Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

huhusestra
13. sep 2010

chcela by som sa spýtat c nahodov neviete na ake cislo volat do piestanskej nemocnice ked sa chcem objedat na prietoky. Dakujem

bubulka722
13. sep 2010

@huhusestra Na čísle 033/79 55 292, treba si volať vždy v piatok od 8:30 😉

dadika1114
13. sep 2010

@bubulka722 no moja sestra ked rodila tak mala uz po porode cervene oci krvave jak rak .... a sestricka jej povedala ze si mala zistit ako ma tlacit dopredu ... ako sila no .....

bubulka722
13. sep 2010

@dadika1114 Niektoré ich hefty fakt nemajú obdoby... Nič iné nám nezostáva len si sami hájiť vlastnú kožu. Inak bez manžela alebo niekoho iného by som sa rodiť určite neodvážila. Treba mať za chrbtom niekoho, pretože inak si dovolia hocičo. Podľa zákona je inak rodiaca žena považovaná za nespôsobilú rozumného uvažovania, preto je to len bábka v rukách lekárov.

huhusestra
13. sep 2010

@bubulka722 dakujem a to je vlastne sono alebo ako sa robia tie prietoky? a v kolkom týždni je odporucane to podstupit v 36 a 38 tt?

bubulka722
13. sep 2010

@huhusestra Tak ďaleko som sa zatiaľ nedostala,teda neviem presne ako to funguje v PN, pretože každá nemocnica to robí akosi v iných tt. Myslím, že bude najrozumnejšie si tam zavolať a spýtať sa? Ty si v 37.tt. a ešte si nebola?

huhusestra
13. sep 2010

Ved hej aj si tam zavolam, ved opýtam sa aj mojho lekara len už som tak domotana z tých vsetkých vysetreni aj s lekarom sme sa naposledy nepochopili lebo sa ma pýtal ci už som bola na prietokoch a v ten den som isla do nemocnice ale to neboli prietoky ale CTG čiže natacanie a ja sa tomu tak rozumiem co tí lekari hovoria ked každy to nazve inak.

dadika1114
13. sep 2010

@bubulka722 no to hej .... ja si muza beriem radsej zo sebou 🙂

bubulka722
13. sep 2010

@huhusestra Ja si inak tiež myslím, že to s tými vyšetreniami nejako preháňajú. Najprv snoria po všeliakých genetických vadách pritom žiadne z vyšetrení nemá 100%výpovednú hodnotu a potom hľadajú chyby a patológie v tehotenstve na matke. No neviem či to má všetko až taký význam ako sa hovorí. Po psychickej stránke to ani jednej z nás nepridá a tehotenstvo si užívame pod tlakom monokrát nezmyselných vyšetrení.

ejuska79
13. sep 2010

ja som bola fakt spokojna s PN porodnicou, aj s lekarmi a sestrickami... boli uplne v pohode, pomahali mi ako sa dalo.. dr. som mala dojednaneho (Gleso) a sestricka ktora bola s min pri porode bola super, ako sa volala neviem, ale aj ine boli mile, poradili, ked som sa spytala..nemyslim si si ze nemaju ludsky pristup, to by som im velmi krivdila, akurat jedna sestricka na novorodeneckom mi vadila 😒

nini78
13. sep 2010

@dadika1114 zoznam vecí do pôrodnice, by ti mal dať tvoj gynekolég, alebo v nemocnici ti ho dajú aj s tlačivom na meno dieťaťa, ktorý musíš mať podpísaný aj od manžela.

nini78
13. sep 2010

@huhusestra prietoky sa robia okolo 38tt, a robí sa to počas sona, nie je to nič navyše.

nini78
13. sep 2010

@ejuska79 dala ti Talpašová niečo namiesto vigantolu?

dadika1114
13. sep 2010

@nini78 takze si ho pytat nemusim? to daju automaticky?

nini78
13. sep 2010

@dadika1114 nedajú, niekedy sa spýtajú , ale nespoliehaj sa na to a vy pýtaj si tie papiere.

dadika1114
13. sep 2010

@nini78 aha :D no radsej si budem pytat .....

bubulka722
13. sep 2010

@ejuska79 No každopádne mi spomedzi pôrodníc ako najprijatelnejšia pripadá v PN. Lekára mám dohodnutého tiež, to nie je o čom a ostatný personál hádam ujde. Inak o tej sestričke na novorodeneckom som počula od viacerých. Akosi keď som ležala na gynde, tak mi pripadali všetky sestričky v celku o.k.
Kočky ako to je v nadšt. izbe, manžel tam môže byť celý deň somnou?

nini78
13. sep 2010

@dadika1114 a neboj, pôrodnica je na svoje možnosti úplne v pohode, ja so bola veľmi spokojná, je sice pravda že som mala dohodnutého dokiho, ale takýto pôrod by som brala hocikedy 🙂

nini78
13. sep 2010

@bubulka722 myslím že ano, okrem vizity. Dokonca tam chodili aj večer, len musi biť voľná, nedá sa zajednať.

dadika1114
13. sep 2010

@nini78 no ved snad to bude vsetko ok 🙂 citam ze je celkom v pohode a to sa inak aj dost cudujem na piestany :D a ked by som si chcela pozriet nemocnicu ako kde budem rodit a tak .... to musim niekoho poziadat alebo ako sa to robi?

nini78
13. sep 2010

@dadika1114 ak máš dohodnutého lekára povedz jemu, alebo keď pojdeš na natáčenie na pôrodnicu spýtaj sa sestričky, ak nebude nikto rodiť myslím že to nebude problém. Ja som bola na sále z predpôroného kurzu.

bubulka722
13. sep 2010

@nini78 To je jasné. 😉
Inak ešte jedna otázočka. Spomínali ste, že detičky na vizitu berú každé ráno na novorodenecké. Je to zhruba v rovnakom čase ako je ženská vizita, pretože z posledného príspevku som to tak pochopila.
Tie ktoré ste išli na reverz, robili vám s tým nejaké problémy?

dadika1114
13. sep 2010

@nini78 no neviem ci si budem niekoho dohadovat ...asi aj nie.Ok tak sa opytam potom na to.A ten predporodny kurz byva ako casto? to sa treba tiez niekde zapisat ?

nini78
13. sep 2010

@bubulka722 nie nebývalo vždy rovnako, cez našu vizitu som mala malého väčšinou v postielke.

nini78
13. sep 2010

@dadika1114 nie, to je len na tebe, ja som chodila na Valovú, ale to ešte pri prvom, tam sa učíš dýchať, ako sa tlačí a vlastne sa tam dozvieš všetko čo potrebuješ, lebo ho vedú sestričky.

bubulka722
13. sep 2010

@nini78 Takže by som teoreticky mohla ísť s bábatkom na novorodenecké na vizitu?
Ak si ešte pamatáte, aké vyšetrenia sa detičkám robia v ktoré dni?

dadika1114
13. sep 2010

@nini78 jaaj a tam sa dostanem ako? zavolam alebo tam ist treba osobne?a kde sa to asi presne nachadza?

nini78
13. sep 2010

@bubulka722 o tom dosť pochybujem, že ťa tam pustia, kôli bacilom tam nechceli púšťať mamičky, ale treba skúsiť, a ešte oni detičky berú preč, na soná, a pochybujem že ťa pustia z oddelenia. Netuším kedy sa robia aké vyšetrnia, iba v piatok robia sono nožičiek, sluch vyšetrovala pri mne na izbe a odbery to si už nepamätám, ale bolo toho viac.

nini78
13. sep 2010

@dadika1114 ja som tam volala, ale ja tam aj bývam, takže ja som si to našla na dverách a potom som tam volala.

bubulka722
13. sep 2010

@nini78 Preboha kvôli akým bacilom, veď je všeobecne známe že nemocnice sú najzamorenejšie miesta. Teraz keď som tam bola len pozrieť sa, tak s tým problém nemali a pritom tam mali práve dve čerstvo narodené detičky. Tak to je to najdôležitejšie čo preberiem s pediatričkou.
Inak možno vám pripadám ako konfliktná osoba. Z mojich príspevkov máte môžno taký pocit. Nie je to tak, robím to len kvôli tomu že mi na dieťati strašne záleží a nedovolím aby mu nejako ublížili. Všetky tie vyšetrenia sa podľa mňa dajú urobiť aj neskôr a naozaj nevidím dôvod aby im prítomnosť matky nejako prekážala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre