Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

nini78
13. sep 2010

@bubulka722 neviem, keď som tam ležala ja bola akurát karanténa, a tiež tam boli niektoré mamičky, poviem to tak nie zrovna zdravé, a proste nechceli aby tam boli, tá izba je pomerne malá, my sme mali plný stav, takže keby to tam mali pustiť všetko, no neviem, ale treba skúsiť. Z vlastnej skúsenosti viem že sestričky nerobia čo im lekári povedia, a tie z novorodeneckého ani nespadajú pod pôrodnicu, takže keď ti tú izbu ukazoval lekár, nemáš zaručené že ťa tam sestričky pustia.

bubulka722
13. sep 2010

@nini78 Tak sestričky môžu tak prd rozkazovať čo sa smie a čo nie. Ich nadriadená je vrchná a s ňou sa poznám. Inak jasné, čo sa týka karantény to je úplne o niečom inom.

nini78
13. sep 2010

@bubulka722 ako vravím, treba skúsiť, s týmto ti asi nikto neporadí, teda aspoň ja nepoznám nikoho 😉

granado
13. sep 2010

@bubulka722 ahoj ak sa ťa smiem spýtať, mala si neaký zlý zažitok z porodu ked maš taketo negat.uvažovanie o porodnici?osobne mam dva porody za sebou a som nad mieru spokojna uplne so všetkým. jeden porod bez manžela druhy s nim a nevidela som rozdiel, oba boly užastne a starostlivosť maximalne užastna. poviem ti pravdu že tak ako si to tu opisovala to zaobchadzanie /že musiš tam mať niekoho pre istotu/tak ti poviem isť prvy krat rodiť tak mam strašne obavy. no každopadne ti držim palce aby si mala pohodový porod a mohla si napraviť mienku o porodnici, teda hlavne tej našej piešťanskej 😉

bubulka722
14. sep 2010

@granado Ja nemám negatívny pocit z Pn pôrodnice, to by som si vtomto momente nedovolila hodnotiť, nakoľko som tam ešte nerodila. Mám za sebou jeden pôrod z Tn - otras, ale bolo to dávno takže odvtedy sa toho aj tam dosť zmenilo.
Moje požiadavky nie sú zase až také veľké a je podla mňa normálne keď ženu zaujíma čo budú robiť s ňou a s jej dieťaťom, je podľa mňa etické upovedomiť ju o všetkých zásahoch. Je podľa mňa normálne keď chce žena mať dieťa po pôrode stále so sebou, keď ho chce mať priložené po pôrode na brucho, mala by mať nárok rozhodovať či mu bude podaná glukóza alebo dokonca UM, v podstate to čo som popísala v pôrodnom pláne. Pritom mám mať pochybnosti či bude mať vôbec niekto vôľu počúvať moje prosby. Myslím, že si nerozumieme, pretože mnohé ženy berú pôrod len ako niečo mechanické čo si treba odtrpieť a rýchlo zabudnúť. Nemusí to byť tak ak bude vôľa zo strany mamičiek aby sa tento zastaralý systém zmenil. Všade inde nastali v pôrodníctve zmeny, Česká republika je tiež na míle pred nami a len tu sa každý tvári, že je všetko o.k. a nie je čo riešiť. Ak nebudeme chcieť my ženy, tak sa nikdy nič nezmení.

kkiki
14. sep 2010

@bubulka722 ale to co ty pises sa viac menej deje, aj babo ti daju ked poziadas hned prisat, to ze ho beru na meranie a skontrolovanie zdravotneho stavu, by som neodsudzovala ... vela novorodencov ako nahle sa narodi idu pod lapku do teplucka ... aj nam stale oznamuju co budu robit, kam ich vezu na vysetrenia , detska lekarka kazdy den pride a oznami ci sa stav nezmenil a babo je zdrave, albo oznami pripadne choroby ... staraju sa ako sa len da ... asii ten tvoj nazor len prezentujes " ostro " a snazime sa ti vysvetlit, kedze sme tam viacere rodili viac krat, ze vsetko tam je, ale otazka par veci asi nebude mozna aj ked ti ju lekar odobril ... odsuhlasit to musia , vsetci ... a co sa tyka vitaminu K a ockovania ,... to uz sa musis rozhodnut ty, len teraz neviem cii to ockovanie na 4 den nie je povinne .. ako dalsie ockovania ...

ejuska79
14. sep 2010

@nini78 ahoj, nie nedala,len povedal, ze to nemam davat.ale idem tam dens po 13, tak dam vediet.

bubulka722
14. sep 2010

@kkiki Tak to je fajn, dúfam že ma teda nesklamú. Určite som nechcela reagovať nejako neprimerane až ostro, tak som to určite nemyslela, len mi prišlo pár príspevkov ktoré nie sú ani zďaleka také pozitívne ako ten tvoj. Snažím sa len myslieť do budúcna, pre niektoré možno s negativizmom, ale ja sa skôr snažím dozvedieť popredu čo sa od nich dá čakať. Očkovanie BCG vakcínou na 4. deň je povinné, ale dá sa odložiť a absolvovať ho na kalmetizácii. 😉

dulkagabulka
14. sep 2010

@kkiki ked som rodila svoje deti, tiež som považovala všetky postupy za normálne ,lebo predsa takto sa to robi...ani som netušila,že sa to da aj inak...a poviem ti pravdu, teraz,ked viem, že to ide inak a ake je to "inak" krasne, aky to ma dopad na cely život dietatka, je mi to neskutočne luto,že som nemohla svoje porody prežit tak.....všetci sa správajú tak,že toto si vymýšlajú "premúdrelé matky.".
Viem,že robia čo sa da...viem,že mnohým detom i maminam zachrania život... viem však, že všetko robia to tak,ako su zvyknutí a tak,ako sa im to osvedčilo....prečítaj si knihu od doktora Odenta gynekolog-porodník/, doktora Leboayera, alebo od doktorky Prekopovej,/detská psychologička/ či doktora Freiberga/ gynekolog-porodnik- neonatolog/,doktorky Horkej / detská lekárka a psychologička/alebo si pozri par filmov s touto tematikou a mozno budeš hovorit inak...až potom uvidiš, že na tvojich detoch,ak bol tvoj porod fyziologický, bolo napriklad tým že im bola prestrihnutá pupočná šnúra pred tým, než dotepala, alebo tým že ti boli po porode odobraté na pozorovanie, že neboli pri tebe v čase "zlatej hodiny"..atd..atd... bol spáchaný nehumánny čin..a potom možno zmeniš nazor...

kkiki
14. sep 2010

@dulkagabulka ja ta chapem co chces povedat, stale sa deje nejaka osveta ... napr otazka kojenia ... atd atd ... len v jednom je naozaj velky rozdiel a nebudem pisat ze u nas a v zahranici, lebo postupmi niektorych statov v europe by ste horko zaplakali nad pristupm a este aj vas ucet ... ja si tu nikoho nezasatavam ani jednu ani druhu stranu, pozeram sa nato realne ... predpokladam, ze ked zena poprosi o to aby jej dieta bolo prilozene ked nebude mat prioblem a pocka sa s pupocnou snurou , ziaden lekar nepovie nie ... skor by som potom apelovala na predporodne pripravy a tam nech sa preberaju tieto temy , aby matky boli informovane ... je nelogicke vycitat lekarovi, alebo porodnici nieco o com ste predtym nevedi a teraz viete z roznych knih a odbornych clankov ... ze preco vas vtedy neinformovali ... dalsia otazka, je financie ... oka stale sa tu spominaju ceske nemocnice a podobne ... je ich tiez len par ... hainburg detto , ale porod vas vijde na min 1000 eur a bude vam poskytnute co si len zazelate ... piestanskej nemocnici z mojho pohladu naozaj nic nechyba v smere o staranie sa o rodicky a novorodencov , aj ja by som prijala vanicky na izbe , nove postele nabytok, lepsiu stravu, ale mne je to v tu chvilu tak suma fuk, hlavne ze o mna a moje dieta je postarane ... a z vlastnej skusenosti , ked som o nieco poziadala, alebo som potrebovala pomoct , bolo mi vyhovene .... na jednej strane baby rooming , kazda zena tuzi mat svoje dieta ihned pri sebe a starat sa o seba a o dieta , ale tu bohuzial nie je dostatok sestriciek aby stihali obiehat izby a este sa starat o deti na novorodeneckom ... potom sa zrazu matky stazuju, ked si nevedia rady a vsetky sestricky su kravy a neochotne a podobne .... tak ako ? oka potom zakladnu starostlivost, ktoru si matka hradi zdravotnej poistovni nech je poskytnuta automaticky a kazda dalsia polozka navyse si bude musiet rodicka doplatit ... a verte ci neverte okamzite by boli letaky a plagaty s cenou ... ale vdaka tomu by zodpovedalo aj oddelenie ... a tak to funguje aj v zahranici ... tu sa o nas staraju 3-7 dni a jedine co zaplatime je muz pri porode, natacanie a niektore z nas co chcu sukromie nadstandart ... a to je jediny prijem piestanskej nemocnice od nas rodiciek .... no som sa rozpisala ... ale ako uz boo povedane , tato informovanost patri do diskusii priprava porodu a tam rozoberat naco mame narok naco nie, co nam je odoprete a pod ... 🙂

bubulka722
14. sep 2010

@dulkagabulka Ďakujem za lepšie vysvetlenie!!! Máš toho veľmi veľa prečítaného a aj prežitého, takže presne vieš o čom hovoríš, ale ak niekto nechce, nepochopí a ani ho to nikdy nenakopne skúsiť sa o týchto veciach dozvedieť viac. Ja som veľmi rada, že viem o čom to je, takže na pôrod sa dá len tešiť!!! 😉
@kkiki Prajem ti pohodový pôrod a veľa šťastia! 😉

kkiki
14. sep 2010

@bubulka722 ja ich mam za sebou dva a boli pohodove a aj so stastim a som rada kde som rodila ... cely personal robil co mohol ... nikto tu nepise ze vase poziadavky su nemozne, eln sa mi tieto porodne plany zdaju zbytocne ... tebe tam nakriklad chyba cela cast co ak budem musiet rodit cisarskym , na tu druhu stranku si vobec nemyslela ... ako sa zachovas potom ked spravia nieco co si nechcela ? ja sa o tom len bavim ... a apropo preco si mysli s ze ked mas vrchnu sestru znamu ze ti nebudu rozkazovat ... nikto tam nerozkazuje je to ich praca, tak ako ty mas zauzivane postupy v praci a vo vlastnom zivote tak aj sestricky ... ved to ani nie je mozne vyhoviet vsetkym tym mamickam co tam su ... kazda je ina , kazda ma ine potreby a tie sestricky su dve ... piestany su male a kazdy kazdeho pozna, takze tych znamosti tam ma skoro kazdy , ale nevyuziva to naco ...

no aspon mame co diskutovat ... ked tolko citate a ste presvedcene o tychto pravach pustite sa do toho ako annag s kojenim a potom smekam klobuk ...

kkiki
14. sep 2010

@bubulka722 a nebud ironicka , ja som napisala, ze kazdy by sa rad o tom dozvedel, ale ked si ty a par inych zien precita knihy a clanky a necha si to pre seba a vyrukuje stym na porodnici , to sa mi zda neskoro ... to patri pred porodnicu ...
aj ja ti prajem pohodovy porod a stastny ... a bezproblemovu rekonvalescenciu na oddeleni ... a myslim to uprimne , lebo to oddelenie mi prirastlo k srdcu ...

bubulka722
14. sep 2010

@kkiki Ja sa tu neoháňam známosťami ako si si to ty vyložila. Ja nepotrebujem starostlivosť ako v luxusom hoteli, ja nepotrebujem aby sa mi nikto klaňal, ja len chcem aby somou bolo zaobchádzané slušne, aby akceptovali moje predstavy a aby mi tým spríjemnili najkrajšie chvíle v živote. Možno by si sa na vec pozerala inak ak by si si prečítala niektorú z kníh ktoré spomínala dulkagabulka. Pôrodný plán vychádza z predpokladu prirodzeného pôrodu bez patológie,takže k tvojej otázke "čo ak budem musieť rodiť cisárskym" sa nevyjadrujem. Možno ak by si poznala práva pacienta, ľahšie by ti došlo ako sa dennodenne v našich nemocniciach porušujú.
Ja si vážim prácu sestričiek a zdr. personálu celkovo, len sa človek na Slovensku často stretáva s aroganciou. Aj ja som zamestnaný človek a pokiaľ by som sa ku klientovi nechovala podľa jeho predstáv, veľmi rýchlo by som o prácu prišla...

bubulka722
14. sep 2010

@kkiki Fakt neviem o čo ti ide, pretože môj pôrodný plán videl môj pôrodník a veci sme ako tak predbežne prediskutovali. Neviem čo z môjho príspevku zaváňalo iróniou, ale bola by som naozaj rada ak by sa naša debata mohla konečne ukončiť. Myslím, že si nerozumieme...

kkiki
14. sep 2010

@bubulka722 oka uzavrime temu , urcite ta necaka v tejto nemocnici nic zle ... jedine ak strava ... vsetko ti asi nepovolia ... ale ostatne veci aj co mas v plane su tam uplne prirodzene ... 🙂 ziaden zly pristup , sestricky mile a ak nepoziadas sama o glukozu pre dieta pokial nemas spustenu laktaciu tam mu flasu nedaju ... dieta budes mat pri sebe stale 🙂 jedine asi bud mierna k jednej z novorodeneckeho 🙂 taka velka cervenovlasa kratkovlasa 🙂 ta ked sa zle vyspi amen tma , na nu milo inak je zle. stazovalo sa na nu mnoho ludi, ale detska si ju nejak nechce pustit ... to je rada ... lekari spravia vsetko preto aby vsetko prebiehalo ako si zelas a myslim ze stym problem mat nebudu ... je to mala nemocnica a bohuzial sa neda nepocut ked zeny rodia ... 🙂 pre mna bod 3 ale zostava nesplntelny pokial vas tam bude viac na porod ... aby si nebola sklamana a rozrusena ... no a uz aa mi nechce o tom viac ...

bubulka722
14. sep 2010

@kkiki Ďakujem a vážim si, že sa podarilo vec takto fajn uzavrieť.
Úprimne a zo srdca ti ešte raz prajem všetko dobré! 😉

granado
14. sep 2010

@bubulka722 ja som sa ťa pýtala a presne sa mi to aj potvrdilo že si mala neg.skusenosť s 1porodo, ved ak by si mala z pn neg.skusenosť tak tam nejdeš.ale ide o to že vôbec nevieš ako to tu funguje a pišeš tu ako keby ťa tam mučili.samozrejme maš pravo sa o niečom dohodnuť, jedna sa o teba a hlavne o babo.samozrejme že babo sa priklada okamžite, ak nie je treba určite ti gukozu davať nebudu ale ak nebudeš mať mlieko čo na začiatku mať nebudeš v dost.množstve určite a nebudeš mocť ukludniť babo tak budeš vdačna za kvapku aby aspon niečo do seba dostalo/potor kolostum je doležita vec ale najesť sa z toho moc neda/. ak to vydržiš pozerať sa na to vyhladovane babo oni ti ho nenakrmia s vodou a hlavne ked planuješ mať babo stale pri sebe tak si budeš na 100%ista že nič nedostalo.k um neviem prečo by ho maly podať ak chceš plne kojiť.porod to sa mi budeš diviť ale ja som sa tešila a plne som si to vychutnala/možno to znie divne ale je to tak/ a nebol vobec rozdiel či bol moj manžel tam alebo nie.v žiadnom pripade nechcem na to zabudnuť a vďaka mojej kamaradke si to dosť často pripominame a spominame na prijemne stravené dni, kde nam dali pocit že sme doležite, že nas podporuju na 100% a ak bol neaky problem tak s pochopenim sa všetko dalo prejsť a riešiť a pripadali sme si ako v hotely a to neprehanam/teda strava ti nebude sedieť určite/ ale v ktorej nemocnici ti budu variť lososa 😉a doležita vec čo chceš meniť ked si tam nebola teraz, ako možeš vedieť že to tu nie je tak ako v Čechach?/samozrejme rozdiel neaky najdeš/.neviem ale presne o ake zmeny ti ide, ved nove porodnicke kreslo ťa dostane do takej polohy že to určite nepohodlne nebude. a ak maš moc velky strach zajednaj si epidural a nemusiš sa bať ničoho, je to supéééér ale da sa aj bez neho potvrdia ine.neviem či to je zrozumitelne o čo mi tu išlo, dufam že nikoho neurazim ale mala som pocit že musim zareagovať a povedať svoj nazor 😉

nini78
14. sep 2010

@dadika1114 ahoj ak chceš, mám tie čísla na tú predpôrodnú prípravu, napíš.

elizabeth1011
14. sep 2010

ahoj bubulka722 . chcem len reagovat na tvoj prispevok a aj na tvoj porodny plan...
pred tyzdnom som uvazovala nad uplne inou porodnicou,ale dostala som odporucenia od jednej osoby,ze v pn porodnici sa da dohodnut.
zacala som teda citat tuto diskusiu,ale teda nenansla som nikoho kto by mal ,,poziadavky,, ako ja...a v tedy si sa tu objavila ty 🙂 co som teda uplne rada,lebo porod sa blizi a ja chcem uplne inu porodnicu ako doteraz. este som v pn nebola,ale musim to vybavit co najskor a som zvedava ako dopadnem ja... ale mozem ti len napisat,ze ta znama tam rodila s podobnym porodnym planom ako ty a skoro vsetko prebehlo podla jej predstav,tak si myslim,ze ked pridu take ,,kreativne mamicky ako si ty,,tak sa prisposobia a naklonia sa aj inym praktikam ako su zvyknuti.
to ze som dala poziadavky do ,,-to preto,lebo su to vlastne neni vobec poziadavky naviac, je to len ziadost,aby to nechali na rodicku a nezasahovali do porodu pokial to neni potrebne.... a ten nazor,ze mozme byt radi,ze sa neplati za taketo ,,poziadavky,, je dost milny podla mna,lebo ak su neni komplykacie,tak lekar nemusi urobit ani 80% toho co robi rutinne...ale nechcem sa vyjadrovat k inym prispevkom.
chcela som ti napisat aj naklonenu reakciu. plne s tebou suhlasim a predstavujeme si nas porod podobne. tak krasne tehotenstvo a este krajsi porod podla tvojich predstav.

granado
14. sep 2010

@elizabeth1011 A KEDY ZISTIš žE JE TO POTREBNE ZASAHOVAť?och vidim že strach je zlý nepriatel 😖 . baby klud je to pohoda len nemajte moc ambycii a nebudte moc premudele su tam ludia na to školený a oni Vam určite budu radiť iba to najlepšie pre Vaše babätko 🙂 . tak hlavu hore a nebojte sa piešťany su supéééééééér a zdravým celu PN porodnicu ste perfektnýýýýýýýýýýýýý a držim palce aby nas bola kopa tak spokonych ako som ja a verte že nas je viac ako tych negativnych a myslim že ak u Vas porodia pridaju sa na našu stranu, držim palce 😉 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀 😀

dulkagabulka
15. sep 2010

@kkiki
pekne si napisala
reagujem na tuto tvoju vetu:,,predpokladam, ze ked zena poprosi o to aby jej dieta bolo prilozene ked nebude mat prioblem a pocka sa s pupocnou snurou , ziaden lekar nepovie nie ... ""
Teraz to nie je o PN nemocnici, vravim vseobecne: Predpokladáš zle 😒 .
Bola som svedkom toho,ako mamička žiadala a ako to bolo zamietnute s odovodnenim: U nás sa to tak nerobí, ak to tak chcete, najdite si si inu porodnicu.
Vies,o tom je tato diskusia. O nicom inom. Lebo mamičky,ktore to chcu takto, musia ist rodit do zahraničia,alebo do pár nemocníc na Slovensku, čo sú však tiez nemalé finančné náklady,lebo ubytovat sa niekde v hoteli a čakat na porod tiez nie je sranda.

dulkagabulka
15. sep 2010

@dadika 1114 aj vy ostatne....predporodna priprava je i v
www.klubkvapka.sk
je tam plavanie,ale da sa chodit aj čisto na predporodnu...

abbey1
15. sep 2010

Ja keď si čítam túto diskusiu,ktorá sa tu rozprúdila som trošku v šoku.To nám skutočne stačí tak málo?Veď keby takto ľudia uvažovali od pradávna,žili by sme stále v jaskyniach.
@granado Čo to je za názor-nebuďte ambiciózne a premúdrelé!?To je predsa naše právo rozhodovať o sebe a hľadať kompromisy s lekármi,aby sme my boli spokojné a všetko prebehlo hladko.Ja viem,ľudia neradi menia niečo zabehané-i keď už dávno neplatiace.Rutinné nástrihy,podávanie liekov na vyvolávanie a urýchlenie pôrodu.Prečo nemať celú dobu pôrodnú partnera pri sebe,Pretože to tu ešte nezaviedli?To nie je argument.Ja som mala 1:pôrod v Pn strašný-a lekára dodnes obchádzam.Ďalšie 2 pôrody úžasné vďaka voľbe lekárov.Ale praktiky príkazov a zákazov na novorodeneckom ma stále šokujú.Nesmiete používať obrúsky na zadoček,kde máte krém,vyšetrovanie detí bez prítomnosti matky,podávanie dokrmovania fľašou a podobné nezmysli.Ich interné predpisy o termíne prepúšťania domov-Prečo nie slobodná voľba matky?Ak je Ok ona i dieťa-nie je dôvod tam sedieť 5dní.Okrem ich finančného.Prečo nie sú ochotní poučiť sa od skúsenejších kolegov? A kočky nebojte sa nie je nás našťastie tak málo,ktoré nie sú ochotné len všetko mlčky znášať.Musí sa vyvinúť takýto prirodzený tlak a snáď sa to raz pohne.Ale my musíme chcieť a povedať to nahlas.je hlúpe vyhovárať sa na stav personálu a nedostatok financií.Väčšina vecí,ktoré by sme radi zmenili je o ľudskom prístupe a ochote.Kto robí svoju prácu rád,robí ju i za málo peňazí rád.A ak ho práca nebaví,nech ide o dom ďalej.Roky živnostním a neviem si predstaviť z čoho by sme žili,ak by som sa chovala tak ako niektoré sestry na novorodeneckom.Často sme čakali,kým sa vymení smena,aby sme sa popýtali inej sestry apod.Niektoré fakt zlaté.Ale fungovanie ako také,je stále nezmenené v pozícii My nemocnica a ty maličký pacient.Ale my sme rovnako klienti a ide o to hlavné nás a naše deti.Asi ma tu teraz väčšina zvozí pod čiernu zem,ale musela som napísať a som rada,že v tomto nepatrím k stádovitej podľa vás väčšine a som rada,že sa nájdu ľudia ,ktorí vedia čo im patrí a neboja sa požiadať o to

jana17
15. sep 2010

Ahojte babulienky,
tak s niektorymi vecami musim suhlasit, ale s niektorymi ani moc nie...
Suhlasit musim s tym, ze sestricky na novorodeneckom (ja som mala vyhrady voci dvom), by malo vedenie prehodnotit. Dopomohli mi akurat tak k tomu, ze som si tam poplakala do podusky... A tiez mi tam velmi chybal manzel, hlavne ked ma prijali do porodky a cakala som na izbe na tu "krasnu chvilku, kedy konecne uvidim svoje dietatko" 🙂 Bolo mi luto, ze nie je pri mne ☹
Co sa tyka samotneho porodu a mojich poziadaviek, tak priznam sa, ze ja ani neviem, co extra by som mala pri porode pozadovat. Nastrih hradze - ja som za, radsej nastrihnut ako sa roztrhnut kade-tade, podavanie liekov na vyvolavanie a urychlenie porodu - tiez som za, ved preco nechat zbytocne zenu trapit, nie sme v 18-19.storoci, kedy zeny umierali na to, ze od vysilenia nedokazali porodit, epiduralka - som za, a rozhodovanie lekara co, ako a kedy - urcite by som si nedovolila tvrdit, za ja viem kedy je ta spravna chvila na to, alebo na nieco ine. Ja som sa citila celkom fajn, ani bolesti som nemala take strasne, cize by som urcite vydrzala aj dlhsie, ale lekar rozhodol pre sekciu a islo sa. Neprotestovala som. Az na sale sa ukazalo, ze uz to bolo o 5 min 12... Takze ak mozem poradit, tak nenechavajte rozhodovanie na seba. Suhlasim s @granado - su tam ludia na to skoleni a urcite vedia, co je najlepsie pre vas a vase dietatko. Urcite vam nikto nechce zle.
Pre mna bolo dolezite, ze dcerka zila, ze som zila ja a vsetko ostatne bolo nedolezite...
Pekny dnik vsetkym 😎

nini78
15. sep 2010

@jana17 presne moje slova, u mna sa to horšie, nemôžem povedať že zlé, týka jednej sestričky, a ako by si čítala to čo by som ja napíala o pôrode , súhlasím úplne so všetkým 😀 . Krásny deň 😀

kkiki
15. sep 2010

@dulkagabulka reagovali sme na porodny plan do piestanskej nemocnice ... o tom vlastne tato tema je a akompoznam lekarov v pn tak neviem preco by stym mali problem ... to by potom mohli mat problem aj s odberom pupocniku ...

dulkagabulka
15. sep 2010

@kkiki ..ved prave..o tom je takto diskusia...a ja dam klobuk dolu, ak to,čo si napisala,ze by pre nich nemal byt problem, pre nich problem ani nebude 🙂 a budem sa z toho uprimne tesit 🙂 takze..nechame sa prekvapit 🙂

dulkagabulka
15. sep 2010

@kkiki skus si precitat toto

tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=743“

a tiez si porzi ako vyzera naozajstne SAMOprisatie..teda čo dokaze zdrave dietatko hned po porode

https://www.youtube.com/watch?v=auVmnvwNUOE

a inak..s odberom pupocnika problem nie je nikde podla toho čo viem.. 🙂

dulkagabulka
15. sep 2010

odkaz na ten članok este raz :

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=743

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre