Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

jana17
24. dec 2009

Ahoj lucka75, to je asi ta nova doktorka, tusim tu niekde o nej pisali... sa mi zda, ze Petra Strakova... ale nie som si ista. A zapamatala som si, ze tiez o nej pisali, ze je prijemna, mila.

zusika
24. dec 2009

tehulky a mamicky... zelam Vam krasne vianocne sviatky plne radosti a pohody...
uzivajte si svoje bruska aj deticky, ktore uz mate!! 🙂

lucka75
25. dec 2009

aj ja želám všetkým krásne prežitie vianočných sviatkov 🙂

kluara
25. dec 2009

ahojte!
ani som nevedela, že v nemocke je nové doktorka. ja idem na veľké sono 20.1. - mala by som byť okolo 22tt, a hádam už budem vedieť, čo budeme mať.

lucka75
25. dec 2009

Ahoj Kluara, no áno, ja som tiež nevedela, že v PN je nová doktorka....čakala som, že natrafím na niektorého doktora. Táto je inak veľmi milá a ochotná. Ja idem na ďalšiu kontrolu 30.12. asi znovu k nej lebo ma objednávala 🙂 🙂

matula1194
26. dec 2009

Ahojky babenky, chcela by som sa spytat tiež idem rodiž do PN a 30.12.idem prvy krat na CTG na pôrodnicu budú mi robiť aj nejaké ine vyšetrenia okrem merania srdiečka?? 🙂 mam z toho celeho divny pocit, ked sa pytam gynekologa, ze co a ako ked dostanem bolesti a taak - a jeho odpoved je, ze nemam predbiehat udalosti, ze vsetko ma cas..rodit mam o necele 3tyz a koho sa mam pytat? dufam teda, ze v nemocnici mi budu ochotny zodpovedat moje otazky 🙂)

kluara
26. dec 2009

no ja si na tú novú doktorku budem musieť ešte chvíľu počkať 🙂 pri prvom tehu som si pobudla pár týždňov v nemocke pred termínom, teraz by som rada až v čase termínu.
Lucka, ty máš podobný termín ako som mala ja pri synovi 🙂
Matula - ja ani neviem, ako to chodí, som normálne zabudla. pamätám si iba na tie pásy a na meranie tlaku (mala som ho vysoký), tak mi dr. Gleso merával aj tlak.

lucka75
26. dec 2009

Ahoj matula, no pojdeš najprv na ctg. na prvé posch., tam ti sestrička zmeria aj tlak a potom by ťa mala poslať na 5.posch., tam zazvoníš na porodnícke, že ideš natočená. Tam ma potom pozerali aj zospodu a kontrolovali mi lístok z ctg. Mala som dosť vysoké, tak uvidím či už toho 30.12 nebudem mať aj po.... 😀 😀

matula1194
26. dec 2009

lucka75 - na prvom poschodi som bola pred 2tyz na ctg, v stredu som bola u svojho gynekologa ten mi robil kultivaciu a vzorky som si bola odniest do labaku..vravel, ze 30.12 si mam ist po ne a s tymi vysledkami mam ist rovno na 5.posch tak mi asi nebudte treba ist aj na prve ci hej? aby na mna nekukali, ci som z jahody spadla, ze to tam chcem a tak 🙂 no fakt jak hluchy a slepy niektory doktory..

lucka75
26. dec 2009

matula, keď ti povedali na 5.posch tak len tam, vieš ja som tam bola prvý krát a to hneď na 1 aj na 5.posch 🙂

matula1194
26. dec 2009

acha oki, ved pojdem uvidim nie? 😉

zusika
27. dec 2009

ahojte... ja idem na prve ctg 13.1. ale to budem "iba" v 36tt..takze asi ma este nik nebude posielat na 5.posch.
ked som volala do ambulancie,tam mi sestricka povedala, ze pri tej prvej navsteve mi vsetko vysvetli.... tak sa necham prekvapit...
Matula,nie je "neskoro" ist v 38tt na prve ctg? ci si uz bola aj predtym u svojho lekara... myslim, ze by sa malo od 36tt...

zuzka20091812
27. dec 2009

ahojte....
...túto stránku navštevujem dlhšie no až teraz som sa odvážila napísať....
...chcela by som prispiet skúsenostou z Pieštanskej pôrodnice...termín pôrodu som mal 06.01.2010 ....
....no pôrodné bolesti nastúpili 17.12.2009 večer...drobec sa vypítal na svet 18.12.09 o OO:50 hod....máme zdravého,krásneho chlapca...
....pri pôrode bol dr.Karaba a bola som s ním velmi spokojná....je odborník na správnom mieste ...v pôrodnici som bola 5 dni...a za celý čas som nemala najmenší problém z ničím.....sestričky,ktoré sme tam mali boly naozaj velmi milé,ústretové,ochotné a velmi nám mamičkám pomáhali....taktiež lekáry ktorý mali služby sa o nás starali....ja musím povedať že ak by sme sa rozhodli mať druhé bábo chcem byť zasa v Pieštanoch.... 🙂

matula1194
28. dec 2009

zusika ja som bola v 36tt uz na ctg na prvom poschodi, teraz ma na gynde poslali na piate..tak som zvedava lebo na 1.posch.som objednana zas 13.1 deň pred pôrodom 🙂

lucka75
28. dec 2009

zuzka20091812...gratulujem, mala si podobný termín, ako ja 🙂 Normálne závidím, že to máš už za sebou. Karabu si mala vybaveného ?

zusika
28. dec 2009

matula...jeee...aj ja idem 13.1....to sa tam uvidime ..na tom 1.posch...
ozaj baby....ked idete uz hore na 5.posch. tak vas tam aj pozru, ci sa neotvarate? podavaju aj take info,ze ci babo nema omotany pupocnik a kolko vazi?
lebo ja uz nepojdem svojej gynekologicke, tak nebudem vediet na com som.... hmm??

a Zuzka..srdecne blahozelam!!! a dakujem za pozitivne hodnotenie 😉 povzbudilo!!

lucka75
29. dec 2009

zusika, mňa pozerali len zo spodu na 5.posch, ale sono mi nerobili......ale aj ja by som chcela už vedieť koľko to naše bábo už váži a či je všetko ok. Zajtra idem, tak ich poprosím, nech mi spravia aj sono. Ak si ma tam teda nenechajú ☹

matula1194
29. dec 2009

Ja tam idem zajtra tak som zvedava 🙂 babenky a ako to je s vybavevenim si porodnika? cena a tak? 😵

matula1194
30. dec 2009

Ahojky, ja som bola dnes na 5.posch. na gtg na natcani inak mi nic nerobil..vravel, ze mam slabsie kontrakcie tak mi zvysil davku magnerotu 2x denne a najblizsie tam idem 13.1. 🙂

zusika
30. dec 2009

Matula, podla cennika je suma za lekara 100€... das si HO zavolat, ked tam budes...podebatujete a ak ma cas tak sa aj viete dohodnut...teda aspon takto to viem ja.....ja osobne stale nie som o zazmluvnovani rozhodnuta....

lucka75
30. dec 2009

ahoj matula, aj ja som bola dnes na ctg. okolo 10hod. mala si asi Dojčana ? Bola tam aj tá mladá doktorka ale vyšetroval ma on. 🙂 a asi som aj videla Svarovú ale nie som si istá 🙂

matula1194
30. dec 2009

Ano Dojcan tam bol..ale nevysetroval ma bola pri mne len ta mila sestricka 🙂 ja stale vaham koho si dat zazmluvnit? ci karabu alebo toho glesa..

lucka75
30. dec 2009

áno taká tmavovlasá, bola veľmi príjemná. Aj mne minulý týždeň hovorili, že mám slabšie kontrakcie a dnes nič ☹ povedal mi, že ak sa malá nevypýta na svet, tak mám prísť 7.1. na kontrolu ☹ počula som, že Glesso chodieva v januáry na lyžovačku, tak by si sa mala poponáhlať.....neviem, ale myslím si že je to už aj trošku neskoro...no vyskúšaj. 🙂 držím palce 🙂

kluara
30. dec 2009

ahoje!
matula, Gleso veru v januári lyžuje - aj pri mne lyžoval. ja som rodila 6.1. a on odchádzal na dovču 3.1. - vtedy som nastupovala do nemocky. ja som zazmluvneného lekára nemala, len som sa veľmi modlila, aby som nemala pri pôrode dr. Šv. a to mi aj vyšlo.

matula1194
30. dec 2009

Hm..ja by som prijala aj karabu..kolegynu odrodil a bola s nim velmi spokojna..len jak si ho zajednat??zavolat do nemocky alebo uz ked budem tlacit ci ako? 🙂

zusika
30. dec 2009

mati, ked budes tlacit..tak to uz je neskoro...toto treba riesit dopredu a cim skor kvoli dovolenkam....

matula1194
31. dec 2009

ok jaska tak tam zavolam a hotovo kedze niesom priamo z PN a najblizsie tam idem 13ho. ďakujem zusika 🙂

zusika
3. jan 2010

Mati, pocuj....ked vidim ze si v 39tt...ako sa citis?
ja som vcera asi prvy krat mala za sebou asi 3-4 take tie poslickovske kontrakcie a malinko som sa zlakla....
ono asi rodit do toho 38tt je este stale povazovane za rizikove, nie? Ak by ma to chytilo takto skor, asi by som mala ist hned radsej do TT,nie? kvoli tym pluckam maleho...
neviete o tom nieco blizsie? tiez mam ctg az 13.1.- dufam, ze dovtedy budem este 2v1

lucka75
3. jan 2010

zusika, ak by si porodila do 38tt bolo by to považované za predčasný porod, ale neboj ja mám poslíčkov od cca 35tt a tiež som sa bála, že čo keď ma to chytí skor.... 🙂 🙂 a vidíš stále sme ešte 2v1. No malú už cítim dole, takže sa už asi pripravuje 😀 Hádam sa už do týždňa pripravý. Áno, ak by ťa to náhodou chytilo, tak radšej do TT. Tvrdne ti pritom aj bruško ?

matula1194
4. jan 2010

zusika, ja mam tak 2x do dňa take slabe a kratke bolesti a rano ma zvykne pobolievat pod bruskom-ako pri menstruacii..doktor vravel, ze je to v poriadku, ze sa nemam bat a do nemocky mam ist ak budu bolesti pravidelene zvysil mi davku magnerotu 2tablety rano a 2vecer..neviem ty beries nejake zelezo alebo nieco? Tak ma to trosku upokojilo, kym ma to fakt neboli tak velmi tak som este pokojna 😉 inak sa citim dobre, len uz o nieco tazsia 🙂) mne bolo cele tehotenstvo dobre a zatial sa to drzi chvala bohu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre