Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

reanda
21. jún 2011

@xlucia dakujem za radu, ale ja viem lepsie, kto mne viac pomoze, ci moj muz, alebo nejaka sestricka.. a ku mne po porode zase nepatri x cudzich ludi.. inak som sa pytala iba na to, ako to funguje v pn nemocnici a nie na tvoje nazory, kto kam patri

xlucia
21. jún 2011

@reanda uz len to ze sa urazas, svedci o tom ako mas malo skusenosti. je jedno kto ti viac pomoze, ked si precitlivena, chod domov na reverz, ked uz teda nevies vydrzat. muz tam nema co robit. muzi su inteligentni aj aj blbci mysliaci len testosteronom. v nemocnici sa nesmu zamykat izby. vies si predstavit za si zasplati izbu nejaky parik, kde je ten muz tak povedzme jednoduchsie zmyslajuci, a pokusi sa znasilnit zenu vo vedlajsej izbe? lebo aj to sa stava...

za chvliku bude chodit do porodnice cela rodina, aby sa mamicka nahodou necitila sama..... matka sa ma venovat vtedy dietatu. kojit a oddychovat kolko sa da

bubulka722
21. jún 2011

@reanda Mala som podobné zmýšlanie ako ty, ale s tým pobytom muža počas noci to fakt nie je reálne. Odporúčala by som ti ambulantný pôrod pokiaľ to zdr. stav teba a dieťaťa dovolí. Sama som to chcela ale nedotiahla som to do konca, pretože som nepredpokladala, že budú mať s tým taký veľký problém. Stále dokola argumentovali tým, že doba hospitalizácie po pôrode musí byť 4 x 24 hodín aj napriek nášmu vynikajúcemu zdr. stavu. Ak by si od svojej zdr. poisťovne dostala vyhlásenie aby ti umožnili odísť pár hodín po pôrode pokiaľ bude všetko o.k., vyhla by si sa mnohým nepríjemnostiam s novorodeneckým. Ja som nakoniec odišla na reverz na 3-tí deˇn. 😉

bubulka722
21. jún 2011

@xlucia Asi moc pozeráš krimi noviny a iné kraviny pretože samostatné popôrodné izby pre manželský pár nie sú za hranicami ničím výnimočným a nič podobné sa nestáva. Ide hlavne o bezprostredný kontakt celej rodiny a ver, že žene je väčšou psychickou oporou muž ako arogantný a necitlivý personál.

reanda
21. jún 2011

@xlucia ja som nikde netvrdila, ze mam skusenosti vela 🙂 .. muz, co zostane so svojou zenou po porode v nemocnici, aby mohol ist v noci znasilnovat pacientky na susednych izbach? 😀 nepozeras vela hororov a tak? 😀 a co ked som ja sialena psychopatka, co pojde v noci svoje spolupacientky podusit vankusom.. asi by ste sa mali modlit, aby som rychlo odisla domov na reverz 😀 😀
dobru noc

xlucia
21. jún 2011

@bubulka722 nepozeram ziadne kraviny. ja som napr. zazila ze ked som bola na sestonedeli, tak tam nacapali parik, ktory sexoval... muz bol na navsteve, zena bola po porode dva dni.... no tak pre toto aine veci nechcu muzov na oddeleni. nemaju tam co robit, tie tri dni normalna dospela zena vydrzi...
a preto iste neradi vidia ako sprevadzuju osobu otcov, ak idu operovat dieta, lebo muz musi mat samostatnu izbu, a maminy mozu byt spolu...

lilla244
21. jún 2011

@xlucia ako mi pomozu sestricky,kt mi tam zrejme bude robit najvacsie nervy?
😒

xlucia
21. jún 2011

@lilla244 pomozu ti uplne normalne, pokial slusne poziadas a jasne povies co potrebujes. rodila som dva krat, a dalo sa. nie super servis, ale dalo sa

reanda
21. jún 2011

@bubulka722 diky, ved ja som len chcela vediet, ci sa to da (muz aj na noc), alebo nie, ak nie, ok.. aj nad ambulantnym porodom som uvazovala.. ja zatial este len nad vsetkym uvazujem, mam to rozuvazovane na rozne strany 🙂

bubulka722
21. jún 2011

@xlucia Rada by som videla ten párik, ktorý nemal iné na rozume len ako si tesne po pôrode vrznúť v nemocnici. 😀 Ak aj taký je, dá sa to aj cez deˇn kedy tam muž môže byť...keby sme už zašli tak ˇdaleko. 😀 No ale odveci moja, ty si tvrdila, že jednoduchý muž môže znásilniť nejakú mamičku zo susednej izby, čo je tiež nereálne nakoľko na tej izbe pravdepodobne nebude sama, má ústa a oddelenie je plné personálu. 😉

abbey1
22. jún 2011

@reanda žasnem akej odpovede sa ti dostalo.Čo je preboha čudné na tom,že chceš mať pri sebe manžela?Ja osobne mám tiež problém byť niekde 4 dni bez mm a detí.Sú nemocnice,kde mm funguje úplne normálne i v noci a nik s tým nemá problé.Držím päste k čo najpohodovejšiemu pôrodu a čo najrýchlejšiemu odchodu domov.Plne chápem. 😉

abbey1
22. jún 2011

@xlucia Predstav si,že existujú oddelenia,kde sú muži a ženy dokonca spolu na izbe a nikto sa nad tým nepozastavuje.Až na pár podivných jedincov.Na rôznych detských oddeleniach sú mainky i ockovia a nie je v tom,žiadny problém.
Tým nechcem povedať,že to tak má byť i na pôrodnici.Ale ak máš nadštandart,tak by skutočne manžel nemal prečo obťažovať a zavadzať iným mamičkám.
Čo sa týka toho nebodaj znásilnenia,tak to je chabý argument.To môžem rovnako podozrievať i personál nemocnice.

daniela1974
22. jún 2011

@xlucia chcem na vlastne oci vidiet zenu co ma zaujem o sex 2 dni po porode.
Iny ulet. Ze znasilnenie.

@reanda ja by som brala muza pri sebe v porodnici vsetkymi desiatimi, strasne mi chybal, hormony somnou lomcovali, plakala som a ked bol na navsteve pri mne tak mi bolo dobre, inak som bola stale uplakana ako male dieta a nikto sa nezaujimal co mi je a preco placem iba moj muz.

Ale v PN nie je dobre riesena ta sukr izba i ked vela moznosti tam nie je a zariadenie PN porodnice je podla mna pekne a toalety a sprchy ciste, porodna sala naozaj klobuk dole pekna prijemna.
Ja som mala izbu oproti sukromnej a isiel ma slak trafit ked som pocula suchtat po chodbe tych vecnych navstevnikov v tych igelitovych navlieckach na nohach oni tam za nou chodili snad kazdu hodinu robili si z toho promenadu a mne to teda vadilo ze za mnou ani pes nemoze na izbu a oni si tam chodia ako na koncert.

xlucia
22. jún 2011

@bubulka722
@abbey1
@daniela1974 baby budete sa cudovat, ale ten zaujem je, a stalo sa to na antolskej. bolo sice neuveritelne, ale potvrdil to lekar... a inak ludia su divni v mnohom.
ked som rodila mladsieho, to bolo v roku 2009 , tak spolubyvajuca z vedlajsej izby co sme mali spojene wecka, si tam prepasovala manzela, a tiez tam mali techtle mechtle. ake boli presne neviem, ale prisiel aj primar, kym otecka vyhodili z izby, bola tam vyhrazka ze zavolaju policiu, ak si neda povedat. a dost hlasne mu vysvetloval, ze musi mlady cakat nielen par dni ale 6 tyzdnov. nechcite pocut tie nadavky na primarovu adresu. tak si vyberte, obaja mali urcite cez 25 a rozumu nikde, on rozmyslal ciste cez testosteron...
pricom sestricka sa vyjadrila v tom zmysle, ze sice az takto daleko nikdo nezasiel ale ze pokusov mali.... takze muzov ak vyslovene nemusia, na odd. nepustaju na noc. a ze sa to rozhodne netyka len urcitej casti obyvatelstva ale aj majority. tak si vyberte. nemozu vediet dopredu, kto sa chova normalne, akomu sibne v bedni..

lilla244
23. jún 2011

@lucyka1 ahoj .. mam pocit,ze si spominala,ze uz si zbalena, ale mam ten zoznam ..vcera mi ho dali.. tak ti to pisem len pre pripad,ze by ta nieco prekvapilo..

pre mamicku>
2ks nocna kosela
prezuvky,2pary ponoziek
1ks toaletny papier
2balenia mesntuac vloziek/nelepive/
1ks holicaci storjcek
hygienicke potreby pre teba
uterak
tampony pre dojciace mamicky
2ks "pampersky" pre mamicky
teplomer

pre babatko>
1male balenie plienok /2 az 5kg/, 4ks platenne plienky
1ks ortopedicke nohavicky
letna supravicka, 1ks kosielka, 1ks zavinovacka
detske mydlo, jecorisova mast, infadolan

>katricka poistenca, tehotensky preukaz,obcianksy preukaz,sobasny list/kopia/,dohoda o mene dietata, prehlasenie o priezvisku dietata

lilla244
23. jún 2011

@lucyka1 a este som zabudla 2ks podlozky na postel a mineralka.. to mi "prijemne sestricka" na porodnom prizvukovala ako sialena.. ze a vodu si prineste.. aspon dve flase na den...
som nie uplne tomu rozumela.. ale ved ok 😒
CTG mi dopadlo ok, ale poslali ma pre istotu hore na porodnicke,lebo sa sestricke/doktorke kto vie kto to bol nezdalo,ze sa maly privelmi hybe...
hore som cakala pol hodinu, s kym si na mna nasli cas.. sestricka ku mne prisla,ze a vy co tu cakate na koho? a ja ze mna sem poslali z CTG .. a ona ze .. jaj vy ste ta.. ved to mi volala ale pred pol hodinou,ze tu budete.. a ja ze, hej hej .. ja tu cakam uz tak dlho.. no a ona hned,ze no ale viete.. my tu mame len jedneho doktora co myslete.. 😠
tak ma prehliadol Gleso.. inak velmi mily a prijemny .. a poslal ma domov, vsetko ok... ale ta sestricka ma vytocila, lebo mi hovori,ze kto ma vlastne poslal a ja ze mna poslali z CTG a ona ze no ale kto? a ja pozeram.. ze tak to neviem.. kedze ako sa tu spominalo .. NIKTO tam nenosi menovky.. a NIKTO sa ti nepredstavi.. tak som jej povedala,ze neviem,kedze nemam odkial vediet .. a slusne som sa spytala preco nenosia menovky.. a ona,ze my tu pracujeme.. my sa tu nepredstavujeme 😎 tak to bol uz moc aj na mna.. a ja ze aha .. dovidenia
takze sa tesim velmi na nich ... 😖

lilla244
23. jún 2011

@lucyka1 a este taka vec.. no .. nie je mi prijemne o tom pisat, viem,ze sa nemam za co hanbit.. ale neviem ci je to normalne.. ked mi robili to CTG tak .. som poprosila tu sestricku,ci by to mohla dat tichucko,lebo mi ten zvuk nerobi dobre.. viem je to predsa moje babatko.. ale neviem to vysvetlit.. uz u Karabu mi prislo zle a on mi normalne povedal,ze ked mi budu robit CTG,ze to bude trvat 20minut..tak ze im mam povedat,aby to dali potichu.. tak som ho posluchla.. prisla som na CTG, a ked mi sestricka kazala si lahnut na chrbat a upevnila mi tu cele na brusko,tak som ju slusne poprosila,ci by to mohla nadstavit trochu tichsie, ona pozrela na mna,ze akoze preco? a ja jej vravmi,ze mi to nerobi dobre.. a ona ze ved to je vase dietatko mamicka.. 😒 tak som lezala a drzala s prepacenim hubu, no ale asi po 5minutach mi prislo tak zle,ze som sa musela otocit na bok a ona ze co robim.. a ja ze mne je zle.. tak tam zacala behat, ze co jej to tam stvaram 😠 dala mi to uplno slabo, ja som sa nejak upokojila,aj ked som si teda mysella,ze uz vazne odpadnem.. no a potom zacala stresovat,ze mam ist hore na porodnicke.... tak som tam sla a tam ma prezrel Gleso.. vsetko bolo ok.. ale tak z tej sestricky som bola trosku mimo... 😒

elise
24. jún 2011

práve pre negatívne skusenosti si treba vybrať inú pôrodnicu, tiež pri prvom som zvažovala piešťany, ved tu bývam ale rozhodla som sa kôli ľuďom ktorí v Pn pôrodnici a na novordeneckom pracuju tu nerodiť, rodila som v trnave a bola som nadmieru spokojná pre seba som nič nemusela nosť okrem papúč a popôrodných vložiek, všetko bolo erárne dokonca aj pre malého.

jahu348
24. jún 2011

Ja som mala oba porody v PN porodnici a bola som spokojna. 😉

nattou
24. jún 2011

@elise v Trnave to asi tiež nie je to pravé orechové, mám dobrú kamarátku, čo rodila pre rizikové práve tam a povedala, že nikdy viac, práve pre novorodenecké sestry. Teraz čaká druhé, bude rodiť v PN, ak sa zatiaľ nič zlé neudeje. Takže je to vec názoru, prevažná väčšina príspevkov na adresu PN pôrodnice je pozitívna, ja tiež nemám čo vytknúť, až na tú kreatúru na detskom, jednu "skoro sestričku", čo vyštudovala teológiu namiesto zdravotníckej školy, ale také osoby sa nájdu v každom kolektíve...s určitosťou aj v Trnave. Aj v PN je pre bábo všetko erár, perinka, oblečko, aj plienky, keď ho nemáš práve pri sebe. 😉

elise
24. jún 2011

@nattou v trnave máš bábo hned pri sebe ak nie je na jiske aj tam ti nosia všetko máš tam na izbe aj oblečenie pre bábo. ja som bola s trnavou spokojná, pripokuse že mi zobrali malého a niesli ho na novorodenecké na odbery som bola celý čas pri ňom, jednoducho som nevyšla z ambulancie ked som im pho tam priniesla a držala som ho za ruku. s personálom som nemala problém. raz mi ho okupala sestrička z novorodeneckého ked bol pod lampou ( mal žltačku novorodeneckú) som ju za to spucovala že kupať si ho chcem ja a vedela to tak nechnerobí napriek a dodržuje o čom som sa snou dohodla. inak všetko v pohode aj na vizite fakt dieťa prezreli pri mne aj mna neodflákli to. ja v piešťanoch rodiť nebudem nikdy ani keby ma zlatom vyvážili kôli tomu celkovému prístupu v celej nemocnici

lucyka1
24. jún 2011

@lilla244 vdaka za zoznam. nooo, mam to zhruba tak isto, len nie po tolkych kusoch, ked bude treba manzel mi dokupi a prinesie. inak naco az styri platenne plienky, nestacia dve??? ved ich potrebujes len ked ides domov, nie??? nie je tam pre babo vsetko erar??? inak ta jecorisova mast a infadolan su naco??? ak na ritku babatka, tak ja som si kupila sudocrem, ktory mam vyskusany. inak to ti nezavidim ako sa k tebe chovali, dufam ze ta sestricka mala len zly den... inak na monitor som bola uz raz aj ja, ale ja chodim len k svojmu gyndovi, kedze navstevy nemocnice su uz zrusene a nemusi sa tam chodit ten posledny mesiac. a aj teraz v pondelok idem na druhy monitor. a tiez mi to nerobi dobre, som strasne stiahnuta a potom ma z toho picha v boku, ale tak strasne ze az slzy do oci sa mi tisnu. musim povedat sestricke nech mi to tak nepritahuje. tiez to lezanie na chrbte nie je vôbec prijemne, takze ta uplne chapem ako si sa citila. boze ako sa to krati tak mam stale vacsi a vacsi strach. dufam ze aspon ta atmosfera v pôrodnici bude pozitivna. lebo ak nie tak to ti moc na nalade neprida. a este pri tom aj rodis, nie? ja som zvazovala aj trnavu, ale ked babatko tam môze navsteva vidiet len vraj cez sklo, tak som to zavrhla.... to sa mi nepacilo. inak ako sa citis??? ja nemôzem v noci spavat, mavam bolesti v podbrusku ako pred menzesom a bolia ma strasne krize. ty nemas este ziadne bolesti???

chavierka
24. jún 2011

@lilla244 Tak ja tam idem v stredu na CTG, som zvedavá...Ale tiež sa ťa chcem opýtať, že načo sú tie dve mastičky pre bábo jecorisova masť a infadolan? Budeš si ich kupovať, máš ich? Ja mám kúpený bepanten, chcela som si zobrať ten, tak teraz neviem, či si to môžem zameniť alebo musím doniesť hentie mastičky.. A pre teba niečo na hojenie rán nekázali priniesť?
Ešte sa ťa opýtam, berieš si tie vecičky pre bábo (zavinovačka...)aj ja som myslela, že tam bude každý deň v erárnom...Sesternica tam rodila v zime, ale vecičky pre malinkého so sebou nemala.Chcela som mu zbaliť len dve plienky látkové, ortoped. nohavičky, rukavičky a čiapku. A potom manžel by priniesol oblečko na cestu domov.Berieš si tam vecičky pre bábo?

chavierka
24. jún 2011

@lilla244 ešte otázka..dohoda o mene dieťaťa a prehlásenie o priezvisku dieťaťa...tieto tlačivá ti dali oni?

reanda
24. jún 2011

@abbey1 dik za pochopenie.. no ja nemam problem byt styri dni bez muza, len urcite nie, ked sa NAM narodi dieta.. chcem aby bol pri tom, pri nas, pri mne, pri malej a on tiez nechce byt vyhnany prec, ako keby sa ho to netykalo
@daniela1974 no vsak to, ze neviem, ako to tam na porodnici vyzera... som myslela, ze ten nadstandard je niekde tak kusok bokom.. musim sa tam ist pozriet..

lilla244
24. jún 2011

@chavierka
tlacivo o "dohode o mene dietata" mi dali v nemocnici a aj u mojho gynekologa a "prehlasenie o priezvisku dietata" sme si vybavovali na matrike v PN,kedze nie sme manzelia.

lilla244
24. jún 2011

@chavierka
@lucyka1
baby, neviem preco prave tolko a tolko ks a preco prave tieto masticky, tak je to na tom zozname, ja som sa tej sestricky tiez spytala,ze ci mozem aj inu masticku a ona ze "nemocnici doneste to co je napisane, pre seba co chcete.."
to oblecenie baby, ja chapem ako oblecenie,kt obleciem dietatku na cestu domov... urcite budu babatka v eraronom, akurat tie capicky a rukavicky a zavinovacku si zrejme bude treba doniest..
dufam,ze som pomohla 🙂

lilla244
24. jún 2011

@lucyka1
krize ma boleli velmi asi pred 2tyzdnami, zacala som trosku cvicit a viac odpocivat a tusim to pomohlo.. co sa tyka spania.. to mi ani nespominaj..
v noci len bdiem.. vcerajsiu noc som len prelezala, citala som knihu, pozerala telku, nic nepomaha.. par krat sa mi uz stalo,ze som od zufalstva radsej vstala z postele a sla som upratovat a zehlit 😀
no ale cez den teda nemam problem zaspat.. okolo 4 staci ked si sadnem a uz spim 😀
neviem cim to je..
bolesti nemavam, ale obcas mi ztvrdne brusko,som to vravela doktrovoi, dal mi nejake tabletky na to,raz za den..
bolesti este nie, aj ked par krat sa mi uz stalo v noci,ze som mala pocit,akoby som zacinala mat take slabucicke kontrakcie ?! 🙂 no neviem...

lilla244
24. jún 2011

@lucyka1 a nad trnavou som nepremyslala vobec.. ja byvam v podstate za rohom od nemocnice, cize aj keby sa stalo,ze moj partner nebude pri mne ( je dost zaneprazdneny) tak sa tam snad nejak dokotulam 😀
ja ti poviem uprimne,ze uz som uplne rezignovola.. nebudem sa stresovat a rozculovat nad nicim uz..
nejako to zvladnem a hotovo
ako moja mama hovori,ak budu sproste proste ich ignoruj.. ale ked budem odchadzat,tak si ich vychutnam..
vies, ja uz sa bojim aj toho,ze az by som bola "papulnata" na ich pomery,tak ze budu zle k babatku mojmu ☹
viem asi mi uz preskakuje.. ☹

lilla244
24. jún 2011

@chavierka ja ich radsej kupim a prinesiem,nech nepindaju...
a mam pocit,ze ten infadolan je mysleny pre mamicky,na popraskane bradavky ? 😒 neviem .. mozno hlupost pisem..
a vecicky pre babo si budem brat len tie,co mu budem obliekat na cestu domov
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre