Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

daniela1974
24. jún 2011

@reanda nadstandard je ta izba vedla praveho zachoda 😀 😀 😀 😀 😀 vedla laveho som lezala ja.

daniela1974
24. jún 2011

@lilla244 @lucyka1
k tomu zoznamu
pre mamicku>
2ks nocna kosela - ja som mala 5 ks a malo bolo, minala som aj erarne
prezuvky,2pary ponoziek - to ano
1ks toaletny papier - ja som minuela 7 ks (vlozky menite kazdu hodinu)
2balenia mesntuac vloziek/nelepive/ - ja som minula 4 balenia
1ks holicaci storjcek - ak sa oholite doma tak netreba inak myslia ten pansky starodavny
hygienicke potreby pre teba
uterak
tampony pre dojciace mamicky
2ks "pampersky" pre mamicky
teplomer
podlozka nepremokava

pre babatko>
1male balenie plienok /2 az 5kg/, 4ks platenne plienky - platene netreba
1ks ortopedicke nohavicky - netreba az na odchod z porodky
letna supravicka, 1ks kosielka, 1ks zavinovacka - az na odchod inak netreba
detske mydlo, jecorisova mast, infadolan

>katricka poistenca, tehotensky preukaz,obcianksy preukaz,sobasny list/kopia/,dohoda o mene dietata, prehlasenie o priezvisku dietata

nini78
24. jún 2011

@lucyka1
@chavierka
@lilla244 pre bábo do pôrodnice nepotrebujete na oblečenie, nič a ani zavinovačku, dajú vám erárnu, len na cestu domov, a pokial budete dávať mimi do vajíčka na cestu domou, tak tú zavinovačku nepotrebujete vôbec. Látkové plienky som použila keď sa mi malý pokakal a umývala som ho, aby som ho mala do čoho utrieť, pokial ho nezanesiete im na prebaleni 😀 Inak ich nepotrebujete. Infadolan som vôbec nepotrebovala, je to taká mastná mastička, doma som ho potom míňala keď mal malý také suché fliačky, inak nie. A jecoriska je na zadok.

chavierka
25. jún 2011

@daniela1974 takže svoje vecičky si počas hospitalizácie pre bábo nepotrebovala? A pre seba ti nekázali doniesť nejaký roztok, sprej, niečo na hojenie rany po zašití?Brala si si tam niečo alebo ti oni dali?

lucyka1
25. jún 2011

@lilla244 to prehlasenie o priezvisku dietata je co? nie je to ta dohoda o mene dietata? nie je to to iste?

lilla244
25. jún 2011

@lucyka1 nie prehlasenie to si vybavujes na matrike,ked nie si vydata..
dohoda o mene (krstnom) mene to je len take tlacivo,kt ked das v porodnici personalu, tak to urychli pre teba vybavu rodneho listu atd...

lucyka1
25. jún 2011

@lilla244 aha, tak to sa ma netyka kedze som vydata. diky 😉

daniela1974
26. jún 2011

@chavierka pre babo vobec nic a mna nesili tak neviem 😀 ale inak Ti na hojenie a ranu daju vsetko oni.

lilla244
27. jún 2011

@lucyka1 pocuj.. to mydlo pre babo.. to beries klasicke mydlo alebo tekute ? mne uz sibe z toho 😀

lucyka1
28. jún 2011

@lilla244 normalne klasicke detske mydlo "johnson baby" to fialove na dobry spanok 🙂 a kupila som ho v DM-ku. co si balis tasku? 😀 a rozmyslam ze si zbalim pre istotu aj tie klobuciky, keby bol nejaky problem. inak uz mam pobalene asi vsetko. akurat tie masticky co si mi pisala kupovat nebudem kedze som si kupila ten sudocrem a bepanthen mast. inak ty si vcera este o polnoci nespala? ked pises.... to je sila ze o polnoci rozmyslas ake mydlo... 😀 😀 ako sa inak citis? kedy ides teraz na poradnu? ja som bola vcera, vsetko v poriadku, pozatvarana som, brusko mam uz 35 cm a pribrala som dalsie kilo, cize mam uz 72kg. to znamena ze + 20 kg.... a mam uz za sebou aj druhy monitor. vraj je vsetko ako ma byt. teraz idem az nabuduci tyzden vo stvrtok. tak som zvedava kedy to pride, kedze je to 3 dni pred terminom.... 🙂 a ty ako?

lucyka1
28. jún 2011

@chavierka ahoj. ja si beriem tiez bepanthen, vraj je dobry a nemusi sa utierat ked kojis. a oblecenie pre babo si beriem tiez ale to je az na cestu domov, kedze nebudem doma manzela stresovat, ze co ma zobrat. inak tam urcite bude vsetko erarne si myslim teda okrem plienok ked chces babo pri sebe aby si ho mohla aj prebalovat. aspon pred tromi rokmi ked som tam rodila to tak bolo a nerobili ziadne stresy s mastickami a pod. 😉

lucyka1
28. jún 2011

@daniela1974 ahoj. citala som asi vsetko co si napisala od pôrodu, myslim.... 🙂 ale mna by zaujimalo ze ked si rodila ci si to okamzite prisatie babatka na prsnik povedala hned ako si porodila? a aj sa malinka prisala? kolko ti ju tak nechali? lebo ja tiez po tom velmi tuzim... a ked ti ju priniesli na izbu a kojila si, nebol problem, myslim s kojenim? pekne papkala a prisavala sa? alebo ti aj pomahali? ja sa tohto velmi obavam, ze sa neprisaje. myslis ze budu ochotne sestricky mi poradit a pomôct? lebo pri martinkovi som ten problem mala a nechcel sa prisat.... ozaj a co laktacnu poradkynu keby som si tam chcela pri probleme s kojenim zavolat??? dakujem za odpoved. dufam ze to nie je privela otazok. dik

chavierka
28. jún 2011

@lucyka1 a župan nie je písaný...berieš si tam?či je nejaký erarny...netreba?

lilla244
28. jún 2011

@lucyka1 ti vravim,ze nespavam v noci 😀 ja v noci zehlim, robim veci do skoly, upratujem, varim na dalsi den 😀
no ako debil co ti poviem..
proste sa mi neda spat vobec..
si trochu okolo 7rano do takej 9 a potom popoludni ma to chyty, ale to sa nie vzdy da.. si lahnut.. ☹
ano trosku uz balim tasku, ja som si v DM kupila kozmetiku pred drobca od Weledy, na odporucanie mojej krstnej a maminy, kupila som aj tuhe mydlo,tak snad bude ok... ja sa priznam,ze som kupila aj tie kremy z toho zoznamu,nech maju dusu na mieste sestricky, ale tiez som si pribalila krem na ritku od Weledy a ten Bepanthen.
do poradne idem teraz az buduci tyzden,kedze je moj doktor na dovolenke 😒 , citim sa fajn, po fyzickej stranke, ale priznam sa,ze co sa tyka "hlavy" moje.. to je uz horsie 😀 stale musim premyslat nad niecim, som podrazdena a precitlivena.. asi aj preto nespavam,lebo stale len premyslam nad vsetkym, ci to zvladnem ako to zvladnem ake to cele bude atd... co sa tyka vahy ja mam 67 uz par tyzdnov si to drzim.. ? ale maly rastie,tak dufam,ze je vsetko ok.. vahu ani nejak neriesim popravde, ja mam okolo 7/8kg hore ..ale tak urcite este priberiem,ale ako hovorim, neriesim.. chudnut to budem ja,ci to bude 10kg alebo 30kg nie?
brusko neviem ake mam velke,kedze mne ho nemeraju 😠

daniela1974
28. jún 2011

@lucyka1 ahoj, ja som to nepovedala myslim nikomu predtym len ked sa mala narodila tak som povedala lekarovi nech mi ju da a dal mi ju a ja som si ju prilozila a prisala sa.

Potom som ju mala tie dve hodky po porode a prisala sa opat a hned 20 (tusim 20) minut potom co som prisla na izbu mi ju doniesli a uz sa zasa prisala a obcas si myslim ze sa dodnes neodsala 😀 😀 😀 😀 😀

Ja nemam pocit ze by tam ktokolvek z novorodeneckeho vedel poradit ohladom kojenia nieco normalne a rozumne okrem cukrovej vody a klobucikov ale radili dost ochotne sestry z porodnice a tie boli zlate.

Mozes si zavolat akukolvek laktakcnu z okolia, viem ze @dadaga volala a dosla.

lucyka1
29. jún 2011

@chavierka nie zupan si neberiem. ani pri matkovi som ho tam nemala a vôbec to nevadilo. ved bude jul a teplo takze naco zupan... 😉 a matko sa narodil v auguste ked boli 40-stupnove horucavy, takze ak by sa vtedy dalo tak by som bola najradsej naha.... nie este zupan. vôbec ho neries.... 😀 😀

lucyka1
29. jún 2011

@lilla244 ahoj. vies, ale mala by si sa donutit v noci spat, lebo teraz ku koncu sa hovori, ze to dieta citi, ono nevie kedy je den alebo noc. tak aby to nemalo prehodene. kedze ty si v noci hore, aj ono je s tebou... budes potom v noci s nim hore a cez den spat??? to asi by si nechcela.... mne to hovorila svokra, ked som jej povedala ze aky mam problem.... presne tento isty ako ty... tak sa nutim v noci spat i ked ma vyrusuje cikanie, ale to uz tak nevadi, ved cikat musis, len to ze aspon lez a nic nerob, aby bolo babo v klude a myslelo ze sa spi.... 🙂 musis ho klamat. 😀 😀

lucyka1
29. jún 2011

@daniela1974 jeeeej, to je nadherne. aj ja by som tak chcela 🙂 take prisatie... drzim ti palce aj nadalej. a tu laktacnu skusim ked bude problem... len som nevedela ci nemaju na to nejake pindy. nevies ci môze ta laktacna za mnou aj do izby?

lilla244
29. jún 2011

@lucyka1 ja viem ... a obavam sa toho.. presne toto mi mama povedala, ze to iste mala so mnou.. ze som ako babatko cez den spala ako anjelik,ale v noci som len zmurkala na nu .. 🙂 mama vraj prvych 5mesiacov spavala asi 5hodin denne.. 😖 tak to by som ozaj nechcela.. ja uz teraz sa citim velmi unavena..
neviem budem musiet nieco premysliet.. ale mne nic nepomaha.. uz som skusala tolko veci.. od 7nepijem vodu,aby som nemusela behat na zachod, na vecer vzdy idem na dlhu hodinovu prechadzku,aby som sa unavila, a to mam cez den pohybu dost.. v noci.. nic.. len lezim a pozeram do plafonu..
na porazenie to je .. ☹

heladona
29. jún 2011

Ahojte ženičky može mi niekto povedať akú má skúsenosť s doktorom Čupkom moja dcéra sa ide k nemu prihlásiť má asi zhruba mesiac pred pôrodom no ja ako mama by som rada poradiť ale byvam od nej vyše 200 km zatial navštevovala tohto nášho gynekológa a dr ,Čupka nepoznáme aký je aj ako pôrodník ? Veľmi pekne vám dakujem

dadaga
29. jún 2011

lucyka1 uz ma IP
a ako pise daniela tak kludne volaj sice sestricky nadsene neboli, ale to si nevsimaj...ked nevedeli poradit tak co s nimi.... oni to maju ako pracu rutinu ich nezaujima ci kojis ci nie... je to na kazdej mamine... a kazda si poradi ako vie...aj cez laktacnu ked to pomoze preco nie?????? drzim palec 😉

abbey1
29. jún 2011

@heladona Ahoj.ja ani len som netušila,že chodí k pôrodom.On nemáva služby v pôrodnici,tak netuším,či vôbec chodieva k pôrodom.

heladona
29. jún 2011

@abbey1 tak teraz neviem ani ja či ju len ambulantne zoberie a potom bude rodiť pri dr ktory bude mať prave službu a nevieš mi povedať ktory pôrodník je dobrý?? dakujem pekne

nini78
29. jún 2011

@heladona Čupka nechodí k pôrodom.

heladona
30. jún 2011

@nini78 dakujem za info

daniela1974
30. jún 2011

@lucyka1 ano moze ist kludne do izby. Viem ze ked som odisla tak @dadaga zavolala na izbu (rodili sme spolu) laktacnu pre nu a este pre jednu mamku.

lilla244
30. jún 2011

@lucyka1 pozeram,ze ste uz rozhodnuti pre "Adama" ? 🙂
ja stale vobec neviem.. musim ho najprv vidiet :O)

lucyka1
30. jún 2011

@lilla244 a to ti ako pomôze, ked ho uvidis? no bud sa ti to meno bude pacit aj teraz aj potom alebo nebude. ako ta to ovplyvni, ked ho uvidis? a mas uz nejaky uzsi vyber aspon??? 🙂

lucyka1
30. jún 2011

@daniela1974
@dadaga dakujem vam. 😉 urcite to aspon skusim, ak bude problem....

lucyka1
30. jún 2011

@lilla244 a mimochodom ano, uz sme rozhodnuti. uz som ho napisala aj na ten papier o dohode o mene dietata. paci sa mi Adamko 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre