Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

silvuskaa
19. júl 2009

Ahojte, maminky ktore ste rodili v nemocnici v Pn alebo ktore sa chystate rodit a mate uz nachystane veci do porodnice...co vsetko treba zobrat pre seba a babo?
Dakujem za rady 🙂

veve24
19. júl 2009

silvuskaa - zoznam veci je napisany na nastenke pri vstupe do porodnice, ale aby si to nemusela nikde zhanat, je tam toto:
PRE MAMICKU: 2 ks nocna kosela, zupan, prezuvky, ponozky, toaletny papier, 2 bal.vloziek, ziletkovy holiaci strojcek, hygienicke potreby, uteraky, tmpony do podprsenky, 2 ks plienok pre dospelych, teplomer, karticka poistenca, tehot.preukaz, obciansky preukaz, sobasny list (kopia)
PRE BABATKO: 1 balenie jednorazovych plienok mini, detske mydlo, Jecorisova mast, Infadonal, deka, nanoznik, autosedacka, oblecenie na odchod z nemocnice, 1 ks kosielka, 1 ks ortopedicke nohavicky, 4 ks platennych plienok

To je zoznam z nastenky. Ja som po precitani vsetkych moznych prispevkov doplnila este toto:
- nocna kosela je najlepsia s gombickami prip.pyzamo pre dojciace matky
- vlastny dudlik pre novorodenca
- vlhcene obrusky
- jednorazove nohavicky po porode
- nepremokavu podlozku (je dobre vetrat si po porode poranene miesta a vtedy treba pod seba podlozit tuto podlozku)
- caj na kojenie
- vodu vo flasi na prichod do nemocnice
- nabijacku na mobil
- fotoaparat 🙂
- nieco na citanie

Ak vas este nieco napadne, tak dopiste 🙂)

radkatt
19. júl 2009

Podla mna CTG robia iba v stredu...
No ja uz som teda zbalena asi dva mesiace 😀 , lebo moj manzel stresoval a kazdy den ma nahanal aby som sa pobalila, takze kazdy kto mi zbada tasky sa pyta, ci sa stahujem 😀

radkatt
19. júl 2009

veve24 a k tym v eciam este doplnili teraz najnovsie aj mineralnu vodu pre mamicku / dostala som to na tom zozname co pises vyssie, a je to tam perom dopisane od sestricky... 😉

kessiee
20. júl 2009

ahojte kocky, tak aj ja mam uz "nejaky ten tyzden" (tusim od 35tt) zbalenu tasku 😉

veve ja mam tusim vsetko to, co ty, len musim este kupit tie jednorazove podlozky. a tiez nemam ten caj, ak nezabudnem, tiez ho este kupim. okrem toho som si tam pre drobceka hodila lahku bavlnenu ciapocku a rukavicky este na pobyt v nemocnici. nebrala som deku - babätka su tam v zavinovacke a myslim, ze deka nie je potrebna - keby nieco, tak mi ju prinesu. v nazve tej jednej masticky mas tusim preklep - nemam ju sice pri sebe, ale zda sa mi, ze sa vola Infadolan 😉 tie veci na odchod mi manzel prinesie az ked pojdeme domov - to je jasne 😉

radka mame podobny termin - teda podla 3D by sa nam mal malicky ukazat 29. jula, tak uvidime 🙂 mozno sa aj v porodnici stretneme 😉

silvuskaa
20. júl 2009

veve dakujem, to aby som zacala pomali balit. Ved este mi toho dost chyba🙂

veve24
20. júl 2009

kessiee - kde si dnes bola? cakala som ta na cviceni 🙂 v tej masticke som sa asi pomylila, dakujem za opravu
radkatt - super, dakujem, konecne tam dopisali nieco rozumne 🙂
silvuskaa - rado sa stalo

veve24
20. júl 2009

dnes som sa dozvedela nove info....cvicenie bolo s byvalou sestrickou z nemocnice, inak velmi zlata, taku by som tam potrebovala, no snad nebola jedina. Takze:

- otec pri porode moze byt uplne od sameho zaciatku, nikto ho odtial nevyhodi, jedine, ze by mali pocit, ze to bude este dlho trvat tak ho poslu domov a to je ten problem...ze potom je to uz v kompetencii oktora, kedy mu zavola a ten to obycajne riesi az poslednu pol hodinu. Inak sama ta sestricka hovorila, ze za najdolezitejsie povazuje, aby tam manzel bol hlavne na prvu dobu porodnu. Treba teda spravit jedine: ked to na vas pride a mate pocit, ze uz zacinaju pravidelne kontrakcie prip. vam niekto z personalu potvrdi, ze uz sa to zacina, treba bezat pre mobil a volat svojmu doprovodu. Ked uz pride, nikto ho neposle von. A ak budete nastojit na tom, aby tam bol uplne od zaciatku, tak tam proste bude.

- my s manzelom si piseme do porodnice porodny plan a mala som trosku obavy z toho, ze ma s nim z Piestan poslu kade lahsie. Ale ako som sa dnes dozvedela, nie je to uplne tak. Nedavno tam vraj mali zenu, ktora si priala uplne "prirodny" porod typu -porod doma, len s rozdielom, ze bola v nemocnici. T.j. ziadne monitorovanie babatka, lubovolna poloha, ziadne zasahy lekarov, pokial pojde babo normalne, ziadny nastrih, nic. Isla za primarom a ten jej to dovolil. Aj tak porodila.

- sama ta sestricka hovorila, ze vacsinou byva problem s PA a potom neskor s detskymi sestrickami, ale netreba sa nechat. Ak mate nejake prianie, treba o nom hovorit a stat si za svojim. Zubami nechtami sa bit za to, co chcete.

Takze co z toho vyplyva??? Ak mate nejake poziadavky, hovorte o nich!!! Napiste si porodny plan alebo sa o svojich predstavach aspon popredu porozpravajte s lekarom. Ja osobne sa budem bit za vela veci a bez hanby, ved to uz nie je o nich, ale o mne a mojom babatku 🙂

Este raz prajem vsetkym krasny, bezbolestny a rychly porod a vela sil ri rieseni vasich poziadavok 🙂))

kessiee
21. júl 2009

cauko veve, no ja som sa tam vcera chystala, len mi zrazu necakane volala spoluziacka zo strednej, ci by mohla za mnou skocit, tak sme miesto cvicenia dali dzusik na terase 🙂 uvidim ako dlho este vydrzime 2v1 a keby bolo fajn, pridem na dalsiu hodinu 😉
teeeda, ale si toho pozistovala 😉 no ja si myslim, ze vela tam zavisi od tej PA a sestriciek - s nimi prides do kontaktu ako s prvymi a ked na ne nemas stastie, tak ta aj nieco "stoji" kym si "vydobijes" svoje...
veve a ty by si si priala taky uplne "natur" porod?? ja by som sa toho asi trosku bala... hlavne to nemonitorovanie babätka sa mi zda trosku prehnane... ved hlavne podla toho ako sa malinke v brusku ma, postupuje porod, ked mu silne bije srdiecko, snazia sa rodicku povzbudzovat, aby bolo babo co najskor vonku a ked je vsetko ok, davaju jej cas... ale kazdy ma inu predstavu o prichode na svet malinkeho drobceka 😉
veve a ako vyzera ten tvoj porodny plan? co vsetko si tam zahrnula?

radkatt
21. júl 2009

Kessiee cau,
no veru mozno sa aj stretneme, to som si ani neuvedomila...uz aby to bolo, co? neviem ako ty, ale ja v tychto horkach nie som skoro nicoho schopna...a este jak hlasia na tento tyzden ta 😒 tak sa kazdy den modlim aby to bolo uz cim skor, aj teraz som nachystana 😀 , ale akosi stale nic... a z tej dlhej chvile a nedockavosti sa normalne uz aj tesim na porod 😅
Aj si dohodnuta s niektorym doktorom co ti pojde k porodu, alebo to nechavas na toho kto bude mat sluzbu?

Veve24 tiez diki za uzitocne info...podla mna je tiez najdolezitejsie aby tam bol manzel hlavne pri 1. dobe porodnej, tak by som bola nerada aby ho nepustili... 😒 a budem sa snazit presadit nech je tam so mnou.
Baby ja som bola u mojho porodnika na vysetreni na 5. poschodi, teda uz na porodnickom...a bola tam jedna sestricka, fakt hruuza, tak okolo 50 r. volali ju Helenka 😉 ale to jak sa chovala, sice po chvili mi zacala byt uz aj smiesna tak som sa otacala a islo mi kutiky vykrutit 😀 .
narazky typu: "Co ste este vzivote nebola na takomto vysetreni??" - na to uz reagoval aj moj doktor ked jej povedal "ze nie, nebola este" 😉 tak som si myslela, ty koza vies ze som prvorodicka, tak co sa tak blbo pytas... 😅 jasne mala chut sa hadat a podrypavat, ale ja flegmos som jej nedavala prilezitost tak som ju tym asi dost stvala... 😝 a dalsie podobne situacie som tam zazila... 😀
Inak hore na 5. pos. som bola prvykrat, a nevyzeralo to tam najhorsie, co som videla Trnavu, tak myslim o dost horsie... 😖

piknik10
21. júl 2009

ahojček,
ja som rodila tiež v PN rodila som o 3 týždne skôr, ale bolo to super, aj sestričky aj doktori, mala som p MUdr. Karabu, všetko nám ukázali, malá dostala aj vysokú žltačku a mohla som ju navštíviť aj na detskej izbe, sestričky sú super, všetko nám poukazovali aj v noci boli veľmi ochotné akonáhle nejaké bábo zaplakalo hneď prišli. Z celej rodiny sme rodili iba v PN, okrem sestranice tá rodila v TT a povedala že nikdy viac, sestričky že nepríjemné a ak mala problém s bábom a chcela niečo vysvetliť tak sestričky nahnevane odvrkli, bola z TT sklamaná, ale osobne si myslím že v Trnave to berú ako na bežiacom páse a PN je taký rodinný prístup. Malá sa mi narodila veľmi malá a bolo vidieť, že sestričky to berú ako poslanie, ku každému bábu sa správali veľmi milo, pekne sa im vždy prihovárali, ja dávam Piešťanom 100 bodov, aj sme si tam užili srandy za ten týždeň a dokonca niektoré sestričky nám veľa pomohli aj z predchádzajúcich skúseností neboli to len profesionálne rady ale aj také dobré domáce recepy. tak držím palce pri rozhodovaní.

kessiee
21. júl 2009

radka vnimam to rovnako 🙂 aj ja sa uz na porod tesim, ziaden strach ani obavy si pomaly ani neuvedomujem, len to chcem mat uz za sebou 😉 a tie horka... viem presne o com hovoris, aj mna to uz doraza a len dufam, ze ked to na mna pride, bude to minimalne v noci alebo cez burku 😅
noo, viac-menej som uz dohodnuta, na nahodu by som to nenechavala... a ty si aj s niekym dohodnuta?
inak, nema ta helenka tmave, na kratko ostrihane vlasy a vychodniarsky prizvuk?? myslim, ze viem, o kom hovoris 😀 ta je fakt "veeelmi prijemna" 😅 a ak je tvoj doktor dr. gleso, tak ten ju vie pekne odpisat 😎

silvuskaa
21. júl 2009

Radka, Kessie fakt nemate vobec obavy z porodu? Lebo ja trocha mam, obcas ma pochytia myslienky a bojim sa, nie o seba ale o maleho ...aby vsetko dobre dopadlo. Ja pojdem asi az o 2tt na prietoky tak to v nemocnici 1krat uvidim. Uz som zvedava🙂

veve24
21. júl 2009

kessiee - ahoj, ja nechcem az taky "nature" porod, monitorovanie si tiez myslim, ze je dolezite 🙂 ale mame par poziadavok...napr.otec od zaciatku pri porode, moznost menit polohy aj v 2.dobe porodnej, rodit v podrepe ak budem citit, ze je to jednoduchsie, prilozenie babatka okamzite po porode az potom umyvanie, meranie atd...dokrmovanie lyzikou alebo striekackou, nie z flase. To je par veci, ktore ma teraz napadli, ale je toho asi viac 🙂 Neviem, mozno to nie je obvykle, ale ja to beriem tak, ze je to nas den, moj, nasho babatka a mojho muza. A nenecham si ho od niekoho pokazit. Najnovsie sa ideme pozriet do porodnice v Kyjove (CR), tam to vyzera byt celkom fajn, len netusim, kolko si tam pytaju za porod ked som zo Slovenska...uvidime. Ak vela, budu musiet stacit Piestany 🙂
Inak ja sa tak velmi tesim na maleho, ze na strach z porodu tiez moc nemyslim. Nejak ho porodit musim a naco sa budem bat dopredu, bud to vobec nebude take hrozne alebo to bude strasne a aj tak sa tomu nevyhnem 🙂

radkatt
22. júl 2009

Kessiee, tu "Helenku" myslime pravdepodobne tu istu... 😀 Ja mam dr. Karabu dohodnuteho...

radkatt
22. júl 2009

silvuskaa najprv som mala stresy z porodu, aj strach, ale nejak som si uvedomila ze to musim prezit a ked porodili ostatne baby a nie jedno ale aj viac deti, tak sa to predsa da zvladnut a po porode sa na bolest hned zabudne. uz si bolest nejak nepripustam, som celkom pripravena aj ked viem ze to urcite nebude lahke... 😉

silvuskaa
22. júl 2009

mate pravdu naco sa zbytocne stresovat ked to musi aj tak prist🙂 Hned je mi lepsie ked to takto beriem 😀
Ozaj baby a co hovorite na epiduralku??

lienockaa
22. júl 2009

hehe, ja som z tej helenky mala tiez taky divny pocit, ked som chodila na ctg, merala mi tlak tak, ze som mala vzdycky cudesny vysledok, ja co som bola vzdy nizkotlaka..akonahle prisla ina sestricka, hned v pohode tlak bol, nizky ako vzdy..😅 ale nie kazde ctg som vychytila ju..a ona vraj vobec nie je zla, to len ten prvy dojem..😉

chrustik1
22. júl 2009

ahojte, chcem sa spýtať, na to ctg sa fakt môže objednávať iba v piatok ráno medzi siedmou a pol deviatou? Volala som tam a taká dosť nepríjemná sestrička ma odbila touto vetou a hneď zložila telefón, že som nemala čas ani pozdraviť

radkatt
22. júl 2009

silvuskaa ja som sa naposledy bavila o EPI s mojim porodnikom a hovoril, ze on uz bez EPI skoro ani nerodi. A ze celkovo 95 % zien rodi v PN s epi. Hovori ze to pomoze zene hlavne aby sa nevysilila k 2. faze porodnej, lebo ze pre dieta nie je nic horsie ako ked sa zena v 1.faze vysili a potom nevladze vytlacit dieta. A ze on tie bolesti zenam vobec nezavidi, tak ze ju iba doporucuje.

silvuskaa
22. júl 2009

to vazne az taky pocet zien? To znamena ze aj ty ides s epi? Podla mna je to urcite dobre na zmiernenie bolesti, hlavne ked uz pride na tlacenie a zena nevladze.

kessiee
23. júl 2009

silvuska - o malinkeho samozrejme strach mam, kto by nemal, ale jednoducho verim, ze vsetko dobre dopadne a neviem sa dockat toho pocitu, ked ho po prvykrat uvidim a tieto pocity prekonaju vsetky obavy 😉 tiez som zvazovala, ci s epi, alebo nie - zo zaciatku som bola uplne za, potom zase proti, ale znova sa priklanam k prvej moznosti, takze si ju dam 😉

veve je super, ze si sa rozhodla presadit svoje a planujes cely porod. ja sa nad tym az tak detailne nezamyslam, som stastna, ze tam budem mat manzela a ze si to cele prezijeme spolu, aj ked niektore veci z tvojho planu by sa mi tiez pacili - napr. okamzite prilozenie babinka hned po porode. a ako daleko mas tu porodnicu v cechach? uz ste tam boli?

radka mas dohodnuteho karabu? ja tiez, len sa bojim, ze ho uz nezastihnem, keby som prenasala... trosku som z toho nestastna, pocitala som s nim, tak teraz neviem, ci mam rozmyslat aj nad niekym inym, lebo minimalne troch lekarov by som tam pri porode zastihnut nechcela...

chrustik je to mozne, tiez som o tom pocula.

baby a co pupocnikova krv?? to je moja dalsia dylema... v pn su troska proti tomu, lebo u nas sa to vraj este nedokaze plne vyuzit a berie sa to ako komercny tah... tak neviem.

radkatt
23. júl 2009

kessiee jak si myslela ze sa bojis ze ho tam uz nezastihnes????????????????????? co sa chysta na dovolenku??? Mne hovoril ze nejde...

radkatt
23. júl 2009

pupocnikova krv: naposledy som sa s mojim Dr. o tom bavila... a jak kessiee pises, to iste mi aj povedal. Komercny tah, neda sa plne vyuzit atd... Treba si vraj dat pozor na to, kolko krvi sa odoberie, ak je jej malo, ze sa to vobec neoplati, ak je jej viac, da sa vyuzit, ale oni ze este teraz moc nevedia ako...dalej ak sa odoberie dost pup. krvi, hrozi ze dieta bude chudokrvne, cize je na lekarovi co to robi, kolko krvi odoberie a kolko sa vlastne da odobrat... 😉 Mne chyba trocha viac info. priamo od Ceptry. Ja som rada ze mi lekar vysvetlil aj tie
minusy , lebo samozrejme Ceptra odber iba vychvaluje.
Ja som bola najprv za, ze si ju dame odobrat, ale uz som od toho nejak ustupila...

kessiee
23. júl 2009

radka je vidiet, ze mame rovnakeho lekara 😉 a ano, ma dovolenku - od 4. aug. a az tri tyzdne... je mi jasne, ze si ju zasluzi, ale pocitala som s nim. teraz este stale verim, ze sa drobec dovtedy von vypyta, este mame trosku casu, ale ak nie, bude mi to luto, ked ho neporodi on 😔

deyna
23. júl 2009

mne jed brali pupocnikovu krv pred rok a pol tiez sa hovorilo to iste, ale doba ide stale dopredu a aj ked verim, ze to moze byt komercny vztah, ak by to nahodou pomohlo, potom by som si vycitala, ze sme to nedali spravit. nam odobrali krvy dost aj na dospeleho cloveka a mala to nejak nepocitovala, aspon z mojho pohladu, vela zalezi od lekara, kolko zoberie, musi mat cit, aby aj babetku neublizil. a aj tak som si vypocula pri odbere svoje, ide o to, ze oni by "chceli" aby sa to na vela veci vyuzilo, ale zatial to proste nejde, hovorim si, ze ak to vydrzi 20-30 rokov, dovtedy budeme dalej a razhodnut sa mozte aj priamo na sale.

miti
23. júl 2009

deyna, ved to je ten problem, ze to nevedia este odhadnut ako dlho je schopna ta krv v plnej"funkcnosti" vydrzat.
Zatial je to 15rokov max.

radkatt
23. júl 2009

kessiee ty brdo, tak ja sa modlim aby som dotial porodila ☹

lucyy01
23. júl 2009

to, ako dlho sa pupocnikova krv moze skladovat zalezi od odobrateho mnozstva, ci nie? niekde som to tak citala. je to fakt na rozmyslenie. viem aj o takych pripadoch, ked ju uskladnili zle a pokazila sa, dokonca sa poskodila uz pri prevoze... dalej je len malo pripadov, kedy sa nou moze pomoct priamo darcovi, teda babätku, ktoremu bola pri porode odobrana. skor je vyuzitelna pri surodencoch. ja ju pravdepodobne necham odobrat a darujem ju verejnemu registru, pri dalsom babätku uz len pre nas...

veve24
24. júl 2009

Ahojte, tak ja stale neviem, co s tou porodnicou. Ta v Cechach je porodnica v Kyjove, je to od nas asi 55 km, tak to sa da. Neverim, ze maleho porodim za dve hodiny, aj ked...nestazovala by som sa 🙂 Inak stale pocuvaj z kazdej strany iny nazor, jedni sa stazuju na Piestany, druhi na Trencin, ini zasa chvalia jedno alebo druhe. Je to na nervy 🙂 Do toho Kyjova sa chceme ist pozriet bud. tyzden, ale skor sa bojim, na kolko nam to vyrataju...podla mna min.10000 Kc len porod plus byvanie a tak...no neviem. A keby sa na poslednu chvilu museli rozhodnut, ze cisarsky, tak to by som sa uz asi nedoplatila...Budem mudrejsia bud.tyzden, potom vsetko napisem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre