Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

lilla244
15. máj 2011

@daniela1974 tiez nie uplne rozumiem preco sa neda zaplatit cisarsky rez a preco zenu idu zozrat pohladom,ked sa na to pyta...

lilla244
15. máj 2011

@lucyka1 ja mam 7kg hore uz.. mi doktrov vravel,ze si uz mam zacat davat pozor na jedlo.. a ja pozeram,ze co??? ved mne este len teraz zacalo chutit 😀

lilla244
15. máj 2011

@lucyka1 dnes som trosku nakupovala pre babo vecicky .. sa tesim z nich ako mala 😀
nakupujes uz aj ty? ja momentalne riesim kozmetiku pre babo .. kamoska mi liezla na nervy,ked bola tehotna.. som myslela ake prkotiny riesi a teraz kuk na mna 😀

bubulka722
16. máj 2011

@lilla244 Môžem ťa potešiť, pretože v tomto chorom zdravotníckom systéme sa za prachy skôr dočkáš CR ako prirodzeného pôrodu. Ak by si si problematiku CR viac preštudovala, neprišlo by ti táto možnosť až taká super. 😉

nanyy
16. máj 2011

@lilla244 ja som bola v pn v porodnici v roku 2005,mala som nadstandardnu izbu a druhy krat by som ju chcela opet...ja som na tom videla len vyhody,sperchovat som sa mohla kolko som chcela-stychy sa lepsie hojili,tv na izbe,navstevy neobmedzeme,babatko pri sebe,sukromie....takze mozem len doporucit 🙂

lilla244
16. máj 2011

@bubulka722 tak pozor ja netvrdim a ani som nikdy netvrdila,ze tato moznost je taka super... ja som sa snazila poukazat na fakt, ze zena by mala mat moznost vyberu.. to je vsetko

lilla244
16. máj 2011

@nanyy dakujem za odpoved, tiez by som mala radost,ak by sa mi podarilo chytit tuto izbu 🙂

bubulka722
16. máj 2011

@lilla244 Ja si však naopak myslím, že ak by bola žena dostatočne informovaná o rizikách CR, nikdy by sa pre túto variantu dobrovoľne nerozhodla. Ja osobne som sa zo strany lekára stretla s neodôvodneným nahováraním práve na CR, čo je teda poriadne absurdné.

nanyy
16. máj 2011

@lilla244 ja som tiez na nu isla az na druhy den-teda az po porode,bola totiz obsadena. spomen to doktorovi ktoreho mas vybrateho k porodu ze mas zaujem o tu izbu,on ti povie ako postupovat.mas nejakeho doktora vybraneho? komu chodis doteraz?

lilla244
16. máj 2011

@nanyy chcela by som asi dr.Karabu.. no este som sa nepytala..
tak predpokladam,ze mi povie,ze uz bude obsadeny.. kazdopadne sa skusim opytat..
citala som rozne "recenzie" na doktorov v piestanskej porodnici.. som z trosku popletena..
chodim karabovi, tak asi najskor jeho sa spytam...

lilla244
16. máj 2011

@bubulka722 opat som bola nejak nestastne preparafrazovana..
tu skutocne bola len myslienka o tom,ze by zena mala mat moznost vyberu... to co pride absurdne vam mozno nepride absurdne inym ..
to je vsetko

bubulka722
16. máj 2011

@lilla244 Myslím, že si každá z nás predstavuje pod pojmom pôrod niečo úplne iné... 😉

nanyy
16. máj 2011

@lilla244 ..tak ja som mala pri prvom porode glesa a chcela by som ho aj pri druhom...pravdu povediac,s karabom nemam dobre skusenosti..... 😖

lilla244
16. máj 2011

@nanyy prezrad preco...
pocula som,ze obcas nezdviha telefony ... 😒

lucyka1
17. máj 2011

@lilla244 ahojky. neboj to je normalne. ja ked som cakala martinka tak som pri tych malych vecickach aj plakala, taka som bola z toho dojata 🙂 ze aky malinky cloviecik to z teba dokaze vyliezt 😉 a ked som porodila tak sa mi oci leskli a len som si hovorila, neplac, neplac.... krasne... ja vecicky moc neriesim lebo mam toho dost po martinkovi. ja skôr veci do pôrodnice.... ale to pockam este mam cas, uvidim aky zoznam mi posles 😀 😀 a kozmetiku budem mat ako pri matkovi, cize olivovy olej a kremik na ritku a mydielko na kupanie, hotovo. inak uz sa nemôzem dockat.... a zaroven sa bojim pôrodu... 😉

lilla244
17. máj 2011

@lucyka1 ja tiez tak isto.. neveim sa dockat, ale taktiez sa bojim .. neviem co mam cakat .. dufam,ze vsetko pojde hladko 🙂

lucyka1
18. máj 2011

@lilla244 to si prajeme asi kazda tehotna. 🙂 ja po prvej skusenosti by som chcela a tuzim po tom aby to slo hladko, a tiez chcem radsej pri pôrode mat doktora ako doktorku. dufam ze mi to vyjde. 😉 budem sa na to asi spoliehat i ked neviem ci mi to bude nieco platne... uvidime....

lilla244
20. máj 2011

@lucyka1 ja som prala vecicky a aj zehlila a strasne ma to bavilo.. co zvycajne zehlenie neznesiem a celkovo ho malokedy praktizujem 😀
vcera som si objednala kocik,tak sa tesim z toho, pride sice asi az o mesiac,ale nevadi 🙂

lucyka1
23. máj 2011

@lilla244 este si ho uzijes dost... a aky je to vlastne kocik? ja budem mat od bratranca, klasiku, mne je zbytocne kupovat novy, lebo mam aj vajicko, aj od pol roka karicku, ktoru som si kupovala novu pri matovi. takze to vynosim. inak kedy to vlastne ides v juni ku tomu karabovi?
mne sa zase tak nechce to vsetko prat a potom este zehlit, tak si to nechavam na poslednu chvilu kedy uz budem musiet ale ked si predstavim vsetky tie vecicky, deky, obliecky, perinky, fusaky,..... fiiihaaa, to sa mi ozaj nechce, ale tiez sa z tych malickych veciciek tak vytesujem a hovorim si ze to uz nie je ani pravda, ze bol martinko taky malicky a chutnucky. 😉 🙂 strasne rychlo to leti. matko bude mat zachvilku 4 roky....

lilla244
25. máj 2011

@lucyka1 jasne chapem..
no ja som objednala nakoniec stokke, chcela som strasne bugaboo.. ale ze velmi,ale znama si ho kupila a ta vanicka sa mi zda strasne ale strasne nizko... tak som sa po dohode so sestranicou,kt je maniak na kociariky 😉 rozhodla pre ten stokke... som na neho zvedava..
Karabovi idem 6.juna, urcite ti poslem ten zoznam veci,co treba do porodnice..

isabella_fly
25. máj 2011

@lilla244 neviem sice ako je to u karabu s telefonmi, ale na margo zlej skusenosti s nim a este k tomu nevysvetlenej ti zasa ja pisem, ze s nim mam vynikajucu skusenost a keby som si druhykrat vyberala, tak najskor jeho, aj ked ja som si porodnika nedohadovala a do buducna tiez asi nebudem 😉

lilla244
25. máj 2011

@isabella_fly ja s nim ale zle skusenosti osobne nemam.. len mi bolo povedane,ze obcas nedviha telefony... mne on pride do pohody.. problem s nim nemam ???

lucyka1
26. máj 2011

@lilla244 ahoj. dik. ja som bola vcera na poradni. vsetko ok. len z vysledkov krvi mi zistili ze mam malo zeleza tak mi doktor zvysil davku na dve tablety denne. od 29.5. som na MD. takze az teraz si uvedomujem ze len nejaky mesiac a pol do pôrodu. normalne neuveritelne ako rychlo to ubehlo. brusko mi rastie uz ho mam 31 cm. a vazim 70kg. cize som zatial pribrala 18kg. no hrozne... 😒 a uz chodim na poradne kazde dva tyzdne. teraz idem 8.6. tak som zvedava. ale myslim ze teraz sa uz utz nebudu robit, ci hej? nevies?

daniela1974
26. máj 2011

@lucyka1 ja som pribrala 20 a vcera mi sestra u Karabu zahlasila, ze ani nemam ist rodit do PN lebo oni nemaju skusenosti s takou velkou vahou. Ze to este nezazili.
Dost ma to urazilo a dotklo sa ma to, hlavne ked to trieskala pred mojim muzom.

lilla244
26. máj 2011

@daniela1974 to nemyslite vazne????
uffffff
bavime sa asi o tej sestricke,co legendarne pribrala len 4kg a jej syn mal 4,50kg ...
fyzicky nemozne som jej povedala,ze to je 🙂
ja tam idem 6.juna, pribrala som asi 6 / 7 kg ale vsetko mi ide do zadku.. tak som zvedava na poznamky 😀

lilla244
26. máj 2011

@lucyka1 ahoj to som rada,ze ste v poriadku... mne moj gynekolog tiez este asi dva mesiace do zadu predpisal zelezo,ale potom som bola u Karabu a ten mi zasa povedal,ze ho nemusim brat,ze nech si dam o "sniclu" viac 🙂
tak som to nebrala.. vcera som bola na krv u sestricky,tak dufam,ze budem mat krvny obraz v poriadku..
ja teda brusko neviem kolko mi meria.. to mi ani nik nikdy nemeral ???? 😒 skusim sa spytat ked tam pojdem nabuduce...

isabella_fly
26. máj 2011

@lilla244 ja som ti to pisala, lebo tu vyssie niekto napisal prispevok, ze s nim ma nejaka pani zlu skusenost 😉

@daniela1974 a kolko mas kg na aku vysku? bo ja mam teraz o 24kg menej ako v deviatom mesiaci 😒

isabella_fly
26. máj 2011

@lilla244 fyzicky je mozne pribrat len tolko, ked ma zena nadvahu a ma velke problemy udrzat v sebe jedlo, ale je to skor vynimka... babka mojho mm pocas tehotenstva nepribrala nic, bola ako trnka a po tehotenstve v priebehu kratkej doby nabrala az 40kg... takze to je asi o zene a genetike a chvalit sa tymi 4kg, sak aj ja som mala chut ju nakopat do riti 😠

reanda
26. máj 2011

podla mna sa tiez nema cim chvalit, lebo ak pribrala menej, ako nakoniec vazilo babatko, tak to musela v tehu schudnut.. no ja teda nemienit krmit moje dieta vlastnym tukom aj so vsetkymi tymi toxinmi.. radsej nech mam vacsiu rit 😉

reanda
26. máj 2011

@daniela1974 mala si jej odvrknut, ze aspon budu teda o skusenost bohatsi..
no to som zvedava, co budu za hlasky, az tam ja pojdem, uz sa tesim 😀 ja som sice zatial nepribrala, ale tazka som bola uz pred tehotenstvom.. minule sestricka bola ticho, ze som si ju ani nevsimla, len pan doktor mal preslov, mozno si to vymienaju 😀
ono sa povie, ze jednym uchom dnu-druhym von, ale cloveka sa to dotkne, ides tam, tesis sa, ze male uvidis, aj sa bojis, ci je vsetko v poriadku a vsetky reci sa tocia len okolo tucnych bruch a velkych zadkov 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre