Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

dulkagabulka
19. mar 2012

dulkagabulka Dňa 26.3.2012 bude na STV2 odvysielaná relácia Medicina, ktorej témou budú Moderné metódy pôrodov. Hosťami relácie budú prednosta nemocnice na Kramároch, Doc. MUDr. Igor Rusňák CSc. a riaditeľ sanatória Koch MUDr. Vladimír Cupaník, PhD.. Členky OZ Ženské kruhy pripravili pár diváckych otázok, ktoré zaslali redakcii STV a ktoré si môžete prečítať v príspevku . Nevieme či otázky budú aj hosťom relácie položené. Ak vás otázky zaujali a chcete vidieť odpovete, pozrite si reláciu v pondelok dňa 26.3.2012 na stanici STV2

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/akcie/pozyv......

dulkagabulka
20. mar 2012

Aby sme motivovali redakciu, aby videli, ze ludia chcu pocut odpovede na nase otazky, dali sme clanok na vybrali sme.. aj ty nas mozes podporit tym, ze za neho zahlasujes (ak sa ti otazky pozdavaju). http://vybrali.sme.sk/c/Moderne-metody-porodov/

kac222
21. mar 2012

@dulkagabulka Skvele. Dufam ze si to pozrie aj personal porodnice, aby sa mamicky, ktore maju inu predstavu ako su zauzivane ritualy, nemuseli tazkopadne dohadovat a citit zvlastne, ze chcu nieco ine ako je 30 rocny zvyk. Narodenie dietata je jeden z najkrajsich zivotnych zazitkov. Nech si ho mamicky uziju podla svojich predtsav a z ich radosti sa potom tesi aj personal. :D

eviikuu
27. mar 2012

Mamicky prosim Vas, kolko ste lezali po cisarskom v piestanskej nemocnici?

nikita308
28. mar 2012

@eviikuu Po cisárskom sa leží 24 hod. bez pohybu (chodenia) a hospitalizácia je pri spontánnom pôrode 4 - 5 dní, po cisárskom o deň dlhšie, ak nenastanú komplikácie (silná žltačka u bábätka a pod.)... 🙂

erni
28. mar 2012

@eviikuu mas vesely nick 😉 , ja som isla domov na 7 den,lebo som mala komplikacie po spinalke ale inak kamoska vedla isla na 6 den domov,zalezi aj od toho ci rodis rano alebo vecer
@nikita308 sa mi paci ako si napisala ,ze sa lezi bez chodenia,neviem ci je nejaka kocka ktora by sa nato vrhla skor ako po 24 hodinach 😅

nikita308
28. mar 2012

@erni No predstav si, ja jednu takú poznám, ktorá ráno porodila, poobede už chcela chodiť po vlastných, samozrejme sestričky jej nedovolili a potom behala srnka, človek by ani nepovedal, že mala cisársky... ale to bolo ešte pred 12-timi rokmi... tuším ešte v minulom storočí... 😀

eviikuu
28. mar 2012

@erni Dakujem za nick 🙂 , len neviem, ci ja budem vesela po tom cisarskom 😉 , dufam, ze to bude tych 7 dni a nie viacej ☹ a babo si mala pri sebe ci nie?

eviikuu
28. mar 2012

@nikita308 To by som si aj ja priala behat ako srna 😉

erni
28. mar 2012

@nikita308
@eviikuu ja som bola teda hotová 😅 ale vesela som bola,lebo som mala konecne dietatko bez komplikácií,zato ja som si to vyzrala 😀 ale neboj, sestricky su tam fajn,az na jednu-dve, kt.su na novorodeneckom,ale tie si netreba vsimat...malu som pri sebe nemala 2 noci,ale vacsinou nechavaju babatko bez mamy iba jednu noc..kedze ja som mala komplikacie po tej spinalke tak mne ju zobrali este aj druhu noc prec 🙂 ale celkovo som bola z oddelenim velmi spokojna..a neboj este sa nabehas 😀

nikita308
28. mar 2012

@eviikuu
@erni Veru tak baby, ešte sa nabeháme... 😉 ja keď som sa necítila dobre, tak som poprosila sestričku, či by mi malú nezobrala na noc a bola ochotná, takisto sa bola opýtať ako sa cítim a raz mi zobrala malú ešte aj o polnoci nech si oddýchnem... len neviem presne ako sa tá sestrička volala... ja som tiež bola spokojná... 😎

eviikuu
28. mar 2012

@erni a inak si ho mala pri sebe tie zvysne dni? A akeho si mala doktora ked smiem vediet?

erni
28. mar 2012

@eviikuu potom uz ano, a ked som sa rozchodila tak to bolo uplne v pohode,ona bola navyse velmi dobrucka,ako ja hovorim,ze za odmenu po prvom 🙂 mala som Dr.Karabu,ten mi robil cisarsky

eviikuu
28. mar 2012

@erni tak potom prvy si si odtrpela ☹ , ked druhy bol za odmenu

erni
28. mar 2012

@eviikuu no a nemyslim ani tak pôrod ako to dieta 😀 ale prvy pôrod som mala klasicky a tiez nic moc,ale uz po 4 hodinach som behala..cisarsky je predsa len operacia 😝

eviikuu
28. mar 2012

@erni ja by som tiez brala radsej klasicky ale co uz ☹ dufam, ze bude vsetko v poriadku

nikita308
28. mar 2012

@eviikuu neviem, z akého dôvodu máš mať cisársky, ale aj ja som mala mať cisársky (z toho dôvodu som šla rodiť do PN) a nakoniec som rodila spontánne... malej bolo naponáhlo... 😀

eviikuu
29. mar 2012

@nikita308 mame polohu KP tak kvoli tomu ☹ a tiez som mohla ist do TN porodnice ale PN porodnicu mam blizsie, tak dufam, ze som urobila spravne a nebudem lutovat... 😒

nikita308
29. mar 2012

@eviikuu Ja som rodila v TN aj v PN a môžem povedať, že v PN majú lepší prístup k pacientkam... 🙂 mala som mať vždy cisársky, vždy s tým v TN robili problémy, nakoľko oni stále preferujú spontánny pôrod, stále sa riadia tabuľkami, ale mne sú naprd ich tabuľky, keď hrozí niečo mne aj bábätku... aj keď som vždy porodila spontánne, ale ten cisársky som si nevymyslela len tak z prče... a v TN to tak brali, čož ma riadne vytočilo... 😠 ale keď tam príde nejaká zazobaná babenka, nedajbože manželka nejakej "celebrity", ktorej nič nie je, tak v tom už problém nevidia, ani tabuľky... 😠

wewe22
29. mar 2012

@eviikuu ja som po cisarskom isla na 4-ty den domov aj ked som v porodnici lezala na rizikovom vacsina chodila po cis na 4-5 den
ja som rodila prvu spontane a druha sla cisarom kvoli KP, keby som vedela pred tym ze v TN robia aj KP prirodzene isla by som tam lebo cisarak je ozajstny trest, mam 5 mes po nom a stale mam bolavu jazvu

eviikuu
29. mar 2012

@nikita308 Tak dnes je to len o peniazoch a znamostiach. Sama som to zazila iba na CTG ta je objednana, dalsia je objednana a ja co cakam o 7.30 s casenkou sa dostanem na rad o 13 😠 takze dufam, ze porod ma taky necaka ☹

nikita308
29. mar 2012

@eviikuu Tak ti budem držať palce, nech ti to dobre dopadne... a nech si rýchlo fit... 😉

eviikuu
29. mar 2012

@nikita308 Dakujem velmi pekne... 😉

aamanda
29. mar 2012

ahojte, ozaj a neviete nausnicky davaju priamov nemocnici, ci to az potom u detskeho?

zuzidr
29. mar 2012

@aamanda naušničky dajú aj v nemocnici, ale treba ich priniesť skôr, lebo musia byť 24hod. v liehu a je vraj dobré, ked už odchádzate z nemocky aby to bolo ako tak zahojené... 😉

xenicka13
29. mar 2012

nausnice davaju v den odchodu takze to zahojene neni

aamanda
30. mar 2012

@zuzidr co znamena skor?? ako staci ked ich budem mat ked pridem do porodnice, nie? ved neviem presne kedy to pride 😀 😀 😀 😎 😎

@xenicka13 a hoji sa to potom rychlo doma? joooj asi ma zacina chytat panika 😝 😝 😝

daniela1974
30. mar 2012

@aamanda
@zuzidr
ja som bola v porodnici pred rokom a nedali sa prepichnut usi, uz sa opat daju????

xenicka13
30. mar 2012

@aamanda nausnice staci ked ti donesu den pred odchodom v tom liehu a mojim babam to potom hnisalo asi dva tri tyzdne davala som framykoin mast

isabella_fly
1. apr 2012

@daniela1974 ja som bola v porodnici pred viac ako rokom a usi malej bez problemov prepichli
@aamanda nausnicky si musis priniest skor a prepichnu bez problemov uz v porodnici

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre