Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

sylviq
23. júl 2010

@abbey1 tiež si myslím, ja by som ju brala aj k pôrodu, podľa mňa sa snaží, čo je super

@ejuska79 aj ja budem baliť naširoko, lebo poznám niekoľko známych, čo to nerobili, dokonca jedna rodila v TN a tam to neodporúčali, vraj načo a malá má rok a stále problémy - viem, že to nemusí byť z toho, ale prvú dcéru som poctivo balila vyše 3 mesiace naširoko, na kontrole všetko OK a odvtedy pokoj, tak mi to za tú námahu stojí 🙂

jana17
23. júl 2010

@nini78 Tak a uz mame sono za sebou 🙂 Dopadlo to tak, ze on ako keby iba suploval v nemocke a od dnes 23.07. uz frci znova na Poliklinike 🙂 tak skus volat, dnes sa uz mozno dovolas 🙂
Inak klbiky uz mame ok, nemusime balit! jupiiiiii !! 😀

jana17
23. júl 2010

@nini78 Kristinka ked sa narodila mala 2980g a 48cm... taka mala Palculienka 😀 a to sme sa nosili 41tt

ejuska79
23. júl 2010

@bubulka722 ja som glesovi neplatila nic za sono, ani jeden krat... ale u svojho dokiho, ako som uz pisala, platim za kazde sono 6,- EUR a za kazdu poradnu 3,50... plus dalej aj za odobratie krvi, vypisanie receptu... ale stale je to nic proti zubarovi 😀 😀

bubulka722
23. júl 2010

@ejuska79 To vážne? Ku ktorému lekárovi chodíš? Ja u môjho platím 9,-€ za sono a za ostatné úkony nikdy nič nedoplácam. Na sone mi vždy urobil kopec fotiek. Musím pozrieť na nete to sono v TN. Pán primár z nemocnice v TN si totiž otvoril súkomné centrum a tam robí aj toto sono tak som zvedavá koľko si za to pýtajú.

nini78
23. júl 2010

@jana17 Takže som objednaná, na budúci piatok, zdvihol to sám pán doktor, som zvedavá ako dopadneme, pri prvom som poctivo balila 4 mesiace a aj tak mi kázal baliť až do pol roku, teraz to trochen flákame tak som zvedavá. No vidíš môj mal pri narodení o kilo viacej a tiež som týždeň prenášala.

bubulka722
23. júl 2010

@ejuska79 Takže volala som si tam a pripláca sa len podbrobná konzultácia s lekárom a stojí to 6,-€ , takže je to v pohode. Ako to prebiehalo v PN?

nini78
23. júl 2010

@bubulka722 tiež som Glesovi neplatila za sono, iba za pásy sa platí 2 eura, pokial si už neni prijatá v nemocnici. A u môjho som tiež nič neplatila ak to boli tie povinne soná, platila som iba tie navyše čo sa robia a to 6 eur, inak nič.

ejuska79
23. júl 2010

@bubulka722 ja chodim k Bátovskému na Robotnicku v PN....fotku mi dal, len ked som ho poziadala, za tu som platila dalsie 3 eura, ale ta kvalita no nic moc, ma taky stary stroj, inak je to fajn doktor, aj ked velmi nekomunikuje a vsetko z neho musis tahat... teraz je na nejakej stazi, takze ho zastupuje taky z topolcian, ten je v pohode, inak ten Batovsky sa specializuje na onkogynekologiu... gleso mi vytlacil fotku ani som ho neziadala a zadara a velmi peknu... pojdes aj na 3D alebo 4D?

ejuska79
23. júl 2010

@nini78 ja som za tie povinné sona platila 3 eura, lebo vraj polku prepláca zdravotna poistovna, ale ako to je naozaj sa mi zistovat nechce 🙂 🙂 neboj, na nozickach dopadnete super 🙂 🙂

ejuska79
23. júl 2010

@bubulka722 a ako to prebiehalo? uplne normalne, len ti to sono robil dlhsie, podrobnejsie... ziadne dalsie konzultacie som okolo toho nemala..

bubulka722
23. júl 2010

@ejuska79 No mne po telefóne povedala sestrička, že bez platby je to kompletné skontrolovanie v rozmedzí potrebnom na diagnostiku VVCH plodu. Pokiaľ si priplatím 6,-€ tak mi lekár presne na monitore ukáže a popíše vnútorné orgány, či sú o.k., aká je ich veľkosť a všetko dopodrobna vysvetlí. Platí sa vlastne za osobnejší prístup a dlhšie venovanie sa pacientovi s kompl. výkladom. Na 3D a 4D sono nepôjdem, definitívne som sa rozhodla po rozhovore s lekárom. Vraj to nemá žiadnu medicínsku a diagnostickú hodnotu a je to len určitá móda. Navyše hovoril, že aj obyčajný UTZ sa má robiť max. 15- 20 minút ale keďže má 3D a 4D sono ešte silnejšie vlnenie, tak nie je pre bábo určite vhodný ani tento čas. Vraj sú vedecké štúdie ktoré potvrdili nevhodnosť dlhšieho účinku tohto sona a môže to mať zlý vplyv na ďalší vývoj mozgu, tak radšej nie.
@nini78 Držím palce, nech je všeko o.k.
Ozik viete mi poradiť v PN nejaký dobrý obchod s kočíkmi kde majú veľký výber. Mám vybraných pár značiek, ale potrebovala by som ich vidieť v reále.

nini78
23. júl 2010

@bubulka722 Ďakujem, snaď to dopane dobre 🙂 , a čo sa týka tých kočíkov, tak asi najväčší výber majú pod kolonádou v Sandre, ale ani tam toho nie je moc, tiež objednávajú, ale je pravda že ja som teraz nekupovala nový kočík , mám po staršom synovi, takže možno niekde nejaký obchod pribudol.

nini78
23. júl 2010

@ejuska79 Ďiki, a mne sestrička povedala že tieto 3 soná prepláca poisťovňa, ale všade je to asi inak, aj tak sa pravdy nedopátraš. Viem že za to prvé, keď mi potvrdzoval tehu, som doplácala 6 eur, apotom tie 16, 21 a tuším 30, tak nejako, som neplatila nič. A medzi tým som bola ešte 3 krát na sone u Glesa. A ty ako? dobre sa cítiš?

ejuska79
23. júl 2010

@bubulka722 tak ja som to mala u svojho bez komentara, len na zaver povedal, ze vsetko je o.k. - ako som pisala moc nekomunikuje...a hned na dalsi tyzden som bola hospitalizovana a v nemocnici mi robil toto sono Karaba, bola som tam asi pol hodinu, ak nie viac, a ten aj porozpraval a poukazoval 🙂 🙂 vtedy som bola ocarena, fakt tam ma dobry stroj (sono 1 na prizemí) vsetko bolo krasne vidiet a vtedy mi aj povedal pohlavie 🙂

ejuska79
23. júl 2010

@nini78 no citim sa uplne super, nabehla som na normalny styl- varim, upratujem (samozrejme vsetko dlhsie trva), ale som spokojna 🙂 🙂 a chodim po nakupoch 😀 😀 som kupila v sandre taku hracku - taky had co ho omotas o rebriny postielky s 3 hrackami, bolo to dost drahe, ale ved kolko som usetrila co som lezala, nie?? 😀 😀 ale inak mam uplne vsetko, snad este jednu podprdu na kojenie, len v sandre nemali moje cislo a chcem taku uplne obycajnu bavlnenu, nebudem kupovat drahe, ked neviem ako dopadnem s kojenim...potom dokupim kvalitnejsie

ejuska79
23. júl 2010

@bubulka722 este ohladom kocikov- v sandre teraz nic moc nemaju, ale maju katalogy z ktorých si mozes vybrat, len to nie je ono ked to nevidis....ja som si tam objednavala, ale nazavazne, cize keby sa mi nepacil, nemusela by som ho zobrat, ale mozno to bolo preto, ze to tiez bolo z katalogu a nazivo som ho predtym nevidela...potom este v Adrii na teplickej, tam mali tiez par kuskov, cize tiez asi z katalogov objednavaju... velky vyber maju v TN v Laugariciu tam hore v tom detskom, su tam drahsie, ale aspon si mozes okuknut a potom objednat kde to bude vyhodnejsie... moja kamoska si tak vybrala a potom si ho objednala z netu ovela lacnejsi...alebo skus este hlohovec aladin, vraj je tam tiez dobry vyber, ale tam som nikdy nebola, len z pocutia...

nini78
23. júl 2010

@ejuska79 no tak to super, že sa cítiš dobre a čo sa týka tých hračiek, treba si urobiť radosť 😀 😀 , ja to poznám. Ja som si kúpila tiež takú úplne lacnú podprdu, veď čo ak to nepôjde, aj tak ju vyhodím a čuduj sa svete, je lepšia ako tie drahšie a to som ju kúpila dkonca v megáči 🙂 , ale je velmi pružná a nato že je to bavlna sa ešte nevyťahala. 😉

jana17
23. júl 2010

babulky na margo tych podprseniek... ja mam kupene dve. Jednu som si kupila taku lacnejsiu - nic moc, mala som ju asi 2x na sebe, lebo taha a reze ma ako taka potvora. A druhu mam zase z tych drahsich, kvalitnejsich, ale nedam na nu dopustit. Je bezsvikova, elasticka, taka makkucka, uplne ju zboznujem. A co sa mi na nej paci, da sa nosit aj ako sportova podprda 🙂 Keby som si isla este raz kupovat podprdu na dojcenie, tak urcite by som si ju opat kupila a plus k tomu este nejaku obycajnu sportovu elasticku, co iba vyhrnies a ides 😀 predsa je to praktickejsie ako hladat zapinanie...

ejuska79
23. júl 2010

@jana17 no super, tych sportovych bezsvikovych mam dost, kedze som predtym robila atletiku a tenis... nosim ich aj skoro cele tehu, a mas pravdu staci vyhrnut a netreba odopinat...tak ja dalsiu kupovat uz nebudem 🙂 🙂

ejuska79
26. júl 2010

@nini78 ahoj, tak steh uz mam odstranený 🙂 🙂 vcera ma cely den bolelo v podbrusku a krize, ako nebolo to nic hrozne, ale som sa bala ze sa to roztrhne, tak sme sli do nemocky...tam ma natocili, len take dve kontrakcie tam boli do polovice toho grafu, to povedal, ze to je nic, ale ze ten steh treba hned vybrat 🙂 🙂 , vobec to nebolelo, ako normalne vysetrenie..a kedze sa mi to potom nerozletelo ten krcok, mohla som ist v pohode domov a ze mam prist az ked budem mat kontrakcie kazdych 5 minut, ze je lepsie byt dovtedy v domacom prostredi, ale kedze to drzi, kludne mozem aj prenasat...inak sluzbu mal Polak.. a vy ako cez tento uprsany ☹ vikend? deti posluchaju?

annase
26. júl 2010

Ahojte

@ejuska79 držím palce nech to teda vydrží kým príde ten gleso. Inak poslíčkov mám aj ja potvory jedny miule som tak bola v pohotovosti lebo boli dost často ale naštastie to prešlo inak dnes ma znovu bolí brucho tak mrchovsky tak dufam že tam prcek bude ešte čučat

sylviq
26. júl 2010

čaute,

@ejuska79 tak už sa tiež chystáš. Ja som už neviem koľko vychystaná, poslíčkovia asi každú druhú noc, len sa z toho vždy do rána vyspím a zasa len čakať :D...nakoniec sa tam ozaj stretneme, mňa sa tá malá drží ako kliešť 😉

ejuska79
26. júl 2010

@annase ahoj, a mna to boli tak mrchovsky a veelmi nepravidelne, napr. chvilu rano, chvilu vecer......ale myslim si, ze to vydrzim, lebo sa mi to zda uplne v pohode, aj sa super citim a uz o tyzden tu je.... a ked pozeram tak ty to mas o co skor, takze urcite budem este prenasat... inak ako som tam vcera bola, tak som sa pytala sestricky ze kolko je tam mamiciek, a hovorila ze dost, ale porody ze same cisaraky, ze pomaly uz nikto nerodi prirodzene..

ejuska79
26. júl 2010

@sylviq ahoj, a teba si tam este nezavolali, ked uz tolko prenasas?? tusim si mala ist znova do poradne, co ti tam povedali? inak ja si myslim, ze tiez budem prenasat...a mas uz brusko padnute? mne cela rodina kuka furt na brucho (uz mi to lezie na nervy) ze ci mi uz padlo...ale nie, stale je vysoko

sylviq
26. júl 2010

@ejuska79 ahojček, do poradne idem až vo štvrtok, už som veru netrpezlivá, chodím teraz len do pôrodnice, už nie k svojmu lekárovi, dúfam, že keď sa do štvrtka nenarodí, ma tam rovno nechajú 🙂

ejuska79
26. júl 2010

@sylviq tak to asi ano..prosim ta, ake mas hodnoty na tom ctg co sa týka oziev babatka? ja som to najskor mala 140 tepov za min. (v 36 tt) a vcera 120 tepov za min... nie je to zle??

sylviq
26. júl 2010

@ejuska79 na ctg v 40. týždni som mala od 130 do 160 a na tých predošlých tiež tak, poporovnávala som to a takmer rovnaké. Ale čítala som, že je normálne, ak je frekvencia tepov od 110 vyššie. Mne povedala Straková, že je záznam v poriadku a tebe? Inak zdá sa mi, že už bruško padnuté mám, ale nie som si istá, či má alebo nemá byť ešte nižšie, ja som ho mala celý čas dosť vysoko.

ejuska79
26. júl 2010

@sylviq bol tam vcera nejaky dr. polák, taky starsi pan, nepovedal k tomu nic a ja som si to pozrela az doma...ale v stredu idem do poradne, tak sa spytam ci to nie je problem... inak aj ja som to citala, tak to asi bude v norme, dufam...mas velku tasku do porodnice zbalenu? ja mam taku strednu, ale riadne napratanu, a este tam musim vhodit slapky, dufam ze nezabudnem... veci pre babo som tam ani nenapchala, donesie mi ich tatik pred odchodom...a ty uz aku slecnu mas doma, super aspon ti bude pomahat 🙂 🙂 urcite sa uz velmi tesi... a kto ti bol vtedy pri porode?

sylviq
26. júl 2010

@ejuska79 takého dr. ani nepoznám, ale čo už, len nech to dobre dopadne a je to asi tak jedno, kto tam bude. Predtým mi bol pri pôrode Gleso, mal službu a bol super. Tašky mám 2 také menšie, veď v jednej mám len plienky, taoleťák, papierové vreckovky a také, čo sa tam minie a veci pre malinkú mám zbalené v taške od kočíka, nachystané aj s vajíčkom, to mi tiež donesú. Emka sa teší, dúfam, že aspoň pokočíkuje, keď bude veľa roboty 🙂 Inak, až včera som čítala, že ak cyklus trvá 30 dní, čo u mňa áno, tak je obvyklý pôrod v 41.-42. tt. Mne to tak aj podľa sona vyšlo, Karaba povedal, že 26. - 30.7., preto asi so mnou moc neponáhľajú 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre