Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

slnieckoma
7. nov 2012

Ahoj maminy boli ste niektora na vysetreni u karabu na ultrazvuku? mam ist v decembri, ale sestricka mi vravela, ze sa tam davaju casenky..pri dcerke nic take nebolo tak chcem vediet ako to tam funguje a ako dlho sa caka..? dakujem

doubletgirl
7. nov 2012

@katush25 tak ja dojcana poznam, dohliadal mi na cele tehotenstvo a mozem povedat, ze mam iba dobre skusenosti. je velmi citlivy a spolahlivy 🙂 a myslim, ze aj velky odbornik lebo vzdy mi pomohol a poradil velmi dobre 🙂 ale zase sto ludi sto chuti 🙂 ale rozhodne nedam na nho dopustit 🙂

slnieckoma
7. nov 2012

@doubletgirl ako vravis aj mna rodil a bola som MAX spokojna 🙂 bol velmi prijemny 🙂

katush25
7. nov 2012

@doubletgirl ja som len napisala, ze o Niepelovi a o Dojcanovi som este nic nepocula, ziadne recenzie, ohlasy na nich dvoch. Ale dik za názor ohladne skusenosti s ním, tak ak by teda Gleso nemohol, Dojcan bude hned druhý v poradí 🙂

lucia80
7. nov 2012

@slnieckoma časenky sa dávajú podľa toho v ktorý deň ideš na sono. Ak v stredu, sestrička ich vykladá okolo 7.30 hod., ak vo štvrtok (to robia poobede) tak ich sestrička vykladá okolo 12.45. Prídeš, zoberieš časenku a oni potom volajú podľa poradia, čiže sa môžeš kvázi zariadiť, či medzitým niekam vybehneš alebo čakáš. Ale je to dosť na prd, lebo keď som si aj odsledovala, že jedna žena je vo vnútri cca 15 minút a potom pozrela koľko čísel je predo mnou, čiže som vedela koľko mám asi času, tak mi to nikdy nevychádzalo, lebo vždy im do toho niečo prišlo. Doktor musel odbehnúť, prišla pacientka objednaná na konkrétny čas, uprednostnili aj maminky ktoré tam čakali s maličkými detičkami... Takže aj tak čakáš vždy a dlho (teda ja som mala také "šťastie"). Zaviedli to ako som bola tehotná so synom, predtým nič také nebolo a bolo to lepšie podľa mňa.

slnieckoma
7. nov 2012

@lucia80 dakujem pekne za odpoved 🙂 ja som objednana 27.12 cize vo stvrtok na 12.30 takze preto mi dala termin poobede..mi nebolo jasne, preco tak neskoro pri dcerke som tiez sla hned rano aby som sa co najskor vybavila..

lucia80
7. nov 2012

@slnieckoma nie je za čo 🙂. A dokonca som teraz zbadala, že som sa sekla, poobede ich vykladá okolo 11.45 nie 12.45 ako som napísala, lebo oni by mali tuším od 12.00 už ordinovať, teda ak si to dobre pamätám. Takže radšej choď skôr, nech sa ti ujde hneď niektoré prvé číslo. Veľa šťastia a čo najkratšie čakanie prajem 😉 .

zojuskaa
8. nov 2012

Ahojky....na poradne chodim do Cachtic ku Kovacovi, takze o pn nemam vela info len co mi kamosky povedali, ale tak niekde musim odrodit 🙂 AJ ja som pocula o Glesovi len samu chvalu, uvidim, zatim este neviem co spravim...
Vcera som napr.volala do nemocky ze sa chcem objednat na prietoky,sono a sestricka ze a preco ste nevolali skor ked uz som v 34tt ze no ja neviem kedy vasa dam mam tu toho vela tak potom po nejakej chvili mi vravi ze jeden den by tu bol a to si mam prist pre nejaku casenku o pol 8 a od pol 9 ordinuju, ze fajn, uz vidim ze tam stravim pol dna kvoli nejakej trapnej casenke a ich uzasnemu systemu ale tak radsej to ani nebudem riesit...
Budeme mat chlapca ale zatim je to s menom este otazne kazdy chceme ine 🙂 skor mam len taky vnutorny pocit ze moze prist skor, ale to je len moj pocit hmm tak uvidime, boo este tasku do nemocky nemam nachystanu 🙂 malicky je rukaty ,nohaty ;) aspon tak mi tvrdil gynekolog ale ma byt veru po kom obaja sme vysoky...tie rozmery ti presne nenapisem bo sama sa v nich nevyznam, tak mi to tam nacmaral ze to neviem rozlustit ;)

zojuskaa
8. nov 2012

@katush25 Ahojky....na poradne chodim do Cachtic ku Kovacovi, takze o pn nemam vela info len co mi kamosky povedali, ale tak niekde musim odrodit AJ ja som pocula o Glesovi len samu chvalu, uvidim, zatim este neviem co spravim...
Vcera som napr.volala do nemocky ze sa chcem objednat na prietoky,sono a sestricka ze a preco ste nevolali skor ked uz som v 34tt ze no ja neviem kedy vasa dam mam tu toho vela tak potom po nejakej chvili mi vravi ze jeden den by tu bol a to si mam prist pre nejaku casenku o pol 8 a od pol 9 ordinuju, ze fajn, uz vidim ze tam stravim pol dna kvoli nejakej trapnej casenke a ich uzasnemu systemu ale tak radsej to ani nebudem riesit...
Budeme mat chlapca ale zatim je to s menom este otazne kazdy chceme ine skor mam len taky vnutorny pocit ze moze prist skor, ale to je len moj pocit hmm tak uvidime, boo este tasku do nemocky nemam nachystanu malicky je rukaty ,nohaty ;) aspon tak mi tvrdil gynekolog ale ma byt veru po kom obaja sme vysoky...tie rozmery ti presne nenapisem bo sama sa v nich nevyznam, tak mi to tam nacmaral ze to neviem rozlustit ;)

katia7
12. nov 2012

@lucia80 ahoj, nevies prosim ta ci ma zoberu aj bez tej casenky? ja tam mam ist teraz v stredu ale berem dve deti so sebou tak som chcela prist az tak okolo 2 poobede ked robia do pol 4 ze nech tam dlho netrcime, pri dcerke este ziadne casenky neboli, vdaka

zojuskaa
12. nov 2012

Poradte prosim, co vsetko si treba zobrat do piestanskej porodnice, co momentalne davaju a co nie?
Dakujem

ninus29
12. nov 2012

@katia7 ahoj, časenky rozdávajú ráno okolo pol8, ktorú si musíš zobrať, no ak tam prídeš okolo tej pol8 alebo neskôr budeš mať časenku dosť vysoké číslo a to je tak na skoro celý deň....ak berieš deti a ideš sama, odporúčam si tam zavolať a objednať sa presne na určitú hodinu (aj to môžeš čakať,ale nie dlho), ale za to sa platí, myslím, 10eur! ja som naposledy prišla už okolo pol7 a mala som č.6 a išla som tak okolo desiatej! Bez časenky alebo objednania ťa nezoberú!

lucia80
12. nov 2012

@katia7 no ako písala @ninus29 , bez časenky ťa asi nezoberú. Ak tam nechceš čakať dlho, tak je ešte možnosť, že si pôjdeš ráno pre časenku a schválne si zobrať nejaké z posledných čísiel a potom sa vrátiť poobede aj s deťmi už na koniec, alebo prísť až poobede s deťmi a zobrať si časenku, ktorá tam ešte bude (toto by bol ale asi veľký risk, aj keď by nemali mať viac objednaných pacientiek ako časeniek, takže teoreticky by sa ti mala ujsť, ale človek nikdy nevie) a už počkať s nimi. Sama som mala ale skúsenosť, že keď tam mamina čakala s malým dieťaťom, tak ju sestrička volala mimo poradia, aby tam nemusela čakať. Toto ti asi tiež nikto nezaručí. Najlepšie niekoho ráno vyslať pre časenku - vyššie číslo. Držím palce

lucia80
15. nov 2012

@katia7 ahoj. no čo? ako si to zvládla? dlho si čakala?

katia7
16. nov 2012

@lucia80 ahoj 🙂 vcera som bola cely den mimo domu tak som vam nestihla dat vediet ale my sme to teda riskli a sli sme tak na pol 2, tie casenky su zavesene pri dverach az dokonca cize sestricka nema paru kedy ste prisli, mala som 24, vnutri bola 13 cize aj tak to bolo este dost na dlho, okolo 4 som sla dnu aj ked mali robit do pol 4 a za mnou boli este tusim tri mamicky ale co hodnotim super ze napriek tomu bol Karaba uplne skvely, venoval sa mi rovnako dlho ako ostatnym, nebol vobec nervny a v klude mi odpovedal na vsetky otazky aj fotky nam robil a to uz okolo 3 vyletel von ze mu je blbo ze sa musi ist napit takze supis nabuduce urcite nepojdem skor ako o 2 😀

lucia80
16. nov 2012

@katia7 no veď som si myslela, že si neobjednajú viac pacientiek ako majú kartičiek a svoj limit už tiež musia cca vedieť, len som to neskúšala ísť až tak neskôr. Tomu čakaniu sa asi človek nevyhne, aj keď príde ráno prvý, aj tak kým sa začne ordinovať a tak, tiež si tam počká aj tie 2 hodky. Inak sila, že od rána bola vo vnútri len 13-tka, to je normálne psycho. Ale čo je najhlavnejšie, že si bola spokojná s vyšetrením a prístupom lekára 🙂.

nikky222
18. nov 2012

@kessy11 ty si rodila v Piestanoch? Uakeho porodnika? Mala si ho aj vybaveneho? Pretoze co som pocula, tak babatka len ukazu a potom ho donesu az po niekolkych hodinach...

dulkagabulka
19. nov 2012

@katia7
aj všetko ostatne žienky, pozývam vás
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...

nikky222
20. nov 2012

Ahojte žienky, čakám naše prvé dieťa a z toľkých informácií, čo som prečítala, už neviem, kde mi hlava stojí 🙂 Z vašich skúseností, tie ktoré ste už rodili v Piešťanoch, čo by ste poradili? Keďže lekárov (našťastie zatiaľ) v bežnom živote nepotrebujem, ani neviem, ako to v dnešnej dobe chodí. Z pôrodníkov okrem Karabu (ktorý mi robil sono), nepoznám nikoho a ani moje kamarátky a rodina v PN nerodili, takže toho moc nevedia. Nie som náročný človek, ale rozmýšľala som, že si tiež niekoho kvôli kľudu na duši k pôrodu vybavím (nerodíme každý deň a zdravie nás oboch mi je na 1.mieste). Podľa vašich reakcií uvažujem nad Glesom, kde ste na doktorov zohnali kontakty, prip. išli ste za nimi osobne? Ako dlho dopredu si treba doktora zajednať? Platili ste až po pôrode? Ešte taká intímna otázočka - nájdu sa tu nejaké ženy, ktoré ako prvorodičky odmietli nástrih hrádze a bolo im vyhovené? Ženy v rodine rodili bez nástrihov a max. s dvomi štychmi, nemali potom žiadne problémy na rozdiel od ostatných, ktoré nástrih absolvovali... Budem rada, ak sa tu nájdu nekaké dobré duše, ktoré odpíšu, príp. poradia aj v iných veciach... ďakujem

kakika007
20. nov 2012

@nikky222 ja som rodila dvakrát v piešťanoch, prvýkrat som si vybavila dr Karabu (ten je tiež uplne super) a druhýkrát sme nestihli vybaviť, šli sme o dva týždne skôr 😉 O tomnástrihu neviem, ja neviem či ma vôbec nastrihávali,nakoľko obe baby boli malé (2760 a 2740g), ale nemala som problémy po šití, v pohode som chodila, sedela aj všetko robila hned ako som išla na izbu, to je individuálne. a čo sa týka toho pôrodu, tak bábätko ti ukážu hned ako sa narodí aberú ho automaticky na novorodenecké na všetky tie merania, prinesú ho potom čistučké, oblečené asi do polhodky. niektoré sestričky aj babatko prikladajú potom.

katia7
20. nov 2012

@dulkagabulka hmm hned by som sla ale mame na ten vikend uz program ☹ dufam ze sa to bude dat potom stiahnut niekde uz na to netrpezlivo cakam 😀

dulkagabulka
21. nov 2012

@katia7 pôvodne sa mal dat stiahnut na nete,ale zatial to neide..
škoooda, ak by sa ti dalo, budeš (budete) vítaní

dominika147
21. nov 2012

@nikky222 asi si treba zajednat doktora skor, kamoske sa stalo ze isla za Glesom mesiac pred porodom a povedal ze ma toho uz vela a neberie...

dulkagabulka
22. nov 2012

ako Veronika prirodzene po sekcii porodila :
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

veľmi pekný príbeh 😉

michaelamilan
27. nov 2012

Je tu nejaká mamička čo má termín na konci Januára začiatkom februára a ide rodiť do Piešťan?????

sylvelia
28. nov 2012

@michaelamilan Ahoj, ja idem rodiť koncom decembra, začiatkom januára, aj si niekoho zazmluvňuješ?

michaelamilan
28. nov 2012

@sylvelia ahoj, nie, ja si nikoho nezazmluvňujem, počula som že všetci Dr sú tam super a ťahať potom nejakého dr. z postele po 12stke či dokonca dlhšej smene sa mi nechce 🙂
Ty si niekoho zazmluvňuješ???? Ja to nechám na náhodu.....

dulkagabulka
28. nov 2012

Tehulky, ktoré idete rodit vaginálne, viete aké sú možnosti ochrany hrádze pri pôrode? Masáž hrádze? Epi-no?

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/prirodzeny-po...

xenicka13
28. nov 2012

@nikky222 ja som nikoho nemala zajednaneho, najlepsi bol moj treti porod, rodila som s vrchnou sestrou, a keby sa nebala, ze sa jej babo vysmykne, dr. by ani nevolala, bolo pol druhej v noci 😀 😀 😀

sylvelia
28. nov 2012

@michaelamilan práve som sa vrátila od nás z poradne, nie nikoho nemám zazmluvneného a mám veľkú dilemu, či rodiť normálne, spontánne alebo sekciou, to vzhľadom k veku, a mám sa objednať na poradňu už do PN ak tam chcem ísť rodiť, vôbec neviem, ako sa mám rozhodnúť, ach jo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre