Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

sylviq
1. aug 2010

@ejuska79 ahojček, ešte to neprišlo, ale mňa presne taká bolesť ako popisuješ drží druhý týždeň.Cez deň pohoda, pichne, kopne, ale v noci nie a nie spať, alebo aj zaspím a okolo 1 sa zobudím a asi do 5 hore, čo sa neviem uložiť, len sa to nerozbieha.Tiež by som to mala veľmi rada za sebou, lebo ma už také dlhé čakanie nebaví 😖 Aj ja mám narodky tretieho, si predstav, že by sa malá akurát narodila - inak Karaba povedal, že to vyzerá na utorok - stredu 😀 Včera sme boli s Emkou na nákupe a stretla som spolužiačku z gympla, má 3 synov a strašne sme sa nasmiali, najstarší sa narodil 2,8kg a ona hovorí, že také nič, "ako kura z tesca" 😀 😀 😀

ejuska79
1. aug 2010

@sylviq tak to je super, asi aj tak budete spolu oslavovat 😀 😀 aj my to budeme mat nakopu, manzel je 19.8., ja 8.9., teraz mala bude augustova 😀 😀 najlepsie jedna hromadna akcia a je to vybavene 😀 ja zase zaspim okolo polnoci, medzitym kazdu hodinu na wecko a od pol 6 som uz hore... dnes som dala hned prat, manzel isiel na wecko, otvori dvere a vyrutilo sa kopec vody... vysmykla sa nam ta rura ktorou sa privadza voda do pracky, cela kupelka zaplavena take 4 cm, ciastocne aj chodba, tak sme makali 😀 😀 esteze pod nami nie je byt, len pivnice a nikoho sme nevytopili 😀

sylviq
1. aug 2010

@ejuska79 aj ja skoro vstávam a tiež najlepšie, keď sa dám niečo robiť, lebo Emka spí celé doobedie - má prázdniny, tak keď vstáva, hneď obedujeme a ja sa zatiaľ len motkám, veď ani nemám už čo robiť. Ešte som ti chcela napísať, že pri Emke som nemala žiadne také bolesti, ani pichanie ani vôbec nič, až v deň pôrodu, aj to celý deň také nič, len šimorenie v podbrušku a kontrakcie, čo neboleli, to od rána do večera, potom som o pol9 šla do pôrodnice, tam ma poslali spať, lebo videli, že netrpím, ale kontrakcie časté, aj každé 2-3 min. a bolesť, chvalabohu, až posledné 2 hodiny, cca od22.00 a 23.50 bola Emka na svete 🙂
Asi je to už ozaj veľmi dávno, lebo teraz je všetko úplne iné

nini78
1. aug 2010

@ejuska79 možno bude ,malá oslavovať so svojou babkou narodky 😀

ejuska79
1. aug 2010

@sylviq no, tak to bol fajn porod 😀 aj ja si taky zelam 😀 ale v podstate je mi to jedno, len nech to dopadne dobre, nech je zdravucka, ja uz vydrzim 😀 😀 sak sme silne zeny, zvladneme, no nie ??? 😀 😀 zajtra idem k tomu glesovi, som velmi zvedava, dufam ze aj sono urobi, ale mozno ani nie, lebo mi mal odstranovat steh a ten uz mam fuc, tak uvidim co bude..

ejuska79
1. aug 2010

@nini78 mozno aj, uvidime.... dnes mala mama oslavu, tak zacali tipovat ze kedy porodim 😀 😀 a nie len tak, kazdy vlozil 5 eur, kto vyhra, ziska vsetko, cize 30 eur... potom za mnou prisiel 10 rocny synovec (samozrejme sa zapojil, to je taky kseftar uz od mala) a hovori mi, ze aby som sa snazila tu stredu, lebo ze on by tie peniaze potreboval (zas urcite na nejake hokejove karticky) a ked som sa ho opytala ze ako sa mam snazit, co mam ako robit, aby som porodila tak mi poradil, ze od rana mam co najviac tlacit 😀 😀

sylviq
1. aug 2010

@ejuska79 veď práve, keby to bolo ako vtedy, veľmi by som bola vďačná 🙂 🙂 🙂 tiež pretrpím, len nech to už je a hlavne s dobrým výsledkom 🙂 synovec, to je iný fiškus 😀 😀 no vidíš, aká motivácia...ak ti bude robiť dr. sono, napíš, aká je dcérenka veľká, som zvedavá 😉 Ja už len dúfam, že sa Karaba trafil a v utorok - stredu to máme za sebou 🙂

nini78
1. aug 2010

@ejuska79
@sylviq juj baby vôbec vám nezávidfím toto čakanie, mňa išlo poraziť a keď som do toho začala ešte prenášať... no úplná balada 😠 , čo vám budem hovoriť, ale už je všetko ok, takže nech to máte rýchlo hotovo. 🙂 ejuska malý synovec sa mi páči, inak keď ste tu spomínali tie brušká či Vám klesajú, tak mne nekleslo vôbec, až potom v pôrodnici 😀 .

sylviq
2. aug 2010

@nini78 mne Karaba povedal, že o prenášaní môžeme hovoriť až od stredy, že malá je v pohode 🙂 ale pripadám si, ako by som bola tehotná večne 😝 mne kleslo len minimálne, ale ani prvýkrát nič moc, asi záleží od postavy a tak 😀

ejuska79
2. aug 2010

@nini78 @sylviq ahojte, tak uz som doma z nemocnice... len ma vysetril a natocil ctg, sono nerobil... krcok mam vraj spotrebovany a otvorena som na 2 cm..povedal, ze to vidi tak na 3 dni, ale ked nie tak mam v piatok opat prist... ale to ctg bolo uplne kludne, ziadna kontrakcia, nic...tak budeme dalej cakat... pojdem sa opat prejst, nech to popohnem, sice aj vcera som bola na nohach cely den a okrem opuchov nic... ale neboj sylviq maju este 5 volnych miest, takze na teba uz cakaju 😀 😀 inak ako sme tak cakali na chodbe, isla jedna sestricka (max. nesympaticka) s nejakym babom asi na vysetrenie, lebo cakala s nim pri vytahu-keby ste videli ako ho niesla a drzala, mne az zle z toho bolo, ako nejaku handrovu babiku, hlavicka mu visela na boku, no hroza ☹

ejuska79
2. aug 2010

@nini78 @sylviq jaj a este povedal, ze uz je dole... a aj je to na brusku vidiet, ze uz kleslo trosku...

sylviq
2. aug 2010

@ejuska79 tak vidíš, už sa to blíži 🙂 Ty si aspoň otvorená, mne ten krčok tak drží, ako keby sa ani nič nedialo 😠 som zvedavá a dúfam, že tá Karabova predpoveď na utorok - stredu mu vyjde 😀 😀 to by sme sa stretli 🙂 a nehovoril ti, ako tvoja malá vyzerá s váhou?

ejuska79
2. aug 2010

@sylviq nie nehovoril, ale pred tyzdnom mi na poradni dr. povedal, ze podla bruska to odhaduje na 2,9 kg... ale podla mna sa narodi tak 3,5 kg, ved v tom 36 tt mala skoro 2,5 kg a ked to vezmes ze tyzden priberu tak 250 gramov, tak mi to tak vychadza... no uvidime, mozno bude mat aj 4 kg po ockovi 😀 😀 teraz som prave dosla z takej dlhej prechadzky (jauu moje nohy) 2 hodky v kuse, snazim sa to popohnat, ak sa to vobec da 🙂

sylviq
2. aug 2010

@ejuska79 ani mi nehovor, ja som tiež bola so sestrou, ale moju slečnu, zdá sa, nič len tak nepohne, neviem, či bude taká odolná alebo flegmoška 😀 zajtra sa asi vyberiem niekam na túru, nech sa ponamáham 🙂

ejuska79
2. aug 2010

@sylviq len aby si v noci nerodila 🙂 🙂 pride to ani sa nenazdas, neboj... inak ja som presvedcena o tom, ze do piatka to nebude a este pojdem na jedno natacanie...

silvinka78
2. aug 2010

Ahoje baby.Chcela som sa spytat,ci potrebujem v piestanskej porodnici tie plienky pre dospelych?

sylviq
2. aug 2010

@silvinka78 áno, potrebuješ, niekto tu písal, že aj 1 stačí, ja beriem 2 🙂 poradila mi kamoška

sylviq
2. aug 2010

@ejuska79 aj to by som brala, len nech to už je a šťastlivo 🙂 🙂 🙂

nini78
2. aug 2010

@ejuska79
@sylviq no baby šup, šup 😀 😀

sylviq
3. aug 2010

@nini78 veď my sa snažíme, to bola zasa noc, uvidíme, čo deň prinesie 🙂

ejuska79
3. aug 2010

@nini78 @sylviq ahojte, ja uz som aj myslela, ze vecer pojdeme, ani pohnut som sa nemohla tak to bolelo a rezalo dole...ale ta bolest sa potom viac nestupnovala a nakoniec som zaspala... teraz ma boli podvozok a krize, sa to asi pripravuje...presne tak, uvidime co bude, ci sa to vystupnuje 🙂 🙂

ejuska79
3. aug 2010

@sylviq minule si pisala, ze si tiez narodena 3., tak vsetko najnaj k narodeninam a nech to mas cim skor stastlivo za sebou 🙂 🙂 a mozno dnes dostanes ten najkrajsi darcek 😉 😉

sylviq
3. aug 2010

@ejuska79 Ďakujem ti, to by som rada, mne keď včera začali bolesti večer, normálne som vyrátavala, či to bude po polnoci 😀 😀 😀 no to by bola ozaj sila 🙂

nini78
3. aug 2010

@sylviq tak isto sa pripájam všetko najlepšie k narodeninám 🙂 , tá 43, ako termín fakt vyzerá hrozivo 😉 .

nini78
3. aug 2010

@ejuska79 ja som taká rezavú bolesť mala cca mesiac pred pôrodom 😠 , ja som mala strašný problém sa vôbec postaviť, ak som sedela alebo ležala 😝 , fuj a po pôrode keď som odchádyala z kozy, no paráda 😀 , nič.

sylviq
3. aug 2010

@nini78 Ďakujem ti, ani mi o 43 nehovor, veď vidíš, koľko už vyčkávam ☹ , ešteže malá kope, aspoň nemám nervy, čo je s ňou 🙂

nini78
3. aug 2010

@sylviq a tak možno si mala zlý termín 😒 , aj to býva. Ale ber to ta že tento týždeň ju už určite uvidíš 🙂 .

sylviq
3. aug 2010

@nini78 určite bol ten termín zlý, lebo v piatok podľa prietokov a placenty, ozaj to dosť dlho pozeral, povedal, že sa nám jednoducho podarila neskôr ako sme rátali 🙂 ale nech, hlavne, že sa podarila 🙂 🙂 🙂 aj tak to dosť dlho trvalo

nini78
3. aug 2010

@sylviq nech trvalo koľko chcelo,hlavne že sa zadarila 🙂

ejuska79
3. aug 2010

@nini78 @sylviq ..a teraz mi uz nie je vobec nic... myslim ze si tiez pockam 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre