Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

silvuskaa
18. máj 2009

natali ja by som tiez chcela dr.Glesa, sice ho nepoznam osobne ale vraj je dobry ako aj ty pises.

natali1
18. máj 2009

silvuskaa ja som ho tiez dovtedy vobec nepoznala. len tu som o nom citala same chvaly, tak som si zistila tlf. cislo a zavolala som mu, ze som v tom a tom tt a ze by som ho chcela pri porode. dohodli sme si stretko. na prvom len pozrel tehotensku knizku a nieco si pre seba zapisal, dohodli sme sa, kedy pridem nabuduce. potom mi urobil ultrazvuk a ku koncu som chodila uz len k nemu, resp. na tie pasy do nemocnice. mas na ho cislo?

silvuskaa
18. máj 2009

natali ciselko uz mam na mobil, ale este mozem pockat ved som len v 25tt. A tvojmu gynek to dufam nevadilo ze ku koncu chodis uz len ku Glesovi? Sice ved aj moj doki mi ho odporucil.

natali1
18. máj 2009

veru uz ani neviem, kedy som sa s dr. glesom skontaktovala.
ja mam vargu. on sam mi povedal, ze ku koncu by som uz mala chodit do nemocnice k vybranemu doktorovi. takze to je v pohode...

silvuskaa
18. máj 2009

natali dakujem za info...si zlata 🙂

natali1
18. máj 2009

rado sa stalo... 🙂

jaja003
18. máj 2009

natali ahoj, mozes mi prosim Ta napisat, kolko Ta stalo dojednanie Glesa..ja sa stale neviem rozhodnut, ci dakoho zajednat alebo nie... ak nechces napisat sem, napis mi prosim do IP.. dakujem moc

natali1
19. máj 2009

jaja, napisala som ti to ip...

silvuskaa
19. máj 2009

natali aj ja chceeem 😉

natali1
19. máj 2009

silvuskaa, mas to v ip... 🙂)

deyna
31. máj 2009

ja som rodila v 11/2007 a mala som zajednaneho Karabu, ale ako som si citala vase prispevky dozadu, tak si to teraz asi rozmyslim, idema na to niekedy v decembri, ja som sa hlavne bala, aby ma nechytila Svarova, tak sme sa takto poistili. No a Karabovi sme vtedy davali 5 a inak na Glesa som tiez pocula same chvaly. Dojcana som zazila iba raz aj to bolo u mojho gynekologa, kde (asi vynimocne) ordinuje

monikameli
2. jún 2009

ahoj, ja som rodila u dr.Glesa v PN v r.2007, dohodli sme sa a hoci nemal sluzbu, ked ma to chytilo, prisiel a bol super. Som rada, ze bol pri mne prave on, bola som s nim maximalne spokojna. Maly sa nakoniec narodil cisarskym rezom, vsetko sa to zbehlo rychlo, na sale bola prijemna odlahcena atmosfera vdaka doktorovej dobrej nalade, napriek tomu, ze uz bola sobota desat hodin vecer. Ak by som este niekedy rodila, tak jedine u neho. Mily, ochotny, vzdy dobra nalada 🙂 a inak porodne asistentky su tiez v pohode, mile a prijemne az na jednu, ale to je vsade.

bozka1
3. jún 2009

ahojte, mna rodil v r.2006 MUDr. Glesso a som bola spokojna. Mozno aj tym ze ziaden problem som nemala, mala v pohode, pekne ma zasil 🙂 a o dve hodky som pekne sedela na ranajky. Skor som mala s epiduralkou problem, pichli mi a ta mi nezabrala 😠 Takze aj ked som za nu zaplatila pretoz ju pichli ako keby som ju nemala. Neviem v com to bolo, ci skoro pichli, ci zle, pretoze ako mi ju pichla tak mi vystrelila prava noha tak do vysky, ze som sa riadne zlakla, ze mi pichal niekde mimo ☹ Nastastie vsetko ok dopadlo. Teraz cakame druhe babenko a rozmyslam ci si nejako zajednat alebo nie. V podstate je mi jedno z ktorych troch Glesso, Karaba a Dojcan ma bude mat. Tiez som pocula aj dobre aj zle, ale viac toho lepsieho. 😉 Skor Svarovu by som moc nechcela, to som pocula priamo od 2 rodiciek, des! Ale uz sa nasla jedna baba ktora bola s nou spokojna pri porode 😒 Takze co teraz? Som v pohode,ziadne komplikacie a verim ze to aj tak bude. Dokonca aj epiduralku si rozmyslim az na miest eak to bude mozne 😀 Sestricky su v pohode, i ked ako prvorodicke vtedy mi vela nepomohli. Ledva sme si vydrankali video z rokov 80 😀 kde ukazovali zakladnu starostlivost s babetkom. Ja som napriklad prebalovat vtedy nemusela, teraz co bolo kamosky-prvorodicky v dalsich rokoch tie uz prebalovali a umyvali pod umyvadielkom (ci pouzivali vlhke utierky) a nikto im neukazoval, iba ked sa navela opytali a natrafili na sestricku ktora ma cas 😉 Inac si myslim ze aj inde je to tak, lepsie aj horsie. Len keby tych nemilych skusenosti bolo menej 🙂

radkatt
3. jún 2009

Cauko,
Epiduralku je treba si dohodnut vopred, ci staci priamo az pred porodm???

deyna
3. jún 2009

no myslim, ze treba vopred, lebo musia urobit nejake vstupne vysetrenia a tie sa tusim robia aj tyzden popredu, teda podla predpokladaneho terminu, nesmie tam byt moc dlha pauza, takze ak sa neporodi do neviem kolko dni od vysetrenia musi sa to zopakovat, tak ak ma niekto namale a ide rodit teraz radsej tam zavolajte a dohodnite sa.

jaja003
4. jún 2009

Ahojte, Epiduralku netreba dopredu dohadovat, staci sa rozhodnut priamo pocas porodu, som sa na to pytala minuly tyzden... aj otca netreba dopredu nahlasovat, staci to oznamit ked pridete rodit, ze chcete aby bol otec pri porode... tie predoperacne vysetrenia sa robia len v pripade cisarskeho rezu... inak za epiduralku sa plati 83Eur, za otca pri porode 20 eur...

bozka1
4. jún 2009

Jaja ma pravdu, ziadne vysetrenia mi nerobili. Spravia to priamo ked rodis 😉 Najprv sa vsak opytaju, este sa popytaju zakladne veci ohladom tvojho zdravotneho stavu 😉 Tak to islo pekne hore, za posledne 3 roky, tie poplatky!

radkatt
5. jún 2009

Tak tie poplatky su teda riadne paky...Bud som naivna alebo prispata, 😀 ale ze sa plati za pritomnost otca...to je fakt brutal 😅

monikameli
6. jún 2009

ahoj, ja mozem porodnicu v PN len doporucit, mili lekari, mile porodne asistentky az na jednu a aj novorodenecke sestricky boli v pohode. Ak este niekedy rodit tak urcite v PN.

mima1708
16. jún 2009

ahojte maminy.... aj mne sa to uz blizi a stale sa neviem rozhodnut ktoru porodnicu vybrat... v NR je to vraj strasne a o PN toho vela neviem... v akom stave je tam sestonedelie a novorodenecke? a co sumy za epi a otecka pri porode? citala som tu vraj 83 eur epi a 20 za otecka, je to tak? boli sme najprv na tom, ze pojdem do TO,ale kedze som z hlohovca je to dost daleko... PN by som prijala skor, len neviem vobec ako to tam chodi...

deyna
16. jún 2009

no mne sa zdalo prostredie celkom fajn, novorodenecke, to je vlastne len 1.5 miestnosti, tam sa o babetka staraju, ak ich nemas u seba, ale po vacsine ich maminy mavaju u seba, ak mozu a beru ich len rano a potom okolo obeda na kupanie (tusim) sestonedelie su obycajne izby, mas tam postel, stolik a postielku pre babo, umyvadlo. sprcha s bidetom a wc je spolocna, okrem nadstandartnej izby, tam to mas iba pre seba. no a z HC to mas blizko a aj cesta je ovela lepsia ako do TO

jaja003
16. jún 2009

Mne to tam prislo ako take rodinne prostredie - este som sice nerodila, ale bola som tam 4 dni na pozorovani kvoli tvrdnutiu bruska - ako deyna pise, je tam 6 izieb, z toho 1 nadstandardna, kazda mamina ma svoju postel, stolik a postielku, kde ma povacsine cely den svoje babatko. Pocas obedu babatka brali a kupali, maminy sa medzitym naobedovali. Su tam dve spolocne sprchy a 2wc, nadstandard ma svoje vlastne.
Nevyhoda Piestan je to, ze sa neda rodit predcasne, teda ak nemas 2-3 tyzdne pred terminom, kedy sa uz babatko povazuje za donosene a odtecie ti nahodou plodova voda alebo pridu na Teba porodne kontrakcie, tak chod radsej do Nitry alebo do Trnavy... ak by si dosla do PN, tak by Ta presunuli do Trnavy, kde sa mozu rodit aj predcasne deti.

mima1708
16. jún 2009

a ako je to v pn s cenami? bo som nasla jedno temu tu na konikovi a vraj beru 25 tis. za porod... ale pravdepodobne to bude asi nejaka sukromna klinika,nie? Nemocnica Alexandra Wintera n.o. ma vraj normalne ceny... 83 eur epi a 20 za otecka...

mima1708
16. jún 2009

a tie 2-3 tyzdne pred by ma normalne nechali? ci aj vtedy by ma presunuli... bo do tt nechcem ist ani za milion a v nr to vraj tiez nieje najlepsie.... vraj su tam hrozne priestory,okrem 4 prerobenych izieb... 😒

mima1708
16. jún 2009

a ozaj baby, neviete ako je to v pn s prehliadkou oddelenia a tak? treba tam asi vopred zavolat,ze? a okrem tel. cisel nejaky kontakt niektora nemate nahodou? mail na niektoreho z doktorov....

jaja003
17. jún 2009

Ahoj Mima, hej tie 2-3 tyzdne pred porodom mozes kludne rodit v Piestanoch, to je uz babo povazovane za donosene, a tie ceny su 83eur za epidural, 20eur za otecka, za zazmluvneneho doktora 100Eur - aspon podla nastenky pri porodnici 🙂
Ja mam cislo do ordinacie doktora Karabu, ak by si mala zaujem, poslem ti do IP.

mima1708
17. jún 2009

ahoj jaja... dakujem ti velmi pekne... budem rada ak mi ho posles, lebo aj tak som rozmyslala, ze ked pojdem do Pn zazmluvnim si jeho... ako tu tak citam, vyzera,ze je najlepsi.... a nevies nahodou ako to je s tou prehliadkou oddelenia a s nahlasenim sa? uz sa mi to blizi a stale sa nejako neviem stotoznit s predstavou,ze pridem s papierom v ruke za niekym cudzim s tym, ze dobry den ja som ta a ta a prisla som k vam lebo o par tyzdnov budem rodit... ☹ mam z toho normalne nocne mory... dakujem ti vopred...

jaja003
17. jún 2009

mima, no ja mam podobne pocity, ale baby vraveli, ze je to v pohode, zavolas mua povies ze si ho chces zazmluvnit k porodu a on sa s tebou dohodne na stretnuti, urcite ta bude chcet vidiet a vysetrit, vacsinou vsetky baby co rodia v Piestanoch musia prejst vysetrenim u neho v nemocnici, a do porodnice sa chodi na CTG - natacanie srdiecka babatka a kontrakcii maternice, takze ked pojdes tam, kludne sa spytaj na prehliadku oddelenia..
To cislo posielam do IP

deyna
18. jún 2009

prehliadka sa da dohodnut s hlavnou sestrou, ona robi aj prenatalnu pripravu - Jana Chmelikova, pozrite si link, je tam aj cislo a ine info
http://www.zzz.sk/?content=porodnica_piestany

deyna
18. jún 2009

a eeste ma napadlo, pisu tam o dokrmovani glukozou, ale nie o umelom mlieku, naozaj ho nedavaju, ja som dostala mlieko az na 5 den a to mi uz detska lekarka hovorila, resp. upozornovala, ze asi budu musiet dat malej umele, kvoli testu na fenylketonuriu, tak som suhlasila, upokojila sa aj mala, aj ja a potom uz slo moje mliecko, dokonca, ked som mala problemy, pozicali mi taku jednoduchu balonikovu odsavacku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre