Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

bubulka722
4. dec 2010

@dulkagabulka 😉
Presne tak, každá z nás tu má inú predstavu ako by mal jej pôrod vyzerať. Jedna chce EDA, druhá dobrovoľne žiada sekciu a ja nenormálna chcem len od všetkých pokoj a aby do môjho pôrodu pokiaľ to nebude nutné nikto nezasahoval. Ty si myslíš, že preplatok zo zdr. poistenia za takýto prirodzený pôrod bude vyšší ako za pôrody vedené medikamentami alebo za sekciu? Nie a v tom je vlastne háčik. Ten kto tu tuneluje zdr. poisťovne sú naši milí lekári a nemocnice. Prečo tlačia každej aj normálne rodiacej mamičke zbytočne do tela infúzie s oxitocínom. Pre koho je to vlastne dobré? Pre ňu a dieťa určite nie!!! Osobne si len myslím, že tak ako tebe bolo dopriate rodiť podľa tvojich predstáv, presne to chcem aj ja a prepáč, keď ma vytáča neochota personálu urobiť niečo pre to aby pacientovi vyšli v ústrety a chovali sa k nemu ako k svojprávnej osobe.
Prepáč ale podľa mňa je smutné, keď ty ako matka berieš veci okolo pôrodu ako zbytočné a podľa teba sú to len žabomyšie vojny. Verím tomu, že ak by si o tom vedela viac, pozerala by si sa na to inak.

kkiki
4. dec 2010

@bubulka722 s dulkou sme si pisali cez ip a zhodli sme sa 😉 nechcem to tu uz preberat ... ked chce sama ti napise 🙂 ide iba o princip ako aplikujes svoju poziadavku ...

daniela1974
6. dec 2010

@bubulka722 inak co pises je velmi zaujimave. Kde si hladala tieto informacie??? Mas take vzdelanie, ci skusenosti, ci na nete, v casopisoch v knihach??? Mohla by si viac popisat o tom, lebo ja som sa prvy krat dost nechutne vzburila, ked ma bez dovolenia nastrihli pri prvom porode. Pri druhom som to nedovolila ale boli strasne drzi ku mne, ze oni ma nastrihnu ci chcem ci nechcem a tak som prestala tlacit od nervov a sadla som si v strede tlacenia a nahucala na lekarku, ze ja nastrih nechcem a ked ma nastrihne tak ju zazalujem.
Potom som bola za debila a sestricky sa chovali ku mne tak, ze som sa jednej spytala, ci si mysli, ze som prichodom do porodnice stratila svojpravnost.

bubulka722
6. dec 2010

@daniela1974 Je toho fakt veľa čo som prečítala. Od kníh o prirodzených pôrodoch, cez články a vedecké štúdie na nete po právne záležitosti ako je charta práv pacienta, doporučenia WHO, skúsenosti s rutinnými zásahmi do pôrodov v iných štátoch až po skúsenosti žien ktoré prirodzený pôrod naozaj zažili. Trvalo to dosť dlho a postupne som sa presvedčila, že rodiť inak ako prirodzene nechcem ani s ohľadom voči mne a už vôbec nie voči svojmu dieťaťu. Osveta je v tejto oblasti veľmi malá, pretože rodenie v tejto slovenskej rutine je pre nemocnice fajn biznis. Občas sem napíšem hlavne preto aby som ženy povzbudila nech sa proti tomu konečne postavia a pýtajú si to na čo majú plné právo, pretože len tak sa dá na tomto nešťastnom stave niečo zmeniť.

daniela1974
6. dec 2010

@bubulka722 velmi sa mi to paci. Mam nastudovanych par knih a clankov o prirodzenych porodoch, kde clovek az zasne. Ja som skor instinktivne "zdravo drzy" pacient a matka a som sice disciplinovana a vacsinou sa nehadam ale v krajnych pripadoch som schopna hystericky navrieskat aj na primara.
To, ze par sekund po porode pride ku mne 18 rocny zasran (sestricka), pokruti mi bradavku akoze ladi radio, prilozi na 5 sekund dieta a bez slova odide aj s dietatom je vsak pre mna tak silna kava, ze mam chut opat vrieskat na primara.
Rovnako som nepricetna ked odidem na toaletu v porodnici a dietata nikde, po dvoch hodinach hladania mi sestricka povie, ze som hystericka a dieta maju u seba. Preco??? Fakt som nepochopila, preco mi beru dieta, ked je to moje dieta a teda by som rada vedela co sa s nim deje a hlavne kto si ho berie.
Uz vobec odmietam lezat na porodnici s rozcpenymi nohami na vizite a cakt, kym mi sestricka odnime spinavu vlozku z medzi noh a 10 lekarov sa na mi na to z dialky pozrie.
Ked som druhy krat rodila, za sestrickou v porodnici (ked som uz kompletne rodila, teda na bruchu sondy a nohy nechutne vyviazane ako kozla) prisli mladi sanitari a nakukali jej cez plece ze co to tu mame??? Jak som ich do riti skaredo poslala, mala som chut plakat, bolo to nedostojne, ponizujuce, je mi z toho strasne.

bubulka722
6. dec 2010

@daniela1974 Presne o týchto neľudských podmienkach hovorím aj ja a nechápem ako mi to môžu mať ženy za zlé. Im je jedno akým spôsobom sa ku nim personál správa, je im naozaj jedno, že si s nimi robia čo sa im zachce a na nič sa nepýtajú, nevadí im vrcholne nedôstojné správanie (napr. hormadné vizity, vyšetrovanie za prítomnosti iného nezvaného personálu), nevadí im svojvoľné odnášanie dieťaťa personálom nemocnice a nechce sa mi veriť že im nezáleží na tom kde je ich dieťa a čo s ním robia. Ako mi môže niekto zakazovať zúčastniť sa vyšetrení alebo kúpaní môjho dieťaťa? Preboha kde sme, ja som si ho vynosila, porodila a nejaká ........ má vyššiu právomoc rozhodovať o ňom ako jeho matka?
Od minulého týždňa vírim hladiny v PN pôrodnici. V utorok sa mi podarilo stretnúť s pôrodníkom, s ktorým som sa na moje počudovanie zhodla a je ochotný vyjsť mi v ústrety. Namiesto primárky novorodeneckého mi poslali neviem načo sestru, s ktorou bola strata času baviť sa, tak som mala dnes dohodnutý pokec s primárkou. Mala som pocit, že celé oddelenie vie o mojej plánovanej návšteve. Prebrali sme spolu všetky body môjho dodatku k informovanému súhlasu pacienta a ona mi všetko rad za radom vyvrátila. Argumentovala s takými sprostosťami, až som mala pocit že sa ani nerozprávam s primárkou a veľmi rýchlo som pochopila, že táto nemocnica nemá vôbec možnosť získať titul BFH, pretože zostala stáť v roku 1989. Jedným z mojich požiadaviek bolo -svojvoľné odnášanie dieťaťa personálom nemocnice považujem za neprijateľné a na to mi povedala, že u nich sa toto nikdy nestalo. Jasné, že som vedela od kamošky, že je to inak a povedala som jej, že keď sa kamoška vrátila zo sprchy, našla si prázdnu postieľku a lietala jak zmyslov zbavená po celom oddelení. Na to mi povedala, či mala tá sestrička čakať na dámu kým sa osprchuje pol dňa, vraj ona má toho moc. Tak fakt podľa tejto perly a ďalších jej vyjadrení som zostávala v nemom úžase kde vlastne som. Odmietla mi to samozrejme podpísať, na čo som ju oboznámila s mojim ďalším postupom. 😉

daniela1974
6. dec 2010

@bubulka722 no super.
Ja mam tiez v plane pisat si porodny plan a stretnut sa s porodnikom, lebo mam dve skusenosti a rada by som si vzala z kazdej len to pozitivne.
Rovnako nechcem ziadny oxitocin, chcem sa prechadzat, nechcem lezat cely cas na chrbte s kablami okolo krku a viem, ze v PN davaju cipky a nie klistir. Oholim sa doma.
Po porode chcem dieta mat pri sebe ihned (ak to zdravotne okolnosti budu dovolovat) a nechcem od druhych, aby mi kojenia do zasahovali.
Lebo si vyprosim, aby ku mne prisla 18 rocna slecna sestricka, ktora nikdy nekojila a snazila sa ma poucat nieco o prikladani ci dokonca hucala na mna, ze to neviem. Ja som kojila velmi dlho obe deti, takze kojit viem.
Netusim ci sa mi podati to co Tebe s primarkou ale v sekunde, ked mi dieta bez opytania zoberu, podpisujem reverz 😉 . S tym, ze v PN kupu a vysetruju deti bez matky si fakt asi nepomozem, jedine sa to dozviem zo spravy o novorodencovi. Aj tak ma to stve, citim sa neskutocne bezbranna.

abbey1
6. dec 2010

@bubulka722 Tak to sa dalo čakať.Ale som fakt rada,že je viacej mamičiek,ktorým to nie je ľahostajné.Bohužiaľ,detské oddelenie nie a nie sa zobudiť.

nadia1984
7. dec 2010

@bubulka722 🙂 to je super, konecne niekto prehovoril 😀 ja som sice z PN ale zijem uz roky v UK a ani za svet by som nesla rodit na SK a nech si hovori kto chce co chce... a to mi este niektori nadavaju ze som blba a ako mozem rodit tu v UK ked tu je zanedbana starostlivost.. nie je!! len malokto vie ako to tu chodi... tu sa proste porod berie ako prirodzena vec.. babatko je moje od sameho zaciatku a nikto mi ho nikam neberie.. tu si matka rozhoduje o tom co chce, totalne vas respektuju vo vsetkom... samozrejme ak je nejaky problem, tak radi pomozu, len sa musite vy pytat.. ja by som ich tam doma na SK asi pozabijala, neviem 😀

lienockaa
7. dec 2010

ahojte..

po dlhom case prispejem do tohto fora..rodila som v PN porodnici nedavno uz po druhyraz, u dr. Dojcana, bola som absolutne spokojna, aj s pristupom ostatneho personalu, naozaj nemozem povedat ani jedinu negativnu vec, velmi sa snazili vo vsetkom vyhoviet, ako lekar, tak aj sestricky..

nemam zlu skusenost ani s novorodeneckym, dcerku mi dali vlastne hned po porode k sebe, chcela som ju a nikto s tym nemal najmensi problem, nebola na ziadnom adaptacnom pobyte tam.. 😉 povedali mi aj kam ju beru, ked brali na vysetrenia, aj vysledky mi povedali, kojit ma neucil nikto, nemala som taku potrebu, nepytala som sa ich, mala som bohate skusenosti z kojenia starsieho syna.. 😉

a k tomu zahraniciu..no..mam v UK brata uz takmer 7 rokov, normalne legalne, plati tam aj odvody a poistky a liecit sa chodi domov, podotykam, ze ma vaznejsie diagnozy ako angina a chripka..niezeby tam nemali nemocnice vybavenie a zeby tam boli zanedbane postupy..nie, naschval zanedbane nie..ale..ako to slusne povedat..vsetko im prilis dlho trva..kym sa clovek dostane tam, kam potrebuje, nacaka sa a velakrat ide pri chorobach aj o cas..s porodmi tam ale skusenost nemame, pochopitelne.. 😀

daniela1974
7. dec 2010

@nadia1984 taktiez ides domov par hodin po porode bez ohladu na to, ci nahodou nemas sekciu. Ja som alergicka na zeny co odisli zo SR a nadavaju na SR. Takze sa nechcem s Tebou chytit. My sa tu aspon takto pokusame vsetko napravit a posunut dopredu. Na rozdiel od tych co len nadavaju, kritizuju.

nadia1984
7. dec 2010

@daniela1974 pockaj pockaj, ale ved ja sa nehadam.. ja nenadavam na SR, asi nechapes 😉 ja len tvrdim ze tu mi to pride lepsie rodit... ale kazdy ma svoj nazor.. ved prave ty si sa stazovala ake je to na Slovensku tak teraz nechapem 😲 ja sa s nikym nehadam a ani nemienim, ved preco? ja som doteraz spokojna s celou starostlivostou tu a preto som sa aj rozhodla tu ostat a rodit.. neviem ake je to doma a preto ani nic nehovorim.. len viem ze ti dieta ani poriadne nedaju ked chces, co je uplna hovadina, pretoze je to tvoje dieta!!! takisto s tym nastrihavanim a pod.... kazdy nech si robi ako chce, ja uz som sa rozhodla a nejdem nikoho presviedcat a uz vobec nie hadat sa.. dufam ze si ma zle nepohcopila, to by ma mrzelo....

nadia1984
7. dec 2010

@daniela1974 prepac, este som zabudla nieco 🙂 ak mas sekciu, tak urcite nejdes domov, ale nechavaju si ta v nemocnici 😉

nattou
7. dec 2010

Mile mamicky, chcem len podotknut, ze tema je Porodnica v Piestanoch. Posledne stranky su zavadzajuce pre niekoho, kto hlada info o piestanskej porodnici. Hlavne o tom, ako su porusovane prava pacientky atd. Kedze sa bavime v rovine vseobecnej, bolo by asi vhodne dat svoje postrehy do inej temy.
Co sa tyka novorodeneckeho odd, nie je to ideal, kedze vsade sa da narazit na neprijemnych ludi, aj na uradoch atd...a myslim, ze ani uradnikov nezmeni argument, ze su plateni z nasich dani, ako to tu niektora spominala... takze skor je to o povahe kazdeho cloveka, o jeho ustretovosti a nie o WHO, Dohovore o biomedicine atd.
Som presvedcena, ze ak by novorodenecke odd malo kapacitne moznosti, personal a financie na to, aby sa skvalitnila starostlivost, tak sa tak aj stane...vanicky na izbach, prebalovacie pulty, moderne inkubatory atd...ale kde nie je, ani cert neberie....akosi sa zabuda na to, ze PN nemocnica nie je statna, takze do nej netecu peniaze ako do bezodnej diery, ako si to mozu dovolit nemocnice fakultne...keby to aspon bolo aj vidiet, vsak ano...realne hrozi, ze o chvilu sa nebude na PN porodnicu stazovat nikto, lebo nijaka nebude. Potom sa budeme moct pozastavovat nad neochotou trnavskych sestier, a to bude uz ina kava.

nadia1984
7. dec 2010

@lienockaa ahoj 🙂 ja len k tomu zahraniciu... to ze im to dlho trva niekedy, to mas pravdu 🙂 ale to preto lebo tu je nenormalne vela ludi a proste nestihaju.. tak potom je fajn ze brasko sa chodi liecit domov, to suhlasim... ja som tu problem este nemala, tiez som tu 7 rokov, ale samozrejme kazdy ma inu skusenost a to nech uz ludia konecne pochopia.... 😉

daniela1974
7. dec 2010

@nadia1984 ale pochopila, prave preto sa mi nechce pustat do tejto haklivej temy, lebo sem pridu nejake nasi kamosky z Irska a vybuchnem, ze sa im aj tie porody skladame z nasej chudoby 😒 . Pre mna je to privelmi citliva tema. Ano nadavam na nase zdravotnictvo, ale nie som letargicka, presviedcam doktorov a sestry, pravidelne im davam najavo, ze preboha oni robia pre nas a nie my pre nich. Ze oni maju byt slusni a mili a nemaju sa chovat ako nadludia. Ze mame svoje prava. Ze je vrcholom drzosti, aby mi sestra v porodnici prisla pichnut injekciu a nevedela co mi vlastne picha !!! Ze sa to tak ma a hotovo. Ale aj tak by som sa bala rodit v UK 😵 .
Tu sa viem aspon po slovensky dobre pohadat !!!

daniela1974
7. dec 2010

@nadia1984 no hej, vraj 24 hodin 😀 😀 😀 Moja kamaratka sa vydala do UK, rodila dvojicky cisarskym a na druhy den, presne 24 hodin po porode isla domov. Ale to som len tak na okraj napisala.
Inak ja by som tiez bola za, aby sme po porode na druhy ci treti den sli domov, teda tie co maju normalnych manzelov a rodiny 😀 . Mne to pride zbytocne tam byt 4 - 5 dni. Stoji to vela penazi stat, a na pohode to mamkam deticiek neprida. V tomto sa mi zahranicie paci. Ze aj porod je tam jednodnova chirurgia.

daniela1974
7. dec 2010

@nattou to je fakt, mas pravdu.

nadia1984
7. dec 2010

@daniela1974 ver mi ze keby ta niekto poriadne nasral, tak by si sa vedela hadat aj po cinsky 😀 ale ok, chapem ta.. ved ja viem o com pises.. a ja nikdy nebudem nadavat na SK, ja sice zijem mimo, ale som hrda slovenka 😉 tak prajem ti bezproblemove tehotenstvo a prijemny porod a milych doktorov (myslim to vazne) 🙂

nadia1984
7. dec 2010

@daniela1974 ale to je zase o skusenostiach.. moja kamoska bola 5 dni po cisarskom... a tu je zdravotnictvo zadarmo, aj to sa mi paci.. idem, pekny den prajem

bubulka722
7. dec 2010

@abbey1 Prišla do reči aj ich možnosť získať titul BFH a bola som fakt prekvapená čo mi dokázala za blbosti narozprávať. Ako keby ani nemala šajnu aké sú podmienky na získanie tohto titulu.
@nadia1984 Gratuluj si, že nemusíš v živote za tieto práva bojovať a pri pôrode môžeš všetko čo chceš. Je to ozaj ako boj s veternými mlynmi. Ak by som mala tú možnosť, tak odlietam do UK porodiť dôstojne ako človek. 😉
@daniela1974 Vieš, nerada by som ti nejako oponovala, ale zdieračmi nášho zdr. a sociálneho systému sú etniká, ktoré nikdy nerobili a ani nikdy robiť nebudú a nie slušní mladí ľudia, ktorí išli za chlebom tak ďaleko. Všetkých ktorí si začali stavať celý svoj život od základu v zahraničí skôr obdivujem.
@nattou Myslím, že posledné stránky dajú mnohým tehotným ženám veľa informácii o pôrodnici v PN. Nie je úmyslom písať sem len samé pozitíva, ale mamičky by mali vedieť aj opačnú, negatívnu stránku veci ako to v tej vychýrenej pôrodnici vlastne funguje. Myslím, že patríš medzi ich personál... 😉 a veľa vecí, ktoré tam naozaj nefungujú nie sú finančným ale ľudským problémom.
Kočky je najdôležitejšie, že nám všetkým čo tu sme ide o jednu a tú istú vec a to je aby s nami konečne jednali ako so svojprávnymi osobami a neponižovali nás nedôstojným správaním. Je na mieste vždy asertívne vyjadriť svoj názor, pretože len tak máme predpoklad, že budú musieť svoje postupy prehodnotiť a zmeniť.

dulkagabulka
7. dec 2010

@nattou z tvojho prispevku citim,ze si zamestnankynou PN nemocnice 🙂
to o ludskych pravach a pod. nebolo zavadzanie...podla mna sa to tykalo nemocnice v PN..
iba jednu pripomienku mam, ine sa mi rozpisovat uz neda...

Nechat zdrave babatko na zdravej mamičke koža na kožu po porode nie je o nedostatku financii...to je iba a iba o dobrej voli 🙂
ake peniaze su na to treba???????

ja vam tam všetkym želam dobre pracovne podmienky a zmenu k lepšiemu...ked budete spokojni v praci i s platom, je realnejšia šanca, že sa zmeni aj vaš pristup k rodičkam...

bubulka722
7. dec 2010

@dulkagabulka @nattou Pevne verím a dúfam v zmenu! Žiadna z nás mamičiek predsa nechce tak veľa, len trošku súcitu pri takej nádhernej chvíli ako je narodenie dieťaťa. Nikto si nechce predsa tieto krásne okamihy vo svojom živote kaziť nejakými vojnami s personálom nemocnice.

magdal1
7. dec 2010

@daniela1974
@bubulka722 drzim vam palce, vy ste matky a mate plne pravo rozhodovat za svoje dieta 😉 dufam,ze sa najde viacej mamiciek, kt. si normalnu ludskost budu ziadat 😉 , vsak kazda predsa citime a vieme, co si zo srdca prajeme....

nattou
8. dec 2010

@dulkagabulka evidentne si nepochopila, co som sa snazila v svojom prispevku napisat, tykalo sa to tych financii...je jasne, ze dat dieta na brucho matky po porode nie je vec financii, to som tu ani nespominala. Konieckoncov neverim, ze by to niekto v PN odmietol. Ja som to nechcela, pre mna bolo prvorade, nech sa dietatu odsaju dychacie cesty. Ale proti gustu ziaden disputat. Iny nazor nikomu neberiem. Bola tu totiz diskusia aj v smere, ze preco si deti nemozu kupat same mamicky atd...no jednoducho preto, lebo to nie je mozne pre nedostatok priestoru a vybavenia. Vizity na novorodeneckej izbe za pritomnosti mamiciek...neviem, ci si bola v PN porodnici, kde si rodila svoje deti...je to jedna miestnost, kde sa ledva dvaja obidu....a aby robila vizity lekarka na izbe mamiciek...hadam to by bolo priechodne...mne osobne nevadilo, ked boli deti odo mna na chvilu prec, vedela som, kde su, a nemam pre to pocit, ze som horsia mama.
Nie som zamestnankyna, ci uz tomu uveris alebo nie, to neriesim, nechcela by som pracovat v zdravotnictve, najma v dnesnej dobe, ked su lekari priam jednou nohou v base, aj ked byt lekarka bol moj detsky sen, to je pravda 🙂 ale mam info priamo z miesta cinu...v nemocnici pracuju 3 moje kamaratky...
A ak Ta mozem poprosit, ak budes mat cas, napis mi do IP, co je podla Teba porusovanim prav pacientky v porodnici v PN...alebo aj sem do fora..

@bubulka722 som presvedcena, ze ak budes aj Ty pozitivne naladena, nikto Ti tam nebude robit naschvaly...mozem hovorit zo svojich dvoch skusenosti....aj ked jedna sestra na novorodeneckom je fakt nepriestrelna svojim zlym vyzarovanim...chvalabohu, len jedna. A teraz budem pisat v rovine vseobecnej, aby to zas nebudilo dojem, ze niekomu drukujem...ako som predtym pisala, je to vec povahy a pristupu kazdeho jednotlivca, to ci Ti niekto vyjde v ustrety, ci nie...a v tom momente, ked narazis na odpor je podla mna lepsia "zbran" na dosiahnutie ciela usmev a vludnost, nie ohananie sa svojmi pravami...je to fakt, ze ich mas, ale v danom momente je to len kus papiera, bohuzial, tak to je, funguje to v celej spolocnosti.

bubulka722
8. dec 2010

@nattou Rada by som ti oponovala, pretože podľa vlastných skúseností som si dobrou vôľou a vľúdnym prístupom zaslúžila len ironické úslevy a arogantné poznámky. Ak som chcela vysvetlenie prečo sa tá konkrétna požiadavka splniť nedá, dostala som na môj vkus dosť drzú odpoveď, vraj "u nich sa to tak nerobí". Neviem či je to len vecou rutiny a ak sa nájde pacient, ktorý má na vec iný pohľad, robia z toho vojnu. Myslím to vážne, pretože som chodila po celej nemocnici so svojimi naozaj ľudskými požiadavkami ako blázon a nikto mi nechcel vyjsť v ústrety. Ak by si čítala moje požiadavky, pochopila by si, že naozaj nejde o žiadne prehnané vymýšlance a všetko je v súlade s materiálnymi a priestorovými možnosťami danej nemocnice. Všetko je to len a len vecou ľudského prístupu a kúska empatie.
Ty si bola v PN spokojná, to je všetko fajn, ale možno by to tak nebolo ak by si mala na nejakú ich zaužívanú rutinu zrazu iný názor a snažila by si sa aby ti vyšli v ústrety. Vtedy by si žiaľ nepochodila rovnako ako ja.
Vizity, vyšetrenia a kúpanie novorodencov nech si robia tam kde na to majú vyhovujúce priestorové podmienky, ale nesmú mi zakázať zúčastniť sa na nich. Toto je naozaj moje právo a ak tebe aj krátke odlúčenie nevadilo, tak mne vadí veľmi. Hold každá sme iná a ja si dieťa jednoducho z rúk nepustím.

nattou
8. dec 2010

@bubulka722 mas pravdu, bola som spokojna, s porodnicou na 100percent, s novorodeneckym menej...dalo by sa povedat ze kvoli tej jednej osobe, ktoru som ovplyvnena hormonmi vnimala ako triedneho nepriatela...teraz sa uz nad tym len pousmejem. Viac do IP. 😎

bubulka722
8. dec 2010

@nattou 😉 Takže určite budeš somnou súhlasiť, že na novorodeneckom by mali mnohé veci prehodnotiť. 😉

dulkagabulka
8. dec 2010

@nattou moja reakcia bola čisto na bubulkine prispevky 🙂
ak si ich čitala všetky a ak je to tak,ako ona piše tak posud sama, čo je a čo nie je porušovanie prav .. 🙂 myslim,ze pekne odpovedala hned v nasledujucom prispevku po tvojej otazke
🙂

lenže to nie je otazka iba PN nemocnice....ja verim, zo srdca, že situacia sa zmeni...v prospech zdravotnikov i v prospech rodičiek...lebo rodička NIE JE PACIENTKA...fyziologicky porod nie je choroba... 🙂 som v styku so ženami, ktore rodili aj v nemocnici podla svojich predstav, je par lastovičiek už aj tu na SK,kde sa to da...verim,ze take nemocnice budu iba pribudat 🙂 viac k tomu nemam čo dodat

dulkagabulka
8. dec 2010

@nattou a ešte niečo by som chcela.....velmi , velmi, velmi ma mrzi, ze tuto debatu personal nemocnice berie ako hadzanie špiny na nich,ako nejaku negativnu kampatn...chcem,aby vedeli,že nikto tu neide proti nim, že debata je podla mna iba za učelom skvalitnenia pristupu k požiadavkam mamičiek... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre