Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

ejuska79
16. júl 2010

@abbey1 ahoj, moja sestra vravela ze sa jej tie plienky zisli, na odgrgnutie, na postel pod maleho alebo na utretie zadocka...len ma upozornila, ze ked sa budu pytat ci ich chcem oprat, nemam im to davat, lebo uz ich neuvidim... ja som si zbalila, a pre istotu som zabalila take starsie.. mne davaju akurat 2.8 dolu ten steh z krcka, ak vydrzim, ale nic nenasvedcuje tomu, ze by som nemala, takze sa mozno stretneme.. ozaj, ja ked som tam bola zabudla som na ten papier o mene, staci si to ist vypytat, alebo to nie je take nutne mat? ak by som nahodou nevydrzala do 2.dik

jana17
16. júl 2010

Ahojte babulienky,
@abbey1 latkove plienky som vobec nepotrebovala, ked som potrebovala umyt zadocek, tak na izbe bola tocka, alebo som utrela obruskami a prebalovala som na jednorazovej podlozke, co som mala so sebou. Su aj v zozname. Ja som mala tri kusy, 2 pre mna a 1 pre babo. Jednu latkovu plienku som si vytiahla, ked mi raz nedali na odgrgnutie a hned som o nu prisla ☹ lebo jedna mila sestricka mi ju schmatla a zobrala, ked som bola na wc a viac som sa k nej uz nedostala... ale niektore babulky tie plienky nosili v podprde, lebo im nazilo vela mliecka a tieklo im 🙂 a tie tampony im nestacili.

jana17
16. júl 2010

@ejuska79 dohodu o mene dietata musis mat, budu si to pytat hned na prijme. Myslim, ze mi to dali raz na ctg sestricky a potom som to videla aj u osetrujuceho dr. Urcite bude mat aj on.

ejuska79
16. júl 2010

@jana17 dik, pojdem si to radsej vypytat..sobasny som uz ofotila, tak este toto a mam to komplet 🙂

ejuska79
16. júl 2010

@sylviq jeee ty to mas uz zas par 🙂 🙂 drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo... no veru inak v tychto horucavach musi byt aj na porodnici poriadne horuco, ale buduci tyzden sa ma troska ochladit, tak nech radsej pocka, aby ste sa tam neupiekli 🙂

sylviq
16. júl 2010

ejuska, veru za pár, ale Karaba hovorí, že to bude neskôr, tak už som netrpezlivá a najradšej by som to mala za sebou.Ale keď sme toľko vydržali... Najskôr mi zakázali chodiť po schodoch aj hore brehom, tak som sa tých pár metrov musela aj do roboty voziť na aute a teraz šľapem na piate pešo, nech sa už malá chystá a ona nič, bruško mám stále vysoko 🙂

abbey1
16. júl 2010

@ejuska79 Nám už termín 2.8.neplatí.ja dúfam,že to už si ani nebudem pamätať nič zlého vtedy.dnes idem k Dr a do týždňa by sme mali byť na svete,tak dúfam,že to tak bude.Ale držím päste.

nini78
16. júl 2010

@abbey1 držím palce, ja som zasa tie látkové plienky využilakeď som malého prebalovala, umyla som ho v umyvadle a potom som ho nou utrela, z vlhčených obrúskou sa mi vysypal a Antalová behala po izbách ako žandár aby ich maminy ani nepoužívali. Mne potom priniesli z tesca take velké vatové štvorce na utieranie, a to používam do teraz.
@ejuska79 tú dohodu o mene ti dajú buď v nemocnici, mne ju dala sestrička na prvom keď som bola na sone alebo by ju mal mať aj tvoj gynekolog.
@sylviq držím ti palce aby vám to vyšlo aj s vaším tatinom a hlavne malá aby bola zdravučká 🙂 .

nini78
19. júl 2010

Baby čo ste už všetky porodili? 😀

bambulka333
19. júl 2010

😀
mna to caka v piatok 🙂 planovany cisarsky

nini78
19. júl 2010

@bambulka333 držím palce, teraz sa mi to motá, to ty máš mať niepela? Už by si to chcela mať za sebou čo? 🙂 Ja som sa tak tešila keď som tam išla, že už konečne 😀 tam odložím to "obrovslé brucho" 😀 , ale v konečnom dôsledku som si riadne aj tak priniesla domou 😀 .

misimimi
19. júl 2010

jaj nudim sa stale az to neni normalne od nedele jak je zima je mi na hovno ☹ nemam co robit 🙂 nemate pre mna nejaku robotu? 😀

nini78
19. júl 2010

@misimimi a čo by si chcela robiť? 😀 My sme konečne začali chodiť von v normálnych hodinách ni len po večeroch.

misimimi
19. júl 2010

@nini78 ja nevem 🙂 keby viem uz robim 🙂 a preco ste nexodili aj cez den ci koli teplu? no ja som skoro odpadla v piatok 🙂

nini78
19. júl 2010

@misimimi presne kôli teplu sme trčali doma cez deň. 😖 Ozaj čítala som že už máš doma kočík, aký si nakoniec kúpila?

misimimi
19. júl 2010

@nini78 pod kolonadou v tom obxode taky zeleny pekny sportovy odfotim ho a dam ho sem nex vidite ale ako take drahe veci tam maju ze strax 🙂 ale nevadi moje babatko si vsetko zasluzi a kym to plati tatino tak je v poradku 🙂 ale kocik nebol drahy aj z autosedackou 350 €

nini78
19. júl 2010

@misimimi to je dobrá cena, ja som pred 6 ROKMI dala za kočík 11000, a to bez auto sedačky 🙂 . A tiež som ho kupovala v Sandre. Akurát dneska som tam bola, ale ceny sú fakt riadne 😝 .

misimimi
19. júl 2010

@nini78 a jak ma oklamala ze vraj ten prsiplast na koc neni s nim a ani sietka tak sme to dokupovali a dojdem domou a nasla som original sietku a plast v takom malom vrecusku na kociku 🙂 teraz mame dve keby daco 🙂🙂 juuj a vis co ma nasralo najviac ze maju o 10 € drahsie deky jak v adrii a isty material a aj znacka tak to som vobec nexapala 🙂

nini78
19. júl 2010

@misimimi ten pršiplášť využiješ, ja som pri jakubovi 3 roztrhala, je to jak z kvetu makového 😠 , ale aj Adria je drahšia, skús sa pozrieť neviem ako sa to volá, ale je to pri bývalej ruskej knihe, keď ideš okolo satelitu smer aupark. Dneska som tam videla velmi peknú deku vo výklade modrú s macíkmi, ja som teraz jednu dostala, keby nie tak túto si určite kúpim, ale načo by mi bola ďalšia modrá 😨 .

misimimi
19. júl 2010

@nini78 no len modru uz mam ta bude do postielky ale potrebujem taku hrubsiu do kocika cez zimu bo babicka kupila fusak a cerveny 🙂 tak budem muset to nejak zamaskovat 🙂 pojdem sa tam pozret a asi aj do trnavi bo ako nevidim tu nic pekne a za normalnu cenu 🙂

nini78
19. júl 2010

@misimimi Táto vyzerala taká hrubšia a ona bola modrá ale mala po sebe takých macíkov, zlatá bola, vysí vo výklade to zbadáš. Ale v trnave je ževraj dobrý obchod mrkni bambini.sk

jana17
20. júl 2010

Ahojte buchty,
@bambulka333 kto ti bude robit sekciu?

annase
20. júl 2010

Ahojte
chcem sa opýtat kolko sa teraz plati za zazmluvenie dr a či sa to platí popredu alebo potom. Idem ku Glesovi ešte som ho stihla v utorok pred dovolenkou ale mal toho vela tak sme sa o tom nebavili len že to bude zase sekcia a že to bude skorej ale to je v pohode a ešte vidím že ste tu preberali nadštandart tiež som o nom uvažovala hlavne kvoly tej kupelke lebo teraz v lete čakat radu na sprchu nič moc. A ešte sa chcem opýtat či nemáte niektorá skusenost s tým keby ma to chytilo skorej ako príde Gleso z dovolenky či ma nechaju rodit normálne alebo ked im povie že on plánuje sekciu tak my ju urobia velmi pekne dakujem za odpovede.

ejuska79
20. júl 2010

@annase ahoj, ja mam tiez Glesa, ma sa vratit 2.8. a v ten den mi ma dat dole steh (mam zasity krcok), termin mam 3.8...ale neviem ci ho stihnem...mne povedal, ked odchadzal, ze nic sa neda robit, ked ma to chyti ist musim tak ci tak, ze sa nemam bat a mame mu poslat sms, ze on uz da vediet do nemocky, zrejme kvoli tej serkláži, neviem.. ale ak mas planovany cisarak, tak asi z nejakeho vazneho dovodu, cize podla mna rodit normalne nemozes, aspon moj nazor...

ejuska79
20. júl 2010

@misimimi @nini78 ahojte, no kiez by som uz porodila 🙂 ja som si zabudla notebook u mamy a nechcelo sa mi pren ist, tak som bola bez spojenia so svetom 🙂 🙂 v sobotu mi zacali opuchat nohy - clenky a chodidla, keby ste vedeli ako to boli a ako to vyzera radsej ani nehovorim, jak tak valce mam nohy ☹ ☹ inak v nedelu vecer ma zacali hrozne boliet krize, vystrelovalo mi to do konecnika ta bolest plus krce v podbrusku, tak som myslela ze aj pojdeme, aby nahodou ten steh sa neroztrhol alebo nezaryl do krcka, ale preslo to asi po hodine a odvtedy to mam kazdy den, asi ti poslickovia 🙂 🙂.. neuverite, dnes som bola v IKEY so segrou, cesta v pohode, hlavne po dialnici, tu v pn su hrozne cesty, hrozne to natriasa a potom mi tvrdne brucho.. nakupila som nejake ulozne boxy a somariny do kuchyne, tak sa nachvilu vystriem, inak uz normalne fungujem, ved sa musim rozhybat 🙂 🙂 avy co mate nove??? pozeram, ze uz aj kocik je, no super, hod to foto... ja si musim este podprdu na kojenie kupit, asi vybehnem do sandry, mali tam take obycajne bavnene a lacne, lebo drahe kupovat nebudem...

annase
20. júl 2010

@ejuska79 dakujem no malý má zase velku hlavičku ako mal Kubko a mám uzku panvu tak sa bojí aby sa tam náhodou nezasekol 🙂 Inak aj ja mám úplne opuchnuté nohy a nie a nie odpuchnut tak sa možno stretneme v porodnici som sa bála či ma zoberie lebo ja niesom z PN ale až zo Senice ale Kubka my tiež robil on tak som rada že ma zobral aj teraz. Termín mám až 27 ale povedal že to bude na začiatku tak sa teším už aby to bolo 🙂

ejuska79
20. júl 2010

@annase no to mas dost daleko zo senice..tam nie je porodnica? inac dost ti posunul termin ako pozeram... mne dal na 3.8. termin lebo tiez je vacsia o tyzden... a do poradne chodis do senice? aj tam ti odporucili cisarsky?

annase
20. júl 2010

nie do poradne chodím do Hlohovca Breštanskému 😉 no porodnica je tu v Skalici ale tam rozhodne ist nechcem totiž prístup dr a sestričiek katastrofa ležala som tam pri prvom ked my tvrdlo brucho som povedala že Skalica nikdy viac. To hej malý je o tri týždne večší tak preto ale aj Kubko bol vždy o niečo večší tak to neriešim že to máš až tak posunuté a podla toho ako sa posldené dni cítimn tak sa modlím nech to vydrží aspon do 3 augusta kým sa vráti dr 😀

nini78
20. júl 2010

@ejuska79 tie opuchnuté nohy velmi dobre poznám 😠 , nič moc 😝 . Aj keď tých klasických poslíčov som nemala. Mne len občas stvrdlo brucho. Dneska som bola s Maťkom na očkovaní ☹ , tak mi ho bolo lúto, tak sa pekne na nich usmieval a oni ho tak zákerne pichli do oboch nožičiek. Bubáčik, ani moc neplakal 😵 .
@annase ja som Glesa nemala cez zmluvu, ale len som sa s ním dohodla a peniaze som mu dala keď ma prímal, rodila som normálne. A moc by som sa nespoliehala na to že keď to na teba príde popredu že ťa nenechajú rodiť normálne, pretože tam bola jedna holka ktorú nechali hovadsky vytrápiť, malého ťahali tým zvonom ani neviem ako sa to volá, celá potrhaná, malý hlavu ako mimozemšťan a pritom mala v papieroch napísané že dieťa je velké odporučená sekcia 😖 .

ejuska79
20. júl 2010

@nini78 chudiatko malinke ☹ ale zvladol to ako chlap 🙂 🙂 inak aj ja si uz konecne musim ist dohodnut tu detsku lekarku, najvyssi cas, snad nas zoberie..idem k tej co mas aj ty, k tej Talpasovej, chodi k nej aj svagrina s 3 detmi a je s nou spokojna, tak pojdem aj ja tam.. prosim ta, dokedy tam byva? nechcem ist hned rano, ked je tam asi kopec deti, ale tak pred obedom... no inak ten porod co opisujes, riadna brutalita... zajtra idem na gyndu, snad by mi na poziadanie mohol urobit sono, sak sa bojim ci nie je omotana snurou a ci je vsetko o.k.
@annase tak ty si dobre rozlietana 🙂 🙂 fuha, podla toho co pise nini by som im to asi prizvukovala, ze mam mat sekciu... alebo dotycna nedala vsimne a nechali ju vytrapit sa, ale je to riadne nezodpovedne si myslim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre