Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

michaelamilan
28. nov 2012

@sylvelia nooo toto rozhodovanie je najhoršie(aj ja keď som pred nejakým rozhodnutím váham a nikdy sa sama neviem rozhodnúť)......Ja by som sa poradila určite s lekárom a ak by povedal že pre teba bude lepšie sekcia, tak by som ho poslúchla.....On bude vedieť najlepšie, keĎže je to jeho práca.....Aj my to už máme za pá, ísť do nemocky na posledné vyšetrenia.....Inak ty chodíš k Brešťanskému???? Dúfam, že nevadí že tykám....to ja tu tak automaticky 🙂

sylvelia
28. nov 2012

@michaelamilan jasne, že tykanie nevadííííí, áno chodím k dr. brešťanskému, ml., a s tým som sa rozprávala čo a ako pôrod, ako to vidí on, vzhľadom k môjmu veku, skoro 25 ročnému rozdielu medzi pôrodmi a k mojej telesnej konštrukcii (som dosť moletná) no a on mi povedal, že sekcia by takto do úvahy prichádzala, navyše môj prvý pôrod bol dosť ťažký, takže neviem čo urobiť, už som sa radila s kamarátkami, jedna čo absolvovala pôrod normálny vo veku asi ako som ja a vytrápila sa riadne, malý bol veľký a bol problém ho vytlačiť, druhá je síce mladšia, no má 3 deti, prvé normál pôrod s tým, že malý jej pri pôrode takmer zomrel a druhé dva už sekciou a tá mi povedala, že by si vybrala sekciu znova, už len preto, že dieťa nie je tak ohrozené, tak a teraz aby som sa ja rozhodla, že ako, ale skôr to vidím na sekciu, ak teda vydržím a neporodím predčasne

michaelamilan
28. nov 2012

@sylvelia aj ja chodím k mladšiemu 🙂 Tú sekciu by som ešte určite prediskutovala v PN v nemocnicia potom by som sa rozhodla, samozrejme, pokiaľ by sa malinké nepýtalo na svet skorej.......Predsa len každá máme iné telo a tým pádom aj každá máme iný pôrod, tak by som to rozhodnutie nechala asi lekárovi a tej situácii aby som spravila pre malé to najlepšie......Ale myskím, že takto asi rozmýšlame každá 🙂
Každopádne sa držkajte, už to máte za pár 🙂

sylvelia
28. nov 2012

@michaelamilan veď práve, že sa chcem rozhodnúť správne, tak preto toľko zvažujem, čo by bolo najlepšie, snáď sa správne rozhodnem ja a aj lekári

nikky222
28. nov 2012

@sylvelia @michaelamilan ahojte, tak ja mam termin tak v polovici januara, takze ak si babo svihne, mozno sa stretneme s jednou z vas a naopak ak si da nacas, tak sa mozno stretneme s druhou 🙂

michaelamilan
28. nov 2012

@nikky222 nooo bolo by super, keby sa s niektrou stretneme!!!!!! Aspoň nm bude veselšie 🙂

nikky222
29. nov 2012

mamičky, ešte jedna otázočka, v stredu má m ísť 4. krát na sono a sestrička mi napísala dole poznámku sono I. všimla som si to neskoro, boli ste tam niektorá? Robí sa tam nejaké iné sono alebo niečo iné? A funguje to tam tak isto ako na II? Ráno do 7.30 pre časenku a potom čakať na poradie? ďakujem

isabella_fly
4. jan 2013

tie co ste boli rodit v pn v poslednom case, nastali nejake zmeny v porodnici? ci vsetko po starom?

slnieckoma
4. jan 2013

Ahojte tak absolvovala som sono u karabu...prisla som tam o 11h, casenky sestricka rozdavala nieco pred 12h a bola som tretia..vybavila som sa o 14h 🙂 moja skusenost... 🙂 inak jednotka bola vraj rezervovana a dvojku mala pani co prisla kusok predomnou, takze sa oplatilo ist skor 😉

jana17
4. jan 2013

@slnieckoma To je aj tak neskutocne, ze ked sa chces medzi prvymi vybavit, tak tam musis cakat 3 hodiny 😒 uf

slnieckoma
4. jan 2013

@jana17 to je ale cakala som asi 50min a sla som do mesta pošmejdit😀 a po vybaveni ma cakala papuca na aute pred nemockou 😖 ale ukecala som to - vravim, ze som len odbehla na porodnicu vybavit si izbu 😀 tak to bolo zadara

blatuch
6. jan 2013

Ahojte! Nema niektora z Vas aktualny zoznam veci, ktore treba zbalit do porodnice v Piestanoch? Vdaka.

cemi
6. jan 2013

@slnieckoma aj ja som tam bola vtedy 🙂 kolka si bola? Ja 6ka. Ale islo to rychlo, v stredy to byva omnoho horsie 😒 kedy ides teraz, ja 13/3.

slnieckoma
6. jan 2013

@cemi vazne? ja som bola trojka 🙂 idem 14/3

cemi
6. jan 2013

@slnieckoma a kedy mas termin??

slnieckoma
6. jan 2013

@cemi gyndak mi dal 26.4 a karaba 1.5 🙂 a ty? 😉

cemi
6. jan 2013

@slnieckoma no...oficialne 17/4, ale bude to skor, dufam ze do 10/4 to mam za sebou 😉 jednak mam planovany cisarsky a aj predtym decka sa ohlasili o 15 a 10 dni skor 😉

katka1903
6. jan 2013

@isabella_fly Uplne vsetko take iste je tam.,

silvinka78
24. jan 2013

Baby,to uz nikto nepojde rodit do Piestan ci co?

kessy11
24. jan 2013

@silvinka78 ale pôjde pôjde neboj 🙂

nika2
25. jan 2013

ahojte,chcem sa spytat, ci ste niektora u dr. Vargu?

silvinka78
25. jan 2013

@kessy11 To tu akosi stagnuje....

kessy11
25. jan 2013

@silvinka78 no to máš pravdu, ale nemyslím že by to bolo tým že nikto sa nechystá ísť do PN pôrodnice 😖
...ja som tam bola pred tromi rokmi, bola som spokojná, akurát podpora dojčenia 0 bodov, inak všetko ok, do TT by som nešla a dalej sa mi tiež nechce 😀 😀 😀

silvinka78
25. jan 2013

@kessy11 Ked si to tak zoberiem,veru o to dojcenie sa nikto nestaral,mne to ale ani neprislo,lebo som tam bola ako druhorodicka,tak automatika.Ale maleho mi prilozili hned v ten den,ako som porodila,mala som sc a v pohode.Ani ja by som inam nesla.U nas skor chodia rodit do TN.

nikita308
25. jan 2013

@silvinka78 Ja som tiež z toho istého okresu ako ty a bola som rodiť v PN a keby som mala ísť znova rodiť, tak znova si vyberiem PN... omnoho lepší prístup ako v TN... 🙂

silvinka78
25. jan 2013

@nikita308 Ved prave,ten pristup.Opytas sa,dostanes odpoved,ziadne odvknutie.Poprosim o nieco,vzdy mi vyhoveli.Ziadne ufrflane sestricky,ziaden vstres.Dufam,ze to bude aj teraz,co pojdem rodit.

nikita308
25. jan 2013

@silvinka78 Ja som bola pred pôrodom v TN na konzultácii ohľadom cisárskeho a ten prístup primára a dokonca aj riaditeľa nemocnice, kt. bol predtým tiež gynekológom a pôrodníkom, to som len žasla... 🙄 keď som prvýkrát rodila, terajší pán primár v TN bol vtedy mladý doktor, milý a teraz po rokoch arogantný chlap... možno sú tam druhí doktori lepší, ale mne to stačilo... v PN je primár starší, ale nespráva sa tak povýšenecky ako jeho mladší kolega v TN...

silvinka78
26. jan 2013

@nikita308 A o toto mi ide.Vybavenie PN porodnice nieje ako v TN,ale ak nebudem mat problemy,urcite idem rodit do Piestan,su tam fajn ludia a humanny pristup k rodicke. 😉

nikky222
26. jan 2013

@kessy11 @nikita308 @silvinka78 Ahojte kočky, nedávno som rodila v Piešťanoch a nedá mi nenapísať svoju skúsenosť. Ako prvorodička som veľmi rozmýšľala kam pôjdem rodiť, hľadala všetky možné dostupné informácie o okolitých pôrodniciach, nakoniec som išla do Piešťan a neľutujem, musím Piešťanskú nemocnicu veľmi pochváliť. Hneď ako som prišla, sa ma ujala milá sestrička, dr. tiež veľmi pohodový prístup, ani som nevnímala koľko ľudí bolo pri pôrode, ale bolo ich dosť a všetci sa veľmi snažili pomáhať. Na novorodeneckom sestričky tiež veľmi milé a ústretové a reagujem na @kessy a nulovú podporu dojčenia, ja si nemôžem sťažovať, moje bábo bolo veľmi spavé bez akejkoľvek snahy sa prisať a bez toho, aby som sa musela ja vypytovať, vždy keď išli sestričky okolo, či už z pôrodnice alebo z novorodeneckého, vždy sa pýtali, či niektorá niečo nepotrebujeme, či sa deti prisávajú, či je všetko o.k., chodili postupne do každej izby a nebola to len niektorá konkrétna, čo by bola ochotná, ale všetky, čo som ja zažila, boli veľmi milé a nápomocné. Domov sme odchádzali na 100 % dojčení a veľmi spokojní. Nabudúce určite tiež Piešťany 😉

kessy11
27. jan 2013

@nikky222 tvoja skúsenosť s dojčením a prístupom v PN má potešila 🙂 🙂 🙂 ....ja som hovorila o skúsenosti z pred 3 rokov a vtedy bohužial to bolo tak ako som písala, čo potvrdilo aj niekoľko iných mamičiek čo tam rodili v r.2009, jedine čo si pamätám ohľadom dojčenia bolo "este stále nemáte mliečko"????...takže nie je to len môj subjektívny názor....ALE som rada že sa to tam zmenilo, veľmi ma to teší, že podpora dojčenia sa tam zlepšila, takže veľmi pekne ďakujem za info 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre