Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

kejtinka
5. apr 2013

@lucia80 - super..., toto sa mi páči, presne takto si to predstavujem. 🙂 Takža DÁ SA. Toto som chcela počuť. 🙂 Ja ak pôjde všetko tak ako má a bez komplikácií, sa budem snažiť zostať čo najdlhšie doma. Tam bude pri mne a potom "plánujem" tak, že pôjdem hneď z domu rodiť 😀 . Ďakujem za info.

lucia80
5. apr 2013

@kejtinka Tak moc držím palčeky nech to vyjde tak ako si želáš 🙂 . Tiež som zostala doma čo najdlhšie a tak to bolo najlepšie 🙂 . Len pri prvom som nevedela do čoho idem, tak som išla skoro.

kejtinka
5. apr 2013

@lucia80 - ďakujem pekne... pozitívne myslenie nadovšetko. 😀

chvostulka
6. apr 2013

ahojte, aky je v PN nemocnici nadstandard na izbach? Ako to tam funguje? Dakujem.

kessy11
8. apr 2013

@chvostulka Je tam len jedna izba nadštandard, máš tam vlastné wc, sprchu, bidet, chladničku, tv a myslím rychlovarnu kanvicu, platí sa 17,- eur na deň.

chvostulka
10. apr 2013

@kessy11 no super, takze skoro ziadna sanca dostat sa tam ☹ a ake to je na inych izbach? Co si tam treba vsetko doniest?

cemi
10. apr 2013

Ahojte, vcera sme prisli domov z porodnice a musim povedat ze som bola velmi spokojna - lekari, sestricky na jednotku. Strava nemocnicna, ale s tym sa neda nic robit, nakoniec, nie je to restauracia, ze?? Ak by som mala nieco negativne povedat, tak trosku smradocek na zachode, ale to ide asi zvonka a vecne pobehujuce upratovacky 😅

cemi
10. apr 2013

@chvostulka hned na prijme musis povedat ze chces ist na nadstandard a mozno sa uvolni, ja som tam bola doteraz vzdy. Ale aj medzi babami je fajn 😉
Ake veci myslis ze zobrat na izbu?

henika40
10. apr 2013

skusenejsie dievcence, zaujimalo by ma, ci je lepsie mat zajednaneho lekara, alebo sa spolahnut na sluzbukonajuceho?

chvostulka
10. apr 2013

@cemi myslela som take veci, ako vl. pohar, pribor, podlozky na postel, vlozky a pod...

cemi
10. apr 2013

@chvostulka aha zoznam klasicky. Ten ti daju pred porodom ked pojdes na ctg, ale mozes ti napisat - klasica -hygienicke potreby pre teba, toaletak, vlozky poporodne, jednorazove nohavicky, podlozky na postel, ja som si kupila aj plienky pre dospelych, lebo som mala cisarsky. Pribor netreba a pohar mas na stoliku, ale mozes aj svoj. Je tam konvica na caj, takze mozes si robit caj, kavu a na chodbe je spolocna chladnicka na potraviny. Pre babatko plienky jednorazove, bavlnene, krem na ritku a jednorazove servitky na prdelku. Ja som si zobrala aj klobuciky na kojenie, odsavacku - ale tie ti tam aj pozicaju a krem na bradavky. A baby co rodili normalne sa stazovali na tvrde stolicky pri jedeni, tak mozno by nebolo zle si tam zobrat aj ten vankus specialny po porode. Len neviem co mozes mat na sale pri porode, pretoze som rodila cisarskym vzdy.

petra1301
10. apr 2013

cemi Ahoj, za jednala si si doktora??A koho si mala??

kessy11
10. apr 2013

@chvostulka no treba si zobrať skoro všetko...zoznam dostaneš pri vyšetreni ctg... príbor nemusíš, ani pohár, ale teplomer, podložky do postele, vložky, plienky, hygienicke veci, veci pre bábo (mastičky,plienky,plienku na kupanie....) čo sa týka izby máš nárok na čisté návlečky keby náhodou zašpiníš a nočnú košelu ti tiež vedia dať, ale to je z vybavenia všetko......a áno stoličky sú tvrdé ale to po prirodzenom pôrode sú asi všetky stoličky🙂...a smrádeček na záchode ale iba v tom jednom (vľavo) ten vpravo bol v pohode.... a tiež si myslím že to ide zvonka:(

chvostulka
11. apr 2013

@cemi kessy11 dakujem za info, v kazdej nemocnici to funguje inak. Ja som 1x rodila na Kramaroch a tam to bolo ine.

cemi
11. apr 2013

@petra1301 ja som mala karabu a glesa. S karabom som bola dohodnuta.

cemi
11. apr 2013

Inak este ma napadla jedna vec co sa mi celkom pacila - niektore baby nemali kosele nocne ale normalne ako keby domace oblecenie - nohavice volne a tielka.

petra1301
11. apr 2013

@cemi Ahoj dakujem tak to si mala super..Ja, som zvedva koho dostanem..A kedy tam pojdem. Termin mam na buduci tyzden. Tak uz zacinam byt nervozna. 😒

cemi
11. apr 2013

@petra1301 a budes mat prirodzeny?

petra1301
11. apr 2013

@cemi Ano budem mat prirodzeny..

cemi
11. apr 2013

@petra1301 tam su podla mna vsetci dobri, netreba si zazmluvnovat.

petra1301
11. apr 2013

@cemi Ja, to necham na osud koho dostanem..Ale ako prvorodicka to budem mat tazke ☹

cemi
11. apr 2013

@petra1301 nebudes, neboj. Drzim palce moc 😉 sestricky ti pomozu.

petra1301
11. apr 2013

@cemi Dakujem zavidim, ze to mas za sebou uz 😝 A vecicky pre babatko si nemusim brat?? 😎

tuqanqa
21. apr 2013

Ahojte kocky, chci se zeptat jestli v PN hned prikladaji babetko mamince na hrud a jestli nechavaji dotepat pupecnik. Nebo zda dodrzuji porodni plan rodicky pokud je vse bez komplikaci. Velmi mi na tom zalezi. Dekuji za odpoved.

dulkagabulka
21. apr 2013

neviem, ako v PN, ale v Trnave som už bola pri pôrodoch, kde nechali dotepat pupočnik a babatko bolo v NEPRERUSENOM kontakte koža na kožu po cely čas na pôrodnej sale (neodvážene, neodmerane)

dulkagabulka
21. apr 2013

@tuqanqa ak sa pôjdeš pýtat, nepýaj sa, či prikladajú na hrud...lebo už vačšinou všade prikladajú- bohužial iba na pár sekund..

bubulka722
8. máj 2013

@tuqanqa Ahoj! Neviem teda aká je situácia momentálne. Ja som rodila v PN v dec. 2010, chcela som úplne prirodzený pôrod bez zásahov, oxitocínu, ATB proti streptokokovi, nástrihu, monitorovania a po pôrode nepretržitý kontakt s bábom, samozrejmosť dotepať pupočník, nepodávať injekčne vit. K, atď... Vtedy som to mala naozaj ťažké, pretože ma s mojím pôrodným plánom každý vysmial. S pôrodným odd. som nemala problém, pretože som mala dohodnutého Glesa a ten nemal najmenšiu námietku. Problém bol s novorodeneckým, vôbec sa nechceli so mnou baviť a doslova boli drzí. Nakoniec som podala môj PP na podateľni nemocnice, takže ho museli akceptovať. Všetko dopadlo super, ale bez boja to nebolo. Teraz sa na to pozerám s úsmevom a pravdupovediac ten boj mi ale sakra stál za to. Tie chvíle bezprostredne po pôrode s miminenkom koža na kožu po úplne prirodzenom pôrode bez chémie nie sú ničím v živote nahraditeľné. Je to úžasný mix hormónov a ten božský pocit si žena nesie po celý svoj život. Je to skrátka moment kedy sa zo ženy stáva ozajstná matka. Z nemocnice som odchádzala na 3. deň na reverz.
Podľa toho čo som počula tam dr. Antalová, hotová katastrofa už nie je a vraj je tam o dosť lepšia atmosféra. Zbehni tam a rovno im predlož svoj PP na novorodeneckom aj pôrodnom odd. a uvidíš. Je tu nanešťastie stále málo žien, ktoré vedia o čom pôrod je, takže nepredpokladám, že ti niekto napíše 100% informácie. 😉
Držím palce!!!

zzuzulaf
15. máj 2013

@kessy11 som rada, ze niekto napisal aj pozitivne hodnotenie. plne sa stotoznujem, rodila som tam v marci a presne, ako pises: ochota, ustretovost, akceptovali porodne priania... odporucam!

zzuzulaf
15. máj 2013

@dulkagabulka ja som si PP bolo dat schvalit primarovi Niepelovi aj Malastovej (t.j. novorodenecke a porodnicke) - akceptovali, malickeho mi dali po narodeni na brucho, nechali dotepat pupocnik, nanestastie odniesli na zakladnu kontrolu (toto som si u sestricky nevydobyla) a vratili naheho a neumyteho (len utreteho) na hrud, kde ostal cele 2 hodiny. ked som presla na pešo do izby, prakticky okamzite mi ho doniesli. takze spokojnost, predovsetkym dr.strakova ma o vsetkom informovala, vysvetlila, velmi profesionalna...

dulkagabulka
15. máj 2013

@zzuzulaf waau..tak to je na PN obrovský pokrok voči tomu, ked tam rodila @bubulka722

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre