Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

radkatt
16. máj 2014
denverka
17. máj 2014

@chrustik1 veru pomylil nam nie,ale segra co ma svagrinu tak im povedal ze cakaju chlapca a pri porode utrpeli mierny sok ked z toho bola natalka

chrustik1
26. máj 2014

tak to vyzerá, že nám sa nakoniec nepomýlil.. 🙂 Aj moja dr. dnes potvrdila, že je to jasne chlapček, takže predtým asi nebolo dobre vidno výbavičku 😀

denverka
26. máj 2014

@chrustik1 ja si myslim ze on sa pomyli tak raz za sto rokov 😀

majonezka
29. máj 2014

Ahojte, je tu niekto kto ide rodit cca v polovici augusta? 🙂

dulkagabulka
29. máj 2014

Čo je bonding? Aký je jeho význam pre matku? Aký pre dieťatko? Ako ho dosiahnuť v slovenskej pôrodnici? Ide to aj po cisárskom? Odpovede na tieto a ďalšie otázky dostanete na besede so mnou /občianske združenie Ženské kruhy/ v Trnavskom materskom centre. Pred besedou premietanie úžasného austrálskeho filmu Podoby pôrodu. Partneri sú vítaní. http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...

aya84
2. jún 2014

caute baby. je tu niekto kto rodi v decembri?😉 ako hodnotite PN porodnicu v poslednom roku mamicky? ta nadstandartna izba je iba pre 1 pacientku? a nie je problem si ju zarezervovat? diky

macka028
3. jún 2014

@aya84 ahoj ja rodim v sice v septembriyale rodila som minuly rok a bola som velmi spokojna a idem aj teraz.nadst.izba je len jedna,ja som ju chcela tiez ale vtedy tam mali dr. izbu lebo sa malovalo.mozem ti povedat ze je vyhoda byt s mamickami na izbe,ked potrebujes ist na wc,sprchy atd tak si postrazite navzajom deti 😉 .a wc a sprchy su volne,nikdy nebol problem ze by bolo obsadene

aya84
4. jún 2014

macka028 😉 dakujem.

marianna1985
4. jún 2014

Maminy pozyvam Vas do novej skupiny Porodnica Piestany 🙂

lostris1
8. jún 2014

@marianna1985 mozem sa pridat do tej skupiny? kde ju najdem?

marianna1985
8. jún 2014

poslana pozvanka🙂 , najdes ju vo fotoblogoch

@lostris1

deniska256
9. jún 2014

@majonezka Ahoj ja by som mala ist v auguste ale presne kedy neviem, prvy termin bol 8.8. a druhy mi dali 14.8. tak sa možno stretneme 🙂

deniska256
9. jún 2014

Ahojte vie mi niekto poslať zoznam vecí, ktoré si mám priniesť do pôrodnice? Ešte mi to nikde nedali a tie zoznamy na internete sa dosť odlišujú... Ďakujem 🙂 môj mail: denisa.krajcikova@gmail.com

majonezka
9. jún 2014

@deniska256 tak to asi nie, ja mam prvy 18.8. A druhy 24.8....

lostris1
9. jún 2014

no ako vidim v PN dieta nechaju visiet za nohy...to je teda dost desivy obrazok tejto porodice. to tam robia bezne, ci len doktor mal vtedy vtipnu naladu?

penny007
9. jún 2014

NEviem či sa môžem zapojiť do debaty ale ja mám s PN pôrodnicou len dobré skúsenosti, síce niektoré sestričky na novorodeneckom by sa mohli trošku viac snažiť ale mne tam bolo veeľmi dobre 🙂 Prístup lekárov bol skvelý aj porodnícke sestričky boli úžasné

dulkagabulka
10. jún 2014

K príspevku mamičky, ktorá rodila v PN pôrodnici , (príspevok vymazala)...na fotkách bol usmiaty lekár držiaci bábatko dolu hlavou za nohy...spýtala som sa názor českej pediatričky MUDr. Marcely Peremskej, či sa takto môže držať novorodenec. Jej odpoved znie: Novorozenec se takto za nohy a hlavou dolů určitě nikdy v žádném případě držet nemá. Takto mu z nosu a pusinky nic nevyteče - plodová voda tak nateče akorát do vrchu nosu, ne z nosu ven. Novorozenec se nosí a podává v tzv. drenážní poloze, tj. dolní polovina těla je o něco výše než horní, pak se pokládá na bok, aby plodová voda mohla vytéci z nosu a úst - to vše se dá na břiše matky. Tahání za nohy a vis hlavou dolů není fyziologický, při neopatrnosti může i ublížit a v žádném případě ničemu nepomáhá. Při resuscitaci se dítě pokládá na záda hlava rovně až do mírného záklonu (tzv. čichací poloha). Ani nechápu jak někdo takto může dítě zdvihnout, vždy se dítě bere za tělíčko (zadeček a prsty se obemkne noha - kolem stehna, aby nevyklouzlo) a podpírá se hlavička a nejlépe předloktím i celá páteř. Dítě potřebuje polohovou jistotu. Vemte si i starší batolátko, když se zakucká, tak si ho matka položí na stehno hlavička u kolene, takže je hlavou směrem dolů a pak ho může bouchnout mezi lopatky, aby sousto nebo hračka v dýchacích cestách mohla vypadnout ven. Hlavou dolů prostě ne, tah za nohy prostě ne, ošetření mimo tělo matky také ne! Výjimka je nutnost resuscitace - prodýchání maskou a srdeční masáž apod. osušení, identifikační náramek apod. se má dělat na těle matky.

hruveop
13. jún 2014

@marianna1985 môžem poslať aj ja o pridanie do skupiny?
ešte mám otázočku na baby, čo už rodili v PN. Odporučili by ste mi Karabu, alebo radšej Strakovú? Ďakujem

marianna1985
13. jún 2014

@hruveop no Karaba je stara skola a Strakova je mlada a tiez si ju velmi chvalia, takze ti neviem povedat kto je lepsi, napr ja som mala Polaka a to som na neho pocula len negativa ale ja som bola spokojna na 100%

macka028
14. jún 2014

@hruveop vyzeralo to ze ma odrodi Strakova aj sa o mna starala vysetrovala a tak.ale nakolko som sa pomaly otvarala jej skoncila smena tak som odrodila u Karabu a bola som spokojna.pri mne sa vystriedali vsetci dr aj primar len okrem Glesa ten mal dovolenku 🙂

dadika1114
26. jún 2014

@majonezka ahojky,ja tak idem rodit 🙂 termin mam 24.8 ale budu mi robit sekciu takze skor

dadika1114
26. jún 2014

@chrustik1 ahojky,ja som tiez planovala ze sa hned opytam ci by mi nemohli zoperovat hned aj pruh,ked uz budu robit sekciu...ale myslim ze budem mat dost jednej rany,nie este dvoch :D ale bolo by to jednym vrzom

chrustik1
26. jún 2014

@dadika1114 no tak ja som to presne tak brala bude to jedným vrzom ale nebude.. Karaba jednoznačne odmietol, že to sa najskôr musia dať tie brušné svaly dohromady a potom sa môže operovať pruh.. Len dokedy budem potom chodiť s pruhom mi nepovedali, lebo predpokladám, že s malinkým dieťaťom ma na chirurgiu nepríjmu (plánujem kojiť aspoň tak ako starších, teda nie pár mesiacov..) a kedy sa mi malý odstaví ťažko povedať..Takže sa fakt teším ako budem dlho chodiť s pruhom.. 😖

dadika1114
26. jún 2014

@chrustik1 takze sa ani pytat nemusim ... nad tym som tiez rozmyslala ze asi sa bude musiet vratit najskor ta elasticita brucha do poriadku a az potom asi ... lenze to ..kedy zase potom ked uz je babo na svete? to ozaj najskor za nejaky rok,dva.... ty to mas tiez hned vedla pupka? ja mam ako keby dva pupky:D hoci sa to teraz zlialo do jedneho ako mi rastie brucho.

chrustik1
30. jún 2014

@dadika1114 ja to mám asi na pupku ale presne neviem či len tam. Ešte som s tým totiž nebola u chirurgov. Chcela som ak by mi to zoperovali pri cisárskom, no keď povedali, že nie tak to budem riešiť potom po pôrode. U mňa je to také zložitejšie.. Ja som mala nie moc pekné brucho už po prvom tehu, no pripisovala som to tehotenstvu, cisárskemu a tiež dvom kilám čo mi zostali.. Potom som ešte trochu pribrala, znova otehotnela a vtedy to začalo ešte horšie.. V tehu mi vykukol von pupok a pod ním sa mi spravila taká akoby jama. Myslela som, že je to tým ako je malinká uložená. Lenže som porodila a zmena žiadna. Ok, hovorila som si, že treba mi začať cvičiť (teda cca po tom pol roku), schudnúť, znova žiadny výsledok. Teda schudla som 10kg, aj na vlastnej svadbe som vážila viac, obliekla som veci čo som mala na strednej (teda okrem úzkych tričiek bo proste pod nimi je ten pupok vidno, jedno keď som si dala ten popôrodný pás ale tak zas nie pod každé tričko sa dá dať, že?) ale teda ten pupok a divná jama pod ním zostali. Po roku od pôrodu som znova otehu a tak som sa na to spýtala dr., že čo to je. A práve ona mi povedala, že pruh. Na sone u Karabu ako som sa pýtala, že či mi to nezoperujú mi povedal, že teda nie, že tam musí ísť sieťka. A to som si naozaj myslela, že to je len niečo malinké, lebo podľa mojej dr. je to len malinká prasklinka na pupku a to len malou dierkou v pupku zošijú. Tak neviem či sa to dá nejako vidieť na sone (myslím u Karabu čo ho má vraj kvalitnejšie) alebo ako. Každopádne asi najmúdrejšia budem po vyšetrení na chirurgii.. No to až po pôrode.. A ktovie dokedy budem takáto deformovaná.

majonezka
4. júl 2014

@marianna1985 ahoj mozem sa pridat do skupiny? 🙂

marianna1985
4. júl 2014

@majonezka jasne vies ako? pre istotu ti poslem pozvanku 🙂

michaelamilan
4. júl 2014

@deniska256 Ahojček, hlavne si stráž termín pôrodu!! V PN majú zvykom preťahovať, mna nechali takmer 3týždne prenášať a nakoniec som išla do pôrodnice do Trnavy a rodila som za 5min 12.
Týmto ťa nechcem strašiť, ale nenechaj si dlho posúvať!

mariannax
5. júl 2014

ahojte baby, chcem sa spýtať, tie ktoré máte (alebo ste mali) plánovanú sekciu, posielali vás predtým aj na predoperačné vyšetrenie na interné? ďakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre