Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

bubulka722
27. dec 2010

@daniela1974 Určite nie je PP zbytočný ale je veľmi dôležité zabezpečiť aby ho brali záväzne. Všetky info rada poskytnem.

lienka55
28. dec 2010

@bubulka722 aj ja som zvedava ako ti to vsetko dopadlo,ako sa chovali lekari,co na to hovorili a veci okolo toho,nemozes napisat aj sem ako prebiehal porod.dik 😉

bubulka722
29. dec 2010

@lienka55 Ahoj Lenka!!! Veľmi rada ti všetko poviem osobne, sem by som to nerada vešala a ak niekto predsa len bude chcieť, rada mu odpíšem cez IP. Jediné čo môžem povedať keď si porovnám môj prvý pôrod s oxitocínom a celým tým medikamentóznym šialenstvom s týmto prirodzeným ničím neovplyvňovaným pôrodom, tak prirodzený pôrod s maximálnym kľudom a psychickou pohodou je oveľa lahší s menšími komplikáciami, dokonca bol pre mňa krásnym zážitkom, ktorý by som si kludne ešte zopakovala. 😉

llenkapettko
29. dec 2010

ahojte 🙂
chcela by som sa spýtať ako to je v PN s epidurálkou. v januári mám termín a neviem, či ju treba dopredu nejak zazmluvniť, alebo ju stačí nahlásiť, keď to na mňa príde 😅
ďakujem za každé info 😀

nini78
29. dec 2010

Stačí pri príchode do pôrodnice, samozrejme ak nebudeš už v nejakom pokročilom štádiu pôrodu 😉

lienka55
29. dec 2010

@bubulka722 No len tak skoro asi spolu nebudeme,tak mi napis cez IP ak teda chces. 😉

dulkagabulka
29. dec 2010

@llenkapettko čakaš svoje prve dietatko? čo ta vedie k tomu,že chceš epidural?

llenkapettko
29. dec 2010

áno, moje prvé. úprimne?? 🙂 STRACH ma k tomu vedie. a hlavne možnosť uľahčiť si pôrod
@dulkagabulka

natali1
29. dec 2010

@llenkapettko nemaj strach, da sa to zvladnut aj bez epi... 🙂

llenkapettko
29. dec 2010

verím tomu, že sa to dá aj bez toho, ale chcem si to radšej poistiť...to tu nie je žiadna zástankyňa epi? 😉

llenkapettko
29. dec 2010

@natali1
ideš rodiť do PN asi však? máš aj zazmluvneného pôrodníka?

dulkagabulka
29. dec 2010

@llenkapettko ja nie osm zastankyna epi...porod moze byt nadherna skusenost v zivote ženy...epidural ta o nu okradne 🙂

daniela1974
29. dec 2010

@dulkagabulka dlllllllha cesta k poznaniu ci sebapoznaniu brat porod ako ob ohacujucu zalezitost 🙂 😉

natali1
29. dec 2010

@llenkapettko ano, pojdem do piestan. zazmluvneho nie, len sme dohodnuti... 🙂

dulkagabulka
29. dec 2010

@daniela1974 len je mi to luto, že to ženy ani nechcu zažit..porodi jedno dve dieti s epiduralom...a nezazije to..a bohužial nezažiju to ani jej deti....ked bude vačšina žien na tejto planete rodit CR a epiduralom, co mysliš, kolko generacii to potrva a ženy prestanu vediet rodit??
ony nevedia, že to čo sa deje pri prirodzenom porode je nesmierne doležite i pre ich dieta, čo dostava pri nom a o čo je ochudobnene pri epidurale...a čo hrozi...je to velka škoda

daniela1974
29. dec 2010

@dulkagabulka pokial to nas verejny zdravotnicky system dovoli a umozni tak myslim, ze par rokov a nebudu vediet co je to prirodzeny porod. Dnes ked si precitas clanok nejakej mamy, tak napise ze rodila som prirozdene a zaroven napise, ze jej pustili vodu, pichli oxytocin, klistir na koze nebol ponizujuci, mladucka PA vyholila intimne partie ale dalo sa to prezit adt adt'. Sama lekarka Ti pri porode povie, ze preco si nedas epidural, ked vies ze zle znasas bolest. Ja sa casto cudujem tym blogom a zazitkom z porodu typu nechali ma tam trapit 8 hodin a ani mi nic nepichli, potesila som sa, ked mi dali tabletku alebo konecne sa rozhybali a pichli mi vodu a najhorsie su tie hlasky typu: nastastie mi dieta hned po porode zobrali a ja som sa mohla dobre vyspala.
A vies co je na tom najsmutnejsie? Ze dnes maloktora zena vie, co je to vlastne normalny porod, dnes zeny i ked socialne povedomie je vysoke netusia, ze maju pravo odmietnut studentov pri porode, ze lekar nie je boh a nesmie ich vysmievat, nema pravo bez suhlasu picnut ani magmezium, ale zato vedia, ktory obchod im objedna inu velkost oblecenia ked tu ich prave v tej ktorej predajni nemaju a ktory kocik maju v najvacsej farebnej skale.

dulkagabulka
29. dec 2010

@daniela1974 ano...viac pozornosti venuju tomu,kde je aký kočík, akým fotákom budu dieta fotit, akym autom ho budu vozit, v akej sedačke, než tomu, ako ho porodia...zaujem pred porodom je jedine o epi...nech teda je už rýchlo vonku, ju nech to hlavne neboli, nech sa pritom v pohodičke rozprava s mužom, sestričkami , lúšti krížovky a nech je to potom rýýýchlo už v tom kočíku a nech hlavne spí a peknu flašku nech tam má a doma sterilizátor...och...chora spoločnost...
ženy nevedia, že porod je spolupráca ich a ich dietata....a ake hormonaln procesy sa spuštaju a aké hormony priroda genialne "vymyslela" pre tento akt...a o čo svoje dieta ochudobnuju...ktovie ,keby sa dokazalo,že dieta sa rodi vo vačšich bolestiach, ako keby matka epi nemala / čo je logické,lebo matka pri prirodzenom porode produkuje endorfín a ten pomáha dietatu,ale s epia oxytocinom ho produkovat prestane/, že budu mat pravdepodobne problem s kojením/čo teda už dokázané je/,že pichntím epi riskujú CR alebo klieštový porod, či keby to všetko vedeli, aj tak by ich zaujimalo len a len vlastne pohodlie a luštenie križoviek pri porode...

bedovci1
29. dec 2010

som prekvapená ako beriete pomoc dnešnej doby....už ste videli niektorú ženu, ktorá lúšti krížovky pri pôrode a má pohodlie? myslím, že každá si vytrpí to svoje....či ten pôrod bol pred 22, alebo 15 rokmi.....alebo teraz.....

abbey1
29. dec 2010

Som rada,že som všetky pôrody zvládla bez epi.Našťastie som v 2 prípadoch mala super lekárov a tak to bol ozaj zážitok.Našťastie vždy to išlo dosť rýchlo a prirodzene so skutočnými bolesťami len posledných cca 20-30minút,čiže až na samotné tlačenie.Som nesmierne rada,že tu o tejto tématike prúdi živá debata,a že sa častejšie ozývajú ľudia,ktorí majú vlastný názor a požiadavky.Super.

llenkapettko
30. dec 2010

Sto ľudí, sto názorov...ja vám tie vaše názory neberiem, tak skúste byť pre zmenu tolerantnejšie k názorom druhých vy. No, ale pobavila som sa..na tých krížovkách. Asi si jedny pribalím do pôrodnice, keď sa to teda dá pri pôrode s epi.

isabella_fly
30. dec 2010

ja k tomu napisem len tolko, kazda zena je ina, kazde dieta je ine, kazde tehotenstvo je ine, kazdy porod je iny a preto sa nic, ale absolutne nic neda generalizovat... su matky, ktore si epi nedaju pichnut a nakoniec su take vycerpane a nedokazu spolupracovat, ze lekar nakoniec zvoli sekciu a su zeny, ktore bez epi porodia v pohode, takze by som tu velmi nesla generalizovat nic a nikoho, je to na rozhodnuti matky a myslim si, ze prirodzene kazda by to chcela zvladnut bez zasahu liekmi, ale to je nie v kazdej situacii az take realne, preto je zbytocne sa o tom dohadovat...
tuna len jedno porekadlo: syty hladnemu neveri... to ako keby som svoje tehotenstvo isla porovnavat s niekym inym, ta zena by nebyt bruska a kopancov snad ani nevedela, ze je tehotna (momentalne si beriem za priklad manzelku muzovho kolegu), nebyvalo jej vobec zle, otehotnela na prvy pokus, nepribrala snad ani gram a bola fit cele tehotenstvo a ako prvorodicka porodila do hodiny od prichodu do porodnice... teraz ja: otehotneli sme po pol roku, od 5tt zvraciam denno denne(doteraz samozrejme), som vycerpana, od takeho 4.-5. mesiaca ma nenormalne trapi zaha, bola som dvakrat hospitalizovana, kazdu chvilu ma strasili predcasnym porodom a momentalne sa ku koncu tehotenstva uz citim naozaj priserne, takzko povedat aky budem mat porod, ale pri mojom stasti asi velmi jednoduchy nebude... ja budem zrejme dost dlho vahat kedy a ci druhe dieta, ona asi ani nie... a tak ako je paradoxny rozdiel takto medzi dvoma zenami, tak isto moze byt aj medzi porodmi a ten co to zvladol viac menej v pohode nebude vediet na to pozerat nikdy ocami niekoho, kto sa s tym skutocne vytrapil...
tak mi drzte palce aby som tu epi, alebo nakoniec aj sekciu nepotrebovala... ozvem sa zrejme po porode...

isabella_fly
30. dec 2010

@llenkapettko mozno sa aj v porodnici stretneme 🙂

kkiki
30. dec 2010

mna sa napriklad tieto reci dotykaju ... ako keby som nebola dobra matka, ked nerodim prirodzene ... no ano mohla som si to vydupat , len naco by mi bol ten krasny pocit z porodu , ked bolo riziko oslepnutia, alebo takeho zhorsenia zraku, ze by som svoje deti vnimala ako machule ... uz len tym, ze som tehotna sa mi po kazdom dietati zhorsil zrak o 1,5 dioptrie ... a teraz znovu ... a sekciu si naozaj uzivam, tlak po vpichnuti spinalu 60-30 ... nasledne odpadnutie ... dieta zakliesnene ... ale stihla som jednu krimi krizovku nech to ma grady ... a aby si prirodzene rodiace nemysleli ze sa vyvalujeme na posteli , tak len info, ze akonahle mozeme vstat po urcitej dobe, aby nenastali komplikacie donesu nam dieta a starame sa ako kazda ina a to s rozrezanym bruchom .... kto si nezazil, nech radsej ani nepise, ze cisarak si zeny vyberaju, koli pohodlnosti ... naozaj je to zazitok , ked ides na operaciu slepeho creva tak lezis 5 dni a obskakuju ta a jojkas , lieky na bolest a neviem , co tu ficis na druhy den ako keby sa nic neudialo ...

k epi pri prirodzenom sa nebudem vyjadrovat, kedze netusim ako to je a co zena preziva .... ale pride mi chore odmietat istu pomoc ak sa zena boji ... urcite ste takto nerozmyslali ked ste cakali prve dieta, to musi byt ina flegmoska ked to takto chape 🙂 kazda zena ma pravo na vyber a nemali by byt skupiny, ktore to odsudzuju ... kto ako chce nech tak rodi ... ale tvrdit ze tie deti co si nezazili ten pravy porod su o nieco ukratene co ja viem ? a to ako lekari zistili, na pokusnich kralikoch, alebo na detoch tretej triedy ??? kazdy vyskum nesie obete a ked to tak je aj tu museli byt nie ?

ja vas neodsudzujem, rodte prirodzene , doma v bolestiach, vychutnavajte si to, ale nepresviedcajte ma, ze toto je jedina spravna volba ... v mojom pripade nie je ... bud by som deti nemala, alebo na margo mojho zdravia ... a ludska genetika sa rapidne meni, zeny maju uzsie panvy a rodia sa velke deti vdaka modifikovanej strave ale toho je omnoho viacej ze ? ... inokedy, zeny pri porode zomierali, alebo deti, teraz ich je moznost zachranit ... pokial nie su komplikacie samozrejme ...

daniela1974
30. dec 2010

no nechapem tu agresivitu, ked nikto nikomu nic neberie a hlavne pravo na vlastny nazor tak preco tolka zlost???

kkiki
30. dec 2010

@daniela1974 ziadna zlost tu nie je, ale tie krizovky a stebotanie su dost prehnane ... ja som zazila zenu co rodila 4x a ta nepotrebovala tusim ani lekara ... a hned nato dalsie dve co rodili 2 a 1 obe deti cez 4kg a teda krasne to nebolo ... bez epi nestihli to ... ty cakas tretie a presne vies co ta caka a tak si aj nastavena co sa psychiky tyka ... ale nemozete taketo zmyslanie chciet od mladej holky prvorodicky ... 😉

bedovci1
30. dec 2010

llenkapettko , isabella_fly, kkiki .......ahojte....úplne zdieľam Vaše názory...ako keby som to písala ja...... 🙂
možno sa s niektorou stretnem v pôrodnici...budem rada.... 🙂 🙂 🙂

kkiki
30. dec 2010

@bedovci1 no ked bude na oddeleni alan tak budes vediet 😉 inak ja sa teraz citim ako s olinkom 2 tyzdne pred ... a stelinku ked som cakala, tak som sa sla len dohodnut na termin a interne a od rana mi tak nejak tvrdlo brusko, ale nic ma nebolelo len som teda povedala co sa mi deje, dali ma na pasy a ja kontrakcie jak vysite 🙂 to som tam bola 11 30 a 14 40 uz bola stelinka na svete ... to bol sok, ani taska ani nic pripravene 🙂 vyse dvoch tt isla skor ... a mala 3,5kg . teraz mam uz brusko dole dost dlho, ale asi to je aj tym, ze to je len rok od posledneho tehu a cele je to stale ochabnute. co je super, vobec ma neboli jazva nic, ziadne problemos, coho som sa bala, len raz v nej tak divno ruplo a odvtedy pokoj ...

bedovci1
30. dec 2010

@kkiki no veru...keď budem počuť Alan...tak už budem vedieť.... 🙂 som rada, že budeš mať Alanka.... 🙂 ja sa tiež cítim nejako divno....strašne ťažko sa mi dýcha...a iné probl...no som len zvedavá či vôbec vydržím do polovičky januára.....tašku nemám ani ja ešte pripravenú.... 😒 .. musím to po novom roku pripraviť.... 🙂 ....koľko si bola po cisárskom v nemocnici? tých 7 dní sa musí byť stále?

natali1
30. dec 2010

tak to je svata pravda. suhlasim s nazorom, ze kazdy clovek ma iny prah bolesti. takze je na kazdej tehotnej mamine, ako si porod svojho baby predstavuje...
tak @bedovci1, @kkiki, @isabella_fly, @llenkapettko - nech je rychle a hlavne uspesne za nami a mozme sa tesit z nasich malych babetiek... 🙂

bedovci1
30. dec 2010

@natali1 ahoj Natali... 🙂 ....čoskoro sa uvidíme, teším sa....ak ma "niečo" neunáhli.... 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre