Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

ada199
25. sep 2009

jumcatko ani na to nemysli chvalabohu ze ste O.K. 🙂

maja177
26. sep 2009

ahojte, no my sme uz tiez doma, vcera nas pustili.

Natalka sa narodila 21.9. o 2:30 a mala 3560g a 53 cm 🙂

ked budem moct obsediet trochu dlhsie, popisem viac 😝

kessy11
26. sep 2009

Je v PN nemocnici niečo ako gynekologická pohotovosť????? tak ako je to napr. v TT???

corasone
26. sep 2009

kessy jasne ze je na gyn. por. oddeleni 24h v nemocnici.
ada mne dr. povedal ze si to mam natierat tym gelom 3 tyzdne len neviem ci kazdy den. skusim si to najst na internete mozno tam volaco bude.

maja vsetko OK? nezabudni si dat na ranajky 2 rozteky s masielkom a merunkovy dzem 😀

silvuskaa
26. sep 2009

Ahojte babule🙂 ako pisala corasone aj my sme uz domenka🙂 Nejako nic nestiham, a unava na mna dolahla az ked som prisla domov...to som uplne odkvacla. Malinky sa narodil 18.9. o 7.20hod a mal 3300g a 50cm. Vyvolavacku som dostala 17.9. rano takze sme sa dost dlho potrapili.
corasone, maja a vy ako to zvladate doma?? Inak mne vcera dost vystupil tlak tak mi lekar musel nasadit tabletky, bolelo ma a teraz ma este pobolieva na prsiach. Mali ste to niektora?

maja177
26. sep 2009

corasone, ano ano ten merunkovy dzem a rozky mi chybaju 😀 ale zadelila som si sunku 😀
ja som ok, keby ma nebolelo to sitie, tak uz ani neviem, ze som rodila. citim sa jak pojazdna mliekaren, odsavam kazdu hodinu, lebo inac mi mlieko tece sirinu, v noci mi aj tie tampony pretecu 😀 ale chvalabohu 🙂
ja ked som prisla domov som chytila zimnicu jak slak, teploty 39, ale uz mi je lepsie, len ma boli hlava jak kona, asi by to chcelo dobre si pospat 😝

corasone
26. sep 2009

babenky moje zlate aj ja ked som prisla domov odkvacla som jak prezrely banan. je to asi tym ze doma z nas opadol stres a mame tu pomoc najblizsich. inac stale polihujem sak musim, malinky je spokojny papa, spinka, kaka 🙂 a samozrejme sem tam zaspieva sak ako by to bolo neeee 🙂 inak aj mna obcas pobolieva v prsniku lavom v pravom nie asi je to tym ze maly ho uplne nevytaha, neviem...
Silvi zmen si v nastveniach ze uz mas synceka lebo teraz to vyzera ze si v 44tt 🙂

ked bude nejaku tu nedelku teplucko mohli by sme dat stretko co vy nato? skusim tu najst aj Henu nech sa pripoji.
Maja inac aj ja som poslednu noc dostala zimnicu jak slak, 2x som sa musela prezliect tak som sa spotila neviem tiez cim to mohlo byt, ja som si myslela ze tym ze som si na ranu naniesla gel co mi dr. nariadil ale ked si to mala aj ty tak neviem, mozno je to tym nalievanim prsnikov.

lucy55
26. sep 2009

Ahojte,dievčence,tak a už ste všetky doma,moc gratulujem k tym krasnym batožkom,čo ste si doniesli! 🙂
Ja sa ešte gulam a čakam,že to pride prirodzene,kym nastupim v utorok do nemocky...
Kessy ja som bola tiež v piatok na jarmoku,ale žiadnu tehulku som tam nevidela 🙂 Som sa ponahlala už včera,keby nahodou v sobotu alebo nedelu už nestíham,neodolala som ani deci burčaku a klobaske.

lucy55
26. sep 2009

jumca,to je hrozne s tou pupocnou šnurou,prečo v piestanoch nerobia sono ženam pred porodom,tak sa to da zistit včas,nie?

deyna
26. sep 2009

mne po CR kazali najprv asi tyzden osetrovat repikom az potom ten gel a tusim dva krat denne, ale ani to som nestihala, ledva som stihla jeden krat, ale aj tak velmi pomohol, mam krasnu jazvu, ak sa to da povedat
no a ja uz som na jarmoku bola asi okolo 10, rychlo sme to zbehli, este tam nebolo moc ludi, no a ked sme sa vracali, uz to bolo plne, ale pojdeme aj zajtra, to pojdeme so svokrovcami a pojdeme sa aj povozit. uz sa tesim :( dalo mi to zabrat, ledva som to rozchodila, normalne nevladzem a to ma este cakaju 2 mesiace a nieco
inak o par dni sa mi vrati sestra z porodnice, je v TT, v PN bola len den a dost nadavala, tak ze mi potom porozprava

silvuskaa
26. sep 2009

lucy ja som sa pytala a robia sono iba tym co prenasaju, aj mne ho robili pred porodom. Inak tiez mas uz termin pekne za sebou🙂
Baby ja to iste doma zimnica..to je tymi prsnikmi...a uplna unava..este teraz ledva hladim.
corasone to stretko urcite musi byt🙂

maja177
26. sep 2009

baby, mna tak strasne boli a stipe to sitie odspodu, ze to neni mozne 😔

deyna
26. sep 2009

zevraj nejaky cisty aloe gel ci voda velmi pomaha pri hojeni

corasone
26. sep 2009

deyna super dakujem ja to asi tiez nebudem stihat 2x denne no pokusim sa apon raz
inac dnes sme absolvovali prve kupanie, mala som s toho dobru depku 🙂 ale nejako sme to zvladli, najprv sa to malemu pacilo no potom zacal spievat a docela statocne 🙂 a dalsi dnik za nami
baby dobru noc

jumca
27. sep 2009

kessy ja som to sem nenapisala preto aby ste sa bali, ale preto aby ste si dali na to pozor a aby ste nedopadli ako ja a vase babatka boli v poriadku a vy tiez!!!! aby ste sa na vsetko pytali a stale otravovali doktorov nex vam spravia vysetrenia a vsetko dokladne pozru a babatko nex dobre vysetria!!!

kessy11
27. sep 2009

jumca ja viem, že si nechcela nikoho vystrašiť a že si to písala preventívne, budem sa pýtať na všetko a budem strašne otravná a je mi jedno čo si budú o mne myslieť, len nech sme obidvaja ok 😀 😀 😀
už mám také obavy z pôrodu ale také normálne ako každý asi 😉 niekedy už chcem aby to bolo a niekedy sa teším že mám este nejaký ten týžden čas 😉 😉 😉

corasone
27. sep 2009

baby mavaju vase deculka stikutku? ak ano robite nieco alebo to nechate ked to odide?

kessy11
27. sep 2009

corasone daj si do vyhladavača MK stikutka a je tam odkaz na niekolko tem o štikútke, kde sa baby radia, čo pomáha a čo nie, ja by som ti rada poradila ale zatial to neviem 😀 😀 😀 ale ked ti to pomôže mi štikútame už v brušku a dosť často a niekedy aj 15-20 min. 😀 😀

nattou
27. sep 2009

Mamicky,
po dlhej dobe som sem zabludila, a neda mi neragovat. Zrejme sa niektore z Vas nahnevaju, ale asi to tak musi byt... Je mi smutno z toho, co tu citam. Najma Tvoj prispevok, Jumca, o tom, ako Ta lekari odflakli, ako o Vas nezakopnu, ked nezaplatite...to pisete viacere. S prepacenim, to je naozaj hlupost, budte objektivne. Kazdej z nas je poskytnuta starostlivost podla guidelineov, bez ohladu na to, ci zaplatime alebo nie. Su predsa urcite pravidla, kedy robit sono, kedy CTG, su predsa indikacie na sekciu a podobne. Sono sa ma robit za tehotnost len 3x! A to v 11-12tt, na urcenie NT, nosovej kosticky a sonografickeho terminu porodu, potom v 20tom tt, na podrobnu morfologiu a rastovu retardaciu, a v36tom sa robia prietoky. Tak tolko k tomu, preco nam na kazdom CTG nerobia aj sono. To ma dovod byt robene len pri nejakom podozrivom CTG zazname. A vysetrovanie "zo spodu" pri kazdom CTG? A naco? Ved ked chodim na CTG som v termine, tak nema vyznam vediet, ci som na 2 ci 3cm, ked nemam na CTG porodnu cinnost, no nie? Len preto, lebo to chcem? Vyznam to ma pred terminom, aby lekar vedel, ci sa predcasne neotvaram a ci nehrozi predcasny porod a to je uloha obvodneho gynekologa. Vela mamiciek ani nema termin porodu presne urceny...a hovorim o termine sonografickom, nakolko ten menstruacny mozno hodit rovno do kontajnera, nakolko nikto presne nevie, kedy bola ovulacia. Skutocny termin porodu je vacsinou 10dni neskor ako termin menstruacny, aj to za predpokladu, ze je menstruacia pravidelna. Ak som 14 dni po termine sonografickom a zdoraznim slovo SONOGRAFICKOM, mozem hovorit, ze prenasam. A to uz som davno porodena, nakolko najneskor na 10ty den prenasania (tj 42tt+) sa hospitalizuje, porod sa indukuje. Jumca, neverim, ze Ta nikto neupozornil na hospitalizaciu na 10ty den prenasania po sonografickom termine (tolko k odflaknutiu Karabom a Dojcanom). K tym peniazom a vsimnemu...v Piestanoch sa narodi rocne okolo 500 deti...hadam mi nechce niekto tvrdit, ze vsetky mamicky mali niekoho k porodu dohodnuteho? To by bolo akosi vela nespokojych mamiciek a deticiek, ak by bez vsimneho o Vas nikto nezakopol...Ja som nikomu do vacku nic nedala a bolo o mna postarane. A nadstandard, co lekar na telefon urcite je, sa plati, pochopitelne. Ved uprimne, kto z nas by bol zaveseny na telefone pre lasku k bliznemu, ked moze oddychovat alebo sa venovat rodine? Lekari malo rozpravaju...preboha, ved mame tolko odvahy kritizovat a nemame odvahu sa spytat na nieco co nas zaujima? Okrem toho, myslim si, ze obvodny gynekolog, ktory sa o nas stara pocas celeho tehotenstva ma dost casu a priestoru na to, aby nas poucil o tom, co nas zaujima. Ved za nas berie kapitaciu, ked sa na to chceme pozriet aj cez peniaze. A este nieco...pupocnik okolo krku...nestraste sa navzajom! Pupocnik pri krku babatka ma 8 z 10 rodiciek a skutocne to nepredstavuje nejake zvysene riziko. Sonograficky sa pritom neda urcit,ci je pupocnik omotany...aj keby, nepredstavuje take riziko, ako je to tu prezentovane. Problem je pupocnik prepadnuty pred hlavicku, kratky alebo s pravym uzlom...aj to len za urcitych okolnosti. A na to je rodicka na monitore, aby sa komplikacia dala vcas zachytit a aby sa zasiahlo, ak treba. Ak by mala mat kazda s pupocnikom okolo krku sekciu, normalne by sa nerodilo. Len na okraj, moj syn ju mal okolo krku 2x.
Neviem, ci mali tieto riadky vyznam, kedze Vase nazory zrejme nezmenim, no skutocne mi vadi, ak niekto hani pracu ineho cloveka a problematike nerozumie (hovorim to vo vseobecnosti, ak by sa chcel nahodou niekto urazat). A pritom si staci najst par chvil a nieco si precitat o fyziologickom tehotenstve a porode a pripadnych komplikaciach....zbytocne sa navzajom strasite a kazite si tak toto krasne obdobie. Vela zdravia mamickam aj detickam. 😉

mima1708
27. sep 2009

ahojte baby...
maja a silvuska aj ja som mala po porode tu zimnicu co spominate,lenze ja som z nej bohuzial stratila mliecko... ☹ mate stastie,ze vy nie...
jmci ahojky... musim reagovat na tie tvoje riadky... viem,ze si nahnevana kvoli tomu ako si dopadla,ale mas pravdu aj nemas... je pravda,ze by si tam mohli mamicky pri vysetreniach vsimat trosku viacej,ale ja som zaplatene nemala a spravali sa tam ku mne normalne... pretrhnut sa neisli,to je pravda,ale ked som sa nieco spytala,tak mi vzdy odpovedali a nikdy sa nestalo,ze by ma tiekto nejako odbil...
lucy55 aj ty si z hc? ani som netusila... 🙂

corasone
27. sep 2009

ahojte baby, ja len v kratkosti budem reagovat a mozno sa opakovat, co sa tyka porodnice-lekarov a sestricky nemozem povedat nic zle, tiez nevravim ze ma obskakovali ale boli stale k dispozicii aspon teda sestricky. ak bol problem stacilo povedat sestricke a za chvilku bol lekar na izbe.
neviem ako vam ale mna nikdy v nemocnici nevysetrovali "od spodu" sak naco aj ked to robil neustale moj gynekolog aj to som nemusela. pri CTG toto vysetrenie nieje vobec potrebne kedze sa natacaju odozvy dietata. mna doky vysetril od spodu uz ked som bola hospitalizovana pred CR asi 3x aby sa uistil ci sa otvaram.

inac baby aj vy sa tak neskutocne v noci pocas spanku potite? ja sa musim pocas noci 2x prezliect.
zelam dobru noc.

kessy11
27. sep 2009

...no ja idem na CTG prvý krát v stredu, sono mi robil naposledy Karaba v 30tt, a od spodu som bola vyšetrená naposledy v 12tt, test na streptokoka som este nemala, moje poradne u obvodného gynekologa prebiehajú takto: krvácate?? opúchate??? výtok??? vporiadku, dovidenia, záležitosť 2 minút. Sestrička samozrejme kontroluje váhu, moč, tlak a robí odbery ak treba. Naposledy som aj opísala nejaký problém, že malý sa v noci moc metal ako by sa mu niečo nepáčilo, aj tvrdnutie ale ked to bolo prvý krát tak to nič neni, mám čakať kým sa to zopakuje a konieckoncov ma čaká CTG a tam mi povedia keby niečo nebolo ok, možno je to takto ok ale moc spokojná som neodchádzala 😒

lienockaa
27. sep 2009

nattou-perfektne napisane.. 😉

lucy55
28. sep 2009

Nattou,vdaka za ten príspevok,je super,čo sa týka tej omotanej pupočníkovej šnury,tak som po Jumčinom príspevku trochu posurfovala na nete a je to ozaj tak,až 12 percent detí sa vraj rodí s omotanym pupočníkom a nepredstavuje to žiadne riziko.
Majka,možem sa spýtat,ako u teba prebiehal ten vyvolavany porod?Ja mam zajtra nastup do nemocky,ale som proti vyvolavaniu,okrem toho,ako píše Nattou,aj ked podla menzesu som v 42.týždni,v skutočnosti/kedže viem,kedy sme presne dieta splodili 🙂 /bude mat moje baby 40.týždnov v sobotu 3.oktobra,takže do tohto datumu,ak bude vsetko ok/moj tlak,ozvy srdiecka/by som rada počkala,myslíš,že to dr.pochopí?

ada199
28. sep 2009

Babenky vy co ste s HC poznate nahodou s Hlohovca Sylviu F. nechcem jej pisat priezvisko je blondinka a ma chlapceka Tobiasa narodil sa jej v juni spolu sme lezali na izbe len tak ci ju nahodou nepoznate 🙂

jumca
28. sep 2009

nattou, ja som si to nevymyslela ze to bolo len tak tak a za 5min 12 robeny cisarsky...to mi sam primar na MY povedal...a to je podla mna uz odbornik ked robi aj pre BA umele oplodnenia a podobne...proste moj nazor na Piestansku porodnicu je negativny a myslim si ozaj ze si to aspon jeden s doktorov mal vsimnut!!!!
a co som pocula uz par nazorov a pribehov tak toto nebolo 1x co sa nieco taketo stalo... ja len hovorim ze je to smutne, ked ti to nikto nezisti ani na sone ani na CTG. A myslim ze ked sa nas maly narodil cely fialovy,ako fialka tak to asi tiez nieje o.k. alebo ano??? Viem ze nesuhlasis s mojim nazorom ale jednoduxo si za tym stojim a nezmenim ho. Ved ani nemam preco...a keby som aj v buducnosti este rodila, tak v Pn to urcite nebude!!!
nikoho nestasim, len som sem napisala svoj nazor, nex maminy a buduce maminy vedia, a nex si na to daju pozor do buducna aby sa podobna vec neopakovala...lebo neviem ako by sa niektora tvarila, ktora by prisla s porodnice sama a bez babatka...bohuzial poznam aj taku, a poviem ti ta ma dokonca zivota co robit aby sa s tym vyrovnala a zabudla...

jumca
28. sep 2009

mimuska no nasmu maleho hovori kazdy inak...niekto ivanko a niekto Danielko...a maly ked bude vacsii nex sa sam rozhodne ako ho budu volat 🙂

corasone
28. sep 2009

baby kaslite nato, je to vec nazoru a vlastnej skusenosti. kazdy ma predsa svoj vlastny rozum aby sa rozhodol co je pre koho to najspravnejsie.
ma niektora z Vas skusenosti s Nutrilonom? ja musim dokrmovat a malinkeho s toho dost naduva, potom to sice naraz z neho vyleti ale nepaci sa mi to naduvanie. kamoska mala presne to iste tak ak mate niektora skusenosti dajte mi vediet. a co vravite na Sunar?

jumca
29. sep 2009

corasone, ja mam dobre skusenosti s Humanou H1+ to je protialergicke mliecko, aby babatko nebolo alergicke na kravske mliecko ked bude velke a na vsetky dalsie mozne alergie...nas maly ho papa od narodenia - este v porodnicu mu ho davali, tak v nom pokracujeme a uz ho maly papa vyse mesiaca a ziadne problemi zatial nemal...
na nutrilon som pocula ze vela babatiek ho neznasa...jednej znamej maly co spapal to aj vygrckal a druhej zase mal velke hnacky z nutrilonu...skus ine mliecko, napriklad bebu,humanu,alebo ozaj klasicky sunar...ved ten sme papali este aj my ako deti 🙂
ale najskor sa porad s detskym doktorom... 😉

nattou
29. sep 2009

Ahoj Jumca, verim, ze si si to nevymyslela, ved nemozem predsa spochybnovat Tvoje pocity, ale uprimne ma mrzelo to, ako si to napisala, pretoze ja som sa osobne s negat. reakciou nestretla....no ale nechajme slovne vojny. Inak by ma zaujimala ta medicinska stranka veci, preco si to primar myslel, vies, ze co bolo vo veci, lebo si neviem dost dobre predstavit, kde bol problem a ci sa to vazne dalo nejako preventivne zistit a tak zmenit postup, preco si vlastne mala planovany cisarsky, ak som to dobre pochopila...no neviem, jednoducho ma to zaujima....objektivne, bez emocii. Kazdopadne, gratulujem k synovi, nech sa mu dari! 😉

Lucy55, neboj, nikto nepojde proti Tvojmu zelaniu...ale ak by to malo ohrozit babo (zas vo vseobecnosti), navrhnu Ti urcity postup, ale suhlas potrebuju pri kazdom vykone...no ved ked povies ze nie, tak nie. Ale ja by som sa moc nebranila, keby ze napr. prenasas co ja viem 10 dni (co teda podla Teba neprenasas), dat si indukovat porod.....ak by to tak dlho trvalo, urcite pojdes este na kontrolne sono, aby sa zistilo, ci mas dost vody, ake mas prietoky...to uz sa potom pristupuje individualne a ak je nejaka patologia, navrhne sa cisarsky, alebo sa indukuje tabletkou do posvy, ako som pisala. Nemaj strach, este mas cas (3.oktober + 10 dni k tomu), a ako jeden doktor povedal, babo si domcek v bruchu nespravi. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre