Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

katia7
20. feb 2010

jee ahojte, suzane, matula vidim ze toho mate dost, tak to sa mam na co tesit 🙂
pupacik neboj, aj ja som sa bala o moc viac prvy krat ako teraz a da sa to prezit aj bez epi 😉
no u mna to vyzera ze to teda dufam bude dojcan, este to neni uplne iste ale som kludnejsia trochu 😀
aeste baby prosim vas staci mi do porodnice ten balik plienok coje tam 28 ks? kolko dni sa tam byva? a pustia na navstevu aj mojho maleho? vdaka

matula1194
20. feb 2010

katia7 myslim,ze ten balicek plienok staci ja som mala 48ks a minula som asi 6ks vacsinou ju prebalili sestricky ked sme mali ranajky,obed,..a dali svoje plienky

jana17
22. feb 2010

Ahojte babulky,
zda sa mi, ze granado min.tyzden tiez porodila. Tak srdecne gratulujem 🙂

A prosim-prosim chcem podrobnosti... 😀

suzane91622
22. feb 2010

Granado už porodila??no teda tak gratulujeme aj mi,ved ona sa ohlási a popíše podrobnosti 😀

granado
22. feb 2010

Ajojte babky hlásime príchod 😉 Jana17 odkial si vedela že som porodila? 😀

jana17
22. feb 2010

Ahoj granado 🙂
nieco sa mihlo na fore februarovky 2010, ale nenasla som tam priebeh, tak som veeeeeeelmi zvedava...
A este raz velka gratulacia 🙂

suzane91622
22. feb 2010

Granado tak je to pravda čo si tam ten pondelok aj ostala,ked sme sa tam stretli??a čo vlasne máš,ved sa pochvál aké to bolo 😉

matula1194
22. feb 2010

granado blahozelam a prehanaj co a ako? 😉

granado
22. feb 2010

Tak ešte raz ahojte. Prišli sme v pondelok a nie suzane, išla som v pondelok domov a chytilo ma to v stredu v noci. Išla som tam s malou dušičkou že či ma budú mať vôbec kam uložiť, ale 1 miesto ma tam čakalo, tak som mala štťastie. Prišli sme 5.30 ráno do porodky s pravideln.kontrakciami/asi 7min./, natočili ma, že slabé kontrakcie, prišiel dr, Gleso a ten skonštatoval že na 7 cm otvorená a ja že tak teda ten epidurál a on že je zbytočný a ja že pre mna nie je, tak som si nakoniec presadila svoje. Potm to bola balada, tak sa mi strašne ulavilo. Poležala som si na stole, podebatila so sestričkami, s anesteziologom, s manželom ktorý bol so mnou od začiatku až do konca. Potom mi prepichli vodu a už sme iba čakali na tlaky ktoré prišli onedlho tak sme tlačili.To už taká balada nebola, ale nakolko som si oddýchla celá akcia trvala 15min. a videli sme malinkú. A potom už klasika čo už nič nie je, no a zlatá bodka, to šitie to je sila, ale prežiť sa to dá. Ja som bola neskutočne spokojná so všetkým, sestričky úplne že zlaté a ochotné, čierny bodík iba jednej z detského. Ak si to aj od nich niekto prečíta, tak im chcem ešte raz poďakovať. 😉 😀

matula1194
23. feb 2010

granado tak blahozelam 🙂 ta bolelo sitie aj ked si mala epi? mne dali prvu davku epi pred porodom,druhu pred sitim a to mi tam mohol robit aj divy a nic som necitila a tretiu na konci..a co na detskom bola tam citit neochota? 😒

suzane91622
23. feb 2010

Garandoja som tiež šitie necítila ešte som mala epi zabratú ale ako tak čítam tiež super rýchly porod,veru aj mi sme tam mali jednu sestričku takú,robila sa velkou dámov a mamičkam prvorodičkám dávala dost najavo aké sú neschopné ked si nevedeli dietatko priložit k prsníku,aj Vám ju opíšem na krátko ostríhana,také hnedé vlasy,trošku pri sebe,určite ktoré tam pojdete rodit ju spoznáte pretože druhé sestričky sú poklady,a posielam im velké DAKUJEM ZA VŠETKO, a aj sestričkám ktoré sa starali pred porodom o nás.
a ako sa volá malinká a mieri aké, Nožky ti už odpuchli?

Matula dnes sme boli na poradni a malinká za 11 dní pribrala 420g a 2 cm narástla,vy ste ako na tom,soplíky už prešli?

granado
23. feb 2010

Ahojte suzane nožky ešte trochen ale už je to balada. Malá sa volá Nelka, 51cm a 3980g 😀 A tú sestričku si trfila presne. Mne stačila jedna dávka epi a už som si nechcela dávať ďalšiu, už nebolo treba. Na detskom sú všetky úplne super, len táto jedna nás nemala rada. 😠

katia7
23. feb 2010

granado aj ja gratulujem 😀
ja som dnes bola na ultrazvuku u toho Dojcana, tak je to v suchu 😀 akurat ma potesil ze zas velke babo budem mat ale sak prezijeme dako, a kolko dni ste boli v tej porodke?

kkiki
23. feb 2010

cavte baby je tu niekto kto rodil cca od 6.11 - tak do 14.11 ?

kkiki
23. feb 2010

jaaaaaj baby a ta kratkovlasa sestricka tak ked somrodila ja mala fialove vlasy ... a nepoznam babu co by sa na nu nestazovala , ona je jaka p... ... ona predtym robila v materskej skole a isla na novorodenecke ... ja som sa pytala ze ked sa nanu vsetci stazuju, preco tam stale je a ze nemozu nic, lebo ona je z detskeho a tak absolutne ignoruju staznosti ... no to bola mega krava ...

matula1194
24. feb 2010

suzi my ideme do poradne az dnes (po mesiaci)tak som zvedava ako je na to nas papkac 🙂

matula1194
24. feb 2010

suzi akurat sme dosli z poradne mala pribrala 6100g za mesiac vraj je to spodna hranica priemeru..ale nejak sa mi to nezda 😒 ved papa furt ako prisavka je 🙂

smoodik
24. feb 2010

My sme prišli z porodnice 22.2. Maťko sa narodil predčasne v 36tt ale je zdravučký, vážil 2850g a meral 47 cm. S tou sestričkou súhlasím...tu ked zbadali detičky aj oni boli tuším v pozore:D Ale ostatné boli hrozne milé a pomáhali ako vedeli.

suzane91622
24. feb 2010

matula asi si sa pomýlila myslela si 610g,nie??ja neviem či je to spodná hranica moja mala za 11 dní 420,tak je to rozdiel,a dávaš aj ten čajík?ja jej dávam ten Sunárek feniklový ked dostane štikavku 🙂 zo začiatku ho nechcela ale teraz už je fajn...

matula1194
25. feb 2010

suzi, nedavam jej nic lebo mi kaka a prtka ako o zivot tak som prestala uz aj ja pit ten feniklovy..a pomaha jej na tu stikutku?? ci jej to davas aj koli kakaniu? ta stikutka ma vie tak vytocit najma ked konecne mi zaspi a v tom stikutka a hotovo 😝

matula1194
25. feb 2010

smoodik blahozelam k babatku 🙂 a aky bol porod a to vsetko okolo napis blizsie 🙂

smoodik
25. feb 2010

Porod bol rýchly bez epi, dal sa prežiť. Pri porode bol Karaba. Druhý krát by som išla tiež do Pn.

suzane91622
25. feb 2010

smoodik gratulujeme aj my 😀
matula ten čajík dávam iba koli tej štikutke ale je pravda že po nom aj prtká aj kaká...štikutka ma tiež vie naštvat,večne ked dopapa a ja skovam inštrumenty 😀 a ona začne štikutat,alebo ked zaspáva to ma tiež vytáča 😀 dnes je akási nervozna,bolí ju bruško stále kope nožičkami,mali sme fazulovú polievku ale ja som si dala len trochu čistej a asi ani to som nemala,asi ten vývar fazule robí svoje ☹ aspon som sa poučila že to nesmiem...

matula1194
26. feb 2010

no suzi, nieco bolo asi vo vzduchu mne kopklala a tlacilla odusu cely den aj noc.. 😉

katren
26. feb 2010

Tu polievku som aj ja skusila a potom malu bolelo brusko. Je jedno ci si jedla fazulku alebo nie, staci aj vyvar zo strukovin. Aj ja som sa tak poucila 🙂

jana17
26. feb 2010

Ahojte babulky, ahoj katren 🙂

vy skusene, odrodene - nemate nejaky zoznam potravin, co sa po porode nesmie jest, aby to neublizilo babatku? Ja mam taky pocit, ze budeme zit z lasky 😀

smoodik
26. feb 2010

Najlepšie na tom je že v nemocke sme mali: kapustový šalát, lúskovú polievku, klobásu a pod:D Ale nemali by sa citrusy, vela čokolády, jahody, fazula, kapusta, jablká radšej len ošúpané..

suzane91622
26. feb 2010

smoodik máš pravdu v nemocke sme veru mali také jedla a doma nemožem nič,fakt sa bojím už dat niečo do úst po včerajšku,pijem len minerálku ale moje oči by jedli a jedli 😀 ale chuda moje malé strašne plakalo včera tak si dávam už bacha 😉
ale mohli by ste babenky napísat čo také by som mohla varit a hlavne to aj papat,lebo nemám rada diety 😝

katren
27. feb 2010

No ja som zo začiatku jedla cestoviny, ryžu, zemiaky pečené, varené a pyré...Polievočku som robila len z mrkvy a zemiakov, to bolo všetko čo som zo začiatku jedla 🙂
Na raňajky vianočka/rohlík s maslom a mlieko/čaj, na obed kuracie masko s prílohou a večera väčšinou to čo ráno...
Masko som robila viac hovädzie kvôli železu, ale mäsko sa smie všetko.
Ja som to mala ešte horšie v tom, že som rodila pred Vianocami, takže žiaden majonézový šalát, kapustnica, ryba....dr. mi v poradni povedala, že v podstate môžem zo štedrej večere iba oplátky ☹
No moc som ani pokúšať nechcela, veď kde zoženiete dr. cez sviatky? Ale po Vianociach som začala postupne pridávať a skúšať nové jedlá. Hlavne doobeda, že keby dačo, tak ešte stihnem dr. v ordinácii alebo na pohotovosti. No všetko dobre dopadlo, zvykla som si na ten "veľký" výber jedál. Veď čo nespravím pre toho drobčeka 😀
Ale v nemocnici v TO tiež dávali také jedlá ako v nemocnici PN, nedávali zvlášť pre maminky. 😖

suzane91622
28. feb 2010

dakujem Karten,teký jedálniček mam aj ja,velmi velmi bohatý 😀 ale čo už narobíme,musímesi na všetko zvyknút,ved sme nenahraditelné maminky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre