Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

chrustik1
7. júl 2014

@mariannax áno, ja som rodila pred necelými dvoma rokmi a posielali ma. Predpokladám, že aj teraz ma pošlú, neviem si predstaviť, že by bez nich dali anestézu..

evka_evka
7. júl 2014

@mariannax ano to je samozrejmost ze ta poslu na predoperacne..u mna to bola 10 minutova zalezitost.bez toho ta neposlu za anesteziologom

mariannax
7. júl 2014

@chrustik1
@evka_evka ďakujem baby 😉

marianna1985
8. júl 2014

Dievcata, viacere mi pisete aby som Vas pridala, skupina je verejna takze mozete pridat aj same... 🙂

zuzulka558
8. júl 2014

@macka028 ahoj kolkeho jula si tam bola..tiez som rodila keď sa malovalo 🙂

lennulik1
8. júl 2014

Ahojte baby,
len jednu otazku - ked ste boli na ultrazvuku pred porodom, aj vam Karaba vytlacil fotku? ja si pamatam, ako mu pod obrazok tvaricky pisal meno, ale neviem, ci to vytlacil, prip. ci by sa k tomu dalo este nejak dostat - ci to tlacia kazdej a potom len zalozia do karty, ak si to zena zabudne vziat. vtedy nas tam plasil, ze babo je velky plod, tak sme mali obavy, ze az neskor som si to uvedomila.
dakujem 🙂
inak, porodnicu odporucam, na novorodeneckom bola dokonca taka zlata sestricka, ze mi ukazala, ako si mam maleho prilakadat pri kojeni - kedze mne ako prvorodicke "prilozte si ho" moc nepovedalo :D

macka028
9. júl 2014

@zuzulka558 od 23. do 28.7. a ty?

zuzulka558
9. júl 2014

Od 15.do 19.

macka028
9. júl 2014

@zuzulka558 tak to sme sa nestretli

lulkabobulka
24. júl 2014

Ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenost s prirodzenym porodom po sekcii v piestanoch. Prva dcerka sa mi narodila SC,lebo bola otocena zadockom. Teraz po 5 rokoch cakame druhe mimi a ak by sa dalo, rada by som sa cisarskemu vyhla. Uz teraz mi je jasne ze v topolcanoch asi nepochodim, lebo ako som pocula, tam su zastancami teorie ked raz SC potom vzdy SC. Nemate niektora skusenost?

chrustik1
24. júl 2014

@lulkabobulka ja som druhú rodila po troch rokoch a necelých dvoch mesiacoch a plánovaná sekcia.. Nedali mi veľmi na výber, proste keď som prvého tak mala tak aj druhé automaticky.. Možno po dlhšom čase, neviem, skús sa spýtať priamo nejakého dr. Ale aj tak podľa mňa aj tri roky sú dosť a nepýtali sa ma či chcem prirodzene, proste automaticky plánovaná sekcia

ivkabene
24. júl 2014

ahojte, robí sa v PN pred porodom klystír??? alebo to vyriesia nejakym cipkom? 🙂

lucia80
24. júl 2014

@ivkabene dajú len čipku 🙂

kakika007
24. júl 2014

@ivkabene nerobia klystir, iba keby si mala veľké problémy. Dávajú čipok, ale väčšinou to ide aj samé ..

hlubkamary
27. júl 2014

Dojcan uz nerobi porodnika......velkaaaaa skoda

bambulka123456
3. aug 2014

@lulkabobulka ahoj ja mam druhe babo tiez sekcoiu a to mam od prvej sekcie 7 rokov .Preco nechces cisarsky ?ja sa nemozem stazovat mala som prvu sc super zotavila som sakor ako baby po porode .ak by ti aj niekto dovolil rodit normalne tak je to na tvoju zodbovednost .je tam dost velke rizko prasknutia maternice a to uz ti potom pan boh pomahaj takto po cisarskom si odtrpis len chvilu .

lulkabobulka
4. aug 2014

@bambulka123456 Ahoj,mne dost vadilo,ze dcerku som po narodeni videla len 10 sekund a potom az po 8 hodinach, a kym mi ju dali na izbu, ubehli dalsie 3 dni. Celkom ma to mrzelo, a to sme boli obe v poriadku. Okrem toho neznasam ihly a infuzky a preto by som sa dalsej SC rada vyhla. Jasne ze nie na ukor bezpecnosti, o tom niet pochyb, len ak by bolo vsetko na 100% ok, tak by som to radsej skusila prirodzene. Este aj sestricka u mojho gekologa mala prve Sc a dalsie dve normalne, ale to uz su roky, tak ma len zaujimalo,ako to funguje dnes..

bambulka123456
5. aug 2014

@lulkabobulka ja som maleho videla hned ako som sa prebrala z narkozy ssestricka mi ho priniesla na kojenie .o 4 rano mi maleho vybrali a vecer uz som ho mala pri sebe a mala som ho az kym nas neprepustili s porodnice starala som sa oneho sama kojila som od prvej chvile ako mi ho priniesly sestricky mi ho zobrali akurat ked bolo treba na vysetrenie alebo okupat .takze asi tolko .a druha vec ktomu porodu po cisarskom uz boli zeny ktore chcely rodit normalne a praskla im maternica ako tlacili a lekari mali co robit aby im zachranili zivot niektorym ani nezachranili .ak ti lekar povie ze jazva na maternici je moc uzka a nevydrzi normalny porod naco sa hrat na hrdinku to ze budete mat sc niako neovplyvni vas vztah ja maleho milujem najviac na svete a to sme ani nemali ten prvy kontakt.

lulkabobulka
5. aug 2014

@bambulka123456 nejdem sa hrat na hrdinku, o tom to nie je, a takisto svoju dcerku (a manzelika 🙂 ) milujem najviac na svete, hoci sme prve chvilky neboli pri sebe. Len tak zistujem info ci sa to da aj inak. Jasne ze keby mi moj gynko povedal, ze jazva je pritenka a nezvladne to, nebudem tlacit na pilu. No stale som asi privelka naturalistka, aby som to hodila za hlavu v pripade, ze by vsetko bolo v uplnom poriadku. Ale aj tak vdaka za odpoved, cenim si kazdy nazor.

chrustik1
6. aug 2014

@lulkabobulka ja som prvého porodila akútnym cisárskym večer 22:16 a presne ako ty som ho videla len ako mi ho niesli z operačky na pár sekúnd.. Druhú som mala už automaticky plánovaným cisárskym a to bolo niečo super. Síce telo mi blbo zareagovalo na tú anestézu, takže mi museli pichnúť niečo aby znížili účinky a tým pádom som všetko cítila skôr ale čo sa týka malinkej ako mi ju priniesli a tak, to bolo úžasné. Chvíľu potom ako ma doniesli na izbu už mi ju priniesli, sestrička dokonca aj priložiť pomohla, hoci ani nebolo treba, prvého som dojčila donedávna, takže som už čo to vedela a aj mliečka som mala. Hneď som si ju nadojčila, zaspinkala a tak to bolo až do obeda ako brali všetky bábätká. Potom mi ju znova priniesli, vlastne som ju mala stále ako ostatné mamičky po normálnych pôrodoch, jedine prvú noc nie to by som sa nemohla o ňu starať keby ju bolo treba prebaliť alebo tak lebo proste som sa ešte nemohla hýbať. Ale ako ma postavili už mohla byť u mňa stále. Našťastie ale tú prvú noc sestričky hovorili, že spokojnejšie bábätko ani nemali, prespala celú noc, tak o nej ani nevedeli 🙂

mariatheresia
6. aug 2014

@lulkabobulka ani ja by som neriskovala, caka ma 3.planovana sekcia. Co uz," maticka priroda" to tak zariadila, ze jedna moze aj 10 deti prirodzene porodit, druha je rada, ze ma aspon jedno sekciou... Mam vela kamaratiek po sekciach zo zdrav. dovodov, viem, co pisem.
Inak - k piestanskej porodnici : Inde nechcem rodit, velmi sa tam prijemne citim. Take utulne, po zmodernizovani este prijemnejsie prostredie a poznam niektorych z personalu z predchadzajucich pobytov. Bola som tam nedavno, este v tehu hospitalizovana na par dni. Sestricky i lekari velmi mili, ja som konflikt s nikym nemala. Sestricky velmi starostlive, prisli sa opytat, ako sa citim, atd. Aj novorodenecke sestricky mi po predchadzajucich porodoch s detmi pomahali. Velmi som vsetkym vdacna...

andreinka
8. okt 2014

Odporúčam,cítila som sa tam ako doma

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vveron
11. dec 2014

@lusinda3 ohladne toho epiduralu- cez tyzden v noci ano a cez vikend len ked je niekto ochotny prist a pichnut ti ho- lezala som tam 2 tyzdne pred porodom na udrziavani infuziami tak viem svoje, ale co sa tyka som tam bola veeelmi spokojna nemenila by som . ja som zazmluvneneho dr nemala, vedela som ze bude sekcia, mala som Glesa a Strakovu a maax spokojnost, super atmosfera aj na sale, stale sme srandovali ale pri prirodzenom je to inee 🙂 vela stastia a super porod zelam,urcite budes spokojna 🙂

nympha
2. jan 2015

Ahojte baby. Rodila som v PN nemocnici v 12/2014 a musím túto nemocnicu iba vychváliť v tom najlepšom svetle. Rodiť tam pôjdem aj druhý krát na 100%. Moja sestra rodila v TT, nebudem radšej komentovať čo všetko sa stalo, ale malá skončila s detskou mozgovou obrnou, lebo bola pridusená. A keď prišla do pôrodnice s kabelou, veľkým bruchom a pôrodnými bolesťami sestra čo otvorila dvere sa jej opýtala.. a čo vy tu SCETE??
Takže pn nemocnica má u mňa obrovské očko a plus. Možno nie je tak vybavená ako inde, ale niet nad personál aký tam je.
Ráno som počula primára ako zdraví sestričky Dobré ránko moje princezničky, hneď ma zohrialo pri srdci.
Sestričenka, kt. so mnou rodila ma hladkala a podporovala, venovala sa mi v plnej miere, bola ako moja mamina.. volala sa pani Katka. Druhá sestrička mi škrabkala vo vlasoch a hladkala ma ( ??? ) Potom ako malinký nechcel zostúpiť do pôrodných ciest po dlhšom čase, nemali žiadny problém a išla som na sekciu.
Doktori vtipkovali, odviedli úžasnú prácu. Na ďalší deň po sekcii mladulinká pekný sestričenka menom Veronka mi hladkala a natierala chrbát a poľutovala ma, aká som ubolená. Sestričky z novorodeneckého super baby, kt. ma naučili ako kojiť, len sa treba pýtať, oni veľmi ocenia náš záujem a nie len čakať.. V neposlednom rade strava výborná ( ja nie som náročná, ale veľmi mi chutilo) dokonca tam mali knihu prianí.. a všetko čo bolo v roku 2013 popýtané, že v spoločenskej miestnosti chýba bolo doplnené ( mikrovlnka, chladnička ... všetko čo mamičkám chýbalo..) žiadne prázdne sľuby.
Sestričky nám nosili ráno krásne ružové, voňavé, spokojne spinkajúce balíčky a my sme im ich vracali rozdrchané 😀 Kľudne bez problémov postrážili aj v noci, keď sme boli ubolené od sekcie a mali sme tak možnosť nabrať silu a zahojiť sa lepšie po sekcii.
Môžem len odporúčať, vysoká spokojnosť !!!

mixinka1
5. jan 2015

dobry den vie mi niekto poradit co si treba zobrat do porodnice piestan??alebo da sa to nikede pozriet? dkaujem moooc

vveron
7. jan 2015

@nympha Mozem len suhlasit, ja som tam rodila pred rokom 4,12,2014 a ozaj je to tak, tiez sekcia ale planovana, Pan dr. Gleso uzasny clovek a sestricka Katka anjel 🙂 odporucam...prve som rodila v Trencine takze viem porovnat, ale neda sa porovnat, je to uplny opak Piestan

dulkagabulka
9. jan 2015

Milé mamičky, prsím vyplňte dotazník a pomôžte nám zistiť realitu podpory dojčenia a kontaktu medzi matkou a dieťaťom v slovenských pôrodniciach!
http://www.mamila.sk/pre-matky/nemocnice/

Vedeli ste, že približne polovica slovenských pôrodníc sa pýši titulom Baby Friendly Hospital (Nemocnica priateľská k deťom)? Zámerom tohoto projektu pod záštitou WHO a UNICEFu bolo zvýšiť podporu dojčenia už od prvých dní v pôrodniciach. Rozhodli sme sa, že zistíme aké sú skúsenosti žien s podporou dojčenia na Slovensku. Je rozdiel medzi "obyčajnou" a "babyfriendly" pôrodnicou?

Vaša skúsenosť je pre nás dôležitá!

Ak ste rodili v posledných piatich rokoch a Vaše bábätko sa narodilo po 37 týždni tehotenstva vyplňte prosím dotazník, ktorý sme pripravili v spolupráci s občianskym združením MAMILA.

mixinka1
9. jan 2015

@syssa ahoj ja idem rodit do PN a termin mam 8 marca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre