Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

dadusa26
27. sep 2011

@miriam18111 ahoj ..ja som tam sla tiez az v 36 tyzdni..najprv som sla na 1 poschodie kde robia CTG vysetrenie..tam sa objednava dopredu...co som nebola takze ma odtial najprv poslali na prizemie ku Karabovi na monitor...a jeho sestricka volala na ti 1 poschodie a dohodla mi tam termin....ko Karabovi som od vtedy nesla lebo ak je vsetko ok objednavaju si ta uz len na to CTG asi raz do tyzdna....ja som si vybehla aj na 5 poschodie na porodne sa informovat..dali mi zoznam do porodnice a papier o dohode mena babetka...epiduralka a muz pri porode sa plati az v den porodu v momente ked dojdes rodit....takze sa poponahlaj a chod tam este tento tyzden

dadusa26
27. sep 2011

@miriam18111 a este som zabudla..na prehliadky chodim stale k svojmu doktorovi kazdy tyzden na poradnu...do nemocky len na to CTG

dazzye
28. sep 2011

Cawte kočky. Ja som rodila v PN dvakrat, mala som velmi ťažke pôrody, pri oboch sa mi zlomila kostrč a mala som viac ako 40 stehov. A poviem Vám,že by som nikdy nešla rodiť nikde inde. Prve dieťa mi rodil Gleso-mal službu, druhé Karaba-mal službu. Nedala som nikomu ani korunu. Je to ich praca a viem,že su to odborníci. Pred tymi dvomi porodmi som mala potrat dvojčiat a prežila som si svoje...takže viem ako to tam chodí. postarali sa o mna perfektne. A z vlastnej skusenosti vam poviem, neplatte si doktora. Poznam baby,co zaplatili a potom veeelmi lutovali....

nanyy
29. sep 2011

@dazzye ahoj..mozem sa spytat preco lutovali??
skor by si clovek myslel ze sa budu o nieco viac starat..:(((((

tatiana1760
29. sep 2011

Budete na sále sami alebo Vás bude niekto podporovať?
Dá sa zajednať nejaká miá sestrička,,počula som ,že niektoré sú ,,tvrdé,, .

dazzye
29. sep 2011

nanny, myslela som to tak,že zrovna ked som rodila ja boli tam dve baby,ktoré sa spoliehali,že maju zaplateneho doktora a doktor ani nestihol prist ..takže ich odrodil ten co tam bol a ich peniaze boli v lufte... Ono je to ťažko. Každá si rozumie sama , ale ja si myslím,že v PN pôrodnica je výborná a netreba si nikoho platiť. Ja tým doktorom plne dôverujem.

andreah25
2. okt 2011

Ahojte mamičky z PN, vedeli by ste mi niektorá poradiť niekoho, kto by ma mohol učiť ruský jazyk v PN alebo blízkom okolí? Mala by to byť skôr dôchodkyňa - bývalá učiteľka, alebo trebárs aj niektorá z Vás mamičiek. Dala som do diskusie otázku no nik mi neodpovedal, tak sa pýtam tu, dúfam sa nenahneváte. Ak by ste mali niektorá info, pošlite mi IP. Ďakujem

lienockaa
3. okt 2011

@tatiana1760 -pri mne sa aj vystriedali sestricky, pretoze som oba razy rodila tak, ze sa stihli aj sluzby pomenit a ani jedna nebola tvrda..nemyslim, ze je sa coho bat..ak aj upozornia, je to pre tvoje dobro a pre dobro babatka..rozhodne tam nikto nekrical ani na mna, ani na ostatne..

nikitkalu
3. okt 2011

Dievčatá tak ja som v PN rodila skoro pred piatimi rokmi a teraz po tých piatich tam pôjdem opäť a nešla by som nikam inam! Bolo tam super! Ani domov sa mi nechcelo 🙂 Rodil ma Kraba (mal službu) a bol super, dúfam že bude mať službu aj tentokrát 🙂 Sestričky sú tiež milé. Takže netreba sa ničoho báť a PN nemocnicu odporúčam! 😎

kiki30
4. okt 2011

Tiez mozem PN porodnicu len odporucat, bolo tam super, doktori su vsetci odbornici, sestricky az na jednu velmi mile a ochotne. Akurat jedna rada, lebo na to sa tam sestricky stale jeduju, ze tehulky ked pridu rodit, tak si zvyknu nechat tasku v aute, ze ved manzel pre nu skoci, a oni ze potom stale musia chodit otvarat a zatvarat, a to nemaju radi. Takze ked pojdete do porodnice, uz aj zbalene z batozinou, aj keby to bol plany poplach a pojdete tam tak aj par krat.

daniela1974
4. okt 2011

ani ja na porodnicu skutocne nemozem nadavat, bola som neskutocne prijemne prekvapena pristupom sestricky, bola nedela doobeda, bol klud a pohoda bola mila skutocne velmi mila. Dr v pohode, trochu ignor ale mne to vyhovovalo. Urcite na mna nikto ani len skaredo nepozrel, nie to kricat.
Novorodenecke je vsak kategoria sama o sebe a niektore ich metody povazujem za zlocinne az neludske.

Bez respektu k dietatu a matke po porode.

@dazzye co sa tyka tych penazi vyhodenych, je to hlupost, ved im platis az po porode.

tatiana1760
10. okt 2011

Ahojte,, Dávate dievčatkám nastreliť uško už ked ste v pôrodnici.. alebo neskôr?
Ako často chodíte na ctg alebo iné vyšetrenia,,, ja mám termín 20.10. a bola som len 1x-na ctg,, je to o.k.?

zewa11
10. okt 2011

@tatiana1760 Ahoj,ja idem v piatok na druhé CTG hore na pôrodnicu,termín mám tiež taký ako ty,možno sa stretneme 🙂

tatiana1760
10. okt 2011

@zewa11
ja ale nie som objednana na piatok...

wewe22
10. okt 2011

@tatiana1760 ahoj ja som davala nausnicky uz v porodnici aspon som nemusela byt pri tom a pocuvat ako mala place a urcite dam aj teraz
na CTG sa chodi raz do tyzna a ak je vsetko ok tak na ine visetrenia sa nechodi
ja mam termin tiez 20,10 ale asi budem muset na cisarsky mozno sa stretneme v porodnici

bubulka722
10. okt 2011

@tatiana1760 My nemáme ušká prepichnuté doteraz, príde mi to zbytočné deptanie bábätka. Uvidíme kedy príde správny čas, naušničky čakajú v šperkovnici. Na tieto absurdnosti je času dosť.

zewa11
10. okt 2011

@tatiana1760 myslela som,že možno sa stretneme v pôrodnici už s bábätkami.........

daniela1974
11. okt 2011

@tatiana1760 ja mam dceru rodila som v PN usi by som jej nedala prepichnut ale viem ze mamky sa tam pytali a vraj ta sestra co to robila tam bud nerobi alebo jej to zakazali. Teda to neslo.
Ale mne to pride strasne ritualne s tymi usami. Fuj ako obriezka. Mala by som strach.

tatiana1760
11. okt 2011

@wewe22
Raz do týždňa? prečo mi to lekár nepovedal,,nekázal,že sa mám znovu objednať a ani tá sestra mi nič nehovorila,,

wewe22
11. okt 2011

@tatiana1760 a neobjednala ta automaticky mne povedala ze ma objedna az na 20.10 ale len pre to ze tento tyzden idem ku karabovi na UZV inak by ma objednala ked tak skus si tam zavolat ci nezabudli

wewe22
11. okt 2011

@daniela1974 tvoj nazor ti neberiem len mi pride horsie davat nastrelovat ked si to dieta uz uvedomuje moja sesternica to tiez tak spravila mala sa rozhodla ze si da nastrelit nausnicky ked mala sest a teraz ked ma dvanast stale chodi s jednou nausnickou lebo druhu sa boji si dat lebo ju to bolelo

tatiana1760
11. okt 2011

@wewe22
Nie neobjednala,,len i napísala na papier,že 18.10. mám ísť na kontrolu do pôrodnice,,,,
Zajtra idem svojmu gynek.do poradne-ešte stále chodím,,, tak sa ho opýtam,,

wewe22
11. okt 2011

@tatiana1760 no ja som sestricke hovorila ze mojmu uz nechodim tak mozno preto

bubulka722
11. okt 2011

@wewe22 Myslíš, že maličké bábätko to bolí o niečo menej? Je o to horšie, že sa nevie proti tomu nijako brániť. Ja poznám veľa prípadov, kedy sa bábätkám zapálili ušká a dostali kvôli tejto sprostosti infekciu, hnisalo im to a hojilo sa to dosť dlho. Robiť to len preto lebo to tak robí väčšina nie je argument. Stačí sa len zamyslieť načo je to vôbec dobré.

wewe22
11. okt 2011

@bubulka722 ja viem ze male babetko to boli rovnako ale ono si na to nebude spominat k infekcii ked sa mamicka riadne stara o prepichnute usko nemalo by sa stat nic takeho
k tomu ci to na nieco je to je individualne ja nausnice moc nenosim no ked som bola mladsia som si velmi rada kupovala vsakovake nausnice a pacilo sa mi to a momentalne nepoznam dospievajuce dievca ktore by sa stazovalo na to ze ma dierky ale skor by som nasla dievca ktore sa stazuje ze ich nema

bubulka722
11. okt 2011

@wewe22 Ak by bolo samozrejmosťou nosiť piercing v jazyku, tiež by si ho dala dieťaťu prepichnúť? Je to len a len vec pohľadu a ak máš pocit, že to bude dieťaťu tak hrozne chýbať, daj mu to urobiť.

wewe22
12. okt 2011

@bubulka722 ja dam urcite malej cim skor tym lepsie

hannah82
21. okt 2011

rada by som nieco k tym nausnickam - mne mama tiez nedala prepichnut uska ako babetku, a strasne ma dlhe roky stvalo ze si ma mylia s chlapcom (chodila som nakratko ostrihana, trosku "pri sebe", ziadne satocky suknicky). okrem toho som samozrejme strasne chcela mat nausnice ako ine dievcata... a tak sme sli k doktorovi - mala som osem rokov, este dnes si spominam ako ma to bolelo (hlavne som sa strasne bala, neznasala som injekcie), strasne som hucala a doktor mi hovori no pod sa pozriet do zrkadla aka si krasna - baby, ten obraz mam dodnes v hlave - urevane opuchnute oci, zakrvavene zabrutalene usi a ze aka krasna princezna... no fakt nadhera. podla mna je najlepsie dat prepichnut uska v nemocnici, alebo ked je baba uz pubertacka da si ich nastrelit. (mozno nie len dve ze jo) infekcie sa podla mna nie je preco bat, osetrovat ich treba prve tyzdne s opthalmo septonexom - tym sa dezinfikuju a je to v pohode. babinko to boli ako injekcia, a tych ma tiez pozehnane do toho jedneho roka, preto mi to nepride nejake prehnane tyranie. ale kazdy mame svoj nazor.

daniela1974
21. okt 2011

@hannah82 no a moj stary otec by mi na to povedal, ci mam za dieta opicu a ci dame prepichnut aj nos.
Ale nikomu nazor neberiem 😉 😉 😉 😉 . Len som si na neho spomenula.

daniela1974
21. okt 2011

@andreah25 ahoj, moja teta bola ucitelka rustiny, byva v Trencianskych Tepliciach, uz je na dochodku spytam sa jej, ale netusim co si chudera z tej rustiny pamata 😉 . Ja len: kak ťibja zavut maľčik?????? 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre