Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

suzane91622
21. jan 2010

ahoj Ajakinder,vitaj medzi nami,pozerám že máme rovnaký termín a ešte si k tomu z okresu NM,ODKIAL PRIAMO SI?? Možno sa aj poznáme 🙂 ,a ako sa cítiš??

matula1194
22. jan 2010

baby poradte mi..od vcera vecera krvacam taku cistu ciru krv, nie vela iba tak menej myslela som, ze to do rana prejde ale nie..mam ist do nemocky ci nie??? sestricka mi vravela, ze ak budem krvacat trochu, ze to ok ale aj vcera ja dnes?? neviem co dalej..nemate skusenost? 😖

suzane91622
22. jan 2010

matula radšej chod po hube ti nadajú,a budeš vediet na čom si,ja by som na tvojm mieste šla na 100% jedná sa predsa o tvoje maličké...ja som nekrvácala pri prvom tak ti neviem poradit ale určite choj a držím ti palce...možno sa to už začína 😵

kessy11
22. jan 2010

matula prosím ťa chod do nemocnice!!!!!!!!! nič za to nedáš a budeš vedieť na čom si, utekaj 😉

matula1194
22. jan 2010

hej babule idem idem lebo ma nejak chytaju bolesti tak kazdych 7min.drzte mi palcaky!!!ak sa neozvem som tam a potom budem pisat zazitky 😉

suzane91622
22. jan 2010

matula už si ta tam určite nehajú 🙂 len horšie je že si ma nepočkala ☹ ale nie držím palčeky už sa možno teraz trápiš,som s tebou aspon s myšlienkami 😀 a možno už ste dve 😵

katia7
22. jan 2010

baby dakujem krasne za odpovede, to aby som tam cim skor zavolala
matula drzim palce uz to mas hadam aj za sebou 🙂

jana17
23. jan 2010

matula drzim palcule 😵

katia ahoj, my sme tusim obidve marcovky 😀

suzane91622
23. jan 2010

katia už si sa rozhodla,pojdeš do PN

katia7
24. jan 2010

ahojte
jana17 hmm to sa minieme len o kustik 🙂 a mozno nie, prveho som rodila skor
suzane hej v podstate ano este chceme v pondelok zavolat ci sa podari toho doktora vybavit ale asi pojdem aj tak.
ale este mam par otazok na tie co ste tam nedavno rodili 1.vraj dost davaju detom glukozu a z flase,co to znamena? 2.vraj deti kupu sestricky bez pritomnosti mamy, ako to vyzera? 3.vraj nedavaju klistir, je to tak? dakujem krasne

suzane91622
24. jan 2010

1. Glukozu dávali detičkám ktorým maminam sa nemohlo spustit mliečko,a detičky moc plakali
2. ano je to pravda sestričky kúpu detičky bez prítomnosti nás mamičiek
3. klistír nedávajú ale dávajú miesto neho čípky po ktorých letíš ako šípka 😀 teda aspon ja som išla 😅
ale toto bolo všetko pred piatimi rokmi neviem či sa to nezmenilo,musíme si počkat na Matulu ked sa vráti z porodnice ta nam to všetko do podrobna napíše....

kessy11
24. jan 2010

ahojte, je to tak ako píše suzann, glukozu dávajú asi tak na 3 den ak mamička nemá mliečko, detičky kúpu bez mamičiek a ani ked ich poprosíte tak vám to neumožnia, kúpu ich na tej detskej izbe, kde aj spinkajú ak ich mamička nemôže mať pri sebe a berú si ich všetky naraz tak preto(ked som bola ja tak nás tam bolo veľa tak aj tak to bolo nemožné) jedine vám ukážu ako umývať riťku v umyvadle ked sa mimi pokaká, a dávajú čipky je to lepšie ako klystír, nemusíš sa báť určite po nich pôjdeš ako raketa.

romaroma
24. jan 2010

ja viem tak, ze glukozu davaju do troch dni, bud mamickam, co si ju vypytaju, alebo oni same, ked tisia babatka, ked ich tam maju. ak mamicky nedojcia vobec alebo nedostatocne, na stvrty den davaju detom bebu.

suzane91622
24. jan 2010

ahoj Romaroma,ty si rodila pred 3 mesiacmi a rodila si v Pn.kto bol pri tebe aký doktor,popíš nám aký si mala porod?ale pozerám že si z BA tak to si asi nebola v Pn 😅

romaroma
25. jan 2010

ahoj susane, rodila som v piestanoch (som odtial a moji rodicia tam byvaju) u glesa. dohodla som si ho v auguste niekedy a rodila som koncom oktobra. skoro od zaciatku som mala pichnuty epidural (ODPORÚČAM), takze vlastne ani neviem poriadne, co su to porodne bolesti. vtedy, ked som rodila ja, bola nemocka dost plna, v tu noc prisli asi styri zeny okrem mna na porod a tak sme priamo na sale boli dve (!), no neratala som s tym, ale tak co sa dalo robit, maju tam take provizorne zaluzie, ale ja som aj cez ne a pod nimi pomerne dost videla 🤐 no porodila som prva, aj ked to tak nevyzeralo a cely cas som sa strachovala a potom mi to bolo dost jedno, lebo som bola cela mimo a stastna, ze je to za mnou a maly je na svete 🙂 ale v nemocnici sa mi páčilo, je to tam malé a milé, nie taká veľkovýroba ako v bratislave, ja som aj preto sla do piestan...(novorodenecké sestry, no viaceré boli bŕŕŕ´, ale dalo sa spýtať tých z gyn. a tie sú velmi fajn)

kessy11
25. jan 2010

ahoj romaroma my sme sa tam potom stretli mám taký dojem 😉 ako sa vám darí???

romaroma
25. jan 2010

pockaj nemala si také modré pyžamo??

suzane91622
25. jan 2010

romaroma aj ja som rodila s kamarátkou ja som šla prvá na sál tiež som mala epidurál a kamarátka ma ešte predbehla tiež bolo medzi nami žalúzie,tak som si vypočula jej porod a potom ona moj 😀
ja mam dnes prvý termín a malej sa vobec nechce ☹ a ja by som to tak už chcela mat za sebou...

romaroma
25. jan 2010

no pravdaže, si to ty! 🙂 aj sa ti podarilo dohodnut sa s glesom, ako pozerám! o nikom odtial nic neviem, kedze same hlohovcanky tam boli a ja som skoro stale aj tak v bratislave. sem tam citam temu, co je vo volnej diskusii, ale nitko mi tam nebol povedomy 🙂 a hlavne ty si tu mala predtym taku fotku, co z nej sa nic nedalo vycitat.

my rastieme ako z vody, z porodnej vahy 3040 mame uz daco cez 5200g, a to idem tento tyzden k lekarke,tento tyzden nas caka prve ockovanie, radsej o tom necitam, lebo sa zacnem bat. a vy ako? odkial ste presne? z trnavy?

romaroma
25. jan 2010

suzane - ja som sa strasne vyplasila, ta zena prisla ochkajuca ba priam kriciaca, bez epi najprv, dali ju na ten skredy stary stol, no lutovala som ju, az mi bolo blbe ze tam od rana obsadzujem pekne ruzove kreslo, este mi aj nic nie je, lebo som napichnuta.....ale hned som sa vyplasila, lebo aj ked jej samozrejme pichli potom epi, tak ona stale mala bolesti a tlaky a vyzerala ze cochvila porodi, ja som stale len myslela na to potom, ze kedy mne pridu tlaky alebo co, mne nic nebolo. a vlastne tak to aj ostalo.

ja som rodilal tyzden pred terminom, uplne neocakavane, nijake signaly predtym, nic. odisla voda a bolo. ale bola som uz skoro mesiac u mojich rodičov nastúpená, s pobalenou taškou, lebo moj muž nemal vtedy vela casu a nedalo by sa mi prist do nemocnice. tak som sa nechala už celá nedočkavá obskakovat mojou mamou 😎

kessy11
25. jan 2010

ahoj, no pyžamo nie ale nočnu košelu som mohla mať aj modru, neviem mala som ich viac 😀 😀 😀 😀
ja som mala tiež epi takže pohodička, sme sa tam vykecávali s tou druhou babou čo mala bianku, tiež sme rodili dve naraz ale bolo to ok ona o pol 3 a ja o pol 5, epi je úžasna vec,k že??
máme sa dobre, Samko síce z pôrodnej 3690 schudol na 3400 ale už máme 64 cm a včera sme sa vážili doma a 5750g, u dr máme vždy menej ale to je jedno hlavne že priberáme a rastieme, to očkovanie nas čaká 9.2. a tiež nič nečítam lebo sa budem báť, kupim octanovu masť a nurofen a hotovo 😉 😉 som z madunic ale pôvodne z HC.

romaroma
25. jan 2010

neviem, ktora tam mala bianku... u vas na izbe ale nelezala, ze?
mne sa tiez zda, ze tam u doktorky to meria aj váži dajako čudne 🤐 , ale ja doma váhu nemám, ale tak faldíky už má, takčo 😎
fakt, samé hlohovčanky!
myslíš, že si môžeme písať tu? 🙂
ale keď raz budem rodiť znovu, tiež si s radosťou dám epidurál, lebo ja som zažila aj rannú vizitu s kontrakciami, ale ja neviem, či to boli akože strašne silné, ale teda mala som čo predýchavať...obdivujem ženy, čo to dajú naturál 😉
aký nurofen mu mám kúpiť? my máme len čípky paralenove, ale ešte som to chvalabohu nepoužila.

kessy11
25. jan 2010

ja som bola na izbe vedla wc a sprch na tej s rizikovými tehulkami 🙂 a nurofen proti horúčke alebo panadol sirup proti horúčke a asi by sme mali ísť do "mamičky z PN pôrodnice" vo volnej diskusie, ale ja už musím frčať malý sa zobudil 😀

romaroma
25. jan 2010

tak ja napíšem tam 🙂 aj tuto sa to zobudilo akurát 😎

lienockaa
25. jan 2010

kocky, mne ukazali ako kupu maleho, sestricka s tym nemala nijaky problem, normalne bola mila, vzala ma tam na novorodenecku izbu..ale kupu ich pod tecucou vodou, takze mi bolo dopredu vysvetlene, ze ak planujem na doma vanicku, co asi vacsina z vas, tak mi to pozeranie sa na kupanie pod tecucou vodou nepomoze, s cim mozem len suhlasit, lebo doma som maleho pod tecucou nekupala nikdy.. 😉

kessy11
25. jan 2010

...to som písala aj ja že nie kupanie ale umývanie pod tečúcou vodou v umyvadle...

suzane91622
26. jan 2010

matula ty si neni ešte doma ved už je piaty den,už by si mala aj príst,prosím ta napíš,ja stále doma ☹ nič sa nedeje,zajtra idem na kontrolu...

jana17
26. jan 2010

babulky, ked to tak citam, ake operacie sa realizuju s tymi malimi drobcekmi, tak sa normalne bojim, ci ho ja budem vediet chytit do ruk.. ☹ snad sa to dajako naucim

suzane potom napis ako si dopadla. Ides k svojmu dr. alebo do nemocnice?

jana17
26. jan 2010

samozrejme malymi drobcekmi, nie malimi drobcekmi 😀 ... doma uz nacisto blbnem...

katia7
26. jan 2010

ahojte tak som skusala toho glesa poriesit ale je nejaky tajny ☹ vcera mi povedali ze je tam kazdy den, dnes zase tvrdili ze ma cely tyzden dovolenku, cislo na neho nikto nechce dat ani na ziadnu jeho ambulanciu alebo co, som na nervy uz z toho, neviete niekto ci tam naozaj nie je tento tyzden? popripade ako tam byva? a ked nezozeniem jeho ani karabu je tam este niekto pouzitelny? a kolko dni sa tam byva? a ta epi je tam tusim dost oblubena, ja chcem natural tak snad to prezijem a nesupnu mi nieco "omylom" ako minule. a s tymi cipkami ste ma trochu vydesili ale ked vravite ze to funguje tak snad hej, ja mam totiz zapchu kazde tehotenstvo tak sa bojim trochu aby sa mi tam nieco neudialo v priamom prenose 😕
suzane drzim palce uz nech sa drobcek vypyta 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre