Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

suzane91622
11. jan 2010

ja mam tiež lepy,jak si na to spomeniem,ide po mne zima...Ja mam krsniatko Veroniku,tiež pekné meno...
a čo ešte si doma neprišlo to na teba?
kde sú ostatné mamičky,to sme tu len mi dve,mamičky pojte medzi nás bude nám veselšie 🙂

jana17
11. jan 2010

Ahojte babulky,
kedze mam este nejaky ten tyzden cas, tak sa moc nezapajam do pisania, ale pilne vas citam 🙂 a drzim vam palcule 🙂

suzane91622
11. jan 2010

ahoj Janka ty máš termín v marci?to je tvoje prvé bábo?Ako sa cítiš?

jana17
11. jan 2010

Ahoj suzane,
ano je to moje prve babatko, citim sa raz-tak, raz-tak, ale snazim sa mysliet pozitivne 🙂 a hlavne sa neskutocne tesim na marec 🙂 stale tomu nemozem uverit, ze budeme mat maleho anjelika a ako sa to vobec mohlo stat 😀 (tejto vete sa smeje hlavne moj drahy)

jana17
11. jan 2010

Sem do temy chodim viac-menej smirovat 🙂 co a ako to vobec cele funguje, zbieram infosky a snazim sa kladne naladit na Piestansku porodnicu. Ja urcite nikam inam rodit nepojdem, takze sa musim na nu vnutorne pripravit. Ale z toho, co som si precitala, to nevyzera az tak zle.
O zazmluvneni dr. k porodu stale premyslam, ale skor som presvedcena o tom, ze to necham na nahodu... vsak tam hadam vedia vsetci odrodit 🙂 hihi

matula1194
11. jan 2010

suzane hej este sme doma to cakanie ked vies, ze je to za paaar je des 🙂))
jana17 ja som tiez dlho dumala nad zazmluvnenim ale ako ty vravis mal by ta odrodit aky kolvek z nich a ten pristup sestriciek a pod to zalezi na sympatiach..

jana17
11. jan 2010

Urcite tu budem smirovat aj nadalej, tak sem babulky piste a hlavne nezabudnite, ked uz budete mat ratolesti na svete 😀

Ja teraz riesim sono v nemocnici, mala som ist okolo 30tt, ale objednali ma az na 35tt... tak rozmyslam, ze by som tam este tento tyzden nabehla na drzovku s usmevom na perach a uvidim. Vsak ma hadam nevyplieskaju 🙂

suzane91622
11. jan 2010

matula ja mam stále taký pocit že pojdem zachvílku,malinká sa mii tam stále hemžííí,tlačí mi hlavičkou na krčok ja mam niekdey problem spravit krok,dnes som tak zle spala v noci,stále som bola hore a rozmýšlala nad porodom 😅 mne už z toho začne aj hrabat 🙂
jana17 ja si tiež myslím že netreba objednávat lekára,ved som len samé pozitívne slová na nich počula,a tiež ked chceš aby boli milé sestričky musíš byt mila aj ty,ale ja mam dobrú skúsenost so sestričkami....a neviem či ta zoberú na sono tak skor ked ta už objednali,majú toho vela ale ved skús...

matula1194
11. jan 2010

suzane mne sa sniva uz kolko o porode 🙂) som jak sibka!! mna uz niekolko dni pobolieva pod bruchom ako pri menstruacii ale nie pravidelne tak este cakam 🙂)

mimusbe
11. jan 2010

ahojte...

ja sice uz mam po porode davnejsie....ale nedalo mi neprispiet...🙂

jana17....urcite by som to nenechavala na nahodu...ja som pred porodom isla za glesom...ze by som chcela k nemu chodit tych par tyzdnov/dni do porodu a taktiez som si ho zajednala k porodu....a ked nastal den D...tak sa mi plne venoval, ked som mala nejake problemy, pochybnosti tak som zasla za nim ...🙂
gleso je velmi dobry doktor...co sa tyka profesionality aj pristupu k zenam.....

odrodi vas hociktory z nich...to je pravda....ale ako ...to uz je ina otazka...🙂 nie kazdy doktor co tam je ...je naozaj dobry....
ale...sto ludi sto chuti...kazda baba si pochvaluje ineho...

a o tych sestrickach.... niektore su tam uplne superne, obetave, vo vsetkom vam radi pomozu (mozno 2,3)...ine su tam totalne otrasne...dost tam niekedy bilo do oci ze ked tam mas znamosti tak sa k tebe chovaju osto percent lepsie....
ked som potrebovala pomoct s kojenim, mala som bolesti a zapalene prsniky....bola som odbita tym ze jej konci sluzba a mam pockat na nejaku sestricku ktora pride ze ta mi snad pomoze ....ani sa namna nepozrela len sucho mi to oznamila a odisla prec.....
nikto tam neporadil ako kojit...(ako prvorodicka by som uvitala v niektorych veciach trosku poradit), ale tie ktore mali znamosti...k tym chodili sestricky Xkrat denne s usmevom na perach a pomahali o dusu....

netvrdim ze piestanska nemocnica je zla...cakala a bola som pripravena na horsie....ale urcite je tam vela veci ktore by mohli byt lepsie...trebars aj pristup lekarov aj sestriciek...

snad sa tu niektora neurazi....tot len moj nazor a moja osobna skusenost 😉

vsetkym silno drzim palce aby vam vsetko dobre dopadlo 😉 🙂

matula1194
12. jan 2010

mimusbe ako vravis 100 ludi 100 chuti.. to plati uplne vsade nie len v nemocke, ze bud natrafis na milu, usmievavu sestricku (ci ineho pracovnika), alebo na uplnu puchru!!! s tym samoska treba ratat a ani sa im necudujem za taky plat..aj ked by to nemalo byt o tom ale taku robotu by mal robit clovek so srdcom a s trpezlivostou ale bohuzial zijeme len na slovensku a tu plati odrobim si svoje a padam domov! noo a o tom vie asi kazdy.. 😖

matula1194
12. jan 2010

mimusbe a navyse ak by som mala taky problem s kojenim ako ty a tak by mi odvrkla sestricka urcite by som nesterila aspon par poznamkami nad ktorymi by ta sestricka na isto po ceste domov rozmylslala!!

jana17
12. jan 2010

mimusbe - dakujeme za prispevok, urcite nas treba pousmernovat, kedze aspon ja neviem do coho idem 😀

mimusbe
12. jan 2010

dobre ranko

jana17...ani ja som nevedela do coho idem....sice clovek ma info od sestier, sesternic, kamosiek, tiet atd....ale kazda sme ina...a preto aj kazda vnimame situacie inak ...mozno co sa mne nepacilo...ina si povie ze to je v podstate v pohode...alebo zase naopak 🙂

matula....no mozno davnejsie by som jej asi nieco povedala....ale teraz mam ine hodnoty a priority odkedy mam malu...takze som si vtedy povedala ze mi to nestoji zato aby som jej tam daco vytykala a potom by namna cely cas zazerala a bola hnusna.....radsej som pockala na druhu sestricku ...akurat sa im menili sluzby takze v podstate hned zamnou prisla a poradila mi co mam robit....😉

ale bola tam zase jedna sestricka ktora sa o mna starala po porode...uuuuuzasna....doteraz ked ju stretnem si pameta aj mna aj manzela....velmi mila chovanim....cokolvek som potrebovala hned utekala a pomohla, poradila...taky dobry anjel...🙂 🙂

aj sestricky ktore su pri detickach...niektore su skvele, mile, ine sa chovaju ako keby tam boli za trest 😖 😖

kazdy sme nejaky...😉 🙂

matula1194
12. jan 2010

tak to je fajn, vzdy sa najde najaky unikat 🙂)

suzane91622
12. jan 2010

ahoj mimusbe,máš pravdu sto ludí sto chutí,ja som vnímala nemocnicu celkom fajn aj personál,ale tiež si pamatám jednu sestričku ktorá bola na nás dost drsná,a akoby svoju robotu robila z nechutou,to je fakt smutné že takéto sestričky zamestnávajú pri malých detičkách....Uvidíme ako to bude teraz,samozrejme rátam aj z horším prístupom,človek sa musí pripravit na všetko....musíme vydržat len aby malinké bolo zdravé 😉

matula zajtra budem na teba mysliet 😵

matula1194
12. jan 2010

suzane si zlata, ked pridem hned pisem 🙂)

suzane91622
13. jan 2010

🙂 no matula som zvedavá či si ta tam nehajú

suzane91622
13. jan 2010

Matula asi si tam ostala,no dohovie či už rodíš??kto nám to teraz prezradí???????? 😢

jana17
14. jan 2010

Jooooj aj ja som zvedava matula... ale v kazdom pripade drzim palcule 🙂

suzane91622
14. jan 2010

jana 17 bola som dnes u svojho gynekologa,a povedal mi že sa ešte neotváram a aj krčok mam vysoko,že to vyzará že budem prenášat ☹ ,20.1 mam íst na CTG tak uvidím čo mi tam povedia,a cítim sa ako keby to každú chvílku malo íst...nerozumiem tomu
bola si na tom sone??

jana17
15. jan 2010

ahoj suzane, ano bola som na tom sone, vzal ma dr. Gleso, bola som az na 5.posch., plus k tomu ma riadne vysetril a spravil ctg... zacalo ma totiz pobolievat v podbrusku, tak som uz nemala na co cakat a prasila som o sto-sest... Nastastie je vsetko OK a musim pochvalit dr.Glesa - super pristup, ochota, no proste naklonovat ho 🙂 no a vysledok bol, ze babatko mi hlavickou tlaci kdesi do boku a to mi vyvolava bolesti v podbrusku.

... a neboj suzane babatko vie kedy ma prist, ved mate tusim este 10 dni cas. Len sa pekne drzkajte, ziadny stres a hlavne vela pozitivneho myslenia, ved sa k tebe chysta maly anjelik 🙂

jana17
15. jan 2010

moj gynekolog ma neprezeral od 12tt, kedy mi robil to velke sono a potom to uz nechal na osud... tak som bola docela vytesena, ze dr. Gleso ma pekne krasne vyzvrtal 😀
suzane tes sa, ze tvoj gynekolog sa na teba aspon pozrie, skontroluje krcok a neodflakne to, ako ten moj. Poradnu mi robi medzi dverami a hlavne na vsetko ma univerzalnu odpoved: to je v tehu normalne... ja uz som rozhodnuta o zmene dr., len aby sme toto uspesne dotiahli do konca a prasim od neho ako strela...

suzane91622
15. jan 2010

počula som že doktor Gleso je velmi príjemný doktor,keby mali všetci taký prístup ako oni...
a moje babetko príde na svet určite po termíne,aj prvé som prenášala viac ako týžden,zajtra ideme na oslavu tak budem trsat až opetky zoderiem a možno si to rozmyslí 😀
a teraz maš íst kedy na CTG??

matula1194
15. jan 2010

suzane mala si pravdu nechali si ma tam,bola som otvorena na 2cm a mala som kontrakcie tak ma tam nechali ale dnes ma pustili kedze mi bolesti ustupili tak ma primar poslal domov umyt okna a poupratovat a potom sa mam vratit ked ma to chyti 🙂 ak nie v utorok idem na kontrolu..moje prve dojmy z nemocky a personalu: Gleso perfektny chlap, je velmi citlivy k zenam, vysvetli no na 100%, sestricky boli velmi zlate a ochotne a to sa tam vsetky vystriedali za tie dva dni na smenach ale nemozem povedat ani pol slova aj ostatne rodicky si dost chvalili..co ma zaskocilo, ze je tam prisny zakaz navstev koli prasacine takze nic moc pusita ta max na chodbu a to iba ak ukazes babo a sestricka pri tebe stoji a koniec! ale som rada, ze ma pustili takto by som tam cakala ako na zazrak 🙂) a ked pojdem na ostro viem do coho idem a ako to tam funguje..suzane mozno sa tam aj nakoniec stretneme 🙂)) gleso mi nechcel dat vyvolavacku nechal ma prenasat ak by som sa otvarala vraj to potom poriesia 🙂

suzane91622
15. jan 2010

čOŽE JA SOM MYSLELA ŽE UŽ MAŠ BABENKO NA SVETE..a ty si si tam iba ležkala,no neviem či sa stretneme,ja som bola u mojho gynekologa a ja sa vobec neotváram a krčok mam vysoko,vieš čo mi povedal aby som sexovala 😀 a ja mu na to že pán doktor to je nemotorné s takým bruchom 😀 a že sa bojím že mu ublížim,no ale dala som na jeho rady,aspon manžel sa potešil 🙂
ja viem ja mam tiež dobré skúsenosti s personálom,síce Glesa nepoznám,mna rodil Karaba ale počula som chvály...
tak ty ideš utorok,no ja zase stredu,tak uvidím....aj si bola na izbe už s mamičkami čo porodili???

suzane91622
15. jan 2010

ozaj teraz tam ležala aj kamarátka z Očkova,taká malá blonýnka vyčesaná,ona rodila sobotu v noci,mala dievčatko Barborku bola malinka okolo 2500g,bola aj v inkubátore,nevšimla si si ju náhodou??

suzane91622
15. jan 2010

opravím sa nie Barborku ale Kristínku 🙂

matula1194
16. jan 2010

suzane, vies co karaba tam bol kazdy den a bol nejaky naparceny cely cas asi mal "kramy" hej som pocula, ze sexom sa to robehne..ak bola jej mala v inkubatore urcite bola v PN? ved tam take deticky prevazaju do TT..jedna tam bola a pustili ju vcera ale vela nekomunikovala tak neviem..teraz je tam na celej porodnici dokopy 5zien, rozpravala som sa s kazdou vraveli mi zazitky a taak. Ja som glesa teraz tiez prvy krat videla ale myslim, ze podla simpatii by ti viac sedel ako karaba ale ako odbornici su obaja super. 😉

mimusbe
16. jan 2010

ahojte....

zase sa vam tu vtierknem....snad sa nehnevate 😅 🙂

matula tiez som chcela napisat ze v pn nemaju inkubator 😉 ...byvala spoluziacka rodila predcasne....a bola ihned prevezena do TT kedze tam pre deticky maju inkubator...😉

a karaba aj gleso su vyborni odbornici....ale glesovi nahrava k dobru aj to ze je ako clovek velmi mily a ustretovy, chapavy a hlavne zene vsetko po lopate vysvetli a upokoji ju....
karaba je dost taky tvrdy a hulvat...hned z fleku mi zacal tykat....a vyjadroval sa v ,,doktorskych,,vyrazoch...co ja ako laik nemam odkial vediet co to znamena 😅 😅

5 zien v porodnici? ty brdo...ja ked som bola tak sa to tam striedalo ako na beziacom pase...😀 ....vsetky izby boli plne...a ked jedna odisla ...hned prisla druha...🙂

matula...ja som pocula ze v TT neukazuju deticky uz vobec...resp. len cez sklo a nemozes ich dat ani popestovat rodinnym prislusnikom ako to je tu v PN ze idete na chodbu a tak....
je urcite lepsie ak su taketo opatrenia ....deticky su este velmi malinke a mozu hned nieco chytit....

a ja som si tiez myslela ze uz budes mat babinko...podla pasu som si vsimla 😉

ja som ako prvorodicka prisla na 6 cm otvorena...🙂 🙂 dali ma na fitloptu....pichli mi injekciu lebo som mala slabe kontrakcie ale potom to uz islo celkom ok....o pol 10 som prisla do porodnice a 13:45 uz bola mala na svete 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre