Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

erni
18. aug 2009

baby co ste sa bavili o tom piti, tak sa to nesmie preto lebo keby bola nutna nahla indikacia na cisarsky tak s plnym zaludkom vody al.jedla by ste mohli aspirovat ten zaludocny obsah do pluc a boli by velke komplikacie..
ale ja som pri prvom porode ked som fakt bola uplne dehydratovana si vzdy kazdu hodinku upila glg vody a bolo lepsie..
...a kupte si este hroznovy cukor -take okruhle cukriky su to, to je na dodanie energie uplne super
...a nechcete zaradit na urychlenie porodu nejaky sex?prostaglandiny obsiahnute v semene su take ako ti daju pri vyvolavacke 😀

veve24
19. aug 2009

Ahojte, tak ja som asi mala zasa stastie na "inu" pani v lekarni, hned od zaciatklu sa mi nezdala. Pytala som si vsetko do porodnice a ked som povedala Infadolan, pozrela sa na mna, ze pre koho to chcem a ked som povedala, ze pre babo,tak ona ze to nie je pre babatko vobec dobre a dala mi len rybaciu mast. Tak som z toho jelen...🙂
S tym pitim mi tusim hovorili, ze v prvej dobe sa moze, preto na ten zoznam dopisali aj tu vodu, ale potom uz by sa nemalo. A na profylaxii nam to vyzvetlila sestricka tak, ze ak by bol treba cisarsky, museli by pumpovat zaludok...ale to asi len z jedla, nie z vody. Idem tam dnes za primarom prehodnotit nas porodny plan, tak sa mozem na to prip. este popytat.
Pekny den Vam prajem 🙂

silvuskaa
19. aug 2009

no ja som bola na prietoky v nemocnici u Glesa a neplatila som nic.
Erni veru dnes nas ide nejako vela na CTG , ale mne kazali prist na 1posch.

mima1708
19. aug 2009

erni ja som skusala uz vsetko... sex, chodienie po schodoch kt. absolvujem kazdy den,lebo byvame na 2 posch. bez vytahu, upratujem, vesiam pradlo, proste vsetko co by malo spustit porod a NIC!!! 😢 dokonca som pred 3 tyzdnami umyvala okna a ani to nepomohlo... male je tvrdohlave (ved to ma mat po kom 😀 )... jednoducho sa rozhodlo, ze sa mu nechce, tak sa mu nechce, co uz narobime... 😉 ale vcera mi zacala odchadzat hlien. zatka, tak hadam do tyzdna to uz bude... 😒
veve24 to si fakt natrafila na nejaku divnu lekarnicku... ja som vsetko na zozname kupila uplne v pohode a nikto mi nic v lekarni na to nepovedal...
a inak na ten zoznam pripisali aj 2 ks nepremokavych podloziek do postele... to kupite v zdravotnickych potrebach... 🙂 minule som si to vsimla ked som bola na ctg...
a ako tak vidim tak sa v pn plati podla toho ku komu ides... 😒 parada...
silvuska ctg robia aj na 1,ale tam len v stredu... ostatne dni robia len v porodnici a tam budes chodit uz ked budes mat termin... ja teraz chodim len tam...
jumcatko moje zlate a ty si mi kde? ze by ste tam uz konecne zostali? 🙂 🙂 🙂

corasone
19. aug 2009

veve24 no to mi je volajako cudne ze ti nedali tu masticku, bola si v tescu? no baby ako tak citam dufam ze mojmu malemu sa bude chciet ist na svet 🙂 uvidime. pomalicky zaciname 36tt tak este mame cas. inac co je to CTG? ja naozaj neviem ci som na niecom takom bola 😕 buduci tyzden mam tie prietoky.

mima ano ano, mas pravdu s tymi podlozkami, ja som si kupila 3ks ved potom to pouzijem pri prebalovani maleho ak mi zvysi. v tych zdr. potrebach mali aj tie hyg.vlozky nelepive. na uska tie tamponiky mali len v Sandre inac tiez tam maju pekne kojenecke nocne kosele za rozumnu cenu.

mima1708
19. aug 2009

corasone ctg je monitorovanie cinnosti srdiecka babatka a maternice... to ti daju na brusko take dva pasy a 20 min. si polezis kym to zmonitoruju,potom ti to pozrie niektory doktor a je... ja som na tom prvy krat bola v 38 tt...

jumca
19. aug 2009

ahoooj 🙂
tak bohuzial este si ma tam nenexali... ☹ ze este nic...no dr dnes na CTG mi povedal ze do utorka by to teoreticky mohlo aj byt tak som zvedava... 😉
veru veru aj my sme s manzelom skusali sex a nic... 😒 aj xodenie po sxodox a nic...nas maly je lenivy teda poriadne...( ved ma bit po kom 😀 )
mima ty tiez este nic???jooooj moja daj vediet ked uz porodis...moje cislo 0918 970 908
drzim palce 😉

jumca
21. aug 2009

ahooojte maminy,
tak miam to uz ma za sebou!!! vcera o 21:30 sa jej narodil syncek Adrianko...su obaja o.k. a zdravucky!!!! ked pride z nemocky urcite vam napise viac...no ja zatial stale nic ☹

silvuskaa
21. aug 2009

mima z celého srdiečka gratulujeme🙂 Keď sa vratiš domkom, daj určite vedieť ako všetko prebiehalo.
jumca a ty este stale nic???

veve24
21. aug 2009

gratulujeme!!!! 🙂) hlavne vela zdravicka prajeme a tesime sa na info 🙂

jumca - neverim, ze stale cakate, to uz musi byt na porazenie...ja mam este mesiac pred sebou, ale keby maly chcel, kludne aj za tri tyzdne by sa mohol narodit, nebola by som proti 🙂 konecne sa ulozit v inej polohe do postele, to bude luxus 🙂 Ale neboj, podla mna to pride tento vikend, zrovna sa ma ochladit, bude Vam tam fajn, co by sa maly v takych horucavach na svet ponahlal, v brusku je mu najlepsie

maja177
21. aug 2009

caute holky,
priznam sa, nechce sa mi tu nejak citat, co ste pisali do zadu, ale zachytila som tu to CTG, tam som bola aj ja a platila som 2€, robila mi to dajaka sestricka z porodnice tam na prvom, kde je aj sono.
ale co mi nejde do hlavy, tie prietoky, to sa kontroluje UZV? lebo mna nikam este na to neposlali hm

deyna
21. aug 2009

mima gratulujeme a prajeme skory nabeh mliecka, tesime sa na spravy, ked sa vratis

silvuskaa
21. aug 2009

maja tie prietoky by sa mali robit v 36tt (take mam info od mojho lekara) sama som sa tam objednala a robi sa to klasickym sonom, robi to na prizemi Karaba, ale ten mal prave dovolenku tak mne to robil Glesso. Myslim ze to ti mal povedat tvoj gynek. aby si sa objednala.

erni
21. aug 2009

mime blahozelame 🙂
jumca si si ista ze cakas babo,ze si salen neprejedla a mas velke brucho? 😀
veve moc nedufaj ze sa vyspis hned na bruchu mna tak boleli prsia naliate mliekom ze som to hned vzdala az neskor sa to dalo...
silvuska tak co ako to vyzera?ja som mala ctg uplne kludne dokonca babo spalo, 2.9.idem na kontrolu to uz aj na 5.poschodie tak hadam sa aspon trichu dotvedy otvorim,nech je ti potom lahsie 🙂

maja177
21. aug 2009

hm tak sa ho v pondelok spytam, nehovoril mi nic, ja som bola na sone v 32 tt u karabu a ten mi uz zelal stastny porod a povedal, ze sa uz zrejme neuvidime, nespominal ziadne prietoky tak neviem a v 36 tt mi robil moj doktor sono, myslis, ze to nepozeral vtedy? ked nic nehovoril...

corasone
21. aug 2009

ahojte, mime samozrejme blahozelam a zelam vela vela zdravicke celej rodinke.

maja - ja idem na prietoky teraz vo stvrtok k dr.Gleso on ma objednaval minuly mesiac. inac aj moj gyn. mi to chce robit len mu poviem ze uz to mam hotove. mozno ti to vtedy robil tvoj lekar len bohozial tiii lekari su takiii ze sa musiiis pytat co robi a tak... ja mam to iste stale sa vypytujem

veve24
21. aug 2009

erni - mne ani tak nejde o to, lahnut si na brucho, to som si uz odvykla za tu dobu, len si proste lahnut bez toho bruska...ked som na boku a nevysteliem malemu podla jeho predstav pod krizami a bruskom, tak poriadne vyvadza 🙂) a ked nie on, tak mi brucho zatvrdne a to sa radsej sama otacam na chrbat

ja tu zrovna na fore citam temu, ze kliestovy porod a baby tam pisu dost hrozne zazitky, som sa na to pytala v stredu primara v PN a on sa len zasmial, ze kliestovy u nich nehrozi, ze to by nikdy nedopustil...a este tam baby pisali, ako im sestricky skakali po bruchach, ze mali skoro rebra dolamane...to kde praktizuju taketo morbidnosti v akych porodniciach? tu o tom nikto nepisal, ze by mu nieco take robili, tak dufam, ze nerobia...

maja177
21. aug 2009

veve, v piestanoch sa to robi bezne, ze ti zatlaci sestricka brucho, neviem o tom, ze by to bolo tak silno, ze by rebra praskali 😀 ale viem, ze sa to robi, a zeny si to chvalia, vraj to pomaha vytlacit babo, tak neviem 🙂

corasone
21. aug 2009

aj ja som pocula za sestricky tak pomahaju vytlacit babo ale len ked je problem. ale nepocula som o tych rebrach len za je to trochu bolestivejsie ked zatlacia na brusko, moj nazor: netreba pocuvat somariny, kazda z nas ne individualny clovek co znamena ze kazda z nas bude mat ten porod iny alebo aspon to bude vnimat inac, niekto je moc precitlively tak napise o tych rebrach ine baby povedia, ze sak da sa to. aj my sme tak isto prisli na svet tak ziaden stres. som to ja hrdina xixiixixiixii ked pride na mna rad tak uvidime ci sa nepok....m xixiixxiiiii

maja177
21. aug 2009

ja som tiez taky hrdina 😀 nejak sa stale nebojim porodu, stale citam ako sa vsetky boja a ja stale nic 😀 minule som mala bolesti sedem hodin v noci, kazdu pol hodinu, uz som myslela, ze to prislo, a ja vysmiata, vytesena, ze hura uz to bude a nakonec to preslo 😠 😠 ktovie aka budem hrdinka ked pridu tie ozajstne kontry 😀 😀

silvuskaa
22. aug 2009

maja neviem ci by ti tvoj dr robil prietoky, zavisi komu chodis.
erni tak ja som sa v stredu v tom horku vybrala do nemocnice na CTG a ked som sa dostala na radu, v ordinacii mi sestricka hovori ze ma objednali o tyzden skor....skoro ma vykotilo....tak idem az tuto stredu 26.8., a vraj ma hned potom aj posle na 5.poschodie. Tam ma budu tiez kontrolovat alebo ako to bude prebiehat na 5.poschodi??? Asi som blba, ale fakt neviem, dufam ze si ma tam hned nenechaju.Ja by som najradsej nabehla do nemocnica tesne pred porodom a nie tam pobudnut niekolko dni pred.

maja177
22. aug 2009

silvuska, ja chodim k cupkovi,
ja ked som isla na to CTG, tak som tam necakala vobec, dosla som do cakarne, nikoho tam nebolo, zaklopala som a hned ma vzala... a sa ma pytala ci ma bolieva brucho a ci mi tvrdne, povedala som ze hej, ze mavam take "kramove" bolesti a aj mi tvrdne a ona ze mam ist hore na piate preistotu a ja ze nejdem nikam, dovidenia 😀 este ze som tam nesla, sak keby ma tam nechali, co by som tam robila... 😝

silvuskaa
22. aug 2009

maja to vazne? 🙂 Ty si ale expertka, myslis ze by si ta tam nechali? Mozno by ta len pozreli a keby to nevyzera ze sa moc otvaras alebo ze mas caste tvrdnutie by ta hadam aj domov poslali. Ja pevne dufam ze ked posielaju na 5.posch tak nie kazdeho si tam nechavaju, lebo ja tam neostanem ked necitim ze by som mala vo velmi blizkej dobe rodit🙂

corasone
22. aug 2009

maja ako som citala ked si bola na CTG ja asi dopadnem podobne, aj ja mam obcasne bolesti v podbrusku a citim obcasne tvrdnutie bruska, no ved uvidime co mi povie teraz vo stvrtok na tych prietokoch. inac maly ma uz dva dni volajaku disco party pocas dni, vecer alebo celkovo ked spim je kludny. tusim tie horucavy su uz aj pre neho neznesitelne 🙂

maja177
22. aug 2009

corasone, ale ja to nemam obcasne, ja to mam furt, brucho mi tvrdne aj desat krat za hodinu... 😝

jumca
22. aug 2009

ahojte baby 😉
tak my este stale nic ☹ a poviem vam uz ma to vobec nebavi!!!!!! a talk krasne by sa mi teraz rodilo ked je tak fajn xladno... 🙂 a ten nas maly stuplik nie a nie 😒 no tvrdohlavec jeden!!! 😀
veru v utorok mam ist do nemocky a dufam ze ked to dovtedy nebude tak si ma tam uz nexaju....mimu by mali pustit v utorok tak potom napise...teda ked jej malinky dovoli 😀
ze je zlatunky a taky maly macko 😀

erni
23. aug 2009

veve ja som mala prvy porod tazky a sestricka mi veru na brucho tlacila celymi laktami a kazali mi do toho tlacit co sa vobec nedalo,to bolo nieco strasne ☹ asi najhorsia cast porodu,tak dufam, ze teraz to bude lepsie aj ked viem ze to robia vsade...aj v PN
silvuska ked pojdes na 5.pos.tam by ta mali len pozriet ked to bude dobre urcite si ta tam nenechaju...som zvedava co ti povedia...
jumca uz ta normalne lutujem, ja uz by som asi nastojila na hospitalizacii,drzim palce 🙂

lucyy01
23. aug 2009

veve takze primar sa zasmial nad kliestovym porodom? to asi preto, ze nestoji kazdemu porodnikovi za chrbtom. alebo ze by nevedel co sa mu robi na oddeleni? ked je treba, jasne, ze klieste pouziju, poznam take pripady. jednej kocke, co so mnou lezala v porodnici na iizbe sestricky tak "skakali" po brusku, ze na nom mala fajne modriny. a tiez jej hrozili klieste - mala uzku panvu, co si lekar "nevsimol" v tehu knizke a nechal ju rodit prirodzene. samozrejme, ze sa jej maly dostal len pokial mohol a potom to islo strasne tazko. no ked videla, ze sa chystaju klieste, zaprela sa a maleho nejakym zazrakom vytlacila. takze aj jedna horsia skusenost... ale nebojte, musite verit, ze ten vas porod bude ok a mimi bude zdravucke 😉 vela sil prajem 🙂

jumca
23. aug 2009

ved aj uz budem na tom trvat...v utorok mam ist do nemocnice na CTG tak uz im poviem nex si ma tam nexaju!!!! sa nedam odbit!!! lebo uz naozaj mam toho dost...

koniarova
23. aug 2009

Veve, nebyť klieští, môj malý je už mŕtvy. Ja ďakujem bohu, za tento vynález. Keď už dieťa zostúpi hlboko do pôrodných ciest, už nie je cisársky možný. Aspoň mne to tak hovorili. Jediná možnosť je vákuum alebo kliešte. Tak teda neviem, ako riešia takéto prípady, kde už CR nie je možný. A mala som aj ja pekne nalomené rebrá, od tlačenia sestričiek.Ale vtedy sa bohužiaľ nič iné robiť nedalo. Ono keď je pôrod bezproblémový, je to malina. Bohužiaľ, môžu nastať aj kompikácie, čo bol môj prípad a vtedy ide naozaj o život obom. Ja kliešte len chválim. 😉 Želám všetko dobré a pohodový pôrod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre