Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

kkiki
21. júl 2010

v tomto su strasne nejanosti ... take ticho divne nikto nechce o tom vraviet ale aj glesovi , ale ruku na srdce komu nie ? ked som rodila prve bola snami na porodke jedna holka co prisla uz v termine a hovori ze 3 dni neciti pohyb , dietatko mrtve, musela ho porodit a nebolo to prijemne pocuvat :( ved ako vravim kazdy ma iny vkus a skusenost , je dobre mat na vyber . len ta svarova :( no dojcan ano ten, pred 7 rokmi bol veru fesak ... ale teraz ked som teraz rodila skoro nam stehy potrhali co sme sa nasmiali kozy ze preco je on taky zhrbeny ... nuz pracovna deformacia 🙂 no hento je karabov problem ze meska a pod ... on sa proste zajebava ... ale ja som mu vdacna ...

kkiki
21. júl 2010

@annase no to som chcela napisat , vdaka za piestany a ich pristup , ja byvam uz 7r v ba ale vzdy som sla rodit do piestan a teraz pojdem zase ...

kluara
21. júl 2010

@kkiki Kati, no Švárová sa zmenila, nerodila ma síce, ale už len prístup teraz a pred 4 rokmi bol rozdielny 😉

kkiki
21. júl 2010

@kluara asi si cita forum, inak dost si to tu citaju lekari aj sestricky 🙂

kkiki
21. júl 2010

@kluara jaj sak to si ty 🙂))))

ejuska79
21. júl 2010

@kkiki myslis, ze si to tu citaju??

kkiki
21. júl 2010

zevraj ano skor sestricky ... 🙂

kiya
21. júl 2010

ahojte.. nezvyknem pisat, ale citam vas casto...🙂

moj starsi syn chodi talpasovej, ale teraz k nej s druhym babatkom urcite nepojdeme, nemozem povedat, ze by mu niekedy ublizila, ale jej pristup v poslednych rokoch, je o tom, ze mu nic nedavala, vsetko som si musela kupit v lekarni a tak si ho liecit.. nikdy som netusila, naco sedim hodiny v cakarni, ked ona povie, kupte mu kvapky do nosa a sirup od kasla a paralen, od teploty... vam poviem.,.. taky lekar som aj ja... nastastie nebyva velmi chory, takmer vobec, takze k nej casto nechodime, a kedze uz skoncil zakladnu, nebudem ho prekladat k inemu lekarovi.. pockam tie tri roky.. snad sa nic vazne nevyskytne...

a co sa tyka lekarov... svarova sa dufam zmenila 🙂 ja som hu mala pred 15 rokmi pri sebe celu noc, ale nastastie som rodila az cez den a to sa mi tam vystiredali vsetci lekari, co tam vtedy pracovali... vcetne glesa a karabu.. ten ma nakoniec odrodil.. aj teraz by som chcela jeho, len neviem ci vydrzim, kym pride 15.8 do prace... ak nie, bude to v rukach bozich...🙂

a s tym vsimnym.. myslite, ze 100 evor je malo?? ja som pocula, ze mamicky tak davaju lekarom a najlepsie po porode, aby potom neboli sklamane ked to lekar nestihne, alebo sa na to ..... nestihne 🙂 a peniazky by uz boli odovzdane...

kkiki
21. júl 2010

ja mam deti u zacharovej aj to koli nej dochadzam z ba ... ale za rok sa chceme prestahovat naspat do piestan tak ju menit nebudem , mam ju velmi rada aj deti .

nini78
21. júl 2010

@sylviq ano ja som prenášala týždeň, na 7 deň som išla ne kontrolu ku Glesovi, ale s tým že na poslednej mi povedal že si mám priniesť aj veci, lebo tam asi ostanem, predpoklad bol dosť veľké bábo. Tak som dorazila okolo 10.00, o pol jedenástej ma zobrali na monitor, počkala som na Glesa pozrel ma, bola som len na 2 cm otvorená, tak sa ma spýtal či tam chcem už ostať alebo ísť ešte domov. Jasné že som tam už ostala vzpísali sme papiere, ubytovali ma 🙂 ,a okolo 12.00 mi dal čípok s tým že dve hodiny musím ležať. O pol tretej monitor a vyšetrenie s tým že otvorená na 4 cm ,ale krčok zmäknutý môžeme pustiť vodu to bolo okolo tretej, hneď som išla na sálu aj s mužom a to bolo pol štvrtej a 17.15 bol malý na svete. Takže celý pôrod s kontrakciami trval od pol štvrtej do 17.15. Takže super 😀 . A ty si mala kedy termín?

kluara
21. júl 2010

no ja som od zacharovej odišla, nevyhovovala mi tá jej pomalosť 😖

bambulka333
21. júl 2010

baby a davate nieco aj sestrickam? nejaku kavu, bonbonieru?

jana17
21. júl 2010

Ahojte babulky,
pozeram, ze ste sa tu rozpisali 🙂

@bambulka333 sestriciek je tam vela, ale su tam aj take milunke osobky, ktorym by som urcite nieco dala 🙂 ked sa tam este niekedy dostanem, tak im urcite daco vezmem 🙂 A tym ostatnym velky bic a maly dvor 🙂

bambulka333
21. júl 2010

@jana17 no ved to uvidim, to sa dava asi trochu neskor, nie hned prvy den 🙂
dufam, ze narazim na tie zlate, nie na tie neprijemne ☹

kkiki
21. júl 2010

@kluara 🙂 ano mam pocit ze pri nej zaspim , ale nebyvaju tak casto chore tak sa to da ... 😀 😀 😀

sylviq
22. júl 2010

@nini78 termín som mala20.7. Dnes kontrola, tak uvidím, bola by som rada, keby mi urobili aspoň sono, veď minule po prietokoch sa len povypytovali a to bolo všetko, nejaká som bola sklamaná.Keď sa vrátim, tak ti napíšem, čo povedali - ani neviem, kto tam bude. Objednávala ma Straková, ale k tomu, kto má službu.

kluara
22. júl 2010

@bambulka333 ja som dávala bonboniéru iba sestričkám - aj na novorodeneckom aj na pôrodnici. doktorovi som za pôrod nedávala ani cent. nemala som nikoho vybaveného, nechala som to na náhodu - rodil ma Dojčan a bola som veeeeeeľmi spokojná.

kluara
22. júl 2010

@kkiki tak to máš super, ja som tam s malým chodila ako na hodiny klavíra a bolo to hrozné.... keď prídeš na 8.00 a pani doktorka si príde na 8. 30 a v čakárni 30 ľudí...... prišli sme o 11tej a ešte stále bola plná čakáreň....

jana17
22. júl 2010

Ahojte buchty,
tie ktore ste boli na sono noziciek v 4.mesiaci, neviete poradit, co sa tam robi? To sa chodi na Polikliniku? Vraj nejakemu Lasabovi, ale referencie o nom nic moc... uz to vidim, to bude zase placu... ☹

kluara
22. júl 2010

@jana17 robí sono kĺbikov

annase
22. júl 2010

@bambulka333 ja dám určite pri prvom som im dala kávy a velké bonboniery na porodnici aj na novorodeneckom ked som odchádzala nech sa nejako podelia predsa len sa staraju tak aspon niečo 😉
Ozaj ešte som sa chcela psýtat či na odchod mám mužovi zabalit aj poštolky alebo ich už nedávaju lebo som počula že už sa dávat nemusia

nini78
22. júl 2010

@annase odomňa ich sestrička pýtala , tie poštolkáče, keď ho išla obliekať.
@bambulka333 tiež som dala sestričkám bonboniéry a kávy ale až keď som odchádzala.
@sylviq neviem ako tebe, ale mne už potom sono berobili, vždz som bola len na pásoch a od termínu ma pozeral od spodu,vždy až do pôrodu.

annase
22. júl 2010

@nini78 tak mu ich rašej pribalím a kolko plienok ti do nich dávala dve či jednu inak v tomto teplach balit naširoko nič moc a ešte som sa chcela opýtat či robia sono klbikov už v nemocnici lebo pri malom tam nebol ten dr čo to robil tak sme potom išli až tu u nás

nini78
22. júl 2010

@jana17 aj ja sa mám na budúci týždeň objednať s malým k Lasábovi, je to poliklinike, ale nikto mi to tam nebere, takže asi tam v piatok 30. rovno nabehnem, od 7.30- do 10.00 robí sono miminám, potom dospelým. Nebudete plakať to je za chvílku urobené, ja som tam už s malým bola keď mal mesiac, lebo mu ho neurobili v nemocnici, lebo bola velká noc a nebol tam doktor.

nini78
22. júl 2010

@annase dali mu jednu plienku, ale keď tam bude nejaká milá sestrička možno mu to v týchto teplách ani nedá, veď v pôrodnici ich naširoko vôbec nebalia. A to sono robievajú v nemocnici vždy jeden deň do týždňa, takže záléží ako porodíš a kedy pôjdeš domov.

annase
22. júl 2010

to som zvedavá hádam nám to teda víde aby som sa potom nemusela s ním ešte trapat tuto na ortopediu

ejuska79
22. júl 2010

@sylviq ahoj, aj ja som bola sklamana, som myslela ze bude pozerat kazdy tyzden ci je vsetko o.k., ale povedal, ze ked mam urobene tie prietoky z nemocnice a ctg, ze viac netreba robit sono... ale nabuduce ho poziadam (ja chodim normalne k svojmu, nie do nemocnice) nech mi spravi sono, aspon nech kukne ci je vsetko o.k., ved clovek ma strach a myslim, ze zas tak vela roboty mu to neprida a aj tak si za kazde sono platim 6 EUR plus kazda jedna navsteva 3,50...

ejuska79
22. júl 2010

@annase moja kamoska co rodila v maji, hovorila ze teraz to nechaju na tvojom rozhodnuti, ci budes balit nasiroko alebo nie, lebo vraj tato prax nikde na svete nie je, iba v ceskoslovensku to tak bolo..neviem ale asi to na nieco je dobre, lebo som citala taku studiu, ze tuto techniku zas obkukaju v zahranici hlavne ked je nieco s klbikmi, tak to odporucaju.. ja asi budem tak balit aspon tri mesiace, ta kamoska sa rozhodla, ze nebude...

ejuska79
22. júl 2010

@nini78 ahoj, a ty balis maleho nasiroko? ja mam pribalene tie postolky, ked pojdeme domov, ale to mi doniesie manzel az potom, lebo do tasky sa mi to uz nevlezie..mam si pribalit este jedny, ci daju v porodnici erarne?

ejuska79
22. júl 2010

@kluara ahoj, a kedy davala sestrickam tu bonbonieru? az pri odchode? lebo aj ja zvazujem, ze im nieco donesiem (samozrejme tym milym) len hned pri nastupe je to take divne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre