Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

abbey1
25. máj 2010

Ja už budem mať tretie.A chcem mať manžela pri sebe,tak dúfam,že sa podarí.a ľudí mám okolo seba dosť v práci,tak mi padne vhod troška kľudu.

nini78
25. máj 2010

@ejuska79
ahoj, nám je dobre, až na to počasie 😢 , malý je zlatý, zatial aj spí dobre , v noci sa väčšinou budí až okolo tretej štvrtej, takže zatial sa aj celkom vyspím. Uvidíme čo bude neskôr. Inak tie vložky a podložky kúpíš aj v lekárni alebo v zdravot.potrebách, nemusíte ísť do TT. Ja som tiež chcela byť na normálnej izbe, aby som nebola sama a mala som aj šťastie na
spolubývajúcu, ale aj tak sme väčšinou okupovali chodbu s babami z jednotky, ja som ležala na dvojke. Ozaj nezabudni na pampersku pre seba 🙂 🙂 🙂 , nie všade je to napíné, na tom lístku z nemocky to je.

TRIMY to chce hlavne klud 😵

ABBEY keď som tam ležala ja a bolo miesto, tak nechceli púšťať skôr, iba na revers. Ja ako druhorodička som išla domov až na piaty deň, a pritom všetko bolo v poho, ani malý nemal žltačku ani mne nič nebolo. A neuveríš vydržali sme to tam všetký 😀 .

ejuska79
25. máj 2010

inak pekne meno ste vybrali malinkej, velmi sa mi paci... ja som najskor hrozne chcela Saru, ale manzelovi sa to nepaci, tak bude Ninka.. no vidis,asi to bude aj tým...ja som zavreta doma a uz mi ten kontakt s ludmi chyba...tak rada by som bola v praci alebo si len tak vybehla niekde na terasu na kavicku 🙂

ejuska79
25. máj 2010

nini
to je super, ze tak spinka, zlaty 🙂 a pomaly sa aj počasie umudruje 🙂 ..kamoska vstavala kazdu hodinu asi 3 mesiace, bola uplne hotova....dik za tip, poslem ho teda do zdravotnickych potrieb, to ma na skok.... 🙂 🙂

nini78
25. máj 2010

ani mi nehovor o tom vstávaní, prvý syn spával strašne zle, zhruba v 9mesiacich nafasoval od doktorky sirup na spanie, lebo on zhruba od pol tretej do šiestej až pol siedmej chcel byť hore 😠 , A to počasie... Včera som zmokla ako už dlho nie, ešte že Maťko bol zaigelitovaný v kočíku. Hrúúza 🙂

ejuska79
25. máj 2010

no veru, včera to bolo riadne besne...a tie krupy...som lutovala kazdeho, kto bol vonku.... ale už by mohla dojst zmena...ja zboznujem leto a teplucko 🙂

misimimi
25. máj 2010

jeziiiiiiiiiiiiiiis baby 😒 viete co ako ja mam este casu dost do porodu ale uz teraz ma klepe🙂 a inak to pocasie vcera to bolo neco hrozne ja som sa bala aj pozerat cez okno a este som bola aj sama doma 😀

ejuska79
25. máj 2010

ale neboj, hlavne na to nemysli, este mas cas... ja vzdy dostanem strach až tesne pred niecim, napr. az ked si sadnem do kresla u zubara, alebo tesne pred skuskou som mavala stres..... beriem to tak, že porodit ju musim a boliet to bude,to je jasne...a kedze viac neviem (este som nerodila) tak sa tým nezaoberam, uvidim na mieste.....len aby sa zdrava narodila...

nini78
25. máj 2010

@ejuska79 ale presne tak to je, aj keď rodíš viac krát, nevieš ako to bude... prídeš a uvidíš ako to pojde dalej.

misimimi
25. máj 2010

no tak to teda ano len aby boli zdravucke 😉 no ja ked ma neco boli vzdy zacnem mysliet ake to bude ked skonci a potom to ubieha ryxlejsie...ale co pocuvam aj kamaratky ze prvy porod je hrozny tak ale uvidime co bude 🙂 ale uz sa tesim velmi ked bude doma 😀 a este sa cem opytat je normalne ze ma pobolieva na pravej strane bruxo ked sa otacam alebo ked vstavam vspriamene bo necem xodit doktorovi stale za kazdu malickost uz som si urobila hanby dost 😀

nini78
25. máj 2010

@misimimi
ale to vôbec nemusí byť pravda, že prvý pôrod býva hrozný, ja som ho mala velmi dobrý a aj rýchly a mám aj také kamošky, ktoré ako prvorodičky mali velmi dobrý pôrod aj rychlí.

misimimi
25. máj 2010

no ja neviem 🙂 ja idem tiez prvy krat 🙂 a pravda ze to zalezi od zeny no len tieto moje kamaratky tak jedna rodila 12 a ta druha tusim vecer isla a na druhy den poobede rodila.. a vsak bude jak bude hlavne nex to prejde bez komplikacii...

jana17
25. máj 2010

Babulky nechcem vam brat iluzie s tym odchodom domov... ale pravda je taka, ze aj ked vas dr. pusti domov na 3 den, tak detska lekarka urcite nepusti babatko. Babatko tam musi stravit plne 4 dni a pocita sa to tak, ze ked rodis doobeda, tak sa ti rata aj ten den, ale ked rodis poobede, tak sa ti zacne pocitat az ten buduci den. Urcite pustaju aj na reverz, ale to by som nerobila, pretoze sa moze stat, ze babatko premeska vsetky vysetrenia, ktore mu robia v nemocke a potom to budete musiet dohanat vy, napr. sono klbikov, ockovanie,..
Inak so mnou lezala na izbe jedna kocka, ktora tam uz bola siedmy den a babatko kvoli zltacke stale nepustili, tak tam bola s nim, aby mohla babatko kojit.

jana17
25. máj 2010

Ja som isla domov az na 6 den..
babulky nebojte sa, da sa to tam vydrzat, boli tam super kocky, tak sme cele dni klebetili 😀

misimimi
25. máj 2010

no ja by som sa aj bala ist skorsie domou bo mne nema kto vysvetlit setko okolo babatka takto ked tam aj budem tyx 4-5 dni aspon mi poradia ostatne mamicky co a ako 😀

corasone
25. máj 2010

ako pise Jana17 ked je naozaj s babatkom vsetko OK pustia ho domov na ten 4-5 den, ale MISIMIMI ked ti nema kto vysvetlit okolo babatka moc sa nespoliehaj na sestricky na novorodeneckom, same od seba ti nic nepovedia, pytaj sa vela a zaroven s mierou aby si nebola "otravna". mne nikto nic nepovedal, ani neukazal, na vsetko som si postupom casu prisla sama. ja osobne som bola prepustena po 6 dni ale to len preto lebo som bola po cisaraku, moj syncek sa neotocil hlavickou dole. nebojte sa baby porodu, vzdy si spomente nato ze zachvilku to skonci a babenko je na svete a ked ho budete drzat v naruci a niekto sa vas spyta bolelo? vy odpoviete ze ani neviem xixixi

abbey1
25. máj 2010

Nemusíte tam byť,lekár nemá právo nepustiť domov.Môže mať výhrady,ale nemá právo odmietnuť.Len si ešte nezvykli chovať sa k nám ako ku klientom,a poisťovne im nechcú preplácať náklady na hospitalizáciu,ak tam nie ste aspoň 5 dní.Ja som išla s malou domov na 3.deň i keď tá múdra z novorodeneckého rečnila.V zahraničí môžete po niekoľkých hodinách,ak nie sú žiadne komplikácie.To je len naša zastaralá prax.A je na zvážení každej z nás ako a na čo sa cíti.

dadika1114
25. máj 2010

ahojte prosim vas kolko sa plati aby mohol byt tatino pri porode?hovori sa to vopred alebo uz v den DEEE pridem aj s nim ... a ked tam uz bude :D tak to plati ze tam bude aj spat,alebo moze ist po porode domov?dakujem 🙂🙂

misimimi
25. máj 2010

dost otazok ale aj mna to zaujima 😀

jana17
25. máj 2010

dadika - spat tam urcite nemoze. Jedine co moze, tak to je byt s tebou pri porode. A staci, ked to oznamis na prijme v den D. Myslim, ze to stoji 20E, ale urcite maju cennik na stranke http://www.nemocnicapiestany.sk/ kuk-tam 🙂

natali1
25. máj 2010

@trimy neboj, porod sa da zvladnut aj bez epiduralky, som toho dokaz. 😀
ja som ju povodne aj chcela, teda nie ze by som na nej trvala. ked som prisla do porodnice, tak mi stale nedavali, tak som sa len tak opytala, ze kedy mi ju pichnu a doktor, ze veru uz nieeee. 🙂 a dalo sa to aj bez nej...

nini78
25. máj 2010

dadika, stojí to 20eur, ale môže tam biť iba vtedy ak nerodí žiadna iná, ak hej tak ho tam nepustia.

dadika1114
26. máj 2010

dakujem za odpovede aj za stranku idem pozriet.No tak teraz budem dufat ze nebude rodit ina tiez ... mna by asi porazilo keby tam mam bit sama :( ale dakujem

ejuska79
26. máj 2010

pozerám, že niektorí muži sú aj odvážni 🙂 🙂 moj nechce o tom, že by mal byť pri pôrode ani počuť...(že nebude pozerať ako trpim 🙂, ale myslim, že by sa z toho zosypal) tak ho nenutim.... na druhej strane ani svagor nechcel ist, dlho rozmyslal ci ano ci nie, a potom ked si to rozmyslel to už nestihol..a doteraz lutuje..

nini78
26. máj 2010

Ja som bola velmi rada že tam ten môj išiel somnou. Aj rozmýšlal že nepojde, ale nakoniec išiel. Asi by ma tam porazilo keby som tam bola sama. Si predstav že si na koze a predýchávaš a napravo od teba sedia dve sestričky a pijú kávu a ohováraju celé oddelenie včetne doktorou... Ešte že tam bol 😒 .A nakoniec bol veľmi rád. Sám povedal že to nie je také hrozné, že to bola pohoda 😝 , Ako prekoho , že. 😠

kessy11
26. máj 2010

Dadika1114, mať muža pri pôrode stojí 20 eur, ako ti už baby napísali, zavoláš si ho tam až ako sa hovorí do "finále" a potom tam s tebou môže ostať na sále po pôrode, my sme rodili dve spolu, a každá mala svojho muža pri pôrode, možno iba keby ste rodili presne v tu istu hodinu, tak by ho tam nepustili. Ja som to mala tak, že "kolegynka" na vedlajšom stole porodila o 15,00 a bol tam s nou jej manžel, stiahli tam takú žalúziovu roletku aby som na nich nevidela ja ani oni na mna🙂 a ja som porodila o 16,35 a mala som tam tiež svojho muža, ale to už ona bola na izbe🙂) a manžel tam po pôrode ostal so mnou na sále, sme sa vytešovali z malého a spolu posielali sms a mms🙂)) a je to super mať tam manžela🙂))

nini78
26. máj 2010

kessy, ja som tam mala muža hneď ako mi začali kontrakcie, asi o polštvrtej a malí sa narodil o štvrť na šesť, a potom tam bol ešte asi hodinu. Pustili mi vodu a kázali zavolať manžela, on a kontrakcie prišli rovnako 😀 , a ano pokial nerodíte naraz môže tam biť, to len keď sa rodí naraz tam chlapov nepustia.

kessy11
27. máj 2010

Nini78, áno manžel sa volá, ked sa pôrod rozbehol, to znamená, ked začnu pravidelné kontrakcie a doktor usúdi, že pôrod postupuje, tak sa zavolá manžel, ak by pôrod nepostupoval a vedeli by že to bude trvať dlho manžela by tam tak skoro nepustili, aby tam nemusel byť cca nejakých 5-6 hod🙂 Mne manžel prišiel o 15,00 ako dorodila "kolegynka" a náš malý sa narodil o 16,35🙂

nini78
27. máj 2010

Ahoj, ja som len reagovala na to že to nie je až na finále...mne ho kázali zavolať hneď ako pustili vodu a to nevedeli ako sa rozbehne pôrod, nakoniec som porodila asi za hodku a trištvrte, ale pri prvom sme prišli do pôrodnice v noci okolo pol dvanástej, malý sa narodil 2.40 a tiež tam bol celú dobu. Jasné že musíš mať kontrakcie aby ho tam pustili, ale nemusí to biť uplne na koniec 🙂

ejuska79
27. máj 2010

jé nini, ty si ako rychlo porodila, super 🙂 a to aj prveho... ja ked pocuvam, ze niektore tam trpia aj 12 hodin, kym porodia..aj sestra tak dlho rodila prveho, na rukach a bokoch mala obrovske modriny, co tak tlacila..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre