Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

katia7
7. mar 2010

nattou vdaka tak uz by som sa mohla hodit do kludu 😀

jana17
8. mar 2010

Ahojte babulky,

tak my sme este stale 2v1, aj ked som si cez vikend uz myslela kadeco.. male skvrna sa so mnou hralo 😀 Dokonca mi aj poslickovia zacali chodit kazdych desat minut, len trvalo to tak jeden a pol hodiny a potom to preslo... este, ze sme nevystartovali 🙂 Uvidime aky pekny datum si trdielko vyberie..
V stredu idem na dalsie ctg, tak som zvedava, co nove mi povedia.

Zatial sa majte a vsetkym prajem peknu oslavu k MDZ 🙂

matula1194
8. mar 2010

Janulka uz aby to bolo za tebou co? 😉

suzane91622
9. mar 2010

janulka držíme palčáky a neboj babenko vie kedy má íst von,to som aj ja stresovala a pozri sa,aká bambulka zo mna vyšla,zdravá a krásna a aké miery mala 😀

matula1194
9. mar 2010

a ako rastiete suzi,papate o sto sest co 😀 aj ju vladzes nosit na rukach??

suzane91622
9. mar 2010

joj matula veru ma chrbát z nej bolí ☹ papá malá buchtička dobre,už sa mi aj prsníky zahojili ale zas som s nala puklinku ☹ a som neštastná jednu dierku na ušku ma zapálenú,dnes sme dali aj dole naušničku,aj taká mala grčka sa jej pri dierke spravila z oboch strán,volala som doktorke,povedala aby som dala dole naušničku a ked to do piatich dní neprejde,tak jej musí dat na to antibiotiká,teraz jej na to dávam repík a framykoin mastičku
a vy sa ako máte,čo malej obliekaš ked idete von,ja som ju asi včera moc obliekla lebo ma potničky tošku na chrbátiku a brušku,ja si myslím že jej bude zima tak ju nabambuším a pozri ,že potničky 😝

elika
9. mar 2010

ahojte kocky? ako to vyzera s odbornostou lekarou a ich pristupom v porodnici a aj potom po porode? kolko izieb je na nadstandarte a je lahke sa tam dostat? neviete co to stoji a co tam vsetko je?
dik za info

jana17
9. mar 2010

Ahojte babulky,

dakujem za palcoky, budem ich potrebovat. Ved asi kazda buduca mamina sa trosku obava a stresuje a ja budem urcite na tom rovnako... alebo uz som s tym zacala? 😀
Dnes mam tiez tych povestnych poslickov, ale nic pravidelne, tak aspon malinko nacvicujem na den D.

elika - mam pocit, ze v PN porodnici je iba jeden nadstandard a myslim, ze sa ani neda vopred zajednat. Prides a bud je volny, alebo nie. A cena je uvedena v smernici nemocnici na stranke http://www.nemocnicapiestany.sk/.

matula1194
9. mar 2010

elika,odbornost lekarov je dobra a su velmi zlaty aj sestricky, nadstandart je tam jedna izba a pytaju za nu 500sk/den, je pravda, ze musi byt volna..viem,ze vopred si ju dali zajednat iba tie rodicky co mali dohodnuty presny termin na cisarsky rez..lebo prirodzeny si nenaplanujes preto sa neda ani vopred rezervovat. a mas tam postel,postielku,tv,varnu kanvicu,prebalovaci pultik,2skrine,vesiak,take tociace kresielko a vlastnu kupelnu a wc-ta je pekna a cista 😉

matula1194
9. mar 2010

suzi to vazne?chudatko,moja mala to ma ok..co jej obliekam?dam jej body s dlhym rukavom na totake dupacky s dlhym rukavom,rukavicky,teple ponozky,2ciapocky(jednu tenku na snurky a druhu taku bavlnenu hrubsiu)svetrik na kapucnu a vyteplene nohavice-a sup do fusaku a v kociku ju prikrijem dekou..zatial potnicky nema..dufam,ze sa jej usko zahoji a nesvrbi ju to?

katren
9. mar 2010

Fiiiiha, vy teda drobcekov balite ako cibulky.... 😅
Ja dam len dlhe body, ponozky, na to teplaciky a mikinu s kapucnou, hrubsiu capicu a sup do zavinovacky a zakryt dekou. To je vse.... 😉 a vytahujem ju uplne upotenu po hodinovej prechadzke popri Vahu. 😝
Ved to sa ani poriadne hybat nemozu, ked ich tak nabalite, nie? 😖

suzane91622
10. mar 2010

😀 matula nedavaš malú do zavinovačky
karten a ty nedáavaš zas fusak
no ja davam body s dlhým rukávom dupačky s dlhým rukávom na to ešte tepláčky, svetrík, ponožky rukavice,jednu čiapku teplú,zavinovačku,fusak a malú deku ešte na fusak je to moc 😖 mne sa to nezdá,ja neviem,ach nech je už leto

dazzye
10. mar 2010

Cawte babulky, som tu poprvýkrat a nedalo mi neozvať sa 🙂 Ja som obe deti rodila v piešťanoch a keby som mala rodiť dalšie, vždy pojdem len sem. Bola som velmi spokojná - v podstate jediné, čo mi vadilo boli upišťané fifleny, ktoré si mysleli,že v pôrodnici su na dovolenke. Podla mna my ženy sme stavane na to aby sme rodili. Moje porody neboli lahke- po prvom som mala 43 stehov, roztrhanu maternicu a sliznicu a zlomenú kostrč a po druhom 7 stehov a zasa zlomenu kostrč. Druhe dieťa som porodila 1 rok a 2 dni po prvom.... Zvladli sme to. Posluchala som rady doktorov a sestričiek a som spkojná. Pomohli ako mohli a boli milí.Nikdy som si doktora nevybavovala- vždy som proste išla kede ma to chytilo a kto mal službu, ten ma odrodil. pri prvom to bol Dr.Karaba a pri druhom Dr.Gleso.
Na margo toho,že kde je lepšia porodnica vam poviem asi tolko, že milion ludi miion chutí... Svagrina rodila na Myjave, prve dieťa super, po druhom povedala,že už nikdy....... Kamoška rodila 3 deti v tt a spokojná bola len 1krat..... Je to diskutabilne ... Toť ale moj nazor 🙂
Tak Vám želám šťastné chvílky s ratolestami- moje su u školáci takže kludne obdobia mame za sebou 🙂 😀

katren
10. mar 2010

Suzane vidis, kazda to robi inak a babtka su spokojne 😀
Mne sa to zda velmi vela, ked su take nabalene a potom sa ani hybat nemozu 😖 a ani doma nechodime naobliekani, tak potom by to mala riadny teplotny skok 😒
Ale sak hlavne ze sme vsetci spokoji a zdravi, nie? 😉

matula1194
10. mar 2010

suzi nedavam ju do zavinovacky lebo mala rada kopka ked tvrdo nespi a nemohla by sa hybat a myslim,ze to staci ako ju obleciem nieje studena ani spotena ked ju vyzleciem je teplucka..tak ako ty by som ju obliekla do extremnej zimy ale ta uz nieje takze staci jej obliect co pises a daj jeden fusak a teplu deku,zbytocne davat 2fusaky a zavinovacku 🙂

suzane91622
10. mar 2010

matula ja davam jeden fusak nie dva 😀 to by už bolo naozaj prehnané...
a zase ma trápia tie moje bradavky,ja neviem čo tá malá ma také silné dasienka,ked mi ich zas popukala,vam sa to nestalo mne už druhý krát a teraz na oboch prsníkoch... 😅

suzane91622
10. mar 2010

KARTEN a aké dávaš mliečko,ja sa bojím že sa mi stratí tak si kúpim pre istotu asi sunár,strašne ma bolia tie bradavky,v noci som až plakala od bolesti ked mala začala papat,a horšie je že už aj s odsávačkou to bolí ☹
kolko si ty kojila?

katren
10. mar 2010

My davame UM HUMANA HA1, prve balenie sme dostali od dr. ze mame vyskusat co to spravi. Ale Dominike to bolo suma-fuk co papa, nemala este ani raz koliku, vobec ju to nezapeka. V PN ju mavaju v lekarni Veronika a to len na objednavku, lebo ze sa im to nepredavalo. Ale pre nas tam drzia na sklade vzdy dve balenia. Da sa s nimi super dohodnut. Tak skus ak chces. 😉
Teraz cez vikend sme skusili HAMI HA1, ale je to redsie, tak nebola Dominika moc spokojna. A ani ja, lebo bola castejsie hladna, sak uz vypije aj 175 ml(hlavne rano) a cez de 90ml . Humana je sytejsia. Stoji 16,54€ 600g balenie. Nutrilon ani Sunar som nechcela, lebo bolo na konikovskom fore napisane, ze velmi zapekaju. Ale kazde babenko je ine. Ved vyskusajte a uvidis.
Kojila som 2,5 mesiaca ☹

nattou
10. mar 2010

Dazzye, vystizne napisane, suhlasim. 😉

matula1194
10. mar 2010

suzi,kup si tie klobuciky na bradavky a natieraj si ich..kym mas mliecko koj aspon cez ne,jedna babenka v porodnicki mala tiez taky problem ona ich mala furt krvave a sestricky jej dali tie klobuciky a bolo to pre nu radost kojit a popri tom si davala dokopy bradavky..

matula1194
10. mar 2010

babule ako vam je po porode??? mate nejaky vytok pripadne unik mocu? a tie co kojite, menstruaciu ste uz dostali? ja mam po sestonedeli a zatial nist-ciste 😉 tak neviem kedy mam ist na gyndu ci teraz alebo az po kramoch az sa uracia prist..co ma trapi je,ze ked idem na wc sa vycikat a obleciem sa vzdy mi unikne moc-pocas dna nie len po cikani...mate s tym nejaku skusenost?? 😒

katren
10. mar 2010

Matula, j asom dostala menzes este pri kojeni, ale to sme mali uz slabsiu frekvenciu...
A na kontrole som bola este pred tym ako som ich dostala. Ved ked plne kojis, menzes nemusis dostat vobec. Ja som isla pekne po skonceni sestonedelia 😉

jana17
11. mar 2010

Babulienky, mozno blba otazka, ale ako vlastne prebiehaju vizity v PN porodnici?

matula1194
11. mar 2010

janka uuuplne neformalne..v pondelok,stredu a piatok su velke vizity tam pridu vsetci doktori a primar kukne sa ti primar a doktor ako sa ti´hoji sitie a ostatny tam len stoja a hotovo na bezna vizita pride doktor a sestra kukne sa ti tam a opyta sa ci mas nejake tazkosti a pod a ide prec..to je vsio treva to nejakych par sekund.. 🙂

jana17
11. mar 2010

matula, tak tych par sekund beriem 😀

Inak vcera som bola na to ctg, vobec nebolo treba dlho cakat, islo to tam velmi rychlo. Bola tam taka sikovna sestricka, tak to len tak frcalo. Ale vyzera to tak, ze vsetky sestricky, ktore som tam doteraz stretla, vyzeraju byt celkom fajn.
U nas nove nic, malemu trdielku sa asi ozaj nechce von, tak nezostava nic ine, iba cakat a cakat.. len by som strasne chcela, aby sme na velkon.sviatky boli doma a netvrdli v nemocke... ved uvidime.

suzane91622
11. mar 2010

jana ked sa malinká rozhodne íst von bude ti jedno či sú velkonočné sviatky,hlavná vec že ju budeš mat v náručí čo ta po šibačke,a to čakanie ti nezávidim je to na psychiku že?teda aspon u mna to tak bolo,fuu...
matulka vyskúšam tie klobúčiky to ma vobec nenapadlo len či bude cez to chciet pit ☹ a čerasom už dala preč fusak,bola iba v perinke a vo velkej deke a zda sa mi že to naozaj stačí 😅 teraz chrústik zaspal,von nejdeme lebo prší tak odpočívam pri PC,chrbát ma bolí ako svina 😀
ja som tiež už týžden čísta,výtok na štastie nemám ani moč mi neuniká,doktorovi pojdem až ked dostanem asi menzes,len kedy to bude,zas sa bude vo mne štúrat,bééé
a kúpila som si sunár pre istotu,ale mlieka mám až až,tak sa budem trápit...

martinkkka22
11. mar 2010

Ahojte baby, som tu prvykrat. Som asi v 6-7 tt. Chcela by som sa opytať, či ma niekto skusenosti s Dr. Ičovou z piešťan. Doteraz som na nu počula iba negativne ohlasy. Sama k nej chodim a dnes mi povedala, ze mi hrozi potrat, tak ma poslala na sono a tak... Neviem, či sa nemam od nej odhlasiť. Dakujem za kazdu odpoveď a drzim palce vsetkym...

suzane91622
11. mar 2010

ahoj dr.Ičova to je taká mladá čiernovlasá,lebo poznám len Švárovú to je staršia a je tam jedna nová mladá,tak neviem....ak je to ona čo myslím tak ja som počula len chvalu na nu 😒
a čo sa deje ked ti povedala že hrozí potrat ☹

matula1194
11. mar 2010

suzi,o tom chrbate by som aj ja vedela rozpravat skapinam..a to mam aj prebalovaci pultik a aj tak je to na prtku...tie klobuciky su ako dudlik na flaske bude si mysliet,ze pije z flasky myslim,ze sa jej to aj zapaci 🙂)

martinkkka22
11. mar 2010

Ahoj..

nie...Ičová je taká staršia kratkovlasa blonďatá...a vyššia 🙂)) je na juhu v medicentre, či ako sa to tam vola...
noo..mi povedala, ze mi hrozí potrat...lebo som jej povedala, ze som doteraz trikrat mala tmavsi krvavy vytok...teda nie staly, ale len tri kraz za posledne dva tyzdne....no a vsetci hovoria, ze ona nie je dobra gynekologička...no neviem, čo si mam teraz myslieť o nej....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre