho starala ☹ ale ved všetko prebolelo a teraz si na to ani nespomeniem.Ano ak je bábo v poriadku,tak pustia,samozrejme aj ty musíš byť OK,môj mal zvýšený bilirubín,mal to na hranici,pred odchodom mu to ešte zisťovali či sa nezvýšil a okolo 11hod sme boli kooooonečne dooooommmmmmaaa 😀 Samozrejme že mi ho nosili ukazovat,hned v ten utorok mi ho priložili a potom som ho mala v stredu ráno na chvílku a večer,ked dávali na krmenie aj ostatným,neboj bude to v pohode 🙂

nikita308
13. okt 2012

@doubletgirl Ahoj, ja som tu písala pozitívny komentár k PN pôrodnici, bola som spokojná, či už s prístupom, personálom, stravou... dá sa dohodnúť aj so sestričkami z novorodeneckého, ja som porodila o 12:45, večer prišla na mňa slabosť, tak som bola za sestričkami, či by mi na noc nezobrali malú a v pohode ma nechali vyspať, ďalšie dni sa chodili pýtať ako mi je, či niečo nepotrebujem... síce patrím pod TN nemocnicu, ale rozhodla som sa pre PN, aj podľa odporúčaní mamičiek, kt. tam rodili... mala som mať cisársky, kt. mi v TN vôbec nechceli urobiť, pritom som mala papier od neurológa, správali sa ku mne povýšenecky, tak som sa rozhodla pre PN a tam v pohode so mnou komunikovali, akceptovali papier od neurológa... nakoniec som rodila normálne.... 🙂

polacka
14. okt 2012

@michaelamilan nie len si vyberaj a zaoberaj sa tym, ked mas na vyber az tri porodnice tak mas co robit haha. ja si myslim ze to v pn bude fajn napriek niektorym nespokojnym. su zeny ktorym vadi kazda malickost a zeny ktore proste nenatrafia a zrovna nemaju den. ja len dufam ze to bude ok tam s tymi sestrickami a ked nie tak to budem muset predychat. ved je to len pet dni to vydrzime ked uz sme sa trapili devat mesiacov tych pet dni bude hracka neboj 😎

michaelamilan
14. okt 2012

@polacka ďakujem, pekne si to napísala......Prečítala som asi XY referencií, pregooglila týždeň v kuse a verím, že v PN bude super......Na vzhľade chodieb apd mi až tak nejako nezáleží, nejdem predsa do 5hviezdičkového hotela, ale do nemocnice.....Skorej sa mi zdá byť najdôležitejší personál....ten ma odrodí a postará sa o nás po pôrode.....Ja mám veľmi zlé skúsennosti s nemocnicou v Sklaici ,kde som prišla o svojho prvého anjelika......a absolútne ma nezaujímalo či sú tak super chodby alebo nie 🙂......A prajem aby tých tvojich 5 dní bolo čo najlepších !!!!!

polacka
14. okt 2012

@michaelamilan dakujeme moja ved to nemoze byt take strasne ked mas moznost si vybrat tak nestracaj cas ja som tiez takto pred par mesiacmi googlovala od rana do vecera. vzdy sa najde niekto nespokojny. sa mi zda ze na tu TT nemocku viac nadavali... a NR neviem. a vzhlade nikdy nezalezalo a ani nebude aspom mne nie. ja sa snazim sustredit na tu starostlivost skor aby som tam nebola jak tela a nechodila furt za nimi ze nieco neviem a potom to ubehne urcite.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre