Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

granado
3. okt 2010

ahojte babče ja som len chcela k natačaniu, čo je na tom pravdy že to teraz nerobia a že do nemocky sa ide už iba na pôrod? ja som rodila vo febr. a normalne som chodila a teraz 1.decembra ma termin kamoška z hc a že už tam nema isť že maju vela roboty a že sa uvidia až na porod?dajte info ak viete niečo bližšie 😉

lienockaa
3. okt 2010

@granado - natacaju normalne..len s terminom 1.12 ma kamoska na natacanie pomerne dost casu este..ona sa tam chcela uz objednat, alebo ako? 😕

granado
3. okt 2010

@lienockaa nie prave že jej to povedala sestrička u jej lekara v Hc a zda sa mi to neaké divne, tak som nevedela či jej mam hned povedať že je to blbosť a radšej nech si zavola rovno do porodnice. toto som potrbevala vedieť aby som jej vedela povedať/ona je taka že šak to asi netreba/ do prdky všetky sme tam chodili a asi vedeli na čo či? A TY SI ODKIAL PRESNE AK SA SMIEM SPýTAť?

lienockaa
3. okt 2010

@granado - ja by som povedala, ze nech sa opyta svojho lekara, mozno sa len nepochopili so sestrickou presne, ze o co ide a povedala jej blbost..podla mna sa normalne na natacanie chodi, len nie takto skoro, ked ma termin az v decembri..alebo ak chce a nie je si ista, nech si zavola do porodnice..ale ma este furu casu..😉

som okres nitra..😉

granado
3. okt 2010

@lienockaa NO SNAD si to necha vysvetliť aj odo mna 😉 to som videla že si okres nitra len som chcela vedieť od kial ale ak je to tajne tak netreba 😉 a som rda že si sa rozhodla pre PN je to super porodnica , ale ako pozeram tak už si asi mala tu priležitosť si to tu skusiť 😉 😀 tak ti držim palce , vidim že už to maš za par a pozeram že si si aj pekne meno vybrala 😉 😀

nini78
3. okt 2010

@misimimi ahoj, no ako? ešte držíš po kope? 😀

misimimi
4. okt 2010

@nini78 jaaaj ano kurna ale uz ma to nebavy... 😖 neco budem muset robit 😉

nini78
4. okt 2010

@misimimi ááááále, nič nerob a čakaj 😀 .

ejuska79
4. okt 2010

@misimimi vydrž!!! uz sa to blíííži 😀 😀

misimimi
4. okt 2010

@nini78
@ejuska79 🙂)) blizi len nejak pomaly 🙂 a nic sa nedeje 🙂

andreah25
4. okt 2010

@granado Dobry den, chcela som vam vsetkym len dat info, ze je pravda, ze do nemocnice sa uz vobec nechodi tak ako to bolo predtym. Dostala som taku informaciu od svojho lekara a potvrdili mi to aj v nemocnici. Oni si vsetko spravia az ked sa uz pojde rodit. Ja som teraz na prelome 36-37 tyzdna a nemusim tam ist. Vraj to, ze sa muselo chodit zrusil hlavny hygienik a ma to nieco spolocne s tym, ze poistovne maju problemy a nechcu preplacat ukony, takze tak........

nattou
4. okt 2010

@granado
@andreah25
ja by som to uviedla na pravú mieru. Hlavný hygienik s tým nemá nič spoločné. Raz za čas sa zíde tzv. krajský seminár, tj slovenská gynekologicko pôrodnícka vrchnosť a diskutujú o tom, čo všetko má rodička a tehuľka mať počas tehotenstva povyšetrované a ako často...a teraz sa dohodli, že CTG a prietoky nemajú význam....no, čo si budeme nahovárať, všade to ide dole vodou. No a závery posielajú ako odporúčania obvodným gynekológom, preto asi niektorí do nemocnice ani neposielajú. Ale môj skromný názor je, že to treba, veď koľko patológií to zachytí... .pokiaľ viem, v nemocnici sa aj teraz denne robí CTG, aj na sono sa objednáva...tak chvalabohu nie všetci preberajú tieto "skvelé " nápady.

nattou
4. okt 2010

@lienockaa ahoj, no takže nakoniec to bude Nelka? Škoda, že sme nerodili spolu, bolo by nám veselšie 😀

lienka55
4. okt 2010

@nattou a to plati vsade,vo vsetkych nemocniciach,ci iba v PN???

nattou
4. okt 2010

@lienka55 to by malo byť celoslovenské, si myslím...ale netráp sa tým, staré zvyky sa tak rýchlo nezmenia a aj tak v tom majú chaos, jeden obvoďák hovorí to, druhý iné, niekto ani výter z pošvy v 36tom týždni neurobí a pritom je to aj v každej tehotenskej knižke napísané. Ono nikde nie sú štandardné postupy napísané a vôbec neplatí, že čo je psáno, to je dáno...lebo na našom krásnom Slovensku je to jednoducho tak. Každý si robí čo chce a hlavný odborník, tč je to tuším Dr. Borovský z BA , na to z vysoka kašle.
Ak chceš rodiť v PN, keď budeš mať mesiac pred termínom, alebo aj s väčším predstihom, objednaj sa na ambulancii na CTG, vrátnica Ťa telefonicky prepojí, CTG sa robí každý týždeň , tj mala by si ho mať 4x a viac a v tom 36tom týždni na prietoky...to robia na funkčnej diagnostike. A pozerám, o týždeň by si mala mať podrobné sono 😉

lienka55
4. okt 2010

@nattou ja idem do Tn,ano na buduci tyzden idem na sono. 😉 Dakujem.

lienockaa
4. okt 2010

@granado - noo, dakujem za to meno.. 😉 a porodnica keby mi nevyhovovala, tak tam nejdem rodit, to je jasna, vec.. 😉 aj ked to mam do nitry blizsie..

@nattou -veru skoda.. 😀 mozno na treti pokus sa podari.. 😀
ja chodim aj na prietoky, aj na ctg, myslim, ze maju tie vysetrenia aj nadalej svoj vyznam.. 😉

kajkasamko
10. okt 2010

Ahojte, chcem sa opýtať, neviete niekto ako sa vola ta doktorka Schwarova? Dakujem 😒

dur
10. okt 2010

Ahoj
Doktorka Švárova sa vola Ružena 🙂 🙂 🙂

misimimi
13. okt 2010

baby uz ho mam doma 🙂

ejuska79
13. okt 2010

@misimimi ahoj, mooc gratulujem, zelam vela zdravicka a stasticka Davidkovi a maminke 😉 ... a aky bol porod? ako v nemocnici? ak budes mat cas, tak napis....

jana17
13. okt 2010

@misimimi Gratulujeme!!!! 😵 Uzivaj si krasne chvilky, lebo to taaaaaaak neskutocne leti...

misimimi
13. okt 2010

@ejuska79
@jana17 dakujem 🙂 porod som skoro prespala 🙂 napixali mi epi 🙂 bo som nezvladala tu bolest od piatku 6 rano do soboty 11 predobedom som trpela 🙂 ale stalo to za to 🙂 v nemocnici som si oddyxla od vsetkeho uplne som necakala ze to tam bude tak perfektne..super baby na izbe boli sme tri a doktori tiez f poho DR. DOJCAN je svetovy aj ked som ho nemala pri porode je to naj doktor🙂 odrodila nas svarova a tiez v poho necakala som to 🙂 teraz len spinkame a papame 🙂

nini78
14. okt 2010

@misimimi no super, gratulujem Vám moc!!!! Jeden deň som tu neni a aké novinky 😀 , nech ste hlavne zdraví. No dlho si sa trápila, ale vidíš, pri malom na to hneď zabudneš, držte sa 🙂

misimimi
14. okt 2010

@nini78 dakujem 🙂

zuzkina
14. okt 2010

misimimi gratulujem aj ja velmi 🙂 Ja som bola vcera na prietokoch u Karabu(videla som ho prvy krat v zivote)8mesicov som v tom,ze mam termin 14novembra a on mi zahlasi,ze skor ako 22az25rodit nebudem,lebo som mavala nepravidelny menzes tym padom neskor aj ovulaciu takze budem rodit urcite neskor.Isla som odtial trochu sklamana lebo uz som sa tesila,ze uz idem na36tt a on mi zahlasi,ze som este len 34aj dva dni.A ja uz pritom neviem ako spavat 100krat za noc na wc-ko,vsak to vsetky poznate.moj doktor mi nakazal hlavne lezat ked som bola min.tyzd.na poradni a Karaba mi povedal to iste.vonku tak krasne a ja nemozem chodit na prechadzky 😒 uz mam prelezaniny 🙄 😉

ejuska79
14. okt 2010

@zuzkina neboj ja som lezala zasita 4 mesiace v sikmej polohe a fakt natvrdo, len na vc som mohla...a karaba vravi kazdej druhej ze to bude neskor, aj teraz mojej kamoske tak povedal, ona mala planovany cisarak a dal jej ho 15 a aj to sa mu videlopriskoro, ze casu ma do 22, no a maly je uz tyzden na svete, chuda ledva dosla do nemocky a este jej aj vynadali, ze ide neskoro a ona si myslela, ze to este nie je porod, ked karaba vravel ze kopec casu..a misimimi teiz tusim posunul termin o 2 tyzdne.. mozno je len babo troska mensie, ved tie merania zas nie su take presne... ved uvidis, mozno sa myli, mozno nie... mna tiez presviedcal, ze som musela otehotniet neskor, len bohuzial to nebolo mozne 😀

natali1
14. okt 2010

@misimimi gratulujem k malemu fesacikovi...
prajem vela zdravicka a sil. 🙂

abbey1
14. okt 2010

@misimimi Veľmi blahoželáme

misimimi
15. okt 2010

@natali1
@abbey1 dakujeme to uz potrebujeme tu silu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre