Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

syssa
28. apr 2007

ahojcek, ja som este tak trochu unavena... 😎
Timko si asi este zvyka na nove prostredie a aj na papanie, lebo jeden den papa pekne aj 15-20min. a na druhy si dava 5 minutovky a to ja neviem co s prsami - taak ich mam plne a bolave. Samozrejme pouzivam odsavacku.
K porodu - z pondelka na utorok o 00:30 mi doma odtiekla plodova voda a zacali mi bolesti v podbrusku kazdych 5-6min. O hodinu sme volali lekarovi a stretli sme sa s nim v porodnici, kedze ja som este bola zasita a bolo potrebne mi vybrat stehy po serklazi. Doktor prisiel, vybral stehy a mna ulozili na izbu, kedze som bola otvorena len na 2prsty. Do rana som nezatvorila oko, kedze Tie bolesti v podberusku boli kazdych 5min., to sa fakt nedalo ani zdriemnut, i ked sestricka za mnou chodila, aby som si pospala. Jej sa to vravi, ja som tam od bolesti drzala detsku postielku. 😒
Rano nejako pred 7hod., prisiel moj lekar, pozrel ma a kooonecne som bola na 4prsty. Tak ma dali na sal a volala som manzelovi, ze moze prist 😎
Sestricka mi vravela, ze ako pekne predychavam a ze ci naozaj chcem epi, ja ze ano. Aj lekar ked mi prisiel pichnut epi, tak sa pytal ci to tejto vysmiatej ma pichnut 😀 Ja ze urcite. Ja som sa citila uz ako muska 😝
Po epi sa mi ulavilo a potom to uz islo docela v pohode. Manzel mi utieral celu tvar mokrou handrickou - SUPER VEC, naozaj. Epi mi pichol o 7:45 a maly bol za hodku na svete.
Personal bol skvely a aj sestricka, ktora mi tlacila na brusko a pomahali mi a hovorili co a ako. Kedze ja som nemohla navstevovat ziadny pripravny kurz - ked som tie tri mesiace musela len lezat.
Lezala som na dobrom stole - novy. Maju tam aj taky stary, no keby ma dali na ten tvrdy, tak tam lezim asi do dnes. 😀
Nastrihnutie a zasivanie som vobec necitila a rozpravali sme sa s manzelom.
Je to super mat manzela pri porode. Malinky je zdravucky, len sme trosku zlty a vraj nepocuje dobre na prave usko - to este pojdeme na kontrolu.
Ja uz konecne sedim 😀 Mala som tam dole peknu trojfarebnu modrinu a mala som to opuchnute, tak si na to davam taku tmavu vodicku Betadine. Ale uz je to lepsie. Len nech je drobec v poriadku.
Tolko o pôrode, tusim sa mi budi synator 😉 , majte sa pekne a krasny vikend Vam zelam.papa

lucinda7
28. apr 2007

sylvi,tak super ste to zvládli 😀 a na prvorodičku dosť rýchlo 😀 😀 😀
no vidíš,ja som ti vravela že tá naša pôrodnica nie je až taká zlá 😝
a to polohovatelné kreslo som si tiež aj ja chválila 😵

andy.a
5. máj 2007

čo je s vami,kočky,ktoré ste rodili v PN ? chápem,že teraz máte iné starosti ako písať do Koníka...ale podľa Piešť.týždňa sa tu rodia detičky ako na bežiacom páse,tak by ma zaujímali-aj ostatné kočky,čo ich to čaká-skúsenosti s pôrodnicou,pôrodom...ako to všetko prebehlo...a tak-..-ozvite sa.... 🙂

a čo si treba vziať do pôrodnice.,ja som tu mrodila pred 3 rokmi,odvtedy sa určite toho veľa pomenilo... 😉

lucinda7
5. máj 2007

andy,ja pred 10 mesiacmi..... 😵
ale čo sa zmenilo od kedy som rodila prvý raz je treba si doniesť jednorazovú plienku pre dospelých/to potrebuješ hned po pôrode/a jednorazové podložky pod seba na postel 😵

happy23
7. máj 2007

Andy, ja som rodila v PNnemocnici necelé 2mesiace dozadu a to sekciou, takže čo sa týka normálneho pôrodu, tak to moc komentovať nemôžem. Inak pobyt v nemocnici sa celkom dá zvládnuť, teda aj personál, až na výnimky, bol celkom v pohode. Mňa rodil MUDr. Gleso a môžem len odporučiť.
Z vecí potrebuješ:
pre bábätko:
malý balík jednorazových plienok
jecorisovu pastu na zadoček
infadolan na suchú pokožku
balík vlhčených utierok
detské mydielko

pre seba:
nočné košele
popôrodné vložky
1alebo2ks jednorazových plienok pre dospelých
jednorazové podložky pod seba
hyg. potreby
minerálka
prezuvky + šlapky do sprchy
doklady: OP, sobášny list, kartička poistenca, mat. knižka
ja som mala aj popôrodné nohavičky (kúpiš v zdravot. potr.)

lucinda7
7. máj 2007

jeej,happy23,ty máš tiež MAximka 😀 😝

lucinda7
7. máj 2007

happy akurát som mrkla tvoj album a zistila som že ťa poznáááám 😀 už som vás na prechádzke stretla....neni tvoj mužík čašník??? 😝

andy.a
7. máj 2007

happy23,vďaka za info-...ja budem rodiť u dr.Dojčana,termín mám o 5 týždňov,dnes som si práve kupovala v zdrav,potrebách,čo si písala,a to som ete tvoj príspevok nečítala...takže chýbajú mi iba šľ.do sprchy a Infadolan mastička-aj si to pužívala?...pred 3 rokmi sme museli mať gencián.violeť na pupček,košele sme mali erárne,ešte kojen,podprda,tampony do podprdy,vložky stačili bežné...pre bábo ešte 2 bavln.plienky,mydlo nebolo treba,ale vcelu sa to zhoduuje...
stále sú tam tie otrasné postele,s vyhĺbenými jamami?ja som sa dostala na izbu,kde neboli detské postieľky a malého som mala celý čas pri sebe v mojej posteli,aj v noci,takže za tých 6 dní či koško som tam bola som dokopy spala tak 3 hod...

a tá nadštandardná izba som počula,že je stále obsadená... 😉

lucinda7
7. máj 2007

andy.a,ked som bola v pôrodke ja bola celú dobu nadštandardná izba volná 😝

andy.a
7. máj 2007

ja bY som chcela ten nadštandard len kvôli normálnej posteli a vlastnej sprche a WC,inak mi nevadí,keď je nás viacej na izbe... 🙂

happy23
8. máj 2007

Andy, tak na erárne košele budeš musieť zabudnúť, dajú ti len jednu na pôrod, infadolan som potrebovala, malého som 2týždne prenášala a bol strašne vysušený z plodovej vody, síce ho tam natierali po kúpaní, ale tak trochu tou mastičkou asi šetrili, tak som si ho natierala aj aj. Mydlo máš na to keď sa ti drobec moc pokaká a v umývadle ho môžeš trochu opláchnuť. Nadštandard by som brala aj ja, tiež kvôli sprchám a tomu, že návštevy prídu za tebou, ale bol v tom čase stále obsadený. Inak som bola na začiatku sama na izbe, ale keď mi pridali susedu, tak ten čas kecaním rýchlejšie utiekol.
Lucinda, áno môj mužík je čašník, resp. bol a teraz maká na svojom.

lucinda7
8. máj 2007

happy,no,tusšila som 😵 krááásne meno si dala 😀 😀 😀

happy23
8. máj 2007

Lucinda, je to naozaj pekné meno, ale ty si dala obidvom detičkám krásne meno. My sme od začiatku tušili že budeme mať chlapčeka a od začiatku sme mu hovorili Maximko 😅
Môžem poznať aj ja teba?

andy.a
8. máj 2007

happy,tak to sa tam dosť toho pomenilo...tie erárne košele nie že by ma nejako lákali,ale zakrvaviť si svoje vlastné-kúpila som si 2 nové,jednu hore na gombíky a jednu po bokoch nastrihnuté na dojčenie-sa mi teda nechce...

bábo mi kúpali na novorodeneckom,mne to iba ukazovali...ritku som mu umývala iba pod vodou,mydlo nebolo treba,príp.utrela vlhkým obrúskom a namastila ryb.mastičkou...písala som už,že sme nemali postieľky na izbe,takže malého som mala celý čas pri sebe-dúfam že túto izbu už upravili na rooming-in normálny... 😉

andy.a
8. máj 2007

happy,to namiesto cestovnej kabele by som si mala kúpiť asi lodný kufor,že? 😀 veď len župan mi zaberie polku kabele,nehovoriac o inom... 😒

happy23
8. máj 2007

Andy, pokiaľ viem, už sú tam všetky izby rooming-in, je tam jedna bez postieľok, ale v tej ležia mamičkyčakateľky. A o tej taške ani nehovor, ja som išla pobalená ako na mesačnú dovolenku 😀

andy.a
8. máj 2007

no vidíš...ja budem mať určite tú smolu,že ma tam dajú ako minule,lebo nemali voľné iné miesto...a potom ma tam už nechali... 😠

vtedy sa denne rodili aj 4 deti,bol to taký plodný týždeň.. 🙂

lucinda7
8. máj 2007

happy,možno z videnia 😝 ale stretli sme sa už mini 2 krát....spoznala som ťa podla kočíka a mužíka z albumu 😝
no ja som bola na 2-ke izbe teraz.....tá bola supeeer 😵 a mala som zlatú spolubývajúcu..... 😀 drobci sa nám narodili v jeden den aj sme naraz išli domov 😵
tie erárne košele....my sme si na drzáka vždy ráno od sestričky čo chodila ráno po izbách aby sme si merali teplotu vypýtali.....svoju som si dávala len na návštevy 😵
a tašku som mala tú veeeelikú čo majú hokejisti 😀 😀 😀

zuzidr
8. máj 2007

čaute ja budem rodiť v PN každú chvílu,dobre sa číta čo píšete,všetko čo píšete mám zbalené,okrem tých plienok pre dospeých a ten infadolan...ja som na riťku kúpila SUDOKREM a v lekárni mi poradili,že to je aj na suchú kožičku a záhyby...uvidíme.
ktorá ste rodili u glesa,tak že ste ho mali zajednaného??? 🙂

lucinda7
8. máj 2007

zuziiii,že sa ozveš 😵 dnes som po tebe už pátrala....som mysella že si už v pôrodke ked som ťa tu nevidela 😀
sudocrem je super,infadolan som ja nemala a ani nepotrebovala 😝

zuzidr
8. máj 2007

pisala som aj na Pn ale tam sa mi dlho nikto neozýval...nemala som Pc bol pokazený.....zatial funguje,uvidím dokedy... 😉

lucinda7
8. máj 2007

no aspon pokial pôjdeš do pôrodnice musí 😵 potom nebudeš stíhať 😵 ale nezabudni na mna s sms-kou ked sa Lujzička narodí 😀

zuzidr
8. máj 2007

neboj napíšem...

syssa
8. máj 2007

ahoj, Andy tu nadstandartku ti mozem len odporucit, budes mat klud. Ja som to stastie pred tromi tyzdnami nemala ☹ Lebo ked natrafite na taku spolubyvajucu ako som mala ja, ktora chrapala ako motorova pila nielen v noci ale aj cez den..., bola som total unavena a vynervacena... 😠
Poporodne nohavicky kupene v zdrav. potrebach pod kolonadou, tiez mozem len odporucit, ja som ich mala 6ks a aj doma som ich este ponosila. Su fajn.
Andy, vsetky tam chodia s cestovnymi taskami 😀 😀
A urcite si vezmi aj slapky do sprchy, lebo nachytat tam nieco 😒 by som nechcela.
Ked pojdes z porodnice, nezabudni si vziat pre malinke aj latkovu plienku a ortopedicke nohavicky. Ja ich neznasam a moj malinky tiez 😝
Zatial dobru nocku, teda ak ma synator necha na chvilku si pospat. 😎

andy.a
8. máj 2007

zrovna tie šľapky do sprchy mi chýbajú---a obleč.pre bábo netreba?a také veci ako odsávačku ,tampóny do podprsenky-či to už je individuálne?...stále nie som zbalená,ani ma to neláka... 😒

syssa,inak díky za rady...malému a tebe sa dobre darí? 🙂

zuzidr
8. máj 2007

syssa a čo ako to zvládate?som rada ďalším novým infoškám.papa 🙂

lucinda7
8. máj 2007

ja som syssu stretla v nedelu naživo 😵 že sylvi??? 😀

andy.a
9. máj 2007

zasa je tu tak ticho,ste tu už niektorá?

milhaus
9. máj 2007

oblečenie pre babo ti oni daju stači až ked pojdes domu ked ti donesu
odsavačku si vezmi, aj tampony do podprdy
ja som rodila v tt ale bola som v pn 1 den a pytala som sa bab
previezli ma do tt sanitkou kedže mi odtiekla voda v 35.tt

happy23
9. máj 2007

Cau andy, ešte k tým veciam, všetko ostatné je individuálne, ja som mala aj odsávačku (ručne mi to išlo aj tak lepšie) aj tampóny do podprdy a okrem iného ma zachránila aj kalciovka na bradavky lebo som ich mala v hroznom stave. Skúšala som na ne rôzne mastičky, ale nakoniec sa mi osvedčila ozaj stará dobrá kalciovka. S tým balením máš asi ešte čas, aj keď ja som bola o takejto dobe už dávno pobalená lebo mi stále hovorili že budem rodiť skôr a nakoniec to bolo dva týžne po pôrode a ešte k tomu cisárskym. A tie šlapky určite zožeň, lebo keď si predstavíš že sa tam všetky kočky sprchujú a krvácajú, tak to ozaj chodí okolo samých bacilov. ☹
Lucinda, aj ja som bola na dvojke, ozaj tam bolo celkom fain, aj keď asi cez leto tam musí byť pekne horúco, mne to slniečko robilo aspoň fain náladičku 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre