Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

llenkapettko
19. aug 2013

@tribit1
ahoj našla som tvoj odkaz o dr. Antalovej, viem, že je starší, ale potrebujem súrne info.
my sme na dnes objednaní na sono obličky v 3. mesiacoch u dr. Antalovej a potrebujem vedieť, či potrebujem aj zdravotnú kartu. volala som do nemocky, ale nevedeli mi to povedať, že to závisí od dr. a tá tam bude až poobede 😒

llenkapettko
19. aug 2013

@zuzidr ahoj, opýtam sa pre istotu aj teba 🙂
čítala som tvoj príspevok, že ste boli na sone obličky u dr. Antalovej. Dnes sme tam objednaní o 17h, ale nenapadlo ma spýtať sa, či treba aj zdravotnú kartu. Nevedeli mi to v nemocke povedať, keď som tam teraz volala, že to závisí od dr. a tá tam bude až pooobede. ďakuje vopred za odpoveď. Lenka

zuzidr
19. aug 2013

@llenkapettko nie som si istá ale myslím, že sme nemali kartu 😕 😀

llenkapettko
19. aug 2013

@zuzidr
iba výmenný lístok mi kázala...teda aspoň sa mi marí. bože, ja som taká blbá, úplne som na to zabudla. a teraz na poslednú chvíľu som si na to spomenula, či netreba aj kartu....a naša pediatrička má dovolenku..porazí ma 😖

tribit1
19. aug 2013

@llenkapettko ahoj nám dala naša doktorka obvodná iba prepúšťaciu správu z pôrodnice nedávala nám celú kartu. dúfam že som pomohla.

llenkapettko
19. aug 2013

@tribit1
no do .... nemám ani tú ☹ bez toho ho nevyšetrí??

tribit1
19. aug 2013

a nemôžeš teraz ísť pre ňu, teoreticky ak si rodila v piešťanoch tak by to mali mať v systéme tú prepúšťaciu správu z pôrodnice ale neviem ti to zaručiť či sa ona k tomu dostane. ale hádam by k tomu mala mať prístup.

tribit1
19. aug 2013

@llenkapettko a nemôžeš teraz ísť pre ňu, teoreticky ak si rodila v piešťanoch tak by to mali mať v systéme tú prepúšťaciu správu z pôrodnice ale neviem ti to zaručiť či sa ona k tomu dostane. ale hádam by k tomu mala mať prístup.

tribit1
19. aug 2013

@tribit1 a teraz keď zavoláš na sono tak tam nik nezdvíha,? lebo dáka sestrička by tam mala byť stále nie?

tribit1
19. aug 2013

@llenkapettko a teraz keď zavoláš na sono tak tam nik nezdvíha,? lebo dáka sestrička by tam mala byť stále nie?

kessy11
19. aug 2013

@llenkapettko ale vyšetrí, možno si pofrfle, tvár sa, že si o tom nevedela,, ale vyšetrí určite, dá ti papier a ten potom založiš u pediatričky že si bola na kontrole 🙂 🙂 🙂

kessy11
19. aug 2013

@llenkapettko my sme mali vlastne iba ten papier, ked sme boli na sono obličiek 1x a výmenny lístok, nemali sme celú zdravotnú kartu, a v 4.mes. bola kontrola. a viac kontrolu neodporúčala, papiere sme zaniesli a stačilo 🙂

llenkapettko
19. aug 2013

@tribit1
včera poobede som si spomenula, že potrebujem aj výmenný lístok, tak si hovorím "v pohode, behnem našej pediatričke, dá nám ho, aj kartu a bude to". Tak tam dnes volám a zistila som, že majú dovolenku a zastupujúca lekárka nemá prístup ku karte, a nie je ochotná mi ani dať výmenný lístok. Vraj tam musí byť pečiatka ošetrujúceho lekára. Do nemocky som teda volala, či ma vybavia, sestrička mi ale povedala, že výmenný lístok stačí aj dodatočne a či budem potrebovať aj kartu, to závisí od dr., ktorá je tam ale až od 16h...tak mi nevedela povedať 😖
mňa porazí, keď sa nevybavíme. ja som taká blbá..

llenkapettko
19. aug 2013

@kessy11
@tribit1
no to dúfam, že vyšetrí. inak spomínam si, že keď som sa objednávala, tak mi sestrička hovorila, že prepojený systém s pôrodnicou nemajú, lebo je to súkromná lekárka. takže k tej prepúšťacej správe prístup určite mať nebude.
ja tam budem dnes za najväčšiu kravu 😅

kessy11
19. aug 2013

@llenkapettko ale neboj, nebudeš 🙂 alebo potom skús vyhladať Oleksandra a poprosiť ho či by ti ju nemohol vytlačiť este raz, že sa ti toto a toto stalo a či by to bol veľký problém a 2x usmeješ na neho a podla mna ju vytlačí 😀 😀 😀 😀

tribit1
19. aug 2013

@llenkapettko to je smola že majú dovolenku , však tam chodte a uvidíš rovno zaklop a rovno sa spýtaj aby si tam nemusela nadarmo čakať a povedz čo je vo veci , a keď tak by som sa ešte teda zastavila potom v pôrodnici na novorodeneckom ak treba tú správu či by ti ju ešte raz nevytlačili prípadne sa tam skús ešte informovať telefonicky či ti to nevedia vytlačiť aby si tam nemusela čakať. a veď ona ho pozrie a by mala na sone vidieť či je všetko v norme alebo nie , držím palce, inak môže byť že tam budete aj dlhšie čakať lebo ona Dr. Antalová tam bola sama bez sestričky všetko si tam sama robila aj administratívu tak to trošku dlhšie trvalo.

llenkapettko
19. aug 2013

@kessy11
@tribit1
no veru baby, asi idem brnknúť do pôrodnice, či mi to vedia vytlačiť tú správu. dúfam, že pochodím 🙂 ďakujem

kessy11
19. aug 2013

@llenkapettko no jak ste dopadli?? 🙂 som zvedavá ako ste pochodili, a čo malinký ok?? 🙂

llenkapettko
19. aug 2013

@kessy11
tak nás nakoniec vybavila, volala som predtým na novorodenecké a sestričky boli veľmi ochotné. vytlačili mi tú správu.
ale nedopadli sme dobre ☹ Drobec má zrastené obličky, musíme ísť do NMnV nefrológovi, aby sa na to pozrel 😒

kessy11
19. aug 2013

@llenkapettko juuj to mi je ľúto☹ ☹ ☹ ale hlavne že sa to zistilo skoro a dúfam, že vám ten odborník pomôže a malinký bude ok, držím palčeky..... moja malá mala zväčšený kalich preto sme chodili a na tej kontrole v 4 mes. to este nemala tak ako to má byť ale už to bolo v norme.

llenkapettko
19. aug 2013

@kessy11 ďakujem, no snáď to bude dobré. verím tomu 😉 zväčšený kalich? to som ešte ani nepočula. a teraz chodíte aj na pravidelné kontroly? koľko má malá?

paulinka2014
23. aug 2013

ahojte baby chcela by som sa spytat kto rodil v piestanskej porodnici planovanou sekciou ako to vsetko prebiehalo.....a keby si vyberem akeho dr by som chcela mat ze kolko sa plati 🙂

katulienka31
26. aug 2013

@paulinka2014 ja som sa akurát včera vrátila z pôrodnice a rodila som plánovanou sekciou už druhý krát, mňa odrodil Gleso a bol super prebiehalo to viacmenej všetko veľmi rýchlo a nemala som čas ani báť sa. Rodila som v spinálnej anestézii i ked ja by som bola radšej rodila v celkovej, že vraj tá celková škodí mimču ale prežila som to, mám síce ešte stále bolesti hlavy ale že vraj to prejde. Po pôrode ťa prevezú na izbu kde budeš ležať 24 hodín a sestričky ti budú podávať lieky proti bolesti a infúzie, ak by si chcela niečo konkrétnejšie napíš. Ale personál na pôrodníckom aj na novorodeneckom 100 bodov, veľká spokojnosť aj s anesteziológom som bola spokojná

paulinka2014
26. aug 2013

@katulienka31 no super ja chcem prehovorit aby som bola v celkovej tej spinal sa bojim pocula som vselico.....a dr si mala ejak dohodnuteho alebo ked si prisla kto mal prave sluzbu.....dakujem

paulinka2014
26. aug 2013

@paulinka2014 a kedy ta mohli prist navstivit pribuzny a babetko si mala odkedy prisebe

paulinka2014
26. aug 2013

@katulienka31 som odpovedala sama sebe 🙂

katulienka31
26. aug 2013

@paulinka2014 tiež som chcela byť v celkovej, lebo po tej spinálke sa necítim zrovna najlepšie ale ked mi anesteziolog povedal že to je lepšie tak som sa nechala presvedčiť, ale mám pocit že som to nemala robiť, lebo už mám piaty deň strašne stuhnutú šiju a otrasne ma bolí hlava, aj ked bola tam so mnou ešte ďalšia mamička a tá žiadne vedlajšie účinky nemala, je to individuálne, ja si myslím že to môže byť aj tým že som mala dlhodobo stuhnutú celú chrbticu aj plecia tak možno preto ten účinok... mimčo ti hned ukážu ked ho z teba vyberú ale iba na chvílu lebo ho idú poumývať a ošetriť...rodine ho potom donesú za pár min. Pokial nebudeš na súkromnej izbe tak rodinu za tebou nepustia, môžeš ich vidieť iba pri výťahoch jak ťa budú prenášať z operačky na izbu. Lekárov nejak extra nepoznám, mňa rodil Gleso a podľa mňa je dobrý

andykruspe67
26. aug 2013

@katulienka31 Ahoj, asi to vyzera tak, ze aj ja budem rodit PS. Chcem sa ta spytat, co treba urobit este predtym, ja chodim ku dr. do HC. este mi nedal nejaky presny termin, len to spominal, ze asi posjedm. Tak ak budem vediet ci je to iste, kto mi povie datum tej sekcie, moj dr, alebo porodnica, co vsetko musim absolvovat pred tou sekciou, ako to prebieha. dakujem

paulinka2014
26. aug 2013

@katulienka31 hmmmm no asi si zaplatim izbu aby mohol dakto so mnou stale byt 🙂a ako je to pred sc???den pred prides???a davaju aj klistir???? moja kamaratka nemala stastie na pn porodnicu hl na pani dokttorku ale to je vedlajsie tak preto sa chcem popytat ze co a ako kto tam rodil

bibi33
27. aug 2013

@andykruspe67 termin planovaneho sc urcuje primar v porodnici.aj u mna to tak bolo🙂inak uplny suhlas s
@katulienka31 ,starostlivost v porodnici na 100% 🙂tiez som mala planovany sc so spinalkou🙂pred mesiacom to bolo🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre