Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

jana17
26. jan 2010

katia - viem len cislo do ordinacie na prvom poschodi - 033 7955292, obj. na vysetrenia prijimaju uto, stv od 09.00-10.00, ale ci ti to mimo tych hodin niekto zdvihne, tak neviem. Skusaj.

A ordinuju tam nasledovne:
pon 09.00-10.00 Niepel, 10.00-12.00 Dojcan
uto 12.00-14.30 Karaba
str maju napisane CTG
stv 12.00-14.30 Gleso
pia 09.30-11.30 Svarova

Iny kontakt zial neviem ☹ ibaze by si to zariskovala a isla rovno na 5.posch a vypytala si ho...

suzane91622
26. jan 2010

Katia dakujem bodaj by si mala pravdu zajtra už frčím o 13.00 na kontrolu keby si ma tam už nechali a vyvolali mi to,lebo už len rozmýšlam o porode sa mi stále sníva a stále zle sny mám,no hrúza...
ja mam tiež celé tehotenstvo problémi so zápchou a teraz mi ešte dal doktor posledný mesiac tabletky na železo,tak sa na wc trápim 😕 div mi nejdú oči vyskočit 😝
ja ti neporadím s tým Glesom len som počula že je strašne vytažený tak dohovie či koli tomu ti nechcú dat nanho číslo,ale ved ked pojdeš na CTG tak sa opýtaš sestričky ,ved termín maš až v marci to neni tak neskoro,neboj nič
a epi ti dajú iba na požiadanie nemusíš sa bát,to ja veru naturál nechcem to ja budem už od dverí kričat že chcem epi 😀 a čo ti dali minule omylom????

barbora80
26. jan 2010

Katia7 Gleso je tento týždeň na lyžovačke 🙂

katia7
26. jan 2010

jeee jana barbora vdaka 🙂 tak skusim buduci tyzden
suzane no to ti verim s tymi snami je to des ale neboj snad dostanu rozum a pozenu malinku von sak je to uz pre nas na nervy do terminu a nie este dlhsie, no mne supli daky plegomazin, neviem co to je ale az dve minuty pred tym jak maly vyletel cize mi to zabralo az po porode a nemohla som 24 hodin ani vstat tolko mi toho supli, zakazali mi po leziacky kojit a malemu dali flasu, uz sa mi to nepodarilo rozchodit a dost mi z toho hrabalo tak nechcem aby sa to zopakovalo. ja som rodila so vsetkym len 3 a pol hodiny tak to isto prezijem aj natur 😉

suzane91622
26. jan 2010

no a to kde si rodila v Pn a to sa ako pomýlili?? 😲 no ale porod si mala šikovno,taký by som brala 😅

matula1194
27. jan 2010

Ahoj suzika, tak prave sme dorazili domov uz aj s malickou 🙂 rodil ma dojcan a uplne v pohodke fakt super chlap pomahal mi..prijali ma o 16 tej dali mi epi asi o 17tej a malinka sa narodila o 20.05 takze docela rychlo..vsetky sestricky boli skvele, snazili sa pomahali ti ak si nevedela ci nerozumela noo 100bodov az na tu stravu 😀 a ty ako?

delfinaa
27. jan 2010

Ahoj mohli by ste mi prosím poradit, tiež rozmýšlam nad zajednaním Dr. Glesa na poslednu chvílu 😖 . Ale vôbec si to neviem predstaviť. Pôjdem za ním a opýtam sa ho? A kolko sa vlastne dáva doktorovi?

klaudis
27. jan 2010

Ahojte maminy aj mna caka porod v maji v piestanskej nemocnici tak aj ja mam trochu obavy z toho co pocuvam z mojho okolia a skusenosti mamiciek po porode. Prve dieta som rodila v zahranici vo velkej nemocnici a teda vobec som nevedela ako to tam chodi. Cely cas boli pri mne studentky mediciny, ktorych sa asi pri mne vystriedalo 5.Vzhladom na to ze som bola prvorodicka islo to pomaly, porod trval asi 24 hodin a babetku sa nechcelo ist von. Az pri samotnom porode prisla doktorka a vybrala dietatko von a zasila ma.
Cakam ze to iste ma caka aj tu najviac prace odvedu sestricky a doktor pride uz len v poslednej faze. Moj nazor je ze si nechcem priplacat za doktora len aby prisiel k mojmu porodu. Kto tam bude ten ma odrodi ako kazdu inu pacientku. Potom su doktori zbytocne vytazovani a nevyspati a neverim tomu ze sa dokazu poriadne zustredit a koncentrovat. Ako ked ma doktor normalnu sluzbu v jeho pracovnom rezime. Ludia si naucili doktorom davat nemale vsimne a doktori si velmi rychlo na to zvykli. Vzahranici by na vas pozerali s vypulenymi ocami ze co im to davate.
Samozrejme kazdy ma iny nazor to beriem. Len skor dam svojmu dietatu peniaze nez ich zbytocne pchat nejakemu DR. do vacku a platit za to ze je plateny uz nemocnicou a svoju pracu si musi sprvait ako kazdy jeden z nich. Ved piestanska nemocnica nie je ziadna sukromna klinika kde dostanete nadstandard sluzby.

Ja vam vsetkym nastavajucim maminam aj maminkam s uz s detickami prajem vsetko dobre, aby vas porod dopadol k vasej spokojnosti a babetko aby bolo zdrave a robilo vam radost v zivote.

suzane91622
27. jan 2010

no ahoj matula,tak gratulujem k maličkej želám jej aj tebe aby ste boli zdravé a štastné 🙂
tak to si mala tuším super rýchly porod,a až o 16.00 ta prijali ved si išla ddo nemocnice na obed,či nie??si krvácala...a hned si ta tam aj nechali??a malinká kolko váži a meria?Mliečko máš,kojíš,mna všetko zaujíma....
a ja som dnes bola a poslali ma domov,stále ma vysoko hlavičku a iba na 1 cm som otvorená,mam príst AŽ 😠 štvrtok 4.2,strašne sa mi to zdá neskoro 😒 ,vyšetrovala ma tá doktorka ta staršia neviem ako sa volá....
kolko stojí epi 83 e??bože tak ti závidím že maš potom,malinká ako často papá??
odpisuj,odpisuj strašne som zvedavá 🙂

jana17
27. jan 2010

ahoj matula, gratulujem k malickej 🙂 a pripajam sa k suzane - prosim, prosim vsetky podrobnosti 🙂

suzane91622
27. jan 2010

matula a tebe aj vyvolávali porod či ta to chytilo??

nattou
27. jan 2010

Klaudis, v podstate mas pravdu, ale v jednom s Tebou nesuhlasim...a to ze si lekari zvykli na vsimne. No, ja som tam rodila a viem, ze necakaju. Ja som nikomu nic nedala. Ale ak sa s niekym dohodnes, ze bude ako taky zvonec sviatok, piatok, den, noc, na ukor svojho volneho casu a rodiny, cakat, kym zavolas, ze ides rodit, on pride a odrodi...no, tak to si hadam "vsimne" zasluzi. Ale ked nikoho k porodu nechces, nikomu nic davat nemusis, suhlasim. Pravda je taka, ze su plateni nemocnicou, no treba si uvedomit, ze PN nemocnica je neziskova organizacia, tym padom lekari zarabaju ovela menej ako v statnej a este ani nechodia po sluzbe domov, ako vsade inde. Napr. v BA ked sluzia nedelu, idu opat do prace az v stredu. A zarabaju neporovnatelne viac. V PN idu domov v pondelok o pol 4tej poobede. Tak to je velky rozdiel!!! Takze, ked chcem niekoho konkretneho, kto sa mi venuje nadstandardne, je na mieste to aj ocenit. Niktora z nas by to nerobila pre dobry pocit.
Inak, nemusis mat obavy, porodnica je to dobra...

pupacik20
27. jan 2010

ahojte moze mi tu niekto poradit???neviem sa rzhodnut ci mam ist rodit do pn alebo do tt???prosim vas poradte mi niekto 😒

suzane91622
28. jan 2010

pupacik ahoj,neviem či ti poradím správne lebo nemocnicu TT nepoznám,ale rodila som v PN a tam je to všetko v pohode,nemocnica je malá útulná,sestričky a doktori sú dobrý a milý,ja som mala z PN nemocnice dobré skúsenosti a dobré pocity aj teraz tam idem rodit,už prenášam a som z toho nervozna,maličkej sa nechce na svet ☹ neviem ako ty zaleží aj odkial si a po prečítaní týchto príspevkov sa určite rozhodneš 🙂

suzane91622
28. jan 2010

no matula kde si,čakám na tvoju správičku 🙂 ,malinkú daj do postielky a ty píš 😉

pupacik20
28. jan 2010

ahoj suzane91622 no ja som z hlohovca a termin mi vyratali na koniec marca zaciatok aprila tak preto sa informujem pretoze dostavam uz strach z porodu ako to tam vsetko prebieha a tak.takze malinkej sa nechce no to je strasne tak ked ta to chyti tak daj vediet 🙂

jana17
29. jan 2010

ahoj pupacik, ja by som sa rozhodla podla vzdialenosti porodnice.. ale to je vsetko na tebe. Mozno len ja to tak vnimam, pretoze aj do PN porodnice mam dobrych 20 km, tak si neviem predstavit cestovat este dalsich x km...

pupacik20
29. jan 2010

ahoj jani no ja som z hlohovca a myslim ze aj do piestan aj do trnavy je to take rovnake 🙂 ale asi pojdem do pn podla tychto prispevkov co tu pisete vsetky....zda sa mi o moc lepsia tato porodnica ako trnavska

betty28
29. jan 2010

ahoj vsetci, ja sa tiez pridavam k tym co sa chystaju rodit v PN. Som velmi zvedava ako to bude prebiehat oproti Bratislave. Aspon podla toho co sa tu pise, to vyzera celkom slubne, len dufam ze to bude aj v skutocnosti tak. Teiz sa nechystam zazmluvnovat lekara, tak dufam ze nebudem lutovat...

matula1194
29. jan 2010

Dakujem pekne, mame sa dobre kojim malinku len mi uplene prestalo chutit jest tak musim na silu koli mliecku. Vazila 3600g a merala 51cm a je taka vlasta 🙂 asi 5cm cierne vlasky kazdy sa chodil na nu kukat lebo nechapali 😵 dam si sem foto a uvidite..no robi nam radost len ma rezim este nejaky otoceny cez den hajka a v noci sa obraciame..dufam, ze sa to zmeni ale manzel mi s nou velmi pomaha neviem si predstavit byt na to sama 😨
suzane ta co ta vysetrovala bola taka starsia ciernovlasa? nebola to švarova??
Ja som tam sla az poobede ako som krvacala az ked sa mi bolesti zostupnovali, prijala ma taka neprijemna sestricka a dr.dojcan ten bol super. Dala som si epiduralku, stoji 83eur daval mi ju primar a aj srandoval so mnou ked som trpela na koze az mo epi zaberie a prisiel sa na mna kuknut aj po porode ako sa citim a pod.pekne od neho..na podornej sale je nova koz 🙂 hehe je to smiesne ale je makkucka, teplucka a podlozia pod teba aj vanusik a rodis ako v bavlnke a nic na netlaci na krize a pod tak aspon take povzbudenie.. 😎 ak by daco pytajte sa napisem 🙂) ak sa podari 😉

klaudis
29. jan 2010

Este ma napadlo ze sa spytam mamin co uz rodili v PN. Su okrem epiduralky ine moznosti ako napr. relaxacne injekcie alebo dychanie kysliku,pripadne porod vo vani? Vsade pocujem len epi a cisarak tak ma zaujma ci rodiacim maminam ponukaju tu v PN aj ine moznosti. Dakujem za prispevky.Pekny vikend

Matula1194 srdecne Gratulujem k zdravuckej dcerke, prajem vsetko dobre hlavne nech krasne rastie, papa a nech vam robi radost. 😉

suzane91622
29. jan 2010

Matula tak to si mala fakt super porod,ale to kreslo už mam vyskúšané to už mali pred piatimi rokmi 😉
nevieš mi poradit dnes mam stále tvrdé brucho,mam tlaky ako na velkú potrebu ale nejde to,tak teraz neviem či mi to tvrdne z toho.že sa nemožem.... 😀 alebo niečo sa chystá,ale chvalabohu pohyby malej cítim,len to brucho mam stále tvrdé...a kazali mi na kontrolu až vo štvrtok
a ešte niečo dávali ti čípok miesto klistýru??

suzane91622
29. jan 2010

klaudis porod vo vani určite nie, a o injekcii a kyslíku som si neni istá,viem tiež iba že epi dávajú.ale všetky mamičky to chvália,stojí to dost eur ale aspon tak netrpíme 😉

matula1194
30. jan 2010

klaudis dakujem pekne
Viem, ze ponukaju pri porode aj kyslik mne dali ku koncu a pomohlo to je to dobre aj koli babatku ked sa tlaci..a ci si aj nejake relaxacne injekcie alebo pod.netusim 😒
Davaju iba cipky nie klistir
suzane ja som mala take tlaky na konecnik uz ked som sla rodit vraj je to jeden z priznakov porodu..

katia7
30. jan 2010

matula gratulujem k malinkej aj k porodu dobremu 😀
suzane nie, rodila som v banskej stiavnici. ako to tak citam mozno uz si aj tam 🙂 myslim na sale tak drzim palce nech to netrva do toho stvrtku az
pupacik aj ja som z hlohovca, termin mame skoro rovnako mozno sa aj stretneme 🙂 ja ti poviem ze do tt by som nesla ani za nic, nic dobre som o nich este nepocula chvalia si len baby co tam mali tazku protekciu ako kamoska co jej tam robi mama a tak. a za zazmluvnenie lekara beru 230 eur

pupacik20
30. jan 2010

jej katia tak to sa velmi tesim a nepozname sa nahodou?????kedy mas presny termin?????

suzane91622
31. jan 2010

ahojte dievence 🙂 ,tak som piatok večer o siedmej išla do nemocnice,pretože mi celý den tvrdlo brucho,tak ma aj prijali,natočili ma a mala som pravidelné vstahy,doktor ma vyšetril a povedal že som iba na dva prstvy otvorená,že sa to rozbieha,aby som si išla po spat že aby som mala potom silu na porod,ešte v noci ma natáčali a potom ráno o 6,stahy boli rovnaké,ale ja som nemala žiadne bolesti proste nič 😢 cez den všetko utíchlo,vraj to boli iba "poslíčkovia" tak som išla za Karabom aby mi to vyvolal,ale nechcel pretože termín mam až utorok podla neho 😠 tak som sa pýtala domov,ved čo tam budem ked mi nič neni...tak dnes ma pustili a mam príst v piatok na kontrolu,keby ma to laplo,bud voda odtiekla alebo 5 min.bolesti až potom mam dojst...prepúštal ma doktor Polák taký starší,ešte sa ma pýtal načo som chodila že ved som druhorodička,ved viem kedy to začína,bol dost odmeraný ☹ ,ale potom mu sestrička povedala ved som mala kontrakcie,tak čo...inač sestričky sú super....
tak matula vidíš ja mam takéto stresy...a vraj som ležala na tvojej postely,izba č.1 pri okne,len tak nahodou som sa rozprávala s holkou ona ležala hned pri dverach,a niečo ta spomenula že si z Hlohovca a maĺa si Veroniku,dobré že náhoda jak hrom 😀 a ako sa máte??

matula1194
31. jan 2010

suzane ehe tak tomu vravim nahoda 🙂)) vidis mame to rovnake mna prvy krat si tam tiez nechali za rovnakych okolnosti ako teba a navyse na tej istej posteli 😉 mame sa dobre, len dnes stale plackame a pri kojeni bojujeme..zajtra ide manzel do prace tak budeme bacovat sami-tak som zvedava 😖 no vidis par dni budes doma, potom poumyvaj okna a na druhy den ides na to 😎

kluara
31. jan 2010

suzane, ja som mala Poláka pri pôrode a nesťažovala som sa, ešte aj srandoval. to ma mrzí, že ťa takto preháňajú :(

suzane91622
31. jan 2010

Matula a prečo bojujete,čo maš malo mliečka,či malej sa nepáči pit s prsníky 😵 ,ach nech to mam za sebou... 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre