Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

nini78
5. nov 2010

@slnieckoma ja som síce Dojčana nemala, mala som iného dohodnutého, ale tiež bol somnou skoro stále, sestrička skoro nič nerobila 🙂 , len doktor. A bola som véééélmi spokojná. 🙂

nini78
5. nov 2010

@dadika1114 fotit môžeš 🙂 , mne keď sa malý narodil, tak doktor ako ho vytiahol sám hovoril mužovi, nech fotí, to mal ešte šnúru. Takže je to bez problémou.

dadika1114
5. nov 2010

@nini78 jeeee parada 🙂🙂 sa tesim moc na taku fotecku ak by sa podarila 🙂 len ju asi nikomu doma neukazem :( mojej mame sa to nejako protivy alebo ja neviem ...jej sa nepaci ani to ze mm chce byt somnou,nevedela pochopit ze mne to problem nerobi proste chce tam byt tak preco nie? a ona stale ...a este co by som nerobila aby som tam vrestala pred nim a neviem co chce ma od toho odhovorit ja to na nej vidim,ale nedam sa 🙂🙂

isabella_fly
5. nov 2010

baby, mna teraz tak napadlo, nemate niektora zoznam, co treba do porodnice? viem, ze moja lekarka mala tieto zoznami, konkretne pre nasu porodnicu vyvesene, lenze sa uz minuli, tak sa chcem spytat ci mi to niektora nemate ako poslat...

nini78
5. nov 2010

@dadika1114 nedaj, je to super, keď je mm pri pôrode 🙂

isabella_fly
5. nov 2010

@dadika1114 mama je uz asi staromodna, ale ak to chcete obaja, tak je to uplne super 🙂 moj mm mal z toho najprv obavy, ked som mu take nieco spomenula a teraz by som uz asi aj ja viacej uvitala byt tam sama...

dadika1114
5. nov 2010

@isabella_fly no ved v tomto asi ozaj je ... uplne tak ja som bola z toho natesena ze bude somnou a ona uplne mi to az tak zneprijemnila .... hovori mi ze ci chcem mat potom druhe babo aj ... ze aby sa tato nezlakol ... a ze ci si myslim ze mi ho daju krasne cistucke,vyvonane.... samozrejme ze viem ake ho vytiahnu :( ale coze mne to nevadi ze bude take vselijake :D hlavne ze bude a ze nebudem mat z toho taky super pocit len ja ale aj tatinko 🙂

nini78
5. nov 2010

@isabella_fly skús pozrieť pár strán dozadu, dávali to tu baby, alebo keď pôjdeš na sono do pôrodnice tak tam ti to dajú tiež, len si ešte vypítaj aj tlačivo na meno dieťaťa.

isabella_fly
5. nov 2010

@dadika1114 je pravda, ze na niektorych chlapov to blbo zaposobi, preto ked sa na to moj mm neciti, tak ho tam nechcem a nechcem to riskovat, ale ak si je isty, tak preco nie...

@nini78 a naco potrebujem tlacivo na meno dietata? 😕

nini78
5. nov 2010

@isabella_fly pri príjme ho musíš odovzdať, je to kôli rodnému listu , aby vedela nemocnica poslať papiere na matriku, kde si potom vyzdvihneš rodný list, a musí biť podpísaný o teba aj od muža, a musí tam biť dievčenské aj chlapčenské meno.

isabella_fly
5. nov 2010

@nini78 aha, vidis, tak to som este nevedela, to musim potom vybavit ked pojdem najblizsie na sono, lebo neviem, kde by som to medzi sviatkami zhanala 😉

dadika1114
5. nov 2010

@isabella_fly mne to dal moj gynekolog to tlacivko 🙂

daniela1974
7. nov 2010

Co sa tyka toho tlacila, to uz nehovorime meno pri porode? To ho treba vediet dopredu?

daniela1974
7. nov 2010

tlaciva som chcela napisat, nie tlacila 😉 .

mia.k
7. nov 2010

@daniela1974 veru tak. Treba priniesť vypísané tlačivo s chlapčenským aj dievčenským menom a podpísané od obidvoch rodičov.

llenkapettko
9. nov 2010

@natali1 ahojky 🙂 náš malý sa chystá prísť na svet v januári ..uvažujem na Piešťanmi, ty tiež natali1?

natali1
9. nov 2010

@llenkapettko ahojky lenka, no super. uz som si zacinala mysliet, ze tam budem v januari sama... 😀
ano, urcite pojdem do piestan, je to najblizsie a "absolvovala" som tam aj prvy porod, takze uz viem, ako to tam chodi.
mas termin koncom januara. ja mam 23eho, no mozno to bude skor, lebo malinky je nejaky vacsi, vraj. no ved uvidime.
ak by si sa chcela nieco popytat, tak mi kludne napis do internej posty... odkial si?

llenkapettko
9. nov 2010

@natali1 aj náš malý je trošku väčší, takže to vyzerá skôr na 25.1. ale som trošku nešťastná z jednej veci - a to je tá, že má okolo krku omotanú pupočnú šnúru hneď dva krát ☹ tak dúfam, že sa ešte odmotá. vo štvrtok idem dr. a očakávam iba pozitívne správy. ale ak by sa neodmotal, tak to bude určite cisársky 😢 som prvorodička, takže mám trochu zmiešané pocity...ale hlavne nech je malý v poriadku, už nech porodím akokoľvek

budeš mať aj otecka pri pôrode?

jáááj, a som z HC. ty?

natali1
9. nov 2010

@llenkapettko hmm, tak to ta chapem. to by som sa bala i ja. ale snad ti doktor povie vo stvrtok dobre spravy.
ja som z velkych kostolian - medzi trnavou a piestanmi. manzel pri prvom porode bol a bola by som rada, kebyze je i pri druhom. bolo to fajn, mat tam niekoho blizkeho. ty ako planujes, ak by si rodila prirodzene?

aknavij
10. nov 2010

Ahojte, mam zajednaneho Dojcana k porodu, je velmi zlaty a starostlivy uz teraz, povedal mi, ze ked to na mna pride, mam zavolat vo dne, v noci, co som rada, ze mi povedal, lebo som mala mindraky ze ho vytiahnem v noci z postele. Ja len ci neviete kde byva, teda ci je z Piestan a za kolko pride do nemocnice. Ja len aby som ho nevolala moc skoro, ked napr. mozem byt s kontrakciami aj cely den a nemusim sa otvarat.

natali1
11. nov 2010

@aknavij super citat taky nazor na doktora... 🙂
tak nech to vsetko dobre dopadne...

llenkapettko
11. nov 2010

@natali1 Takže dnes mi dr. oznámil smutnú správu ☹ šnúra je stále omotaná okolo krku a už vraj nemá šancu sa odmotať. Nehovoril nič o cisárskom (on mi celkovo nič nepovie keď sa nespýtam), ale ja si myslím, že to bude na 100% cisarak...sakra...no čo už. hlavne nech je malý v poriadku. Manžela by som určite pri sebe mať chcela, ale pri cisárskom to asi možné nebude. Som teraz dosť v strese, pretože budem teraz sledovať pohyby a keby boli "trhané" tak okamžite utekám do nemocnice. Ale ako rozpoznám "trhané" pohyby??? Dr. mi na túto otázku odpovedal asi takto: keby kopal viac ako obvykle. Ale mňa malý stále silno kope...tak sa bojím, že by som to mohla prehliadnuť....no proste mám úplne hrozné myšlienky...a to nie je dobre.
Snáď sa z toho vyspím a zajtra bude lepšie 😲

llenkapettko
11. nov 2010

@aknavij
závidím ti, že už za chvíľku porodíš a budeš svoje bábätko držať v náručí... 😲
držím palčeky 😵

asi by bolo vhodné opýtať sa to práve jeho 😀

natali1
11. nov 2010

@llenkapettko no veru, nemila sprava. :( ale hlavne, aby vsetko dobre dopadlo. ked je omotana 2x, tak to bude asi ten cisarsky.
hmm, trhane pohyby? to by som nerozoznala asi ani ja.
musis mysliet pozitivne. bude to oki. budem na teba mysliet...

aknavij
11. nov 2010

@natali1 @llenkapettko Dakujem, ste zlate. Uz sa neviem dockat a nech je odkial chce, hlavne ze je taky ochotny. Drzim palce aj vam.

jana17
12. nov 2010

@llenkapettko ahojcek, k akemu dr. chodis, ked ti zistil, ze babatko ma omotanu pupocnu okolo krku? Lebo mne vraveli, ze to sa zistit neda a koniec koncov, ani to nikto nechcel pozriet... ale cele tehu som mala tusenie, ze dcerka je omotana, tak preto som sa dr. pytala. Ale ziadna odpoved.
Inak pre omotany pupocnik sa vraj nerobi planovana sekcia.

llenkapettko
12. nov 2010

ja chodím v HC Brešťanskému. zistiť sa do dá, ale tvoj lekár musí mať ultrazvuk, na ktorom sa dá tá pupočná šnúra zobraziť.
áno, vraj je to časté. ale mne sa malý nemôže otočiť do polohy hlavičkou dole, je vlastne stále kolmo..tak osobne si myslím, že rodiť klasickým spôsobom by bolo pre mňa nemožné.
možno niečo iné mi povie lekár v nemocnici, ja už fakt neviem... ten môj gynekolog mi nič nepovie 😠
a stali sa prípady, že sa dieťa pár dní pred pôrodom zadusilo...(jeden príklad mám aj z rodiny) preto uvažujem nad nemocnicou - aby som bola pod dohľadom. ja si iba ťažko ustriehnem, či je malý v poriadku. rozhodne to nechcem nechať na náhodu
k tomu mi ešte nadmerne posledné 2 dni tvrdne brucho - dokonca sa na to v noci budím...
cítim, že niečo nie je v poriadku..nie že by som bola paranoidná, ale už viac krát v živote sa mi potvrdilo, že treba dať na svoj vnútorný inštinkt
@jana17
@jana17

jana17
12. nov 2010

@llenkapettko pytala som sa preto, lebo moja dcerka mala omotany pupocnik 2x okolo krku a 1x okolo nozicky. Teda vlastne bola cela omotana a vyjst nebolo mozne. Ja som vedela uz od zaciatku, ze urcite pojdem sekciou. Aj sa tak stalo. Porod nepostupoval, tak lekar zvolil cisarsky a dobre sa stalo... Inak neviem ci to s tym suvisi, ked je omotana pupocna snura okolo dietatka, ale pohyby v brusku som mala dost silne. Kazdy sa pozeral ako "puk" ked sa mi pohla v brusku, lebo to mi vlastne preletelo cele brucho. A tvrdnutie brucha som mala tiez, (pre mna abnormalne) hovorila som to aj dr. ale povedal, ze to je ok...

dadika1114
13. nov 2010

baby v piestanskej nemocke ked za mnou pride manzel tak musi len cez hodiny od 15 do 17 ? alebo muz moze aj inokedy v iny cas?

nini78
13. nov 2010

@dadika1114 ak budeš na nadštandarte tak môže kedykoľvek, inak cez návštevné hodiny. Ak ti len niečo prinesie, tak môže aj inokedy, ale na návštevu cez návštevné hodiny, inak nás sestričky naháňali, a oddelenie je zamknuté, takže ak príde mimo, tak ti musí sestrička odomknuť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre