Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

monuli1985
21. aug 2011

baby,prosim vas,ked ste boli na ctg objednane,tak na 1.poschodie??a zoberu nacas,tak ako ste objednane?

daniela1974
21. aug 2011

@monuli1985
ja som bola na 10.30 objednana a na radu som prisla po 12 hodine.
a bolo tam teplo a stal tam vzduch. Nacas ani omylom. Nerozumiem, preco Vam pisu cas, kedy tam mate dojst, ked aj tak idete dovnutra tak ako pridete do cakarne.

alena76
21. aug 2011

@monuli1985 tak ja mam svoje skusenosti...raz som cakala cca 2,5 hodiny.presne ako pisala@daniela1974-kedy prides, tak sa dostanes na radu..a ked je pred tebou 15 bab, tak mas hold smolu 😖

abbey1
21. aug 2011

Ak máte dohodnutého lekára,nečakáte ani minútku. 😉

alena76
21. aug 2011

ja som nemala ani pri jednom dietati dohodnuteho lekara 😕

alena76
21. aug 2011

@kika423 konečne je tu niekto, kto má skúsenosť s Karabom a jeho ultrazvukom.ja som rodila monulý rok v máji.termín som mala 29.mája a v marci(niekedy koncom) mi K. oznámil, že bábo je veľké a vyzerá, že sme ho splodili oveľa skôr a že by sa mohlo HNEĎ narodiť!! mala som problém s cyklom-respektíve som udala dátum PM, keď som špinila a myslím, že už som vtedy bola tehotná..a tá pred tým som si napamätala presne... skoro som odpadla-utekala do roboty-pobrala veci a domov akože rodím!!! a stále nič a každý týždeň mi dotyčný pán doktor hovoril niečo iné a iné aj môj gynekológ.raz mal malý veľku hlavu, raz malú..no nervy.ešte bol aj otočený opačne a mal pupočnú šnúru okolo krku(čo som zistila na 3D fotkách). 😖
nakoniec sa Jonáš narodil normálne v 40tt 3 800g, 53cm a hlavne 15 mája..:D.a pretočený bol vtedy v marci, lebo bolo ešte veľmi skoro. ešteže som z nervov neporodila predčasne.A toto bol môj štvrtý pôrod!!!

reanda
21. aug 2011

@alena76 slak ich traf aj s ich ultrazvukmi 😀

monuli1985
21. aug 2011

@daniela1974
@alena76 juuuj,to fakt?ved ma trafi slak tam..naco je potom dobre to objednavanie?!

kika423
21. aug 2011

@alena76 No pekne - ja som bola tiež dosť mimo z toho, povedal že mám veľký plod, lenže on to určoval nie podľa môjho termínu čo mám napísaný v tehotenskej knižke, ale podľa seba a svojho termínu. Našťastie to však bola moja posledná skúsenosť s ním, nakoľko som sa rozhodla rodiť v Trnave a tam budem chodiť aj do poradne, tak uvidím ako to nakoniec dopadne. Ale ukľudnila si ma trochu, už som sa videla ako tlačím von nejaké obrie dieťa 🙂

daniela1974
21. aug 2011

@alena76 no co si budeme nahovarat, mne pan doktor Karaba povedal na uzv pred mojim muzom, ze som tlsta (nato kaslat) a ze mam tucne dieta a dieta ma velmi tucne brucho a vela podkozneho tuku a je vacsie a urcite som ho splodila skor ako mam termin.
ja som mala termim PM 1.9. a moj muz sa vratil z dvojmesacnej sluzobky 31.8. takze keby bol debil (chap moj muz nie Karaba) tak sa nahneva a bude ma upodozrievat, ci je vlastne Emka jeho. I ked to dieta ma jeho hlavu len v zmensenej podobe 😉 .
No a narodila sa mi dcerka 3110 gramova, co nech sa na mna pan doktor nehneva, nie je tucne dieta ale zlatucke malicke chuducke babatenko.
No a ja nechcem znizovat a znevazovat Karabove kvality a povedat kazdej zene ze je tucna a caka tucne dieta - - - to viem aj ja.
Je to nieco ako jeho stigma ako jeho poznavacie znamenie ale ruku na srdce, ja byt lekar, tak by som nechcela byt znama len tym, ze kazdej zene tykam a poviem "Vase decko ma tucne brucho".
Cakam od doktora viac . . . a ktora nie?

abbey1
21. aug 2011

@daniela1974 Preto som rada,že som ho obchádzala na kilometre.nedovolím si posudzovať jeho lekárske kvality.Ale ja osobne mám problém si len tak s niekým tykať a neskutočne mi vadí,keď mi tyká len tak niekto.Pre mňa je tykanie znak úcty a priateľstva.A nič v zlom,ale on tiež nie je najštíhlejší 😉

daniela1974
21. aug 2011

@abbey1 a aj sestricka - vzdy mi hrdo povedala ze ona pribrala len 4 kila a aj to dieta jej malo 4,5
ok vravim si sestricka - opat ruku na srdce - s jej ksichtom je uplne jedno ci pribrala 4 alebo 45 kilo, ze?

Alebo s tym nastrihom - vravim, ze ja nechcem strihat a bolo mi povedane, ze ok, ked sa Vam dieta zadusi v porodnych cestach tak neplacte - typicke tupe zastrasovanie sa smrtou - ubohe zufale primitivne jednanie so zenou v najcitlivejsich otazkach a stavoch

abbey1
21. aug 2011

@daniela1974 Naozaj som rada,že som ani jedného z nich nezažila priamo u seba.Ale o Karabovi som počula dosť,a zažila som ho pri pôrode na vedľajšom stole,keď som ja už len oddychovala po mojom pôrode.Tie komentáre rodičky a jej sprievodu!!!

daniela1974
21. aug 2011

@abbey1 to som pocula, ze je netaktny a ze komentuje sprosto rodinu rodicky a ze sa posmieva....

alena76
21. aug 2011

@monuli1985 mozno budes mat stastie a budes prva 😉

daniela1974
21. aug 2011

@monuli1985 no to ma nenapadlo, chod tam rano na siedmu 😉 😉 😉 😉 😉

andreah25
21. aug 2011

@dulkagabulka Bodaj by to tak bolo..... Malého som kojila, k tomu som si odsávala, a mlieka aj tak bolo málo. Malý už v pôrodnici zjedol na jeden šup 70 ml a toľko si pýtal každú pol hodinu. Zistila som, že mlieko sa mi robí len každé tri hodiny a problém bol na svete. Po každom nakojení som si hneď odsávala, len aby sa podporila tvorba mlieka, úžívala som homeopatiká, pila čaje, skúšala všetky babské recepty a nič. Po troch mesiacoch som to vzdala a sme na UM.

alena76
21. aug 2011

@kika423
@daniela1974 aj mna sa Karaba 4x pytal, ci to mam s tym istym muzom 😝 .podla neho bol Jonas uplne odlisny od mojich 3 starsich....Jonas mal sice najviac-ale len o 150g viac ako jeho brat,,tak neviem.inak, na mna nebol moc neprijemny-lebo som bola stihla.a to tykanie..ja som si za tie predchadzajuce tehotenstva nejako zvykla. 😀 to by bolo asi najmenej, co mi vadilo.no ja som dorodila-tak dufam, ze uz ho nikdy nebudem musiet riesit

alena76
21. aug 2011

@kika423 inak neboj, babo bude uplne normalnej velkosti - mne povedal, ze budem mat obra aj pri prvej dcere.mala 3350g..tak ked je toto obor....
nie som sice odbornik cez ultrazvuky, ale pocula som, ze kazdy pristroj je nastaveny podla inych vychodzich hodnot, tak preto sa udaje lisia, ked ti ich robia na roznych pristrojoch

reanda
22. aug 2011

podla coho vlastne "meraju" tu vahu babatka v bruchu? ja normalne rozmyslam, ci mam vobec ist na ten posledny ultrazvuk, k comu je to vlastne dobre? nervy mam uz teraz, len z toho, ze tam zase musim ist a zabit pol dna a pocuvat blbe reci

alena76
22. aug 2011

@reanda nechapem podla coho, hlavne ked ti traja povedia nieco uplne ine 😖 ale ist by som na posledny ultrazvuk isla, lebo budes pocuvat ovela viac blbych reci ako keby si nesla 😝 ...si viem predstavit, ako by sa s tebou bavili pri porode

monuli1985
22. aug 2011

@reanda ja som pri prvom synovi bola len na tom prvom utz 🙂 lebo som nechcela uz potom pocuvat o vahe a tak...ale teraz som chodila poctivo,ze kaslem nanich,nech hovoria co chcu,ale robotu si spravia 🙂

kiki30
22. aug 2011

@reanda treba ist na ten posledny ultrazvuk, hlavne ked chces rodit v PN nemocnici.

lilla244
22. aug 2011

ahojte, uz to mame za sebou, 10.augusta sa mi narodil krasny syncek, chcel len rychlo napisat,ze som bola nesmierne prekvapena celym personalom v piestanskej porodnici.. tak velmi ako som sa obavala,som bola milo prekvapena.. vsetky sestricky z gynekologickeho boli strasne mile a zlate, ochotne.. sestricky z novonarod. taktiez zlate,az na jednu vynimku, ktora tam skustocne nema co robit.. robi hanbu a zle meno celemu oddeleniu..

kiki30
22. aug 2011

@lilla244 gratulujem, takze sa mam na co tesit kedze si bola spokojna?! 🙂

kika423
22. aug 2011

@alena76 No tak dnes som bola na poradni v TT nemocnici - všetko mi komplexne vyšetrili - moč, TK, CTG, sono a doktorka mi povedala že je všetko úplne v poriadku a že nič nie je na tom keď tá váha trošku vyskočí. Neviem prečo Dr.Karaba aj so sestričkou bezdôvodne strašia tehotné ženy 😖

daniela1974
22. aug 2011

@reanda mas recht. Ja byt mudra ako teraz tak tam nejdem.
Nervy som mala, musel ma muz vyvencit v dobrej restike, a tlacit do mna ze nie som tucna.
Stredu mi povedal, ze mala je tucna ja som tucna a ze rodit budem bohvie kedy lebo bazen cisty a krcok zavrety.
V nedelu som spontanne porodila s nechutne spinavou az hnedou plodovou vodou.

alena76
22. aug 2011

@kika423 super...ja neviem, ten karaba ma asi nejaku uchylku, ked ho to bavi....uvidis, ze babo bude mat normalne parametre 🙂 potom daj vediet.drzim palce.kedy mas termin?

reanda
23. aug 2011

baby, kde ste kupovali tie poporodne vlozky do nemocnice? u nas ani v jednej lekarni o nich nechyrovali, ani o jednorazovych dierovanych gatkach.. alebo ste mali obycajne? maju to v niektorej piestanskej lekarni? a ani malinovnikovy caj neviem zohnat 😒

kika423
23. aug 2011

@alena76 Jasné, dám vedieť - termín mám 23.septembra, skôr to nevyzerá - pôrodníčka mi povedala že malá je ešte dosť vysoko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre