Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

dulkagabulka
31. dec 2010

a neviem, z coho si usudila,ze zena ktora rodi s epi svoje dieta nemiluje..take nic som nenapisala predsa 🙂
prečitaj si nejaku odbornu literaturu, trebars doktora Odenta, docenta Freyberga,alebo sa spytaj iba lekarky na novorodeneckom, či a aky vplyv ma epi na tvoje dietatko....pozri si par filmov s touto tematikou...odpoved najdeš..
svojimi riadkami som nechcela povedat,ze matky čo si dali epi su zle, nehodne...

chcela som nimi iba nabadat matky, ktore na porod estelen cakaju, aby skusili premyšlat aj o duchovnej stranke porodu,nielen o materialnej...nič viac a nič menej... 🙂

kkiki
31. dec 2010

@dulkagabulka ja si tvoje vedomosti velmi vazim , ale niekedy nechapem ... stale dokola to iste ako keby ine elementy neexistovali ... vsetko so vsetkym suvisi 😉 ja som s epi nerodila, keby potlacim praskne mi sietnica ...

dulkagabulka
31. dec 2010

@kkiki ja stale tu pisem o fyziologickom porode...teda porode, kde nie je patologia...
porodnik by mal byt ako plavčík, čo zachranuje tych čo sa topia...
ak však plavčík ide zachranovat toho, čo krasne sam plava, čo sa može stat? že strati tempo, spanikari, alebo sa utopi 😒
preto vdaka bohu za porodnikov, za vydobytky techniky, ktore pomožu zachranit ženu a dietatko ,ked sa "topia"...teda,ked maju jeden či druhy nejake zdravotne problemy..

jedinym aspektom ,ktory je škodlivy pri tych ostatnych, fyziologickych porodoch, /zdoraznujem fyziologickych/,ktory može porod spomalit či skomplikovat je ludsky strach..a z neho vyplyvajuci napr.stres, neviera vo svoje sily, panika, ktore zapričinuju namiesto hladkeho" pustenia "dietatka von, jeho krčovite držanie vnutri...všetky tieto pocity ak citiš, citiš vnutri stiahnutie a to je opak toho,čo ma rodiaca žena citit- teda uvolnenie..maximalne uvolnenie...
o inych elementoch pri fyziologickom porode /a ešte raz zdoraznim fyziologickom/naozaj neviem - ak odhliadnem od zachranarskej akcie so zbytočnymi lekarskymi zasahmi"plavčíkov"tam,kde sa zasahovat nemalo...

🙂
a čo sa tyka tvojej poznamky o tlačení..skus si pozriet to video,čo som tu dala.. 🙂

dulkagabulka
31. dec 2010

@kkiki 🙂

majloo
31. dec 2010

@kkiki Pripadne ked raz bude moje dieta chodit na psychoterapiu, mozno sa dozvie, ze vsetky dovody, preco tam chodi vyplyvaju z toho, ze jeho mama mala pri porode epi 🙂

llenkapettko
31. dec 2010

@isabella_fly
@kkiki
@natali1
ahojte mamičky 🙂
chcem sa vás opýtať ohľadom toho kolostra. Mne z prsníkov nevyteká, zatiaľ som spozorovala iba 2 kvapky z každého. Môže to znamenať že, budem mať problém s kojením? Alebo sa to neprejavuje u každej tehotnej?
😖 a mám ploché bradavky - tak som si kúpila od Medely tvarovače - musím povedať, že mi to ale moc nepomáha, tak mi zostáva dúfať, že si ich už malý "vytvaruje" pri kojení.
A tie klobúčiky si určite ešte dokúpim.

kkiki
31. dec 2010

@llenkapettko neboj to nic neznamena, praveze to znamena, ze to funguje ... 🙂

kkiki
31. dec 2010

@dulkagabulka o tych ociach sem nic nenapisalo ...

llenkapettko
31. dec 2010

@kkiki
tak snáď 😖

kkiki
31. dec 2010

@llenkapettko urcite ano hlavne nestresuj 🙂 kazda zena ma mliecko 🙂 na tie vpadnute bradavky, vcera som pisala o tej takej striekacke od aventu 🙂 mna velmiiiiii pomohla ... je to dost drahe, ale mne strasne pomohla ... ja som mala uplne ploche a ked mi navreli prsia tak by mi ich jedine tak mohol olizovat 🙂

llenkapettko
31. dec 2010

@kkiki tak to vyzerá dobre 🙂

isabella_fly
31. dec 2010

@llenkapettko vobec to neznamena, ze budes mat malo mliecka, neboj sa, mnozstvo kolostra, ktore sa produkuje pocas tehotenstva s produkciou mlieka po porode nesuvisi a okrem toho uz len to, ze nejake kvapky si objavila znamena, ze to funguje 😉

llenkapettko
31. dec 2010

@isabella_fly ok 🙂 tak už som kľudná
všetky tu píšete, že by ste už najradšej išli rodiť 😕 ale ja sa musím priznať, že to tak zatiaľ necítim..mám malé bruško, ani sa necítim výslovne zle alebo unavená 😎 tak čakám, kedy aj u mňa nastanú tieto stavy
držte sa 😉

isabella_fly
31. dec 2010

@llenkapettko asi je to individualne, ale tak moja mala je velky maco uz teraz a aj poslickovia vedia obcas prekvapit a potrapit... no a asi som aj nedockava, ze ako ten moj drobec bude vyzerat 🙂

isabella_fly
31. dec 2010

@llenkapettko a myslim, ze tie stavy nastanu ked budu mat nastat, urcite si myslim, ze si to ten drobec v tebe zariadi tak, ze ked to na teba pride, tak aj vovnutri uz budes chciet aby to prislo 😉 sa s kubkom pekne dohodnete a pojdete potom tahat za jeden povraz 😉

kessy11
31. dec 2010

@dulkagabulka ....po dlhej dobe som zavítala do tohto fóra a svoju skúsenosť s epi som napísala, lebo sa tu niekto na to pýtal tak ja som napísala svoju skúsenosť...pre mňa bolo najdôležitejšie aby bolo moje bábo aj ja v poriadku, a to sa aj stalo, nesúhlasím s tebou o tom prepojení a môžeš mi sem napísať čo len chceš môj názor nezmeníš, môžeš mi sem napísať mená x doktorov, kníh, článkov a pridať neviem koľko videí, som si istá že som so svojím synčekom prepojená a nechýba nám absolútne nič, nemám pocit, že som mu ublížila ani že som dovolila spáchať na nom násilie, tak ako si o tom presvedčená ty, želám ti aby ťa v živote nestretlo iné "neštastie" a aby nebolo inak ublížené alebo spáchané násilie na tvojich deťoch ako to, že si ich neporodila podľa rád, presvedčení a odporúčaní nejakých doktorov a koniec koncov tvojich predstáv.....a okrem toho je známych x prípadov, žien, ktoré rodili maximálne prirodzené bez lekárov, nie v pôrodniciach, bez medikamentov a prepojenie, väzba medzi matkou a dieťatom nenastala, tak mi tu prosím nepíšte, že niekto je prepojený so svojím dieťaťom viac alebo menej a že to závisí predovšetkým od spôsobu pôrodu....
....ja som za, ked niekto hľadá informácie, nové možnosti aby mu bolo umožnené ich nájsť, aby sa mal s kým poradiť...je to tvoja práca...ale neodsudzuj iných....vo väčšine prípadov sú tu rodiace mamičky, dospelé a svojprávne a každá si nájde to čo potrebuje.....
....takže este raz nemyslím si že by som svojmu synčekovi ublížila, milujem ho celým srdiečkom a som dobrá matka, napriek tvojmu názoru, aj ked som rodila s epi....
...chcela som aby môj pôrod prebehol bez komplikácií, aby som z toho mala ten najkrajší zážitok ale predovšetkým aby sa mi narodilo zdravé dieťatko....všetko sa podarilo a ja som spokojná a moje dieťa tiež...

isabella_fly
31. dec 2010

@kessy11 k tomu prepojeniu a prirodzenemu porodu ma napadla jedna vec... uz vcera... x krat sa stalo, ze sa nasiel novorodenec v igelitke v kontajneri, zabity vlastnou matkou(pritom uplne zdravy), ktora ho neporodila ani v zdravotnickom zariadeni a mnohi v jej okoli dokonca ani o tehotenstve nevedeli, takze sa da povedat, ze taka matka rodila najprirodzenejsie ako sa dalo... kam sa teda pominulo to povestne prepojenie? samozrejme nikam, nikdy tam ziadne nebolo, pretoze to dieta nemilovala, bud dieta milujes od prvych dvoch ciarok na tehu teste a ta laska je prepojenim, alebo proste nie... a nic a nikto mi nikdy nenakeca, ze je to podmienene sposobom porodu uz len vdaka takym pripadom ako som spomenula

kessy11
31. dec 2010

@isabella_fly 😉 😉 😉 ..tak ako píšeš 😉 😉 😉

llenkapettko
31. dec 2010

@isabella_fly
😀 aj ja už som hrozne zvedavá. často rozmýšľam ako ten náš malý zázrak asi vyzerá. na koho sa bude podobať. teším sa na neho strašne

dulkagabulka
31. dec 2010

@kessy11
@isabella_fly
isabela, to co popisuješ, je patologicke...a o tom som nepisala...žena, ktora dietatko rodi s vedomim,ze ho zabije, pripadne sa k tomu rozhodne chvilu po porode, je vnutri plna takeho strachu, ktory si my nevieme ani len predstavit, nie je to zdravé uz na samom začiatku..a ja som pisala o fyziologickych porodoch a aj o tom,ze ich najvačšou prekažkou je strach

a este raz, nepovedala som nikde,ze zena,ktora si dala epi svoje dieta nemiluje 🙂 ....asi mi nerozumiete...mozno som použila tvrdšie slova,za to sa ospraveldnujem,nebolo mojim umyslom niekomu ubližit,ani vzduvat nejake vlny hnevu...chcela som len,ako som uz napisala vyssie, aby sa ženy, ktore sa chystaju rodit, zamysleli...
ale za tym, čo som napisala si stojim 🙂a som rada,ze sme všetky mohli vyjadrit svoj nazor..

želam vam vela radosti s detmi 🙂
a všetkym všetko naj do Noveho roku 😀

natali1
31. dec 2010

@llenkapettko ze ti teraz nevyteka kolostrum, to vobec nevadi a neznamena, ze nebudes moct kojit. ono sa to rozbehne behom par dni po porode... nemaj strach. 🙂
ak mas ploche bradavky, tak urobis dobre, ked si nachystas klobuciky na bradavky. tie ti pomozu pri kojeni.
ja ploche bradavky nemam, ale tami sa nie a nie v prvych dnoch prisat a ked som pouzila tie klobuciky, tak to islo ano-nuno 😀

bubulka722
31. dec 2010

@dulkagabulka Myslím, že to nemá cenu a ten kto nechce, nepochopí. Ja viem o čom to je na základe vlastných skúseností a môj názor už nikto nezmení. Jediné čo je naozaj patologické je celé naše pôrodníctvo a pokiaľ sa na pôrod ako taký nezačne celá lekárska spoločnosť pozerať ako na niečo prirodzené, tak sa ešte dlho na Slovensku nič nezmení. Oproti iným krajinám sme stále v roku 1989. Momentálne zažíva ohromný boom epidurál a pritom nikoho nezaujímajú možné nežiadúce účinky. Všetko je to žiaľ len o biznise a v konečnom dôsledku je žena a jej dieťa na poslednom mieste. Ak sú ženy s týmto stavom spokojné, tak je to jednoznačne veľmi smutné. Ja som si musela svoj prirodzený pôrod vybojovať, čo mi pripadá neskutočne choré.
Nechcem a ani nebudem nikoho presviedčať, na to fakt nemám čas ani náladu. S tou sektou ste treskli riadnu sprostosť (sorry za výraz). 😀 Nikto vás nemienil urážať, len vám ukázať aj inú cestu ako prežiť ešte krajší pôrod ako s EDA, ale presvedčila som sa o tom, že to fakt nemá cenu. Želám pokiaľ možno krásne pôrody. 😉

abbey1
31. dec 2010
isabella_fly
1. jan 2011

@kkiki a tie muslicky od aventu co si mi na ne posielala link su dostat aj niekde u nas v pn v normalnom obchode? lebo ja uz vela casu nemam a nechcem cakat, ze ci to vobec stihne prist kym pojdem do porodnice

kkiki
1. jan 2011

@isabella_fly skus v sandre pod kolonadou ... potom v tn laugaricio pre deti , inak neviem, ja to mam este po olinkovi tak ani nezhanam ... jedine co si musim este vlozky do podprdy ... na zaciatku ti dost pomozu, ale aj tak budes mokra vsade 🙂

isabella_fly
1. jan 2011

@kkiki no ved to, uz teraz mavam obcas okolo seba az dost mokro, tak si viem predstavit, ze potom to bude este veselsie, ale nejak to ja urcite do porodu zozeniem 🙂

isabella_fly
2. jan 2011

nikde som tu taku temu nenasla, ale neviete nakolko moze suvisiet zvracanie aj so zacinajucim porodom? lebo to co sa so mnou v poslednych dnoch deje mi uz nepride uplne normalne, lenze aj ked mi tvrdne brusko, nie je to pravidelne a zacala som strasne opuchat, tak neviem teda ci ist do nemocnice, alebo co robit 😢

dulkagabulka
2. jan 2011

@isabella_fly zvracanie suvisi so zaciatkom porodu...
velakrat sa porod zacina tym,ze zena ide cikat,kakat, cikat, kakat, zvracat...a podobne..telo akoby sa chcelo najskor vyčistit...
otvaraju sa všetky otvory 😀
ano..je to prirodzene

ale to opuchanie už v poriadku nie je, treba ist k lekarovi

kkiki
2. jan 2011

@isabella_fly ked puchnes neni to moc dobre ak ked to niekedy je len vela zadrzanej vody ... nepi bublinky ale vela pi obycajnej vody ... ak mas tlakomer tak si odmeraj radsej ... ak mas vysoky radsej chod na pohotovost ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre